Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a gdzie moglbym dokupic do niego zapasowy magzynek? i czy warto bo z tego co czytalem to z magazynka wylatują kulki jak sie go przewroci do gory nogami....

 

Niestety nie warto, mag ma taka zmyslna korbke ktora 'nakreca' sie sprezyne. Gdy wyjmujesz mag, lub przechylasz go do gory nogami - calosc/polowa kulek wyskakuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Szukałem na forum i znalazłem tylko o elektrycznej wersji tego karabinu.Co sądzicie o tym sprzęcie ?

1.Jaki może mieć zasieg maksymalny

2.Czy mozna zamontować optyke

3.Czy łatwo się naciąga (sądząc po tej marce to musi to być leciutko :P )

4.Wasze podsumowanie na temat tej repliki.

5.A i jeszcze : jeśli replika jest zła, to proszę o wasze propozycje, tzn. coś w stylu snajperskim :arrow:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jako że jestem szczęśliwym posiadaczem tej repliki powiem tyle że cenowo jest ona droga jak na sprężynę :) ale za tą cenę mamy bardzo dobrej jakości karabin o doskonałej celności i bardzo dobrym zasięgu :D ja używałem swojego G3 we wszystkich mozliwych warunkach (taktyka zielona jak i czarna) :) W las i w tereny "otwarte" broń jest idealna. Spore gabaryty (104 cm długości bodajże) dyskwalifikują ją jako typową broń do walki w budynkach, lecz osobiście sam walczyłem swoim G3 w budynku i powiem tyle że w futrynach się nie mieścił :P ale troszkę ćwiczeń w manewrowaniu bronią i jakos sobie radzimy, lecz niepolecam go do CQB, bo za duzo z nim "użerania" :D Moc karabinu jest naprawdę duża (0,9J) powoduje iż kulka leci naprawdę szybko i daleko, ale to nie jest jedyny czynnik decydujący o świetnych wynikach strzeleckich tej repliki. Długa (około 42cm) lufa dobrze prowadzi kulkę na spory dystans i z wręcz snajperską precyzją 8) Strzelając z kulek 0,2g na dystansie 20m za każdym razem trafiałem w słup metalowy (pionowy) o średnicy około 12cm, a przyznam że do elity strzeleckiej nie należę :P Całość body jest wykonana z dobrego ABS-u, lecz troszeczkę trzeszczy :), a zwłaszcza przednie łoże. Co do reszty nie mam zarzutów. Może to nie jest najlepiej wykonana replika TM-a, ale na pewno jest najlepszą pod względem osiągów w swojej klasie... :D 8) Mimo wysokiej ceny jak na ten typ replik...to polecam....(swoimi osiągami przewyższa nawet niektóre snajperki) :D

Link to post
Share on other sites

Wow, dzięki za wyczerpujący opis.

Przede wszystkim chciałem się odnieś do tego co pisali w jednym z postów, że wew. elementy są plastikowe (tłok, cylinder, itp.), i że jeśli coś się zapsuję to na pewno to. Chciałbym się jescze od Ciebie dowiedzieć jak długo go już masz i czy często używasz, no i czy nie było żadnych problemów?

Jeszcze jedna kwestia, co jest w komplecie bo tego nie napisali, przezde wszystkim chodzi mi o to czy jest pasek?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem go wczoraj w specshopie w pudełku znajduje się on, 200 kulek 0.25g, paska niestety brak. Hopup jest ale stały (jeśli sie myle prosze mnie poprawic), co do celności to prawda strzelałem w większości kulkami 0.25g i jest bardzo dobrze jeśli chodzi o celność ale prędkośc mogła by być większa, jutro zamieżam jechac po kulki 0.20g. W g3 troche denerwuje trzeszczenie przedniego łoża. Jeszcze go nie rozkładałem i nie zamierzam ale przed założeniem kolby widać było w środku jakąś chyba metalową część która mogła być cylindrem.

