Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dla zainteresowanych MRE - link


Recommended Posts

Mre to najobrzydliwsze racje zywnosciowe.
Uwierz mi, są dużo gorsze. A mają jedną baaardzo dużą zaletę, której np nie mają polskie, francuskie czy niemieckie - masz ciepły posiłek bez ognia.

 

To zarcie ma kilka lat, wyuprodukowane jeszcze przed irakiem.FUUJ
Kilka my ass. Jak dałeś se takie wcisnąć to Twoj problem. MRE produkowane są na bieżąco i trzeba patrzeć co się kupuje. Poza tym to ma w sobie tyle konserwantów, że nadaje się do jedzenia przez kilkanaście lat.

 

Tak zwane ready to eat..ready to be sick!
Na pewno zdrowsze od wpieprzania korzonków i picia wody z rzeki. To nie jest jedzenie dla delikatnych mamisynków do jedzenia raz na miesiąc w weekend. Ludzie żywią się tym tygodniami i żyją.
Link to post
Share on other sites

No dobra ale francuskie racje jakos sa dobre i smaczne, ja wiem ze zolnierz nie musi miec smacznego jedzenia, ale w sumie czemu nie? Przeciez nie ma teraz takich warunkow zeby nie moc zagwarantowac zolnierzom USA jedzenia na poziomie? Gdzie slyszalem taka plote ze podobno francuskie racje sa karta przetargowa na bliskim wschodzie.

Nikt nie bedzie narzekal w czasie wojny w warunkach skrajnych, ale teraz takich nie ma i niby nic nie stoi na przeszkodzie kupic francuskich, rzad USA mowi ze nie ma kasy 8O .

Ten ogien jest rozwiazany przez jakas reakcje chemiczna z tego co pamietam, nie? Wszystko w proszku, no coz, wazne zeby bylo wystarczajaco duzo bialka i cukrow.

Link to post
Share on other sites
Guest british
wazne zeby bylo wystarczajaco duzo bialka i cukrow.

 

a czego się spodziewasz? Makłowicza?

 

Przeciez nie ma teraz takich warunkow zeby nie moc zagwarantowac zolnierzom USA jedzenia na poziomie?

 

jeśli mre są jakie są, to jest ku temu powód

 

Gdzie slyszalem taka plote ze podobno francuskie racje sa karta przetargowa na bliskim wschodzie.

 

'dżihad się skończy, jeśli dacie nam ciężarówkę francuskich racji żywnościowych!!'

Link to post
Share on other sites

Panie CARTMAN tak się skłąda że tego typu racje jada się "w polu" i gwarantuję że żołnierze USA w Iraku czy gdzie kolwiek indziej jedzą na pewno bardzo dobrze i smacznie :) Na 100% nie żywią sie racjami siedząc w bazach, obozach, czy wracając z patroli.

 

Tak więc proponuje zapoznać się ze specyfiką "użycia" MRE jak i z technologia ich wytwarzania zanim pisze się takie coś:

 

To zarcie ma kilka lat, wyuprodukowane jeszcze przed irakiem.FUUJ

Tak zwane ready to eat..ready to be sick!

 

Ale to nie pierwszy tego typu "wyskok" na forum poparty:

 

Gdzie slyszalem taka plote ze podobno francuskie racje sa karta przetargowa na bliskim wschodzie.

 

A więc wątpliwymi informacjami

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No boze czytalem wczoraj o tym na interii ze sie zolnierze skarza na jakosc jedzenia. Jest to chemiczne jedzenie tzn moze lezec kilka lat i sie nie popsuje.

A w gazecie byl artykul o tym ze zolnierze tak sobie cenia racje francuskie ze sie niby wymieniaja jak bylyby pieniadzem. Nie musicie mi wierzyc, sprawdzcie sami.

Link to post
Share on other sites

W "Fakcie" czy innym "Super ekspresie" był ostatnio artykuł o tym, jak to wojsko rozdaje lekką rączką mieszkania szeregowym. O czym to świadczy?

Poza tym to ma w sobie tyle konserwantów, że nadaje się do jedzenia przez kilkanaście lat.

10.

 

A tak na marginesie: jak Ci, C4TM4N, nie smakuje, to nie jedz. Kup se Grześki, paczkę czipsów i chińską zupkę. Proste.

Link to post
Share on other sites
W "Fakcie" czy innym "Super ekspresie" był ostatnio artykuł o tym, jak to wojsko rozdaje lekką rączką mieszkania szeregowym.

