Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy G36C istnieje?


Recommended Posts

G36(lub inaczej HK50) jest używany wprowadzany jako przepisowy karabin Bundeswehry (zastępując G3) i armii Hiszpańskiej. Podobno Turcja również planuje przyjąć G36 na uzbrojenie.

Można go spotkać w rękach niektórych jednostek SWAT, oraz w rękach formacji ochronnych USA (Capitol Police), Brytyjskich policjantów.

Pozdrawiam

Czarek

Link to post
Share on other sites

W matrixie też był, Edywar ma racje. W scenie gdzie Neo walczy jakimiś palantami w hallu z półokrągłymi schodami, zaraz po odnalezieni klucznika. Jeden gostek na drugim planie wali z G36K, chyba z granatnikiem. Ta scena jest też w jednym z trailerów (to ta z "zatrzymywaniem kul ręką" :)

Pozdrawiam

PS. BTW.. rez, gdzie widziałeś Equilibrum? przecierz jeszcze nei było w kinach ? :D

Link to post
Share on other sites

W Matrixie 'bliźniak' używał UMP .45 z celownikiem kolimatorowym typu otwartego (hyba C-Moore). Co ciekawe podłożyli pod to dźwięk z m60 :P

ump2.jpg

W scenie 'zatrzymywania kul' rzeczywiście widoczny był g36k z granatnikiem (AG36). Oprócz tego UZI, Tommygun, Colt 9mm SMG, mp5k i mp5 zwykłe. A;e jak wszyscy wiemy, Neo jest De łAN i kulę się go nie imają (coś jak MacGyver)

twins.jpg

giwery.jpg

Za to morfeusz dzielnie wymiata z Glocka18, zez długim magazynkiem (IMHO wygląda nieciekawie)

 

morfeusz3.jpg

morfeusz4.jpg

A co się tyczy Equilibrum: dostępna jest już bardzo dobra wersja na DivXie:

equi1.jpg

equi2.jpg

equi3.jpg

Polecam wypróbowanie GUN-TATE podczas akcji CQB. Gwarantowany wzrost skuteczności min. 138%

:P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
G36(lub inaczej HK50) jest używany wprowadzany jako przepisowy karabin Bundeswehry (zastępując G3) i armii Hiszpańskiej.

To niezupełnie tak. Owszem, G36 jest przepisowym karabinkiem automatycznym armii niemieckiej, ale Hiszpanie używają już (i sami produkują) wersji G36E (czyli eksportowej, nieco tańszej, pozbawionej celownika kolimatorowego, a wyposażonej tylko w optyczny 1,5x). Oprócz nich trzecią armią wyposażoną w G36 (również w odmianie G36E) jest... Nepal. Czy Turcja przyjmie G36E na swoje uzbrojenie tego nie wiem, acz jest to bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę pochodzenie ich broni strzeleckiej i wytwarzanie na miejscu zarówno lokalnych kopii G3 jak i MP5, ale wiem, że czwartą armią, która zostanie wyposażona w jedną z odmian G36 jest... armia amerykańska. Bowiem podwieszany pod OICW karabinek XM8 to nic innego, jak nieco zmodyfikowana wersja G36 z 10" lufą.

Link to post
Share on other sites
ech, i Turcy tez beda robic zacinajace sie kopie G36?

Już nie przesadzaj, dobrze? Podejrzewam, że kbk AK zacina się równie często...

BTW USmany juz maja troche G36 - widac czasem na zdjeciach z NY itp jak mowia o zagrozeniu terrorem - ochrona, policja itp to ma

Bo widzisz, Witek, jeśli chodzi o broń palną to tak samo jak ze wszystkim istnieją pewne mody, a firmy (a już szczególnie H&K) nie są takie głupie, aby z tego nie korzystać. Głównie koniunkturę napędza przemysł filmowy - zamówienia wzrastają po premierach co bardziej głośnych filmów (np. G36 wykreował Tomb Rider, gdzie pojawił się bodaj pierwszy raz na dużym ekranie, oraz kolejny film również oparty o grę komputerową, czyli Resident Evil). Dawniej taką popularność zdobył sobie Steyr AUG, jeszcze wcześniej UZI. To jest wbrew pozorom doskonała polityka marketingowa.