Link to post
Share on other sites

Mojego G3 mam juz od około 5 miesięcy (jestem jego 2 właścicielem) i ani razu mnie nie zawiódł. Ma on za soba kilka dużych strzelanek i parę mniejszych strzelań na tzw: "strzelnicy" koło mojego domu. Jego "przebieg" szacuje na około 2000 - 2500 kulek. W mechanizmy wewnętrzne jeszcze nie zaglądałem, ale wiem że TM nie szczyci sie dużą zawartością metalu w wewnętrznych mechanizmach. :( Ale jest naprawdę solidnie wykonany (pod względem technicznym) :D na 100% nie rozwali się tak szybko, to solidny japoński ABS, więc dłuuuugo potrzyma. Strzela rewelacyjnie, jest możliwość instalacji szyny montażowej pod optykę także po lekkim tuningu można go używac jako broni snajperskiej (sam nie używam go w tej konfiguracji, iż ma rączkę od przeładowywania umieszczoną w nieciekawy sposób, jesli chodzi o przeładowywanie w pozycji leżącej) :) Ogólnie mówiąc.....o G3 krążą raczej pochlebne opinie, jako replice sprężynowej... :D

Link to post
Share on other sites

Ja jako inny użytkownik g3a3 moge cię tylko utwierdzić w tej decyzji :) Również go mam go od 5 miesięcy z drugiej ręki, celnośc ma niesamowitą i przy odrobienie chęci i zdolności można sporo go podrasować (sam jesetem w trakcie przerabiania go na "snajperkę"). Jednak do CQB wskazana jest broń boczna - sprężyna i tak zwykle ma trudnosci w nawiazaniu walki z AEGami a co dopiero takiej długości karabin, ale jak ktos chce to może zdjąć kolbę i wtedy jest poręczniejszy. Inna sprawa że moim zdaniem 400zł to dużo (w końcu za neiwiele wiecej ma się średniego elektryka), ja za swojego g3 dałem 200zł, ale bardzo rzadko ktoś to sprzedaje..

Link to post
Share on other sites

To racja...400zł to jest duzo....ale jak ktos jest zagorzałym fanem długich sprężyn, albo tym co lubi niezwykle celne i mocne repliki....to dobrze obstawia... 8) Fakt z G3 wchodzic do budynku ciężko, ale musze sie pochwalić, że strzelając z tej repliki (w CQB) "zdjąłem" gracza z MP5 TLF z Classic Army....i był to tylko efekt celności 8) Także niezły wynik co nie?? :D Ale dość tej "skromności"...G3 w budynku potrafi dosłownie tynk ze ścian zrywać....ma ogromną moc, ale niestety spore gabaryty, więc trzeba albo troszke ćwiczyć, albo zakupic broń krótką do walki w pomieszczeniach... :)

 

Mówiąc tak na marginesie to ja swojego G3 niedługo zmieniam, gdyż wymagania na strzelankach rosną, a na strzelca wyborowego się niezbyt nadaje (byćmoże za mało ćwiczeń) :D

Link to post
Share on other sites

Nową poleciłbym tylko zagorzałym fanom tej broni, ew zagorzałym fanom sprężyn. Jeżeli po prostu chcesz czegoś skutecznego za te pieniądze, lepiej pomysleć o AEGu od WELLa(podobna cena) lub CYMY(niewiele drożej).

Za to używaną... to zależy od egzemplaża. Ale za ok 200zł można brać, zwłaszcza jak kogoś interesuje BW.

Link to post
Share on other sites

G3 posiadam od ponad roku i jest jak do tej pory niezawodne, co jedyne się stało to pękła mi przy spuście sprężynka (drucik) co odbija spust. Jego celność tak jak mówili inni jest niesamowita, nikt nie ma szans wygrać z G3A3 w konkursie strzelania w puszki :wink: , zasięg po roku spadł troszkę o jakieś parę metrów może 5, a i jeżeli chodzi o montowanie paska do niej to nie radzę go montować tam z przodu gdzie jest taki mały wkręcik z kółeczkiem - muszka i końcówka lufy ta czarna jest jedynie nasadzana na lufę i mi się niestety poluzowała i karabin spadł na glebę i troszkę się połamał , radzę samemu zrobić jakieś mocowanie z przodu, wszystko oczywiście jest plastikowe w środku ale to są naprawdę grube konkretne podzespoły a więc nawet po tuningu nic nie powinno się stać, Polecam!

