Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jest to replika amerykańskiego karabinka półautoatycznego firmy Arsenal INC produkowanego na wzór karabinków AK. Oryginał nie jest więc bronią przeznaczoną dla użytku wojskowego, tylko na rynek cywilny. Jest niejako połączneniem cech różnych modeli. Oryginał stylistyczne wzorowany jest na serii AK100 zaś zasilany nabojem 7,62x39 podobnie jak AK47. Charakterystyczny krótki magazynek to jeżeli mnie pamięc nie zawodzi legendarny M39.

 

Wygląda fajnie' date=' jednak 79 m/s to trochę mało jak na zabawke za 300zł Neutral

[/quote']

Za wprowadzenie repliki odpowiada Firma ASG znana z bardzo pozytywnie odbieranego SPAS'a 12. Tamten model także miał 0,7 J (0,5 wg danych producenta) i nie dlatego, że producentowi nie chciało dać się więcej , ale dlatego że taka jest regulowana lokalnym prawem granica mocy dla tego typu replik. Z tego co wiem w spasie bebechy były niemal pancerne. Pasowały sprężyny główne od aegów ( z lekką podkładką) Bez ryzyka uszkodzeń ładowano systemowskie sprężyny M120 a eksperymentowano nawet z M150 z bardzo pozytywnymi skutkami.

 

Nigdzie nie mogę znaleść informacji o nim. Możliwe że albo jest sprzedawany pod inną marką albo jest tylko w polsce( Zębaty )

Nie nie jest sprzedawany tylko w Polsce . Jak poszukasz to znajdziesz pod tą samą nazwą w innych sklepach. Faktem jest natomiast' date=' że jak narazie zagraniczne fora milczą na temat tego modelu.

 

Jak ktoś chce więcej zdjęć to są na porzykład tutaj :

http://w4.ivyro.net/~fallsky/zboard/zboard...&desc=asc&no=51

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Luknij tutaj :wink: :

 

Czy można w polsce dostac kolbe od dragunova zeby przyczepic do kałacha ?? bo tez mam na mysle wlasnie taką przeróbke 8)

 

To jest bardzo podobne : http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...c6cbc77e4d214b4

 

do tego jeszcze kolba od dragunova i cos z przodu pokombinowac i spoko wyglad,tylko osiagi slabe ... :roll: ale cos bym wymyslil

 

Oto moja pierwsza przymiarka, (narazie w photoshopie) :

dragunov9dl.th.jpg dragunov21fa.th.jpg

 

Edit: kolbe bede mial wystrugana na zamówienie :)

 

To napisalem w przeróbce w dziale Snajperzy :wink:

 

P.S Moze odsprzedasz swoją M6 :) ?

Link to post
Share on other sites

Nie da się z tego zrobić SWD! Ludzie czy wy naprawdę myślicie że krótki magazynek wystarczy kałaszowi na stanie się dragunowem? Zabierać się za zrobienie SWD z jakiegokolwiek AK to jak konwersja M4 na SR25... Prościej mówiąc prawie wszystko na zewnątrz trzeba by wymienić...

Link to post
Share on other sites

Pozostaje poczekać 2-3 dni i się przekonamy :wink:

Co nie zmienia faktu że gdzieniegdzie pojawiają się już pierwsze ciepłe słowa:

 

"Bei ersten Tests fielen die konstante Leistung (0,45J) und eine außergewöhnliche hohe Präzision auf.

Das Sam-7 ist ein hochwertiger Nachbau und ist somit für Spieler und Sammler gleichermaßen interessant."

 

Nie ma już jednak wątpliwości że producentem nie jest firma Dong-San

(http://www.dongsanmodel.co.kr/) , bowiem nie ma tego modelu w ich ofercie :|

 

( za to jest ich modelem poprawiony SPAS 12 - ten z lakierowaną na czarno końcówką lufy i szyną montażowną dostępny na www.bron.pl jeszcze taniej niż starsza, mniej estetyczna i droższa 8O wersja ze specshop'u. - offtop wiadomość dla zainteresowanych. )

 

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

"Bei ersten Tests fielen die konstante Leistung (0' date='45J) und eine außergewöhnliche hohe Präzision auf.