A później miliony młodych ludzi toczą ze sobą polemiki jakież to nowe zabawki się pojawiają i co obecnie im wydaje się najbardziej cool, czy jak to się teraz określa, co im pasi. Za dwa, trzy lata doczekasz się pierwszych OICW w filmach sensacyjnych, bowiem Hollywood ma jednen z największych arsenałów broni palnej, a wszelkiego rodzaju nowości kupuje niemal od razu - dość powiedzieć, że niemal wszystkie modele dajmy na to takiego Pancora Jackhammera były właśnie w magazynach filmowców. Tyle tylko, że sama strzelba sukcesu nie odniosła.

Link to post
Share on other sites
ech, i Turcy tez beda robic zacinajace sie kopie G36?
Już nie przesadzaj, dobrze? Podejrzewam, że kbk AK zacina się równie często...

turecki AK? ;)

a co do MP5 (tureckiego) nie strzelalem, ale z pierwszej reki wiem ze sie zacinaja zdecydowanie za czesto... chyba ze zaciecie co 3-5 strzalowto dla Ciebie norma ;)

 

Bo widzisz, Witek, jeśli chodzi o broń palną to tak samo jak ze wszystkim istnieją pewne mody, a firmy (a już szczególnie H&K) nie są takie głupie, aby z tego nie korzystać.

tak, to jest prawda, tylko dlaczego ludzie ktorzy decyduja o uzbrojeniu np w USA moga poddawac sie takiej modzie ze kupuja fajne klamki a unas takiej ze kupujazlom, albo cos zupelnie nieadekwatnego? :(

 

Głównie koniunkturę napędza przemysł filmowy - zamówienia wzrastają po premierach co bardziej głośnych filmów (np. G36 wykreował Tomb Rider, gdzie pojawił się bodaj pierwszy raz na dużym ekranie

a nie wiem, nie widzialem

 

oraz kolejny film również oparty o grę komputerową, czyli Resident Evil).

tam byl G36? nie zauwazylem, patrzylem na Mile ;)

 

Dawniej taką popularność zdobył sobie Steyr AUG, jeszcze wcześniej UZI. To jest wbrew pozorom doskonała polityka marketingowa.

AUG to nie wiem czy z filmu :? ale UZI na pewno 8)

 

A później miliony młodych ludzi toczą ze sobą polemiki jakież to nowe zabawki się pojawiają i co obecnie im wydaje się najbardziej cool, czy jak to się teraz określa, co im pasi.

nie, inaczej

ktos decyduje o zakupie sprzetu bo zobaczyl na filmie, a pozniej na forach i newsach tygodniami trwa rozwarzanie zalet tego modelu i ze to wlasnie one zadecydowaly o wyborze :)

tak jak teraz wszyscy chwala SIGa bo SAS go zaczal uzywac :D a juz nie zwracaja uwagi na to ze SIGi kupila "gorka" a zonierze klna na niego i domagaja sie powrotu Browningow HP :)

 

Za dwa, trzy lata doczekasz się pierwszych OICW w filmach sensacyjnych, bowiem Hollywood ma jednen z największych arsenałów broni palnej, a wszelkiego rodzaju nowości kupuje niemal od razu - dość powiedzieć, że niemal wszystkie modele dajmy na to takiego Pancora Jackhammera były właśnie w magazynach filmowców. Tyle tylko, że sama strzelba sukcesu nie odniosła.

hmmmm chyba zmienie branze :) dlaczego informatycy nie moga w serrowni robic zbrojowni? :( przeciez zabezpieczniasa niezle :lol:

Link to post
Share on other sites

To Kałasznikowa tez wypromowaly filmy ? :lol: Chyba jednak taka Ukraina nie potrafi wypromowac swojej broni. Szukalem dzis danych o Elfie i Goblinie i niewiele znalazlem. Kwestia mody, promocji ? MP5 w sumie tez zostala wypromowana ale bez chwytliwego marketingu tez sobie chyba dobrze by radzila. Chociarz z drugiej strony historia zna wiele tzw bubli ktore musieli uzywac zolnierze bo np wyglad byl elegancki i reklama chwytliwa. Np M16 mialo taka reklame od poczatku ze dziwie sie tak miernej ilosci wyprodukowanych egzemplarzy w porownaniu do AK ktorego chyba nikt praktycznie nie reklamowal a przeciez produkowano ten karabinek nawet w USA. Wiem, wiem w calym bloku wschodnim to byl jedyny sluszny model, ale przecierz Czesi mieli swoj karabin. Nam chyba tez nikt nie narzucil AK na sile ? Moge sie mylic nie znam dokladnie realiow wprowadzenia AK do naszego uzbrojenia, ale jakos nie wydaje mi sie zebysmy sie mocno bronili, zwlaszcza ze nie mielismy nigdy nic lepszego. Mysle ze prawda lezy posrodku, kiepska bron nawet z swietna promocja dlugo nie pociagnie na rynku. No chyba ze jest to M16 :lol: , chociarz dzisiejsza rodzina M16 jest juz porzadnie dopracowana i godna zaufania.

Link to post
Share on other sites
a co do MP5 (tureckiego) nie strzelalem, ale z pierwszej reki wiem ze sie zacinaja zdecydowanie za czesto... chyba ze zaciecie co 3-5 strzalowto dla Ciebie norma ;)

Witek, bez przesady. Nikt takiej broni by nie używał, mimo, że tańsza. Zacinają się często na niektórych typach amunicji. Skądinąd - ostatnio właśnie na tej zasadzie zacinał mi się w rękach Glauberyt. Czy to ma świadczyć o tym, że jest to dla tych pistoletów maszynowych norma? Po zmianie amunicji było w porządku.

tak, to jest prawda, tylko dlaczego ludzie ktorzy decyduja o uzbrojeniu np w USA moga poddawac sie takiej modzie ze kupuja fajne klamki a unas takiej ze kupujazlom, albo cos zupelnie nieadekwatnego? :(

Bo ta moda dotyczy rynku CYWILNEGO, a nie wojskowego. Cywilnego, czyli służb siłowych, policyjnych, agencji ochrony etc. Poza tym, Amerykanie mają nieco więcej pieniędzy niż polskie służby i mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję. A to też nie jest tak, jak Ci się wydaje, że kupują samą broń dobrą, tyle tylko, że tam każde większe miasto, każdy stan sam sobie decyduje co zakupić, a nie jest to odgórnie regulowane jak w polskiej policji. Dlatego większą gamą sprzętu dysponują agencje ochrony. Tyle tylko, że też nie zamierzają wydawać za dużo i kupują raczej tani sprzęt.

a nie wiem, nie widzialem

Nie oglądaj, niemniej jednak było to po raz pierwszy pokazanie się G36 na dużym ekranie, w głośnym do tego "dziele" (nie z powodów artystycznych, a raczej popkulturowych).

AUG to nie wiem czy z filmu :? ale UZI na pewno  8)

Bo Ty, jak większość Polaków, zapominasz na czym firmy zarabiają. Na rynku CYWILNYM. Z tego utrzymują się zakłady, gdy nie ma zamówień wojskowych, a ostatnio jest z tym ciężko. Gdyby u nas był taki rynek, to od czasu do czasu widziałbyś reklamy karabinków w Rz czy GW. I to głównie na takiego konsumenta nastawione są firmy reklamujące swoją broń w ten sposób. Co to jest rynek cywilny napisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites
Kwestia mody, promocji ?

Dokładnie tak. Mody na rynku broni istnieją tak samo jak na każdym innym, na którym sprzedaje się produkty i wprowadza nowe.

MP5 w sumie tez zostala wypromowana ale bez chwytliwego marketingu tez sobie chyba dobrze by radzila.

Nigdy nie twierdziłem, że jest to JEDYNA metoda. To, że Ty sobie przyjąłeś takie milczące założenie i na nim opierasz całą logikę swojej wypowiedzi to doprawdy nie moja sprawa.

