Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

A wiec nabylem wreszcie upragniona dluga sprezynke, okazala sie nia G3 TM.

Pierwsze wrazenia... ziiakie to wielki :D . Drugie, o shit jakie ciezkie, biceps po dluzszym czasie boli (bron trzymam zawsze przy twarzy).

Z wygladu mozna zarzucic tylko widoczne spawy ;) plastiku na kolbie, ktora okazuje sie cholernie dluga i nie wiem jak osoby ponizej 185cm wzrostu sobie poradza z ta bronia na dluzsza mete. Celownik tj. w Mp5, wlasciwie caly karabinek bardzo przypomina ow model (w sumie nie wiem co bylo modernizacja czego). Magazynek laduje sie dosyc szybko, po przez odciagniecie sprezynki specjalna korbka oraz wrzucenie kuleczek przez lejek prosto do maga.

Jak sprawuje sie w akcji, jeszcze nie wiem. W piatek przejdzie probe generalna w t. zielonej.

 

G3 posiada takze metalowa raczke do transportu oraz skladana waYche naciagu sprezynki. Celowniki sa w pelni "regulowalne" ;) .

 

Ogolnie dziwnie sie z nia czuje, zastanawiam sie nad M16 ... byle nie A1 :| .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesc

Ja tez mialem "first sight" sprezynowego G3A3 z TM.

Plastik, morze plastiku, oceany plastiku, dosc brzydki kolor zieleni na czesciach kolby, chwytu i chwytu przedniego, ta raczka transportowa to jedyna zauwazalna czesc metalowa, ehh ciezki to on nie jest :-)

Jednak nie mozna zapominac ze to tylko spring.

W porownaniu ze sprinagmi innych firm jest bajecznie wykonany, pozatym mimo tego calego plastiku i niewielkiej wagi sprawia solidne wrazenie, Tokyo Marui ma swietne tworzywa i to zarowno pod wzgledem wytrzymalosci, jak i wygladu ;)

Pozdrawiam

Kozlowski

Link to post
Share on other sites
Celownik tj. w Mp5, wlasciwie caly karabinek bardzo przypomina ow model (w sumie nie wiem co bylo modernizacja czego).

 

Najkrócej - "nic, niczego". 8)

Podobieństwa wynikają z tego, że producent ten sam.

Ale to dwie zupełnie różne konstrukcje - przede wszystkim pod względem zastosowanej amunicji i przeznaczenia.

To tak jakbyś pytał czy Volkswagen Passat jest modernizacją Golfa czy na odwrót... Bo są podobne i jeżdżą. :wink:

-

Link to post
Share on other sites

MP5 zostało zbudowane na bazie G3 (tak czytałem :P) Napiszcie czy G3 ma zasięg taki jak xm177 !! bo to dość istotna sprawa! I na fire arms także pojawiło się G3A3 tylko że te wersje się chyba różnią ponieważ firearms podaje pojemność magazynka 40 + komora 100 a Military 360 !!!!!

Link to post
Share on other sites

Icea_PL i Kozlowski NAPISZCIE JAK Z ZASIĘGIEM I CELNOŚCIĄ G3 !!!!

 

A co do wygody i wyglądu to każdy ma swój gust i osobiście uważam że broń wygląda zaje...fajnie i jak dla mnie (195 cm wzrostu :twisted: :P ) będzie wsam raz !!! :D

Link to post
Share on other sites
Icea_PL i Kozlowski NAPISZCIE JAK Z ZASIĘGIEM I CELNOŚCIĄ G3 !!!!

 

A co do wygody i wyglądu to każdy ma swój gust i osobiście uważam że broń wygląda zaje...fajnie i jak dla mnie (195 cm wzrostu :twisted:  :P ) będzie wsam raz !!!   :D

 

A wiec, jak mam 187cm wzrostu i stwierdzam juz po 3ch manewrach ze bron jest SUPER do lasu :D.

Zasiegiem przebija MP5A3 na glowe !