Das Sam-7 ist ein hochwertiger Nachbau und ist somit für Spieler und Sammler gleichermaßen interessant." [/quote']

 

 

Mógłby ktoś to przetłumaczyć :wink: :?:

 

Aaa Żylet masz jak sprawdzić kompatybilność innych magazynków z SAM7?

Link to post
Share on other sites

Tłumaczenie (specjalnie dla was 8)):

Pierwsze testy wykazały niezmienną moc (0,45J) i nadzwyczajnie wysoką precyzję.

Sam-7 jest produktem wysokiej jakości i dlatego jest interesujący w równym stopniu dla graczy jak i kolekcjonerów.

 

Co zaś się tyczy magazynków to postaram się sprawdzić tyle do ilu będę miał dostęp.

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Ok sprzęt dotarł ...

 

Pierwsze wrażenia :

Sprzęt przyleciał zapakowany w ładny karton. W środku oprócz repliki znajdowały się wycior, baardzo krótka instrukcja po angielsku , dołacząna notka użytkowania po naszemu, magazynek i pasek (do wyrzucenia - smycze bywają grubsze ;) )

Zanim wziąłem sprzęt do ręki wyglądał bardzo ładnie. Plastik sprawia na początku wrażenie malowanego proszkowo metalu, jest matowy i miły dla oka.

Po wyjęciu - pierwsze niemiłe odczucie - zdecydowanie za lekki. 1,5 kg to stanowczo za mało żeby poczuć chociaż odrobinę realizmu. Chwilę potem następny zonk. Przy wkłądaniu magazynka okazało się, że nie blokuje się on w swoim gnieździe :| - powód - za słaba sprężyna odpowiadająca za dociskanie dzwigni zwalniacza. Trzeba włożyć maga i pomóc dzwigni zaskoczyć. Zacząłem się martwić co będzie dalej.

Załadowałem magazynek kilkoma kulkami 0,23 g exell i przystawiłem lufę do puszki po Pilznerze naszych sąsiadów 8) - efekt - wgniecenie ... drugi strzał zaraz obok tego miejsca spowodował dopiero przebicie ścianki.

Po przesmarowaniu bebechów silikonem po odciągnięciu suwadła, kulki zaczęły przebijać ściankę za pierwszym razem.

Zasieg skuteczny to 15 - góra 20 metrów.

 

Dokładniejsze oględziny:

Po pierwszych , przyznam bardzo mieszanych odczuciach, przyszła kolej na dokładniejsze oględziny. Na body nie widać na pierwszy rzut oka miejsc zakończeń odlewu etc. Po dokładniejszych oględzinach zauważamy takie na tłumiku płomienia , prowadzeniu rury gazowej , poza tymi pierwszymi na tłumiku reszta jest na tyle niewielka że nie trzeba się nimi zajmować.

Replika jest wykonana prawie w całości z polimeru. Nieliczne elementy metalowe to : stopka kolby , język spustowy, regulowana szczerbinka, mocowanie pasa na kolbie , śruby , sprężyny no i oczywiście obciążniki. Tutaj odziwo nie jak w cymie rdzewiejące i poruszające się od początku ale ładne komplety prętów z nierdzewki łączone razem taśmą dwustronną.

 

W dotyku nic nie trzeszczy ani grzechocze. Napisy na body to niewielkie logo Arsenala i cyferki 1977 z lewej strony tuż pod pokrywą zamka , oraz znacznie już większe litery KSG i napis Made in Korea. Czyli wiemy już kto tak naprawdę jest producentem.

 

Dzwignia demontażu rury gazowej razem z osłoną nie jest atrapą. jednak wykonana jest z polimeru więc zabawy na bok.

Magazynek jest prosty w budowie i raczej nie będzie kompatybilny z niczym innym na rynku. Sam machanizm podoawania kulki przypomina ten stosowany w tanich elektrychach, jednak nie sądzę aby jakiekolwiek inne magazynki pasowały ze względu na nietypową budowę dzwigni zwalniacza kulek.

