Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka do Cybergun M6


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elo,

do mojego M6 kupiłem lunete Tasco 3-9x40 razem z niskim montażem na szyne 20mm. Faktycznie pasuje idealnie i celuje sie świetnie. Znajomy na tym samym montażu założył tasco 4x40 - tubus ten sam. Zaznaczam że luneta ta na niskim montażu pasuje na styk.... większa niż 40 już by nie weszła, bo będzie przeszkadzała szyna. Pod lunetą NIE ma prześwitu.

 

Nie mam aktualnie możliwości zrobienia zdięć. Pokombinuje cos po weekendzie.

 

Komplet luneta+montaż kupiłem u naszego kolegi z forum - Small_Hunter . Zachęcam do odwiedzenia jego kramiku i pogadania na gg.

Link to post
Share on other sites
Czyli kupując lunetę, trzeba kierować się bardziej wielkością średnicy "światła lunety" - bo im większe tym łatwiej jest nam objąć teren, który obserwujemy

 

Troszke sprostuje

Swiatlo mowi nam jaka jest srednica obiektywu (okularu) czyli jak duzy bedziemy mieli obraz w lunecie (niezaleznie od tego jak bardzo jest przyblizony). Natomiast to jaki obszar bedziemy widziec mowi nam pole widzenia i tak np

 

-Powiększenie: 3-9x

-Średnica obiektywu: 40 mm

-Pole widzenia (m/100m):

-od 13,7 przy powiększeniu 3x

-do 5 przy powiększeniu 9x

-Długość całkowita: 324 mm

-Waga: 367 g

 

Przy zoomie 3x widzimy obszar o szerokoci 13.7 m w odleglosci 100m od nas i wlasnie to jest ten "teren ktory obserwujemy". Swiatlo mowi nam "jak duzy jest obrazek w lunecie" :wink: i rzeczywiscie jest to glowny parametr (zoom w asg traci nieco na znaczeniu) ale troche zle go zinterpretowales :wink: zdarza sie

 

... taka mala podpowiedz do postu sprzed dwoch stron :)

 

pozdrawiam

dinus

Link to post
Share on other sites

Wymienić montaż na 20-22mm albo przerobić ten 11mm na 20-22 :mrgreen:

Innej opcji raczej nie widzę i szczerze polecam kupno gotowego montażu a nie przeróbkę (piszę z autopsji, mam przerabiany 11mm na 20 i chyba, mimo że działa i "trzyma", wymienię na "normalny" bo jakoś psychicznie nie mam zaufania do tego przerabianego montażu, cały czas wydaje mi się że luneta zmienia położenie choć w rzeczywistosci jest OK :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

Na te montaze z bazarow trzeba uwazac, mysle ze lepiej wydac troche kasy bo potem body lunetki jest cale poniszczone.

To tez sie tyczy tych wszystkich lunetek. Ceny PRAWDZIWYCH lunet zaczynaja sie od 300zl (np. 2-7x32) Aaaale do ASG wystarcza podrobki....

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie widzę sensu kupować lunety za grube patole do sprzetu który ma skuteczny zasięg do powiedzmy 70-80 metrów. Jak ktoś cierpi na nadmiar kasy to oczywiście czemu nie zawsze można sie pochwalić i kupić do repliki ASG coś takiego http://www.atncorp.com/DayTimeHuntingSport...N4-12x80DNS-XD4

 

Ale pytanie po co ??

 

Lunety dostępne za 40-150 PLNów są w zupełności wystarczające oczywiście warto kupować te z "górnej" granicy o ile chce się taką kasę wydać. Zasada jest taka jak w całym życiu chcesz coś dobrego musisz zapłacić więcej ale trzeba kalkulować czy warto przekraczać jakąs tam granicę która dla każdego jest na innym poziomie ustalona. Ja nie wydałbym więcej niż te 150 PLNów na optykę do M6. Chyba że nagle zacznie strzelać na 100 metrów wtedy może dołożyłbym ze stówkę :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...