Celnosc - bajka, jeszcze kolimator i mam "mini snajpe" :D

 

Zdaniem posiadacza XM`a , G3a3 ma troche wiekszy zasieg maxymalny i skuteczny :) .

 

Jedyny minus jest taki, ze do taktyki czarnej - jest strasznie nieporeczny. Biega sie z nim po ciasnych budynkach trzymajac go ostro wsunietego za rzebra. Natomist snajpienie z dachu - kolejna bajeczka :D.

 

Kocham ten karabin, ale bez krotkiej klamki sie nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites
MMMMMMMMMMMMm zajefajnie juz zbieram kase :D.  A broń krótką mam ... Marui Socom 30-35 m zasięgu więc nie ma problemu z walką w pomieszczeniach. G3 na plecy i w dłoń SOCOM  :twisted:  :twisted:  

 

 

Cód machina :D

 

Ja dopiero co sprzedalem B92F TM ;) - wiem co to potrafi...

Przed chwila odkrylem fajny schowek w raczce broni, upchalem tam mala samarke z kulkami :). Teraz tylko jakas lunetka, mag od PSG-1 i ... :>>>>

 

PS: Karabinek wali lepiej 0,2g niz 0,25g > w bezwietrzna pogode ofko ;)

Link to post
Share on other sites
No tak właśnie myślałem żeby zamontować celownik optyczny i może dwójnóg   tylko musze szyny znaleść

Nie chcialbym martwic kolegow springowcow, ale fachowy, wysoki montaz produkcji TM do G3 (jak i do MP5) kosztuje okolo 160 pln, czyli blisko polowe ceny takiej springowej zabawki. Z dobrym jakosciowo kolimatorem lub luneta, wartosc waszego karabinka sie podwoi. Najlatwiej chyba bedzie dostac dwojnog, sa dosc tanie, np od km PK do kupienia na allegro (o ile lufa wytrzyma obciazenie metalowego dwojnogu, heh).

 

W kazdym razie zakup podobnych dodatkow do elektrykow jest juz z lekka bolesny finansowo, a ich zakup do sprezyny moze byc moim zdaniem dosc watpliwy ekonomicznie.

Link to post
Share on other sites

Luneta (czy kolimator) na niskim montazu jest w sporej czesci zaslaniana przez standardowe przyrzady celownicze (piszesz Minimal jakbys tego nie wiedzial...) i jesli nie ma to byc tylko dekoracja, to moim zdaniem w gre wchodzi tylko wysoki montaz. Zreszta przy wysokim montazu mozna alternatywnie korzystac ze zwyklych przyrzadow celowniczych.

 

Poza tym na wiekszosci "snajperskich" wersji G3 w wersji real steel widac wlasnie wysoki montaz!!!

 

Anyway, nikogo nie namawiam do montowania wysokiego montazu do sprezyny (w tym montazu jest chyba wiecej metalu niz sumarycznie w calym gunie, pomijajac obciazniki, heh). Uzytkownicy springow MP5 maja ponoc opanowana technike montowania tych tanich kolimatorow bezposrednio do body, tak wiec sciezka "oszczednosciowa" jest przetarta...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trzymałem, strzelałem a nawet rozbierałem.

1) Karabinek jest plastikowy i to nie tyko z zewnątrz. Jedyne metalowe części to rączka transportowa (użyteczna jak hamulec ręczny w śmigłowcu), rączka zamka i .... Cieżarki i sprężynki. Tak - cała mechanika jest z plastiku.

W dodatku element bezposrednio popychający tłok do tyłu w chwili przeładowania jest tak wykonany że wygina się pod własnym ciężarem :/. Moim zdaniem jeżeli coś się złamie w tym karabinu to będzie to pierwsza część.

Body jest wykonane solidnie. Nie skrzypi tak jak niektóre konkurencyjne produkty. W zasadzie nic nie stuka, nie grzechocze. Kolor i ogólny wygląd pozostawiam indywidualnej ocenie.