 

Wnętrze:

Po wstępnych oględzinach przyszedł czas na dobranie się do bebechów. Tutaj producent postanowił nic nie ułatwiać. Przecież to jest do zabawy a nie majsterkowania :wink:

Żeby rozebrać karabinek musimy przedrzeć się przez dziesiąrki śrub i mikrośrubek wkeconych bezpośrednio w plastik... Bez kręcenia zdejmujemy tylko rurę gazową z osłoną oraz tłumik płomienia.

Potem po kolei wszystkie widoczne śrubki ....

Po wstępnym rozłożeniu mamy :

Kolbę , obie części chwytu przedniego, mocowanie rury gazowej do lufy, muszka, Lufa zewnętrzna i główne body. Te ostatnie także poskecane z dwóch połówek i stanowiące całość z chwytem pistoletowym i pokrywą komory zamkowej.

Po rozkręceniu plastikowej osłony lufy zewnętrznej docieramy do właściwej lufy. Jest ona wykonana z aluminium - grubość ścianki około 1,5 -1,75 mm. Na końcu lufy jest pomarańczowo-permamentrna komora HU.

Żeby nie było niejasności. Hu nie jest regulowany. Co jednak zaskakuje ? W komorze od góry jest otwór prostokątnu o idealnym wymiarze dystansera stosowanego w aegach.Zatem wystarczy go założyć i w odpowiednim miejscu w body umieścić śrubkę regulacyjną . Niesądzę jednak aby było to konieczne ... bowiem przy stanie jeki jest działa on dobrze zaś o możliwościach tuninu , które by to uzasadniały za chwilę.

Sama lufa ma średnicę wewnętrzną około 6,12 mm i to w najlepszym wypadku - tu jest co poprawiać.

 

Wreszcze rozkecenie głównego body... Pierwsza myśl po usunięcu ostaniej śrubki była taka , że za chwilę wszystko się na mnie wysypie ... jednak nie

Owszem wypada prowdnica speżyny(plastikowa) i sprężyna suwadła. Pozostałe elementy są natomiast zamknięte we włożonym w body polimerowym mechbox'ie. Plus dla konstruktora.

 

Mechbox o którym wspominałem jest na kształt GB z m14 z dużym przymrużeniem oka ;) Polimerowa konstrukcja jest połączona trzema wkrętami..

Po wykręceniu ich możemy już dostać się do układu spustowego, prowadnicy sprężyny głównej, cylindra i tłoka.Gtówna sprężyna niezbyt twarda jest osadzona na polimerowej prowadnicy. Cylinder jest z jednej strony zakończony dyszą , zaś z drugiej otwarty. Wykonany z przezroczystego polimeru. Tak samo tłok, którego głowica jest uszczelką tak skonstruowaną, aby jej ścianki oociskały się do ścianek podczas sprężnania. Niestety kolejny wielki minus. W cylindrze fabrycznie jest pustynia :/ Właściwie tylko kształt głowicy tłoka powoduje, że sprężnanie jest w miarę dobre bowiem blokuje się po zatkaniu dyszy palcem. Jednak brak jakiegokolwiek smarowania napewno nie poprawia osiągów i grozi szybszym zużyciem głowicy tłoka :!: Osobiście nie dziwię się że sklep nie zrobił przeglądu zerowego ze smarowaniem bowiem potrzeba dużo czasu żeby to wszystko porozkręcać i dostać się do zespołu cylindra.

 

Czy możliwy jest upgrade ?

Napewno poprawi efekty wymiana lufy choćby na castorurkę. Dla chcącego także regulowany hu nie będzie broblemem. Trzeba pamiętać o przesmarowaniu tłoka, Jednak na pierwszy rzut oka wewnętrzne części wytrzymają co najwyżej lekką podkładkę pod sprężynę ...

 

To tyle ode mnie na razie . Jak ktoś chce dokładniej to proszę o pytania.

 

Pozdrawiam

żylet

 

PS: Zdjęcia jak dorwę aparat

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest faty

pewnie z 18-23..wygląda na broń ze sku zasięgiem około 35 m ..ehh chciałem kupić dobrze że tego nie zrobiłem..dzięki ocaliłeś mnie bo bym miał tą kupe w domu :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...