Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa 5.9999mm z allegro


Recommended Posts

Witam na forum :) moj 1 post ;)

z kumplem kupilismy lufy zeby zobaczyc ile sa warte (ja do rugera on do famasa)

i stwierdzam ze a beznadziejne pozatym opakowanie jest tragiczne koles je wysyla w jakims beznadziejnym kartoniku i przychodza odksztalcone

 

lepiej wychodzi chyba wlasny home-made niz to... szkoda kasy i tyle

bardzo odradzam szkoda kasy

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No, tu sie Jack mylisz, bo kulki BB wcale nie maja 6mm... :D

 

Kiedys mialem elektroniczna suwmiarke i bawilem sie mierzeniem srednicy kulek roznych producentow i przecietnie kulki maja okolo 5,85mm, nawet te niby super-precyzyjne. Z tym, ze im lepsze kulki, tym rozrzut wymiarow jest mniejszy pomiedzy losowo wybranymi sztukami.

 

A takiej na rowno 6 mm to nie udalo mi znalezc, niezaleznie od producenta (a raczej firmy konfekcjonujacej, czyli pakujacej) srednica jest zawsze ciut mniejsza.

Link to post
Share on other sites

Mierzylem to z jakis rok temu, jak nie wpisalem gdzies na forum, to nie mam juz tych danych. A suwmiarke mialem od Mediuma, zreszta w zasadzie to on bardziej moze cos powiedziec o medianach, dominantach i odchyleniach, heh. Ja zabezpieczylem glownie probki roznych typow kulek...

Link to post
Share on other sites

Sam fakt że gość podaje 5,9999 świadczy o tym, że nie ma pojęcia o tym co sprzedaje i że to ściema. Nie jest w stanie tak dokładnie zmierzyć pomijając fakt wykonania rurki z taką dokładnością.

Kupiłem sobie jednak taką z ciekawości bo niedrogie i prawdę mówiąc po cichu liczyłem, że a nóż trafi się coś w okolicach 6,02 - 6,05 jak to jest w przypadku Castorurek. Pomiar suwmiarką elektroniczną wykazał jednak 6,10 - 6,12 mm więc na prec lufę się nie nada.

Wsadzona była w zwykły karton, bez żadnych wzmocnień czy usztywnień i była nieco zwichrowana. W dodatku koleś niewiadomo dlaczego oszlifował czymś na długości paru centymetrów końcówki na zewnątrz.

 

Owszem do upgrade'u tanich replik mających plastikowe lufy czy aluminiowe powiedzmy 6,20 może się nadać (po wyprostowaniu). Co prawda Castorurki są dokładniejsze i precyzyjniejsze ale podejrzewam, że posiadacze tanich replik wolą kupować tańsze, mniej dokładne kulki które by się w Castorurkach zacinały.

 

A jaką miałeś średnią i odchylenie standardowe dla różnych kulek? Załatwiłbyś jeszcze raz tę suwmiarkę? Można by fajny test zrobić :)

 

Mogę się pobawić w tym tygodniu. Mam Blastery 0,20, Guardery 0,28 i HFC 0,33, a w przyszłym tygodniu mogę jeszcze domierzyć Gold Fire i P&J.

Link to post
Share on other sites

Kontynuujac off-topic kulkowy, to dobrze aby jakas madra glowa opracowala metodologie pomiaru i oceny jakosci kulek, wtedy bylaby porownywalnosc wynikow "badan" prowadzonych przez rozne osoby.

 

I bysmy wiedzieli troche wiecej na temat konkretnych kulek niz komentarz typu "nie zacina sie, leci prosto i daleko"... :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Bedac (ciekawskiem ) experymentatorem , zakupilem w/w rureczki:]

 

Tak jak wczesniej nadmieniono, dla osob z brakiem casto-skepu jest to rozwiazanie - dobre.

 

Zastrzezenie buzi wykonczenie krawedzi tych rurek-lufek -

nie wiem co autor mial na mysli,

Ja cale szczescie kupilem DUZO za dlugie:] i do testu

nie jest to az taki duzy wydatek:] a poeksperymentowac zawsze mozna:)

 

Wyniki:

Powiem tak - wymiar 5,9...... itd to juz troszke laserowa technika:) i nieco przesadzona (no reklama dzwignią handlu :D)

 

Wlasnie mam kilka (7szt.) probek ok 8-10mm

Wnetrze calkiem przyzwoite :) jeszcze tak pokrycie teflonem <LOL> 0,002 i smiga :D

 

wymiary:

 

-6,086

-6,086

-6,085

-6,084

-6,086

-6,085

-6,090 (kraj rureczki)

 

Przyrząd:

Profilomierz NIKON V-12A o dokadnosci 0,001 mm (brak bledu paralaksy!)

 

Ostatnio Prometeus (chyba) przedstawial lufke 6,01mm (EDIT: poprawiam bo zjadlem zero :) )

wiec....

 

... pozostawiam do wlasnej oceny

 

pozdry

mrd

Link to post
Share on other sites

Wlasnie mam kilka (7szt.) probek ok 8-10mm

Wnetrze calkiem przyzwoite :) jeszcze tak pokrycie teflonem <LOL> 0' date='002 i smiga :D

 

wymiary:

 

-6,086

-6,086

-6,085

-6,084

-6,086

-6,085

-6,090 (kraj rureczki)

[/quote']

 

Czyli w środku są "fale dunaju" raz więcej raz mniej. Co do wypełnienia czyżby te lufy były robione a nie np przerabiane te tanie z OBI? A jak z kulkami dobrze przechodzą itp?

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie tak ...