 

2) Zasięg powala. W moim mniemaniu dorównuje on krótszym AEG'om. Jest znacznie lepszy niz w Super 9/Sig 90. Celność podobnie. Moim zdaniem w tej klasie cenowej ciężko o coś lepszego.

Zaryzykuję stwierdzenie że strzlea lepiej lub przynajmniej porównywalnie do VSR-10. Nie miałem jeszcze możliwości porównać jeden obok drugiego, ale za pieniądze które kosztuje VSR wolałbym kupić kurtza lub G3A3 i montaż z optyką. Dodam że z VSR strzelałem (powala wykonanie - ten karabinek jest śliczny!)

 

3) Czy nadaje się na broń dla snajpera? Moim zdaniem nie. Otóż karabinek ma iście snajperskie osiągi ale jedną gigantyczną wadę. Sposób przeładowania.

Aby przeładować broń (co wymaga sporej siły) należy wykonać dosyć sporo długich i zauważalnych ruchów które szybko zdradzą pozycję snajpera. Dodatkowo dosyć duża odległość w jakiej znajduje się dźwignia przełądowująca broń sprawia że w pozycji leżącej przeładowanie jest szczególnie niewygodne.

Jako karabinek szturmowy może się sprawdzić, ale nie przeciwko zastawowi elektryków.

 

4) Rozebranie karabinka to prawdziwy koszmar. Należy usunąc śróby a następnie zwolnić cztery zatrzaski z góry body. Patrząc od kolby, pierwsze trzy nie stanowia wielkiego problemu (tylko trzeba je namierzyć) ale ostatni - nad dźwignią przeładowującą broń to po prostu przesada. Trzeba włożyć duuużo siły żeby zwolnić ten zatrzask. Łatwo przy tym porysować body lae z drugiej strony upewnia to że ABS z którego je wykonano jest wytrzymały i nie złamie się łatwo. Gdy wreszcie rozdzielimy body na dwie połówki ..... wszystko robi piękne *PTIĄNG* i części zbieramy po całym biurku. Składanie to też koszmar. Gdy już wszystko złożymy można znów rozkoszować się strzelaniem.

 

5) Magazynek- jak dla mnie kicha. Pojemny, ale niewygodny w użyciu. Jezli go przechylić to wypadają z niego kulki a w dodatku korbka do naciągania sprężyny śmiesznie wygląda. Z drugiej strony niezły patent z tą korbką - pszyśpiesza ładowanie magazynka i to znacznie.

 

Podsumowując - dobry karabinek za dobre pieniądze. Ale i tak wolałbym gaziaka :)

Link to post
Share on other sites

coi do montażu chłopaki to nie martwcie sie że niski montaż się nie nada

NADA ponieważ obserwując przez lunete przedmiot na odległosci przyrządy celownicze zanikną obserwując obiekt dalej odalonny oko akomodując się zmienia zakres widzenia nie wiem jak to nazwać ,dodatkowo luneta rozpraszając obraz spowoduje dodatkowe rozmycie nie potrafię tego opisać fachowo ale przekonałem się w praktyce

Link to post
Share on other sites
A co myslicie o tym zeby zamienic XM177E2 TM wlasnie na G3A3 TM ???

Czekam na Wasze opinie.

 

XM, moze jest i mniej celny - ale o wiele latwiej sie z niego celuje.

Tak - powyzsze dziwnie zabrzmialo ... ale z praktyki :-)

 

Ja ogolnie polecam G3 calym sercem (nawet do czarnej) gdyz ten karabin ma dusze... i jest, mhm, w miare poreczny (jak by sie do niego przyzwyczaic).

A XM to taka mala zabaweczka :-)

Link to post
Share on other sites

Kolba pod pache, lewa reka na dzwigni i czujesz sie jak z prawdziwym karabinem szturmowym :D . Zasypujesz korytarze BB`eskami.

... i nie wierze ze np. mp5 jest "szybciej strzelne".

 

 

Moim zdaniem to swietny wybor na snajpe - z wyjatkiem dosyc malo praktycznego przeladowywania w ukryciu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...