Chociarz z drugiej strony historia zna wiele tzw bubli ktore musieli uzywac zolnierze bo np wyglad byl elegancki i reklama chwytliwa. Np M16 mialo taka reklame od poczatku ze dziwie sie tak miernej ilosci wyprodukowanych egzemplarzy w porownaniu do AK ktorego chyba nikt praktycznie nie reklamowal a przeciez produkowano ten karabinek nawet w USA.

Zainteresowanie AR-15 wynikało z wielu rozmaitych źródeł - agresywne działania prowadzone przeciwko M14, prowadzone przez Colta, słabe wyniki programu SPIW (XM19) to nie była REKLAMA. Na rynku cywilnym AR-15 pojawił się nieco później, a popularnośc zdobył również dlatego, że początkowo nie była to broń wojskowa (nie zaliczona do kategorii military issue), co pozwalało na wolny jej zakup przez państwa trzecie. O tym mało kto wie, a to przyczyniło się do takiego, a nie innego nasilenia sprzedaży tego karabinka - połowę Azji nim zapchano, Filipiny, część państw Zatoki Perskiej etc. I nie miało to nic wspólnego z WYGLĄDEM. Takoż z REKLAMĄ. A kbk AK produkowano w USA, bo był na niego popyt, ludzie też chcieli mieć "ruski karabinek", a pierwotnie wersje chińskie i wschodnioeuropejskie dostępne masowo na rynku cywilnym nie były. Niemniej jednak i tam zrobił karierę.

Wiem, wiem w calym bloku wschodnim to byl jedyny sluszny model, ale przecierz Czesi mieli swoj karabin. Nam chyba tez nikt nie narzucil AK na sile ?

Pinky, zanim się zaczniesz wypowiadać policz liczebność Chińczyków dajmy na to. Do tego kwestia ekonomiczna - kbk AK dostarczano po kosztach, a czasami nawet za darmo by wspierać rewolucję tu i ówdzie. M16 produkowany był w kapitalistycznym państwie z ochroną praw patentowych i tak dalej, ze sprzedażą licencje, a kbk AK nie. Rosyjski karabinek był bronią zunifikowaną dla wszystkich państw komunistycznych, z uwagi na kwestie logistyczne, a czeski wz.58 to raczej lokalna ciekawostka, zachowana dlatego, że Czesi mieli rozwinięty i nie zniszczony po wojnie przemysł zbrojeniowy i wytwarzali od lat całą gamę uzbrojenia. Opłacało się ich mieć, by czasami nie dostarczać broni typowej dla UW, a nieco inną różnorakim państwom.

Moge sie mylic nie znam dokladnie realiow wprowadzenia AK do naszego uzbrojenia, ale jakos nie wydaje mi sie zebysmy sie mocno bronili, zwlaszcza ze nie mielismy nigdy nic lepszego.

Nie NIGDY, a wtedy. Nie było po prostu innej alternatywy, a to, że kbk AK w owym czasie pomimo swoich wad był bronią bardzo dobrą tego nie zmienia.

Mysle ze prawda lezy posrodku, kiepska bron nawet z swietna promocja dlugo nie pociagnie na rynku.

Jak już napisałem, przyjmujesz sobie własne założenia i sam się z nimi rozprawiasz. Brawo. Ale przyznaję temu co napisałeś rację. Tak jest, tyle tylko, że to truizm.

Link to post
Share on other sites
a co do MP5 (tureckiego) nie strzelalem, ale z pierwszej reki wiem ze sie zacinaja zdecydowanie za czesto... chyba ze zaciecie co 3-5 strzalowto dla Ciebie norma ;)

Witek, bez przesady. Nikt takiej broni by nie używał, mimo, że tańsza. Zacinają się często na niektórych typach amunicji. Skądinąd - ostatnio właśnie na tej zasadzie zacinał mi się w rękach Glauberyt. Czy to ma świadczyć o tym, że jest to dla tych pistoletów maszynowych norma? Po zmianie amunicji było w porządku.

akurat ta informacje mam z dwoch zrodel, ktore dla mnie sa nie do podwarzenia - policjant AT ktory z tego strzela, oraz kolega ktory strzelal z jego broni i rowniez doswiadczyl tych zaciec.

