Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, po wymianie lufy i gumki HU i sprężyny na singlu zaczęły mi lecieć czasem podwójne kulki zazwyczaj przy pierwszym strzale później jest już ok, na auto problem nie występuje. (M15A4 CA).

 

Do Foki jak poprawiasz posty i wytykasz błędy to rób to konsekwentnie a nie wybiórczo.

Link to post
Share on other sites

Gumka Hop-Up nie jest wsadzona tak głęboko jak powinna.

 

Wyjmij lufę z komory Hop-Up i osadź ją ponownie zwracając szczególną uwagę na to by gumka Hop-Up była prawidłowo osadzona w komorze Hop-Up. Ta płaska część gumki powinna się oprzeć o gniazdo w komorze.

 

W chwili obecnej gumka jest "niedopchnięta".

 

Po osadzeniu weź lufę z założoną komorę Hop-Up i ustaw ją wylotem "do dołu". Następnie połuż kulkę na "wejściu" lufy. Kulka powinna się pewnie zatrzymać i wejść dopiero gdy użyjesz nieznacznej siły.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z przypadkiem, że replika na pojedyńczym wystrzeliwuje za każdym razem po 2 kulki?

Mam M4 CA, z założonym upgrade huricane i dwuczęściowym hop-up, tym starym. Starałem się zniwelować wszelkie luzy jednak problem nie zniknął. Sądzę, że przyczynę stanowi zużyta gumka hu, jednak nie sprawdzę dopuki nie kupię nowej, dlatego pytam Was o zdanie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mój WELL R5 na semi strzela podwójną, czasami potrójną kulką; na auto – pierwsze 2-4 kulki lecą w glebę na max. dystans 20 metrów, pozostałe już w miarę normalnie. Medium –zrobiłem tak jak mówiłeś sprawdziłem hop-up – jest do końca włożony na lufę, nie jest zabrudzony, zalany olejem itd. Nie jest to wina magów – dzieje się tak przy każdym magazynku. Więc raczej to nie jego wina (chyba) Więc co jest nie tak?? :? :?

 

thx i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałem podobny problem.

Założyłem nową gumkę systemy do m15a4 i z czasem pojawił się wspomniany problem.

Ponowne składanie komory HU niewiele zmieniało :?

Wróciłem do starej gumki CA(naszczepcie jakoś się odnalazła :D ) i wszystko jest OK.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Witam na wstępie zaznaczę, że wiem że taki temat był i zastosowałem się do jego poleceń ale niestety nic to nie dało. Tzn. wymieniłem dystanser na zupełnie nowy, złożyłem komorę od nowa ale dalej jest to samo pluje dwoma kulkami na semi. Moja broń to Scar-L firmy Boyi. Ktoś ma jakieś pomysły co można jeszcze zrobić?

Link to post
Share on other sites

U mnie, jak samodzielnie złożyłem zespół komory i lufy też wystąpiła taka sytuacja. Było to spowodowane właśnie niedociśnięciem tego małego zaczepu blokującego lufę. Dociśnij porządnie lufę w głąb komory hop up tak żeby ten zaczep zaskoczył po obu stronach i powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wcześniej działało i nic nie popsułeś to i teraz powinno. Spróbuj ustawić lufę na takiej głębokości aby te 2 zaczepy się zacisnęły na lufie, może to coś da. Ja np też kiedyś po wymianie dystansera na typ H z elementa miałem problem z pluciem kulek. Dystanser okazał się zbyt twardy do gumki (w tym przypadku był to guarder przeźroczysty) i przy podkręceniu hop up-a kulki zostawały w komorze gdyż był blokowane przez ten właśnie dystanser (następował efekt plucia na 5 m). Spróbuj jeszcze raz ustawić te zaczepy i wymień dystanser na stary, może pomoże ;) Na końcu zawsze możesz oddać replikę komuś obeznanemu żeby sprawdził co jest problemem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...