 

Jak pokazywali ACU to napisali, że kieszenie są wzmaciane by zatrzymywać kule. Na początku kampanii w Iraku napisali, że każdy Marine ma ze sobą M249 jako broń główna i M16A2 jako broń boczna... przykłady można mnożyć. Nawet w pozycjach stricte militarnych zdarzają się poważne błędy. Tym bardziej to co przytacza C4RTM4N to najwyraźniej opinie jednego żołnierza, który woli francuskie żarcie. Tak więc mity zostawny dla prasy a sami rozmawiajmy o faktach.

 

MRE jak dla mnie... zjadliwe. Większośc dań mięsnych smakuje podobnie, ale da się to jeść. Bardzo smakują mi natomiast różne desery, ciasteczka i inne. Do tego dają M&Ms'y itp. Generalnie jeśli masz coś zjeść po kilku godzinach marszu i jest to coś ciepłego to na pewno będzie Ci to smakować. C4RTM4N, ile razy spożywałeś MRE wogóle i w jakich warunkach?

 

tyle

 

Percent

Link to post
Share on other sites
No boze czytalem wczoraj o tym na interii ze sie zolnierze skarza na jakosc jedzenia.
Póki wojsko się skarży tzn, że nie jest z nimi źle. Jak przestaną sie skarżyć to znaczy, że morale spadło...

 

C4RTM4N, ile razy spożywałeś MRE wogóle i w jakich warunkach?
Właśnie...
Link to post
Share on other sites

ja wiem tyle ze po mre sie srać nie chce, ale jak już trzeba to o ja pierdole ;) z tym to trzeba jak z kebabami, jeść przez tydzień codziennie zeby nie mieć potem problemów :)

 

a żarcie jak żarcie, z fantazją, dużo różnych rzeczy jak nie główne to se krakersa opierdzielisz czy skittlesy ;) najczesciej "starą" rację poznać po tym ze tabasco wyschło, ale samo żarcie i tak smakuje świetnie, i czasem te napoje(głównie kakao na wodzie ;) ) powodują lekkie zawroty głowy, mdłości, a tak normalnie to MRE daje radę, czasem jak mi się nudzi w domu a mam pod ręką to sobie opierdolę coś na ciepło a i starszy z zaciekawieniem patrzy na "militarne" bajery syna ;)

Link to post
Share on other sites

Jak jestes glodny to zjesz wszystko. Moglo by byc lepsze. Skoro inni maja smaczniejsze to czemu oni nie moga sie postarac?

Raz gdzies w lesie. Czego ja nie powiem to odrazu musi byc atak na moja osobe. Wiec moze inaczej.

Nie smakowalo mi MRE stad moja opinia.

Wiem z kilku zrodel ze zolnierzom USA tez nie smakuje i wola francuskie zarcie, moze tak twierdzi kilku wybrednych a moze trafily im sie kiepskie paczki bo przepuszczaly powietrze czy cus. Nie wiem tak do konca. Ale nie wazne.

Uwazam ze warto to zakonczyc. I nie dorzucajcie kazdy cos w moja osobe. :|

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Moglo by byc lepsze.
Ta, z Ritza najlepiej.

 

Skoro inni maja smaczniejsze to czemu oni nie moga sie postarac?
Mają też większe, cięższe i wymagające otwartego ognia do podgrzania.

 

Wiem z kilku zrodel ze zolnierzom USA tez nie smakuje
I sie im nie dziwie... Gdybym jadł cokolwiek przez kilka tygodni non-stop też by mi zbrzydło... Choćby to była pizza i piwo, a nie MRE 8)
Link to post
Share on other sites

cholera, w stanach chlebek plesnieje po 3 miesiacach, ale nie przestaje byc miekki, a ty sie dziwisz, ze mre sprzed kilku lat nadal nadaja sie do jedzenia?? swoja droga moze jestem jakis zryty, ale mi jedzonko z mre smakuje... zwlaszcza chlebek ktory smakuje jak nie jednak dobra muffinka :]

Link to post
Share on other sites
ja wiem tyle ze po mre sie srać nie chce, ale jak już trzeba to o ja pierdole

Dokładnie. MRE ma jakieś w sobie dodatkowe chemikalia dzięki którym dłużej wytrzyma się w lesie bez srania. Całkiem przydatne. Oszczedzają na sprowadzaniu kibli 8)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio rozmawiałem z technologami żywienia. Nie ma możliwości by zakonserwować żarcie na 10 lat za pomocą chemii (nota bene te 10 lat to przechowywanie w niskich temperaturach a nie w pokoju). Stawiają na radiację.

 

MRE w smaku nie jest złe. Za to pierdy po MRE są zabójcze. No i nie postawisz kloca... wróć... placka w lesie bo sobie gównem ochlapiesz spodnie... Hełm się przydaje, najlepiej kolegi ;) Ja jednak i tak wole MRE od chińskich zupek... choćby dlatego, że po nich mam tak samo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...