 

Bo Ty, jak większość Polaków, zapominasz na czym firmy zarabiają. Na rynku CYWILNYM.

heh, w Polsce nietrudno o tym zapomniec :(

Link to post
Share on other sites
akurat ta informacje mam z dwoch zrodel, ktore dla mnie sa nie do podwarzenia - policjant AT ktory z tego strzela, oraz kolega ktory strzelal z jego broni i rowniez doswiadczyl tych zaciec.

Navy, głęboki wdech. Teraz zastanów się logicznie, poszedłbyś na jakąkolwiek akcję z bronią o której wiesz, że zatnie się po drugim, trzecim strzale? Ja nie przeczę, że tureckie MP5 produkcji MKEK mogą być gorsze jakościowo, ale nie przesadzaj z tym zacinaniem się - dawno przeszliby na coś innego, choćby nasze rodzime Glauberyty.

Link to post
Share on other sites
Podobno Turcja również planuje przyjąć G36 na uzbrojenie.

Sprawdziłem - nie jest to prawda. W styczniu 1998 roku Turcja zamówiła 200 000 sztuk 5,56mm karabinka HK33E, przy czym produkcja części komponentów miała miejsce w Niemczech, a samo składanie broni w fabryce niedaleko Ankary podlegającej koncernowi zbrojeniowemu MKEK. W październiku 1998 zamówienie zwiększono do 500 000 sztuk z uwagi na znaczne zużycie dotychczasowego uzbrojenia strzeleckiego. Czyli przez następne lata (przynajmniej do 2020) Turcy będą używali jednak HK33E, a nie G36E.

Link to post
Share on other sites
Navy, głęboki wdech. Teraz zastanów się logicznie, poszedłbyś na jakąkolwiek akcję z bronią o której wiesz, że zatnie się po drugim, trzecim strzale? Ja nie przeczę, że tureckie MP5 produkcji MKEK mogą być gorsze jakościowo, ale nie przesadzaj z tym zacinaniem się - dawno przeszliby na coś innego, choćby nasze rodzime Glauberyty.

a czyposzedl bys na akcje z P64 i jednym zapasowym magazynkiem? a czy poszedl bys na akcje w starym helmie (nie kelarowym)? a czy pojechalbys na patrol w 20-letnim polonezie?

policjant ma to do siebie ze pracuje tym czym ma... i nie ma tak ze "a ja wole Glauberyta bo MP5 sie zacina". Ma przydzial i jego brocha jak sobie z tym poradzi.

Link to post
Share on other sites
Teraz zastanów się logicznie, poszedłbyś na jakąkolwiek akcję z bronią o której wiesz, że zatnie się po drugim, trzecim strzale?

a czyposzedl bys na akcje z P64 i jednym zapasowym magazynkiem? a czy poszedl bys na akcje w starym helmie (nie kelarowym)? a czy pojechalbys na patrol w 20-letnim polonezie?

akurat TEN policjant z kilkoma kolegami poszedł na akcję z tym Mp5. Miało to miejsce w Magdalence... tam też zabrakło magazynków do MP5, chłopaki przkładali patrony z magazynków od Glocka

taki lajf..

wiem, że całą wine można zrzucić na biurokratów i nadszyszkowników ale...

tak wyszło...

i zgineło dwóch porządnych ludzi, żeby zatłuc dwóch bandytów

(to takie moje 3 grosze)

Link to post
Share on other sites
a czyposzedl bys na akcje z P64 i jednym zapasowym magazynkiem? a czy poszedl bys na akcje w starym helmie (nie kelarowym)? a czy pojechalbys na patrol w 20-letnim polonezie?

Zdecyduj się o czym piszesz - o działaniach grup AT czy o zwykłych policjantach. Bo jeśli o tym pierwszym, to rozumiem, że sugerujesz, że nasze oddziały składają się z samobójców?

policjant ma to do siebie ze pracuje tym czym ma... i nie ma tak ze "a ja wole Glauberyta bo MP5 sie zacina". Ma przydzial i jego brocha jak sobie z tym poradzi.

Navy - policjant bynajmniej nie jest zmuszony do takiego działania i bynajmniej w pracy nie traci znienacka zdrowego rozsądku, jak chciałbyś to zasugerować. Jeśli broń jest wadliwa nikt z nią na akcje nie idzie. Proste?

