Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Uvexami X-One


Recommended Posts

Od pewnego czasu używam gogli Uvex X-One. Odnoszę wrażenie, że te Uvexy działają jak soczewki. Kilka rzeczy wyraźnie na to wskazuje. Na początku ich użytkowania miałem dziwnie zaburzone postrzeganie odległości. Przyjrzałem się im i zauważyłem, że te gogle nieco powiększają obraz (stąd zawsze myśalełem, że coś jest kilka centymetrów bliżej, niż było). Widać też wyraźnie, że "szybki" grube na środku są dużo cieńsze na bokach (czyli mają kształt a la soczewka). W związku z tym mam pytanie, czy to nie jest szkodliwe dla wzroku?

Link to post
Share on other sites

<szok>

wiesz, każde dziwnie wygięte szkło czy plastik może działąć jak soczewka, ale....

 

używaliśmy wielokrotnie X-ONE i muszę podpisać się pod stwierdzeniem Hoplity (brak danych na poparcie Twojej tezy Inferno)

moja rada - jak masz wątpliwości, zapytaj okulisty. na tym forum nikt nie poda Ci tak fachowej odpowiedzi, a okulista jest w stanie sprawdzić każdą jedną sztukę okularów i powiedzieć czy ma wpływ na wzrok/widzenie

Link to post
Share on other sites

Inferno-masz rację moje x-one trochę zakrzywiają/przybliżają obraz. Na początku jak je założyłem to mi się dziwnie chodziło-tak twardo po ziemi stąpałem :D . Z czasem się do tego przyzwyczaisz :wink:

 

Najlepszym sposobem sprawdzenia tego, jest założenie i zdjęcie okularków (bardzo szybko i pare razy) Wtedy widać różnice.

Link to post
Share on other sites
wiesz, każde dziwnie wygięte szkło czy plastik może działąć jak soczewka

Ameryka odkryta!

 

Najlepszym sposobem sprawdzenia tego, jest założenie i zdjęcie okularków (bardzo szybko i pare razy) Wtedy widać różnice.

No właśnie w ten sposób to stwierdziłem.

 

Obaj idźcie do okulisty... to może być sprawka waszych oczu a nie okularów.

Po części masz rację. Każdy ma nieco inny rozstaw oczu, więc jednym będzie powiększać bardziej, innym mniej, innym może nawet wcale... Wszystko zależy od tego, czy twoje oczy patrzą bardziej przez środki, czy bardziej przez boczne części "szybek".

 

Z czasem się do tego przyzwyczaisz

Przyzwyczaiłem się, ale nie wiem czy to nie bedzie miało jakichś nieprzyjemnych następstw na dłuższą metę.

 

No nic, dzięki wszytkim.

Link to post
Share on other sites
wiesz, każde dziwnie wygięte szkło czy plastik może działąć jak soczewka

Ameryka odkryta!.

widzisz chłopie... jak kobieta chce pomóc to się grzecznie dziękuje.. a nie rzuca złosliwości, bo to mało eleganckie jest :!:

Link to post
Share on other sites

tak , rzeczywiście coś z nimi jest - ja co prawda nic nie zauważyłem, ale jak kumpel z drużyny założył to natychmiast stwierdził że "zbliżają" (mierzył moje). Nie wydaje mi się natomiast żeby działały jak soczewki - noszę na co dzień patrzałki i sądzę, że w takiej sytuacji bym coś zauważył.

Stawiam raczej że jest to układ kształt okularów + naturalne cechy oczy (np. rozmieszczenie, rozstaw itp.).

Link to post
Share on other sites
natychmiast stwierdził że "zbliżają" (mierzył moje). Nie wydaje mi się natomiast żeby działały jak soczewki
A co innego zbliża jak nie soczewki? Ewentulanie co to znaczy "działać jak soczewki"?

 

Nie czaję 8O

 

W temacie szkodliwości: nadal twierdzę - okulista, dwa że może napiszę do producenta/dystrybutora - a nóż ma cos ciekawego do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites
widzisz chłopie... jak kobieta chce pomóc to się grzecznie dziękuje.. a nie rzuca złosliwości, bo to mało eleganckie jest :!:

Obrańca ucieśnionych...

