Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Jestem dumnym posiadaczem czegoś pięknego, wspaniałego....wykonanego w niesamowity sposób i w ogóle naj...mianowicie Kar 98K Tanaki.

Mimo nie najgorszych osiągów chciałbym wydobyć z tego cacka jak najwięcej, ale bez szkody dla sprzętu. I tak się zastanawiam czy:

Red Gas to dobry pomysł?

Jakie najlepiej kuli stosować?

I w ogóle chciałbym, aby ten wątek posłużył ogólnie za zbiór opinii i refleksji na temat tej repliki, tej wspaniałej repliki ;)

Posiadam do mausera również lunetę "Tanaka ZF41 telescopic sight" i musze przyznać ze również jest wykonana na wysokim poziomie, jeśli chodzi o zbliżenie to za duże nie jest, ale jak na asg wystarcza w zupełności. Właściwie jedynym minusem tej optyki jest dość małe pole widzenia. O ile się orientuje to i sami żołnierze wehrmachtu na nią narzekali pod tym względem. Jak na złość ich najwięcej było na froncie, ale no nie ważne.

Precyzując zastanawiam się czy istnieje inna luneta do tej broni, mówię oczywiście o eleganckiej replice II Wojennej przystosowanej do tego karabinu. Jeśli ktoś posiada jakieś info na ten temat byłbym wdzięczny za wzmiankę w tym temaciku.

Na koniec dręczy mnie jeszcze jedna sprawa. Chciałem dokupić magazynek do mausera, ale mam problem ze znalezieniem go. Możecie podać Polskie sklepy, które ewentualnie mogą sprowadzić takie rzeczy, jeśli nie posiadają w ofercie lub inne europejskie, które mają na stanie?

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam ( w szczególności moderatorów :wink: )

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w kraju Wschodzącego Słońca

Ale z Tokio samego maga zdecydowanie nie opyla się sprowadzać. Podróż, cło....nie zdecydowanie nie ma sensu

( http://www.wwiiguns.com tam to mają sprzety, na widok niektórych to po prostu...eh...zatyka...np MG-42 czy Maschinengewehr 34 , pomarzyć :roll: )

:wink:

 

[ Dodano: 05 Cze 2006 19:09 ]

mówisz-masz...

http://bartolini.multiply.com/photos/album/5

foty

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc tez miałem takie podejrzenia, lecz niestety nie miałem możliwości sprawdzenia. Fotki dorzuciłem do poprzednich fot mausera ( trochę ciemne wyszły, ale może wystarczy by osądzić)

 

Co do ceny to oblukaj stronke http://www.wwiiguns.com , wbrew pozorom porównując ceny dostępnych i u nas replik to nie jest drogo.

 

[ Dodano: 06 Cze 2006 16:32 ]

nie, ale chyba jednak inny jest do m700

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mag jest dokładnie taki sam jak w m700, tylko że dłuższy- pasować nie będzie na 100%.

 

W sumie mi to by jeden mag wystarczył, przecież nie szturmuje się raczej z takim karem-wolałbym się zatrudnić jako strzelec, albo snajper, ale nie wiem jak ty to sobie wyobrażasz.

Pozdrawiam =]

Link to post
Share on other sites

Co do tej lunety-źle ci się wydaje ;) ... inaczej się nie da, chyba...ale jestem otwarty na wszelkie uwagi i propozycje. :D

A jak wg Ciebie miałaby być zamontowana, bo może jednak faktycznie zonka strzeliłem, ale no nie sądzę

 

Marushina?? I żonglować łuskami oraz fatygować się z 8mmBB, wiesz....nie chyba nie wyszedłbym lepiej, ale no ciezko powiedzieć, bo nie miałem styczności z Marushinem aczkolwiek wg mnie tanaka praktyczniejsza

 

co do koloru tez się tego obawiałem i musze powiedzieć ze tylko na zdjęciach to tak strasznie jasno wygląda, w praktyce jest lepiej choć od oryginału ciut się różni, nie da się ukryć. Jednak naprawdę nie rzuca to się tak w oczy

 

Jeśli chodzi o Maga to w sumie i racja, chciałem się zorientować w sytuacji tak awaryjnie, choć nie ukrywam, że przez myśl serio mi przeszedł zakup ;) prawdopodobnie to wina małego doświadczenia ;) tym bardziej dzięki za trafne spostrzeżenie

Link to post
Share on other sites

na jakiejś strzelance ktoś napewno będzie miał m700 kjw to sobie przymierzysz magi

 

najpopularniejsze montaże były boczne(te wychylone)

ale chyba nie ma airsoftwoych odpowiedników,

 

na 8 mauserów 98k tylko jeden ma możliwość takiego montażu jak u ciebie być może jest to replika właśnie tego mausera, nie widzałem dokładnie go więc ci nie powiem:) wszystkie inne 7 mauserków ma standardowy montaż (wygodniejszy)

 

dla rozpoznania możesz podać wszystkie napisy z karabinu??

wtedy będzie można zidentyfikować model karabinu i znaleść oryginalny montaż

 

z lunetą czy bez i tak zajebiście ci zazdroszcze

Link to post
Share on other sites

Wiem, o jakim mocowaniu mowa, w sumie orientuje się całkiem całkiem w tych klimatach ;) ale serio w tym przypadku po prostu nie da się inaczej zamontować

Wszelkie cyferki i literki podam...ale już nie dziś, czasu brak a jeszcze dużo zajęć zanim w kime

 

Ps. szczerze mówiąc sam sobie zazdroszczę, kosztowało to wiele wyrzeczeń, poświęceń itd. itp...ale warto było

Link to post
Share on other sites

Znaczy wiesz, nie wątpię ze coś się da z tym zrobić, wręcz na pewno COŚ się da, lecz raczej nic się nie da z tym zestawem, który ja posiadam, bo w sumie nie ma co. Tak jest skonstruowane mi się wydaje ze ciężko będzie, trzeba by było oryginał mocowania kupić, coś przerobić, i zamontować w inny sposób, ale to za dużo zachodu, ryzyka i kasy na lunetę i montowanie z tego okresu.

Nie mniej jednak z czasem coś pokombinuje, jeśli nie znajdę przystosowanej wersji do tego ASG

Link to post
Share on other sites

nie no orginałów mocowań nie ma co kupować, bo są skorodowane , mogą nie pasować, i są drogie

tylko czekać na airsoftowe wydanie nie wiem czy są jakieś

po co ci wymieniać lunetę?? tylko montaż którego cena może wynosić góra 70 zł

a tobie takie ustawienie lunety przeszkadza , czy nie ma różnicy??

Link to post
Share on other sites

Właściwie to nie ma dużej różnicy...znaczy inaczej, czy różnica jest to nie wiem, bo nie miałem do czynienia z tym bardziej typowym mocowaniem, ale za to wiem ze nie przeszkadza w celowaniu

 

[ Dodano: 12 Cze 2006 17:56 ]

a kurcze, ktoś kiedyś pytał ile ma fpsów

zapomniałem odp. sorki

w każdym bądz razie coś koło 520 fps chyba

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potrzebowałbym tylko bebechy do mausa bo chcę zrobić model pierwszowojenny kar98 AZ czy ktoś się orientuje kto takie rzeczy sprowadza lub ma ktoś instrukcję obsługi aby zamówić zgodnie z katalogowym numerem odpowiednie części?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...