Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogniwa Li-Ion


Recommended Posts

Jednak napięcia stosowane w Aegach to często

 

8,4 V

9,6 V

 

rzadziej

 

10,8 V

12.0 V

 

oraz 7.2 w szajs elektrykach

 

a z tych ogniw zrobisz tylko

 

3.7 ; 7.4 ; 11,1 ....

 

 

A szkoda bo fajne bo LI-Ion jako jedyne nie mają ekeftu pamięciowego (sprawdzone)

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że sprzedający myli się w jednostkach...

"M" to zazwyczaj oznacza "mega", czyli milion, a u niego na przemian "m" i "M" jako oznaczenie "mili".

 

Poza tym max prąd rozładowania 4A to nie za wiele :roll: Prędzej jakiegoś szajs-AEGa się nepędzi niż normalnego, o tuningowanym nie wspominając ;)

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze za niskie napiecie, a po drugie, wydaje mi sie ze ogniwa litowo jonowe sa zbyt niebespieczne(tak mi sie wydaje)

 

Tak - hmm uzasadnij wypowiedz ... a może miałeś na myśli Li- Poly

 

Tu też nie widze podstawy przy odpowiednim taktowaniu. Strzelam na tym od 2-3 miesięcy ręce i nogi mam , nic mi nie wybuchło etc 8)

Link to post
Share on other sites

Ehhh kurde ten filnik to nie Li-Ion tylko Li-Poly to po pierwsze :roll:

Po drugie pakiet został celowo przeładowany i to prawdopodobnie z prostownika a już napewno nie dedykowanej ładowarki :wink:

Po trzecie już było ... Foka bodajże podał jakiś czas temu do wiadomości.

 

Dodano chwilę później :

 

Panowie odróżniajcie ogniwa i pakiety Li - Ion i Li- Poly bo to dwie różne sprawy.

 

Li- Polki są elastycznych obudowach i - fakt - przy niewłaściwym użutkowaniu lub ładowaniu np inną niż dedykowaną ładowarką mogą być niebezpieczne .

 

Li- Ion są zazwyczaj w twardym "płaszczu" i są znacznie mniej niebezpieczne od poprzedniczek.

 

PS: Wybuchnąć może nawet kakao czy świeczka po odpowiednim przygotowaniu ;)

 

Pozdrawiam

zylet

Link to post
Share on other sites
Polecam filmik z tego forum  http://budo.net.pl/viewtopic.php?t=46465

 

Na tej samej zasadzie polecam tysiące filmów z wypadkami samochodowymi i proponuję nie przechodzić przez ulicę, nie jeździć autobusami, nie jeździć pociągami, samochodami a najlepiej obejrzyjcie sobie jak dwa pasażerskie samoloty trafiają w pewne dwa budynki i na tej podstawie wyciągnijcie wnioski żeby nie pracowac na piętrze powyżej 4, i nie latac samolotami. :ściana: :ściana: :ściana:

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to że ja ostatnio dostałem w prezencie "normalnie zapakowane latarki i baterie tyle że leżały w sklepie chyba 100 lat nie trudno się domyślić co się stało z bateriami?? ich bebechy były wszędzie po całym opakowaniu rozpłynięte. Czy to znaczy że baterie były "złe" ? Wg mnie to świadczy tylko i wyłącznie o głupocie i braku wyobraźni kogoś kto w taki a nie inny sposób je przechowywał.

I o to mi właśnie chodzi w przypadku akumulatorów Li-xx że w zasadzie wszystko co jest dookoła nas w naszych domach może być potencjalnie niebezpieczne bo wszystkiego można użyć nie zgodnie z przeznaczeniem czy zasadami użytkowania.

Jeżeli pakiety Li-pol czy Li-ion będziesz eksploatował w warunkach zakładanych dla nich, ładował odpowiednimi ładowarkami odpowiednim prądem itd itp to nagle się okazuje że cała otoczka niebezpiecznych pakietów znika.