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Na początku pragnę zaznaczyć iż zakładam ten temat świadomie. Zaraz będziecie mnie odsyłać do opcji ''szukaj'', gdyż tematy na temat tej repliki już istnieją. Czytałem wszelkie tematy o g3a3 znajdujące się na tym forum więc proszę mnie do nich nie odsyłać. Tematy te jednak mają ponad dwa lata kiedy to replika ta jak mi się wydaje była jeszcze dosyć ''świeża''.

 

Dlatego moje pytanie do ludzi, którzy tą replikę posiadają(od dłuższego czasu) i najlepiej tych którzy zakupili ją w specshopie bo jak wiadomo guny mogą pochodzić z różnych taśm i ich konstrukcja może się troche różnić. Chciałbym się dowiedzieć : Jak z wytrzymałością tej repliki, gdyż w tematach już archiwalnych za dużo o tym nie napisano. Czy broń jest naprawdę bardzo niewygodna jak pisano. Ile posiada FPS'ów. Czy opłaca się robić z niej para-snajperke(opinie na ten temat były podzielone). Czy repliką tą można nawiązać walkę z AEG'ami.

 

Ogólnie prosiłbym o wypasioną recenzję kogoś kto z tym ganem już nie jedną bitwę przeżył. :killer:

Link to post
Share on other sites

Mój G3A3 ma juz w sumie ok. 4 lata, jestem drugim właścicielem.. od pół roku ma wstawioną sprężynę M140 i śmiga, metalu w nim prawie nie ma, ale jest to mocna i idealnie spasowana konstrukcja. przeżyła już mnóstwo drobnych napraw (2 razy odstrzelili mi muszkę, raz poszła prowadnica sprężyny rączki przeładowywującej - teraz mam metalową domowej roboty, poszły śruby mocujące rękojeść - zrobiłem piny na wylot; żeby dać tak mocną sprężynę trzeba było wzmocnić mechanizm spustowy jedną śrubą i wytopić starą sprężynę z tłoka (TM robi tłoki połaczone na stałe ze spręzynami), zgubiłem rączkę przeładowania to wyrzezbiłem sobie nową z PCW, długo jeszcze by wymieniać, nie wyglada to już jak kiedyś :) aha i jeszcze chwyt podlufowy zaczął trochę odłazić, ale taśma klejąca załatwiła sprawę. Mimo wszystko i tak swoją żywotnościa pobił wszystkie elektryki, przypomne jeszcze raz że ma juz 4 lata :P

 

wygoda - no cóż, do budynków to sie absolutnie nie nadaje, chyba że jako snajper na dachu.. broń jest bardzo długa ( w zasadzie mając ją powieszoną na plecach trzeba uważać przy kucaniu), rączka przeładowania jest bardzo daleko, zwykle w karabinach snajperskich jest ona w pobliżu kolby, magazynek jest dośc długi i przy leżeniu z repliką to na nim się ona opiera..

 

zrobienie z tego snajperki jest cięzkie albo drogie w realizacji: luneta z z montażem i szyną wyniesie cię jakieś 200zł, spręzyna 30-60zł, trzeba się trochę w tej replice nawiercić (wiertarką ze statywem) i ogółem to za 400zł nie polecam, za niewiele więcej masz elektryka, a jesli chcesz iśc w kierunku snajpienia to lepiej kup chińskie M001. Dodatkowym problemem jest nieregulowany hopup, jednak mi działa ok wiec nie przerabiałem go. Za to wielkim plusem jest długa, precyzjna lufa w stocku. Ma świetne skupienie.

 

Ja w sumie bardzo lubię ta replikę i cały czas w niej coś grzebać i udoskonalać, używam jako snajperki, a wydałem na nią w sumie ledwie 300zł (replika z dodatkowym magazynkiem za 200zł na allegro, do tego spręzyna, luneta, śrubki z castoramy, montaż do lunety zrobiłem sobie sam). Za tę cenę uważam że to najlepsze co moge mieć do lasu, jednak gdybym miał wydac na nią jakieś 600zł to na pewno brałbym elektryka.