 

ale bardziej dla mnie zauwazalny jest bol oczu.

Ja zauważyłem to tylko wtedy, gdy włożyłem Uvexy nie na strzelankę, tylko do szlifowania, żeby opiłkiem nie dostać. Na strzelance widocznie jestem zbyt zabiegany, żeby to zauważać ;)

 

Jak oczy bolą, to nie jest zbyt dobrze. Takie same objawy pojawiają się przy założeniu cudzych okularów. Że nie jest to zdrowe, to chyba każdy wie.

 

W temacie szkodliwości: nadal twierdzę - okulista

Wiem, wiem... Ale Maniacy ASG to w końcu, pomijając niezwykłe zainteresowania, całkiem zwykli ludzie :wink: Może akurat trafi się optyk/okulista?

Link to post
Share on other sites

ja też mam czarne i zwykłe - w czarnych nie wiem...

w przezroczystych natomiast zjawisko lekkiego przybliżenia występuje...

zauważone nie tylko zresztą w tym modelu uvexów i nie tylko w goglach tej firmy.

 

Kulki rozsypane na ziemi widziane przez tego typu gogle wydają się jakby miały 7mm ;)

Link to post
Share on other sites
w przezroczystych natomiast zjawisko lekkiego przybliżenia występuje...

Ja też mam takie odczucie. I zgodzę się też z tezą, że wiele okularów przybliża, jednak gogli, które by przybliżały jeszcze nie spotkałem :D

Link to post
Share on other sites

Księżniczko - soczewki nie koniecznie przybliżają. Zasadniczo nie mają na celu przybliżac tylko wyostrzac widzenie.

 

Zaś "działac jak soczewki" - cóż, chodziło mi oczywiście o skupianie, zabrakło mi po prostu słowa w tamtym momencie :)

Link to post
Share on other sites

Ze względu na wypowiedzi Xie i Wukasza chciałem zweryfikować to na kimś innym - jeden kolega, który jechał na deskorolce przejechał się 2m i stwierdził, że zaraz się wyglebi, „Bo jakoś dziwnie się w nich widzi" Druga osoba w butach po prostu przeszła kawałek po chodniku. Wyglądało to przekomicznie. Stąpał tak twardo po glebie, że myślałem, że próbuje coś zadeptać :D Podobny efekt miałem sam, kiedy je pierwszy raz założyłem.

Link to post
Share on other sites
Stąpał tak twardo po glebie, że myślałem, że próbuje coś zadeptać Very Happy Podobny efekt miałem sam, kiedy je pierwszy raz założyłem.

Hehe, dokładnie tak. Na początku nie potrafiłem normalnie chodzić

w tych okularach, co ciekawe teraz już ten problem nie występuje ;)

 

btw: Nie mam żadnej wady wzroku.

Link to post
Share on other sites
Księżniczko - soczewki nie koniecznie przybliżają. Zasadniczo nie mają na celu przybliżac tylko wyostrzac widzenie.  

 

Zaś "działac jak soczewki" - cóż, chodziło mi oczywiście o skupianie, zabrakło mi po prostu słowa w tamtym momencie  :)

 

Troll, coś tam jeszcze z fizyki pamiętam (a zresztą na się okulistów w rodzinie), cechą soczewek jest że mogą a)przybliżać, b)oddalać, c) być neutralne..... stąd może moje zdziwienie tymi słowami.

 

Inferno: naprawdę uważaj kogo się czepiasz. u nas się przyjęło, że sprawy osobiste załatwiamy sami, twój tekst był zwykłym czepiactwem i jak mniemam czepiactwo nie jest tu mile widziane, a to akurat że Brymer się wypowiedział stanowi jego dobrą wolę (którą doceniam) aczkolwiek wiedz że potrafię doskonale bronić się sama - co mogę Ci udowodnić na żywo, jeśli odwagi Ci starczy :twisted: powstrzymaj się proszę od takich złośliwych uwag - zwłaszcza jeśli celują one w moderatorów :roll:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...