Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Heh... Ja mam Steyr AUG'a i w jego kolbie jest troche/duzo miejsca na jakies poszezanie GB.. Pytanie tylko czy ktos sie zna na wlasciwosciach metali itp sprawach.. Czyli jesli poklei sie (tak ze ni chu** nie da sie tego ruszyc) to czy wzrosnie wytrzymalasc GB??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o mocniejsze sprężyny to zawsze stosowałem wyciszoną głowicę tłoka [systema] do przedłużania żywota takiej maszynki. (nawet przy sprężynach 400PDI). Z drugiej strony... wszystko sie zużywa i robiąc taki tuning trzeba się liczyć, że co jakiś czas przyjdzie nam wymienić zębatkę bądź tłok.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Chodzi mi o doklejenie jakis ,etalowych szyn po bokach!! Nawet takich o długości GB i rzekroju 2x2mm - to powinna znacznie zwiekszyc jego wytrzymalosc :]

 

Wiesz... teoretycznie można by to jakoś zrobic (np. z poxiliny powklejać zewnętrzne nazwijmy to "wręgi" wzmacniające, plus zaczepy do metalowych obejm ściągających newralgiczne miejsca) ale wszystko trzeba by na czuja robić i trudno powiedzic co by działało. Co ma sens a co nie.

Wyjątkowo moze miec to sens jak masz jakiś soft pokazujący rozkład naprężeń w takim gearboxie w czasie pracy i wirtualnie na takim modelu eksperymentując dobrać rozkład i wielkość wzmocnień.

Możesz też eksperymentowac "na żywo" jak Cię stać... :)

Polecam przestudiować zdjęcia popękanych gearbox-ów. Tam gdzie coś poszło trzeba by wzmocnic (co jest oczywiste) ale z głową, bo wbrew pozorom np. zciśnięcie samej obudowy GB może doprowadzic do cięższej pracy tłoka itd. itd.

 

Jak dla mnie szkoda czasu ale chętnie skorzystam z wyników "pracy badawczej" kolegi :)

3mam qciuki.

Link to post
Share on other sites

A Deep Fire? 150zł i masz niby mocny Gearbox

 

A rozkład sił - najbardziej narażony na zniszczenia jest przód GBoxa. Tam pęka najczęściej i nie jest to spowodowane zbyt silną sprężyną (czyli np. rozciąganiem materiału lub gwałtownym rozprężaniem) tylko wibracjami związanymi z uderzeniem tłoka w głowicę cylindra....

Link to post
Share on other sites
nawet przy sprężynach 400PDI
Mozna linka? :mrgreen:

 

Moje spostrzezenia sa takie ze snajpy powinny byc sprezynowe, bo ano jest klimacik ze kazdy strzal musisz przeladowac...

Mija sie z celem robienie aega ktory bedzie mial tyle co snajpa (~550fps) bo klimat pada...

Mam wrazenie ze w ASG teraz nastepuje wyscig zbrojen i taka prawda ze 300fps vs 400fps itd jest duza roznica... Aczkolwiek wszystko da sie przejsc taktyka i sposobem...

szkoda ze nie ma ustalen aby snajpa zawsze miala o te ~200fps wiecej...

 

Rozumiem ze jednych trafia szlag (w tym mnie) jak kogos widze calego ale tuz przed nim mi kulka spada... Ale wtedy probuje jak najabrdziej podejsc... Ale kolejny raz mnie szlag trafia jak ta osoba ma zasieg kiedy ja go nie mam...

 

A co do gb to powiedzcie czym sie roznic naprzyklad wzmocniony gb ca od wzmocnionego gb hurricane itd? Mogliby podawac chociaz sklad czy cos...

 

Moje mysli moga byc bledne, zle odbierane ale prosze o ich nie negowanie :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie tylko skład chemiczny się liczy (w szkieletach gearboxa).... liczy się także stosunek składników w stopie, gęstość stopu, a także takie czynniki jak hartowanie itp. Najmocniejsze gearboxy robione są ze stali ale jest to stal wysoko żelazowa co negatywnie wpływa na wytrzymałość (stal wysokowęglowa jest lepsza) Liczy się także gatunek stali (miejsce wydobycia + sposób przetapiania i mieszania). W świecie ASG wszystko robione jest JAK NAJTANIEJ. Używa się chińskich produktów, więcej żelaza od czystego węgla (z uwagi na cenę). Taka stal jest bardzo marnie zmieszana i przetopiona (stąd czasem jest loteria co do GB tej samej firmy bo jeden jest zrobiony z lepiej zmieszanego kawałka stali a inny z "dna" kotła mieszającego gdzie jest już tak dużo żelaza w porównaniu do węgla że ta stal należy do bardzo kruchych.)Stal ASG ma ponad to b. małą gęstość w porównaniu do stal;i przemysłowej i nie jest hartowana , oksydowana chromowana itp.

 

Nie mam pojęcia ile kosztowałoby dorobienie przemysłowo (np. na obrabiarce CNC) ale podejżewam że napewno nie 2000zł..... jak masz własną obrabiarkę i kawałek pożądnej stali to da radę zrobić gearbox duuuużo taniej niż kupić cos ze swiata ASG. (bo przecież koszty prądu do CNC, wody, kawałka stali (okolo 1kg w zupełności wystarczy) i innych odczynników do CNC napewno nie przekroczą nawet 100zł !)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam nie chwaląc się rozwiązanie.

Chodziło to u mnie w M4 na sprężynie 150 na full auto bez uszczerbku dla GB.

 

Miejsca w body jest akurat tyle co trzeba, ciężko się to wkłada do środka i trzeba uważać na kable ale jest zajebiś... solidne i TANIE jak barszcz. U kilku kolesi uleczyło nawet pęknięty GB i strzelają dalej nie inwestując w nowe.

 

W niektórych body konieczna jest delikatna ingerencja pilnika ale chyba warto.

Potrzeba nam 1 mm grubości blachę stalową, nożyce do tejże blachy, kilka śrub z nakrętkami i kilka godzin wolnego czasu

 

Foto poglądowe macie tutaj:

http://www.asg.krakow.pl/viewtopic.php?t=135

 

I tutaj

http://www.asg.krakow.pl/viewtopic.php?t=115

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

 

Mam dla wszystkich chcących kupić/ posiadających GB od PGC ważną wiadomośc. A konkretnie: helikalne zębatki ITU od systemy... nie pasują. :cry:

 

KLIK!

Wisi 3mm nad łożyskiem

 

KLIK!

Tutaj nie trzeba komentować...

 

Pozdrawiam (i życzę żeby nikt się tak nie naciął jak ja :D)

GustaV

Link to post
Share on other sites

za0219d1dw7.th.jpg

Zaznaczony element środkowej zębatki jest na tyle wysoki, że zazębia się całą szerokością z zębami, które normalnie naciągają tłok... i dzięki temu nie wchodzi tam gdzie powinien. Na drugim zdjęciu (wstawionym przez Gustava) widać to bardzo dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Ok mniej więcej zrozumiałem - czyli zdjęcie 2 było wklejone tylko, by pokazać jak wysokie są wspomniane przez Ciebie zęby bo ja mam dalej niejasne odczucie, że ta zębatka powinna być w łożysku po prawej stronie fotki i powinna być odwrócona? A i jeszcze jedno GB robione u mnie to były pierwsze wersje - niebieskie. Może w tej poprawionej coś sknocili? Olo, a jak te ITU siadają w normalnej dwójce?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...