 

jednak popatrz z jaka dokladnascia podaja firmy zajmujace sie upgradem?

najnizej 6,1 (6,X) ja podaje dokladnosc na 3cim miejsciu po przecinku 6,xx(X)!!

pomierz na dokladniejszym sprzecie (wystarczy suwmiarka ze wskaznikiem elektronicznym) kulki... jakie otrzymasz wyniki?

 

jakie kto wyniesie wnioski to jego wlasna sprawa

 

podkreslam_ 5,999999 NAPEWNO nie jest to wartosc ktora deklaruje sprzedawca! ZMIERZONE

ale nie jest to tez wartosc ktora wyklucza wykorzystanie danego produktu w swoich experymentach,

 

jesli ktos ma bardzo rozbiezne wymiary/wyniki

moze przeslac do mnie (poznęcam sie (potne) pomierze z dokl. 0,001 mm)

 

co zaznaczyc moge? bardzo nie podobaly mi sie w moich produktach zakonczenia, wprawdzie ja z dobrym zapasem zakupilem "lufke" zatem nie przeszkadzało mi to za bardzo, jednak przy okresleniu dokladnego wymiaru... nie zyczylbym sobie takiego "rozwiazania"..

 

podkreslenie drugie ... jesli ktos ma ochote i mozliwosc (dostepny sklep i sprawnosc manualna)... niech sam zakupi rurke i sobie poleruje, precyzuje

jesli zaś ma dalego, jest leniwy lub brak w danej osobie zdolnosci manualno technicznych ... moze sie pokusic o takie rowiazanie

 

gdyz uwazam nie jest ono najgorsze.

m,oze nie odwazyl bym sie tego zastosowac w "broni precyzyjnej" jednak w sredniej i krotkiej ... z calą pewnoscia

 

pozdry

mrd

Link to post
Share on other sites

A powiedz jak z zasięgiem zamontowałeś to gdzieś mrd? Działa jakoś ta rurka pytam tak z ciekawości bo z nudów lubie tunningowac tanie repliki. I teraz możliwe że będe posiadaczem krótkiego STTI i czy w tym powinno dobrze służyć.

 

Jeżeli gdzieś montowałeś to napisz w czym i jakie osiągi uzyskałeś?

Link to post
Share on other sites

Tak zamontowalem ją w M9 kjw.

nie jest to tak proste jak w rugerku, tu trzeba posluzyc sie bardziej skomplikowanym sprzetem jak wiertarka i gwóźdz (takie propozycje tez czytalem:) ) dodatkowo zastosowalem uszczelnienie w zespole lufy.

 

efekt: poprawione skupienie ! ok5m rozrz. 2-4cm - przy telepiących sie rekach :D poprzednie wyniki ... nawet 7cm :/

 

co do zasiegu nie jestem jeszcze w stanie konkretnie odpowiedziec :/

poza strzelaniem do znaku (z okna ok 25m) a wlasciwie jego słupka - w boju nie testowane. Jednak jakos specjalnie nie zauwazam duzej roznicy.

poprzednie (na oryginalnej lufie) proby ok20m puszka po napoju wyskokowym. W obu przypadkach kulki 0,20g i ten sam gaz.

 

Natomiast (co wlasnie chcialem sprawdzic) mam wrazenie ze BB nieco sie wzmocnil :) i poziom dB (decybeli) przy strzale równiez (znaczy sie głosniej):)

Są to tylko moje wrazenia , jesli znajde mozliiwosc pomiaru :) uczynie to bardzo chetnie:)

 

mam nadzieje ze pomoglem

 

pozdrawiam

mrd

Link to post
Share on other sites

mrd, a jak wyglądała powierzchnia wewnętrzna w Twojej rurce? U mnie były widoczne wyraźne rowki wzdłuż całej długości. Rurki z Castoramy są pod tym względem zdecydowanie lepsze, powierzchnia niczym polerowana :) Ale jednak aluminium jest delikatniejsze...

Link to post
Share on other sites

@Gizbern:

 

Zgadza sie "lufka" ma pewne kreseczki, nie nazwałbym tego rowkami:)

Ogladalem to sobie na mikroskopie, nie wyglada tak strasznie. u mnie sa lekkie ryski, w tej czesci z konca lufki była jedna taka mocniejsza.

 

widoczniej trafił mi sie lepszy sort :]

 

Jednak przed montarzem pozwolilem sobie na przesmarowanie wnetrza rurki WD40 na wyciorek i jazda (tam i z powrotem) az swieciło sie jak za przeproszeniem psu jajca (nie wiem skad to powiedzenie, pies sądsiadow ma obrosniete :) )

 

zawsze mozna bylo by sprobowac dac do chromowania czy tez innego zabiegu "lufki" od wewnatrz (jak z kazda inna) tylko chyba koszty nieco by wzrosły.

 

Co do kolegi Ukesu, nie mam nic. a te pytanie o konkretyzacje narzedzia, wymiarow itp. sa z czystej zawodowej odchyły :)

 

pozdry

mrd

Link to post
Share on other sites
Ostatnio Prometeus (chyba) przedstawial lufke 6,1mm

wiec....

 

 

6,01 a nie 6,1, a to roznica!

 

Racja :) dzieki za poprawienie (zjadlem zero podczas czytania), sprawdzilem w arch. Jeszcze raz dzieki:) (Lufy superprecyzyjne od PDI z dn. 22-05-2006, 15:52)

 

Ukesu:

Ciekawa ta sUwmiarka:) Chciałbym miec tak dokładną :)

Z podanych przez Ciebie wynikow wnioskuje ze jednak ta suwmiarka miala dokladnosc 0,001 (a nie jeden rzad wiecej). Jednak dzieki za dane:)

 

pozdry

mrd

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...