Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No nie mogę się powstrzymać...

 

Każdy chyba zna firmę Stramlight, produkującą latarki, między innymi do broni. Polskim przedstawicielem Streamlighta jest Mactronic z Wrocławia.

 

Mam zamiar kupic latarkę M3x podwieszaną pod broń... Nasza cudowna firma, aby zakupić latarkę, wymaga... Pozwolenie na broń...

 

Nosz kuerwa... Pozwolenie na broń do latarki? 8O

 

Pierwszy raz mi się to zdarzyło ale roześmiałem im się w słuchawkę i powiedziałem, że są śmieszni :)

Link to post
Share on other sites

może źle zinterpretowali ustawe o broni i amunicji,

chodzi o to, ze obrót częsciami do broni jest koncesjonowany i wymaga zezwolenia.

Ale są na tyle skretyniali, że nie kumają, iż magazynek, latarka czy muszka nie jest de facto częścią broni, na którą wymagane jest zezwolenie, co innego taki zamek itp...

co za durnie

Link to post
Share on other sites

Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. [LINK] (Dz.U. 1999 nr 53 poz. 549) wraz ze zmianami wprowadzonymi ustawa z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz o zmianie ustawy o Biurze Ochrony Rzadu. (Dz.U. 2003 nr 52 poz. 451)

Link to post
Share on other sites
a jak wygląda sprawa z lufą gwintowaną od ostrej broni' date='

też trzeba mieć pozwolenie?[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

czy bez magazynka albo muszki broń działa? tak

a czy bez lufy bron działa? nie

wiec sam sobie odpowiedz na to pytanie

Link to post
Share on other sites

Bo oświetlenie taktyczne, lasery i tłumiki dzwięku są zabronione do montowania na broni dla przeciętnego zjadacza chleba. (co do oświetlenia to nie jestem pewien ale reszta jest zakazana).

Byłem w tej firmie, bo chciałem kupić jakieś świecidełko pod Glocka. Nie od razu Strealighta M3 ale coś co wyglada podobnie do klasyczej latarki Walthera z montażem i włącznikiem na kablu.

na początek gość mnie zjebał, że przyszedłem bez zapowiedzi telefonicznej, później okazało się, że gostek specjalizujący się w oświetleniu taktycznym wyjechał na prezentacje ze wszystkimi latarkami taktycznymi.

Ktoś inny mną się w końcu zajął i pokazał jakieś marne pozostałości. Od razu chcieli wiedzieć czy mam pozwolenie na broń i po co mi wogóle taka latarka. Od razu zaczął straszyć, że jedna z tych latarek z serii Mxx ma wbudowany iluminator laserowy i to jest zabronione dla cywilów. Jeśłi jestem z policji lub z wojska to może mi taka sprzedadzą.

Poza tym w, bądz co bądz, salonie firmowym nie można niczego kupić. (nawet lampki na rower) :) Najpierw trzeba się umówić telefonicznie i gość z całym majdanem jedzie pod wskazany adres i robi prezentację. Dopiero u niego można zamówić konkretny model.

Generalnie mają dosyć olewatorskie podejście do klienta. :(

Link to post
Share on other sites
czy bez magazynka albo muszki broń działa? tak

a czy bez lufy bron działa? nie

wiec sam sobie odpowiedz na to pytanie

 

też tak myślałem, ale jak wtedy jest z wiatrówkami z lufami gwintowanymi??

 

istnieje amunicja 4,5 mm ????

Link to post
Share on other sites
Mam zamiar kupic latarkę M3x podwieszaną pod broń... Nasza cudowna firma' date=' aby zakupić latarkę, wymaga... Pozwolenie na broń... [/quote']

 

moze mja promocje-kupujesz latarkę a giwere dostajesz gratis :wink:

jaja sobie robia,moj ociec sklada pozwolenie na gnata za granica (ma obywatelstwo) i naprawde niematakich problemow

Link to post
Share on other sites
czy bez magazynka albo muszki broń działa? tak

a czy bez lufy bron działa? nie

wiec sam sobie odpowiedz na to pytanie

 

też tak myślałem' date=' ale jak wtedy jest z wiatrówkami z lufami gwintowanymi??

istnieje amunicja 4,5 mm ????[/quote']

 

wiatrówka to wiatrówka, wszystko reguluje ustawa. a co do sklepów zagranicznych, mogą mieć inne przepisy niż my

 

M3 se mozna na entrygear albo na ebayu zamówić...

Link to post
Share on other sites
Bo oświetlenie taktyczne' date=' lasery i tłumiki dzwięku są zabronione do montowania na broni dla przeciętnego zjadacza chleba.[/quote']Proszę o źródło zapisu.

 

co do oświetlenia to nie jestem pewien ale reszta jest zakazana
Więc nie chrzań głupot.

 

jedna z tych latarek z serii Mxx ma wbudowany iluminator laserowy
M6 i M6x

 

i to jest zabronione dla cywilów
Nie jest zabronione tylko wymaga dodatkowego papieru. Jest to traktowane jako broń szczególnieniebezpieczna.

 

też tak myślałem' date=' ale jak wtedy jest z wiatrówkami z lufami gwintowanymi??

istnieje amunicja 4,5 mm ????[/quote']Nijak. Podałem Ci linka do ustawy. Ściągnij i przeczytaj.

Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziałeś na "Bo oświetlenie taktyczne, lasery i tłumiki dzwięku są zabronione do montowania na broni dla przeciętnego zjadacza chleba."

 

"Nie jest zabronione tylko wymaga dodatkowego papieru. Jest to traktowane jako broń szczególnieniebezpieczna"

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...