 

Dodam że kiedyś w samochodzie wybuchł mi akumulator czy to znaczy że trzeba je wywalić z samochodu bo są niebezpieczne ? Nie to znaczy że trzeba dbać o prawidłowe funkcjonowanie instalacji elektr. Jak są tacy którzy twierdza że ogniwa Li-xxx są bardziej niebezpieczne od Ni-Cd czy Ni-Mh to proponuje podłączyć do pakietu Ni-Cd prostownik i zapodać ładowanie prądem 24V o odpowiednio wysokim natężeniu i włączyć kamerę. Efekt ?? Taki sam jak na filmie z linku który podałeś Wally :D Gwarantuję że tez pięknie wybuchnie i się zadymi :mrgreen: Czy to znaczy że musimy zrezygnować z tych ogniw ??

 

 

a z tych ogniw zrobisz tylko  

 

3.7 ; 7.4 ; 11,1 ....

 

Cerber 11.1 to całkiem dobre napięcie do AEG-a tak samo dobre jak 9,6 czy 12 nie robi różnicy ja w swoim stockowym ICSie mam 8x1,2V czyli niby 9,6V ale prawda jest taka że jak są dobrze naładowane (na maxa) mają w okolicach 11V Dla silników w AEGach nie robi różnicy czy to 8,4 czy 11,1 jedyna różnica to zwiększenie ROF :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To tylko e względu na potrzebę "większej siły" do obsłużenia "twardszej" "mocniejszej" sprężyny. Można by to załatwić zmieniając przełożenia w GB ale wtedy GB by urusł do rozmiarów uniemożliwiających schowanie go w replice :) Dlatego silniki które sa stosowane w AEGach są dość "tolerancyjne" na zwiększanie napięcia i przez to są "mocniejsze" jak się przyłoży im więcej volcików :) TO tak "łopatologicznie" :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

11,1V to napiecie tak akurat, poza tym zawsze mozna zastosowac balancer napiecia (chyba tak to brzmi)... i je zmniejszyc. Problemem faktycznym moze byc w tym przypadku prad rozladowania, no i oczywiscie czy to sie zmiesci w foregripie MP5??

Ktos mial juz doswiadczenia z Li-Ion w AEGach, jesli tak prosilbym o jakies namiary na sklep gdzie mozna to dostac.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mój post jest aż tak mało widoczny, a może ludzie nie czytają wszystkich postów... ale mniejsza o to.

 

AEG nie samym napięciem jest napędzany, potrzebny jest też odpowiedni prąd. 4A maksymalnego prądu to zdecydowanie za mało :!: :idea: :roll:

Link to post
Share on other sites
wydajność prądowa tych ogniw jest zbyt niska aby uciągnąć normalnego elekrtyka...

AEG potrzebuje ponad 10A a niektóre nawet więcej (np. ICS) Dlatego najlepiej (najbezpieczniej) by było mieć ogniwa oddające jednorazowo 15A. To tak na wypadek zablokowania sprężyny w tylnej pozycji

Link to post
Share on other sites

Dlatego jeżeli ktoś chce eksperymentować to zamiast ogniw Li-Ion polecam Li-Po. Jak już napisałem (masz racje Olo - chyba nikt tutaj niczego wstecz nie czyta tylko wciąż zadaje bezsensowne pytania) śmigam na pakiekie Li- Po kilka miechów na mocnym tuningu i jeszcze ręce mam.

Sa to pakiety wysokoprądowe ....a tak wogóle jak ktoś chce to poczyta bo o Li-Po kiedyś założyłem osobny wątek i tam jest wszystko co trzeba , a tu już nie mam zamiaru się produkować jak komuś nie chce się nawet poszukać.

:ściana:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Jak widze opatrznie mnie zrozumiano, chodziło mi o to czy ktoś ma jakieś namiary na sklep z ogniwami Li-Ion nadającymi sie do AEG i czy ktoś ich używał.

 

Temat zainteresiował mnie ze względu na zdecydowanie niską cenę w stosunku do pojemności takich ogniw.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko' date=' że sprzedający myli się w jednostkach...

"M" to zazwyczaj oznacza "mega", czyli milion, a u niego na przemian "m" i "M" jako oznaczenie "mili".

[/color']

 

To i tak pikuś, skoro w nazwie aukcji stosuje skrót AKU sugerujący że to akumulator, a w aukcji używa terminu bateria (sugerujący że nie można ich ładować).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...