Link to post
Share on other sites

ale to na prawde bez znaczenia czy to "zwykly" policjant czy AT. Decyzje i tak podejmuja Ci sami ludzie.

A antyterrorysta dostaje rozkaz i idze z tym co ma i stara sie wypasc jak najlepie (tzn nie dac sie zabic), i tyle. Tak bylo w wiezieniu w Czarnem, tak bylo w Magdalence i tak jest caly czas.

Tak jak pisal Misiek - nasz kolega z AT walczyl w Magdalence. Cos nie cos opowiedzial... jeden z naszych kolegow mial okazje postrzelac z "jego" MP-piatki.

I , z calym szacunkiem jakim Cie darze, ale jednak slowa tego czlowieka dla mnie sa bardzie wiarygodne niz Twoje gdybyania i pobozne zyczenia :)

tez bym chcial zeby tak bylo, ale niestety nie jest

Link to post
Share on other sites
ale to na prawde bez znaczenia czy to "zwykly" policjant czy AT. Decyzje i tak podejmuja Ci sami ludzie.

Navy, ma to znaczenie, gdy zastanowisz się nad zastosowaniem danej broni - większość naszych policjantów - całe szczęście - broni nie używa, a tylko nosi. To nie dotyczy oddziałów AT - bo oni nie tylko noszą, ale i używają, wielokrotnie częściej niż zwykły policjant. Choćby na strzelnicy. Wiesz co się robi jak Ci się broń zacina i to wielokrotnie? Oddajesz do rusznikarza, a jak i on nie pomoże to broni się nie używa, z powodu bezpieczeństwa. Mnie się rozsypał w rękach P-64, a raz obok mnie znajomemu Glauberyt rocznik 2000 ( i bynajmniej ten model do żadnej służby nie wrócił). Teraz natomiast chcesz mi wmówić, że Twój kolega ma na stanie tureckie MP5, które zacina mu się co kilka strzałów i mimo wszystko chodzi z nim na akcję? To albo to samobójca, albo wariat. Niezależnie od stanu finansów państwa czy przydzielanej odgórnie broni. To staram Ci się od dobrej chwili wytłumaczyć.

A antyterrorysta dostaje rozkaz i idze z tym co ma i stara sie wypasc jak najlepie (tzn nie dac sie zabic), i tyle.

Fajnie, ale jak ma się to w kontekście do pójścia do akcji z NIESPRAWNĄ bronią, a to właśnie zasugerowałeś? Możesz mi udzielić jasnej odpowiedzi, a nie generalizować sobie radośnie?

Tak jak pisal Misiek - nasz kolega z AT walczyl w Magdalence. Cos nie cos opowiedzial... jeden z naszych kolegow mial okazje postrzelac z "jego" MP-piatki. I , z calym szacunkiem jakim Cie darze, ale jednak slowa tego czlowieka dla mnie sa bardzie wiarygodne niz Twoje gdybyania i pobozne zyczenia :)

Navy - NIKT nawet tak barwnie opowiadający członek AT nie pójdzie do akcji z niesprawną bronią, niezależnie od wszystkiego. A tego dotyczyła nasza rozmowa, nie rozważania dofinansowania policji, limitów paliwowych, stanu samochodów czy czegokolwiek innego. Z całym szacunkiem, ale jeśli serio jesteś przekonany o tym, że człowiek idzie do akcji z bronią, o której wie, że jest niesprawna, to jakim cudem Ty w ogóle strzelasz z broni palnej i jak do tej pory traktowałeś zasady bezpieczeństwa (choćby na strzelnicy)? Chcesz mi wmówić, że ów policjant ich nie zna, a jeśli zna to sobie lekceważy mając gdzieś nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo kolegów? To są moje _gdybania i pobożne życzenia_?! To wybacz, ale taka osoba to raczej nie jest dobrym policjantem, a członkiem AT w szczególności, niezależnie od kwestii finansowania policji etc.

 

Chyba, że przeinaczyłeś jakoś jego słowa, przytoczyłeś je nie w tym kontekście jakim trzeba, albo napisałeś jakoś w ten sposób, że ja Cię cały czas źle rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...