Edited by jaozyrys
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

posiadam G3A3 od kilku tygodni, od paru miesięcy mam MP5A3 TM (też sprężynowe) które jest zbudowane bardzo podobnie - obie repliki ze specshopu (chociaż nie wiem dlaczego uważasz że mogą pochodzić z różnych taśm i mieć różną konstrukcję O_o). Ale do rzeczy: replika zbudowana jest ze świetnych polimerów - ABS z którego jest body jest lekko matowy i o dziwo nie "poleruje się" mimo częstego używania. Polimer z którego zrobiona jest kolba i chwyt przedni jest chropowaty i praktycznie nie rysuje się. Elementów metalowych jest bardzo mało, można do nich zaliczyć chwyt transportowy,

"blaszkę" na której się trzyma, rączkę przeładowania i uwaga: śrubki oraz sprężyny ;) . Elementy wewnętrzne wykonane są jednak bardzo solidnie (mówię głównie o blokadzie tłoka i o cylindrze), po otwarciu repliki wydaje się, że "tu nie ma się co zepsuć". Słabszym elementem jest natomiast część, która popycha tłok przy przeładowaniu - jest nieco giętki :P lecz nie słyszałem o przypadku pęknięcia nawet przy długim użytkowaniu. Kolejną zaletą jest świetna uszczelka tłoka - dobrze spasowana i o wysokich wargach, cylinder jest bardzo szczelny. Niestety nie da się tego powiedzieć o lufie - jej średnica jest dość duża i pewnie (nie mierzyłem) wynosi około 6,12 mm, co na pewno zmniejsza osiągi repliki. Wadą jest też hop up - co prawda bardzo stabilnie umieszczony, gwarantujący znakomitą celność (w mojej poprzedniej replice - APS2 DE o takiej celność nie można było nawet marzyć) jednak słabo dociska kulkę i zasięg jest mniej więcej taki jak w shotgunach DE - kulka po ok. 35-40 metrach spada w dół. Nic nie dały próby umieszczenia podkładki pod gumkę hop up - komora jest bardzo ciasna.

Kolejne wady repliki to: lekkie trzeszczenie chwytu i brzęczenie sprężyny (po otrzymaniu repliki rozkręciłem ją i dokonałem kosmetycznych poprawek: dokręcenie śrub trzymających chwyt i posmarowanie sprężyny głównej smarem grafitowym redukującym drgania sprężyny). Jednak w przypadku dokonania takiej operacji traci się gwarancję.

Nie najlepsze jest także wyważenie karabinu - nie da się go wygodnie przenosić trzymając za chwyt transportowy. Oczywiście da się to rozwiązać dodając ciężarki do przodu repliki, ale nie każdy lubi grzebać w replice.

Niezbyt przemyślanym rozwiązaniem jest magazynek - sprężynę odciąga się kręcąc korbką umieszczoną z boku, ale nie występuje blokada kulek jak w klasycznych magazynkach - po wsadzeniu do magazynka do gniazda sprężyna się zwalnia i po wyciągnięciu magazynka wszystkie kulki się wysypują :(. Utrudnia to też przenoszenie załadowanych magazynków - wysypują się z nich kulki.

Zaletą repliki są regulowane przyrządy celownicze jak w oryginale. Niestety muszka jest plastikowa i lubi się oderwać przy zaczepieniu o gałąź lub przy kontakcie z małym, okrągłym przedmiotem o średnicy 6mm :) .

Zasięg całkowity repliki jak już pisałem wynosi około 35-40m, jednak kulki lecą celnie praktycznie do ostatniego metra. Montowanie lunety (poza względami estetycznymi oczywiście) mija się z celem.

 

Podsumowując: karabin ten warto kupić jeśli cenisz sobie walory kolekcjonerskie (karabin posiada oryginalne oznaczenia i jest pięknie wykonany) lub zamiast nie najlepszego AEGa wolisz mieć dobrą sprężynę i podoba ci się G3. Jeśli jednak bardziej cenisz walory użytkowe i zasięg to radzę pomyśleć o CA870 firmy Maruzen o którym możesz przeczytać w temacie Pioka.

 

Jeśli będziesz miał jakieś pytania to chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...