Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomysl na tuning


Guest maciejc4

Recommended Posts

Guest maciejc4

Witam!

Mam taki pomysl:

kupic jakas tania replike sprezynowa, dac do odlania w metalu (mam kolege ktory jest slusarzem-tokarzem) wszystkie elementy, przelozyc tylko uszczelki, zostawic magazynek, dac mocniejsza sprezne i lufe z OBI. Czy takie rozwiazanie ma szanse wypalic?

Link to post
Share on other sites
Guest maciejc4

Jako,że odlewać to bedzie moj kolega wiec duzo mnie to nie wyniesie! Troche bardziej boje sie o precyzje :wink: . Czy takie cos ma szanse? I czy to o duzo zwiekszy standardowy zasieg? Jaki karabinek bylby najlepszy do czegos takiego? (prosta budowa). Chodiz mi głównie o jakies "tanie repliki" :)

Link to post
Share on other sites

Chłopaki abstrachując troche od tematu powiedzcie mi ile moze kosztować zrobienie całego, metalowego tłoka np. do M16 cWELL u tokarza? :roll:

interesuje mnie to bo zastanawiam sie nad kupnem SIGa 90 UHC, odlaniu mu tłoka i wstawieniu mu jakiejś za**biście mocnej sprężyny. :twisted:

Link to post
Share on other sites

40zł??? to jaka to precyzja wykonania? Chyba potem z 4 miechy doszlifowywania? No chyba, że jakiś w miarę miękki metal i łatwo się go obrabia ale chyba nie po to szukasz takich rozwiązań, żeby potem zęby zetrzeć przy trzecim strzale?

 

Do takiej roboty wybrał bym coś sprężynowego... najprostrza budowa i mało małych części wymagających dodatkowej obróbki i precyzji wykonania. Shotgun albo snajperka wydaje się ok. Zastanów się co Ci się tak naprawdę podoba i do czego będziesz miał serce i zapał dłubać.

Link to post
Share on other sites
Guest maciejc4

No sluchaj, cna 40 zl. to ja mowilem tylko do samego tloka. Calosc oczywiscie wyniosla by wiecej. Moj sprzet (juz zamowilem shotguna) bedzie odlany z metalu a potem poddany takiemu szlifowi jak tloki w motorkach wiec powinno byc dobrze!

Link to post
Share on other sites

Jak Ci kolega zrobi formę ciśnieniową za darmo, to rób chłopie i nawet się nie pytaj :)

 

poddany takiemu szlifowi jak tloki w motorkach

 

Do 1/1000mm? Nieźle :)

 

PS. Nie wiem, czy wiesz, ale zrobienie form do takiej zabawki kosztuje kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) tysięcy ;)

Link to post
Share on other sites
Guest maciejc4

<HAHAHA>, sorx, ale źle napisalem, nie chodzi mi o takie tloczenie jak to sie robi w nanowszych scigaczach Yamahy, (bo tego to, zadna fabryka w polsce nie zrobi) ale o mniej-wiecej taki szlif jak przy tlokach od komara - bede mial to wyszlifowae, zeby lekko chodzilo :) :mrgreen:

I jeszcze jedno pytanie. Czesto znajduje info, zeby wsadzic lufe, zrobiona z rurki kupionej w OBI- wczoraj bylem w OBI i zadnych tak malych rurek nie bylo, jaka srednice rurki powinienem dostac?

Link to post
Share on other sites
a na kacu skrece
nie zeby cos :D tylko staraj sie dokladnie :wink: wiesz alkohol nie zawsze z ASG stoi w parze :wink: :wink: :F :F

 

chyba ze chodzilo o KOŃCU a nie KĄCU :F

 

sorki z OT ale nie moglem bo jak ktos na kacu replike skreca... :F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Napisze jedno, mój ojciec zajmuje się tylko rysowaniem takich form wtryskowych, jedna dobra maszyna kosztuje bardzo dużo pieniędzy, a żeby zrobić bardziej skomplikowaną cześć potrzeba dużo czasu i wielkiego nakładu finansowego. A taką metodą jak robi Twój kolega, wg. mnie może i wyjdzie, ale efekt będzie bardzo mizerny.

Link to post
Share on other sites

jedyna sensowna moim zdaniem metoda na "dorabianie" metalowych czesci zewnetrznych jest giecie i tloczenie, metalowe body do AK to proscizna (jesli ma sie troche obycia z narzedziami), troche trudniej byloby z metalowymi body do bardziej finezyjnych ksztaltem giwer.

jednak wykonanie metalowego gearboxa i flaczkow to wyzsza szkola jazdy, tutaj juz nie obejdzie sie bez tokarek, szlifierek magnetycznych, frezarek...

bez dostepu do sprzetu lub dobrych znajomosci koszt moglby byc wiekszy niz kupienie tego ze sklepu, seryjna produkcja zawsze wychodzi taniej niz jednostka na zlecenie. I to nawet przy duzej prowizji sklepowej.

 

Przynajmniej tak mi sie wydaje po malym "dochodzeniu" jakie przeprowadzilem ostatnio :-) moze jestem w bledzie, jednak nie wydaje mi sie :-)

Link to post
Share on other sites

Na początek witam wszystkich bo jestem nowy

Czytam sobie forum Wasze (nasze) od 2 tygodni bo zacząłem się od jakiegoś czasu interesować ASG i w końcu mogę sam coś powiedzieć bo akurat natrafiłem na temat,na którym się troche znam. Pracuję w firmie mojego ojca gdzie zajmujemy się między innymi odlewami i powiem Ci, że jeśli twój kolega nie jest zawodowym odlewnikiem formierzem to nici wyjdą z twojego odlewu a to dla tego, że każdy materiał jest kurczliwy i twój odlew który powstanie z formy, z orginalnego wzorca pochodzącego z twojej broni będzie stosunkowo sporo mniejszy i nie zmieścisz bebechów broni do środka. Musiałby twój kumpel dosłownie dorzeźbić z plasteliny nadkład i zaznaczyć nowe miejsca otworów na śrubki, oraz zaślepić orginalne otwory. Z tego co pamiętam to kurczliwość aluminium to jakieś 1/5 czy 20 % ( ale nie dam sobie głowy uciąć). Domyślam się że miałby być to odlew z masy formierskkiej. bo wiadomo, że wykonanie fachowe formy kosztuje od 1 tyż zł do nawet 50 tyś i więcej.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

chyba,że ma się zdolności w dłubaniu w drewnie to może coś z tego wyjdzie:)

Ja sam też o tym myślałem i stwierdziłem,że jest to absolutnie nie opłacalne i ogólnie bardzo ciężko jest dorwać specjaliste,który mógłby się tym FACHOWO zająć.Przy urwanym zawiasie kolby do aks TM naszukałem się tokarzy,którzy albo nie wiedzieli czego ja od nic chce,albo im się nie chciało za taką kase..W każdym bądź razie życze powodzenia,a jeśli już Ci się to uda chciałbym stanąć w kolejce do odlewu body chińskiego kałacha:)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...