Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Black Eagle M6 [Swiss Arms]


Recommended Posts

Wykonanie obudowy spustu z metalu jeżeli ma się dostęp do frezarki albo frezera z frezarką ;) obstawiam że nie powinien przekroczyć ceny "flaszki". Zaryzykowąłbym stwierdzenie że można tą obudowę wykonać w domowym "warsztacie" za pomocą pilników, wiertarki i tym podobnych sprzętów kwestia tylko czasu i pracy.

 

Mam nawet wizję jak zrobić PANCERNĄ obudowę której nic nie będzie w stanie "załatwić" nawet upgrade by Maruzen 710 fpsów ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta.... tylko wiesz... osobiście bałbym się strzelać z 710 fps + preclufa = 750fps najmniej.

 

Cała zabawa polega na tym, że nie można otworzyć zespołu tłoka M6. Wtedy by się po prostu wsadziło mocniejszą sprężynę.

 

Być może da się otworzyć tamten apgejd Maruzena i włożyć bardziej miękką sprężę... tyle że to się wydaje deko bezsensowne.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę pwodou dla ktorego miałbym sie bać strzelać z potworka 750fpsów. Ten strach to tylko kwestia zdroworozsądkowego podejścia do takiej zabawki. Wiesz że z odległości poniżej 40 metrów możesz zrobić kuku i nie strzelasz poniżej tej wartości. I po strachu. Nosisz na plecach jakis stockowy karabinek albo dobrą klamke w kaburze na takie ewentualności i po sprawie. ;)

Link to post
Share on other sites

:)

 

A ja wam powiem, czego się boję...

 

Mam dwóch kolegów, co strzelają z Rugera Mk1 C. Jeden z nich, który ma dodatkowo preclufę i koło 600fps, strzelił drugiemu z bliska w twarz. Oczywiście z takiej odległości nie wolno strzelać z broni snajperskiej, no ale była noc.

 

Balcer - ten co dostał - krzyczy: "Stop! Poszła farba".

 

Wyglądał, jakby ktoś mu wpieprzył. Cały zakrwawiony :D

 

Następnego dnia zauważył, że ma kulkę w dziąśle - wogle jej nie czuł... Na operację usuwania kulki umówił się dopiero na 18 września :D

 

Powyższa historia opowiada dość dosadnie, co się dzieje, kiedy ktoś nie umie rozsądnie strzelać z wyborówek.

 

A ja nie chyba ufam sobie na tyle, żeby strzelać z mocą rzędu 700fps. No dobra, 600fps to już prędzej...

 

A z kulka .28g wystrzelona odległości 20-25m, wystrzelona w ubranie, chyba nie powinna zrobić krzywdy...

Link to post
Share on other sites

W sumie nie powinna zrobić krzywdy, no i nikt ci wtedy nie powie że nie poczuł jak dostał kulką :evil: Ja na 0,28 mam około 350fps i z 35m nie musze poprawiać strzału - czuć i dobrze słychać uderzenie.

 

Tych 700fps to bym się już jednak troche obawiał, zabawa ASG powinna być raczej bezpieczna. Czasem zdarza się że faktycznie celujesz tylko w korpus, strzelisz, a w momencie lotu kulki gość na celowniku sie schyli... i może być nieciekawie. Znowu jak ci koledzy powiedzą : nie zbliżaj sie do nas poniżej 40m ze swoją armatą! To wypacza troche sens zabawy, ma byc przecież zespołowa. Jeśli będzie to możliwe to będę starał się osiagnąć w replice max. 450fps na kulkach 0,28 - jak dla mnie optymalna siła.

 

Strzelania z wyborówki z odległości kilku metrów - to szkoda nawet komentować. Trzeba mieć troche wyobraźni i zdrowego rozsądku. Do pomieszczeń i na małe odległości najlepiej zaopatrzyc się w coś przybocznego AEG lub gaz.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

:D

 

 

Ja na 0,28 mam około 350fps i z 35m nie musze poprawiać strzału

 

Ja podobnie :) a tak bajdełej, zmierzyłem zasięg swojego M6. Ok. 50m skuteczny, 60m - donośność.

 

Najbardziej bym chciał prędkość ok. 500fps przy kulce .28g. Dużo, ale nie za dużo.

 

[ Dodano: Thu 14 Sep, 2006 ]

Mister Paramedic odesłał mnie do forum o tuningu z zapytaniem o tuning wizualny.

 

Czy ktoś z Was wymieniał w M6 części typu rączka zamka, lufa zewnętrzna, kabłąk spustu... o kolbę tudzież łoże nie pytam :)

Link to post
Share on other sites
:D

 

 

Ja na 0' date='28 mam około 350fps i z 35m nie musze poprawiać strzału[/quote']

 

Ja podobnie :) a tak bajdełej' date=' zmierzyłem zasięg swojego M6. Ok. 50m skuteczny, 60m - donośność.

 

Najbardziej bym chciał prędkość ok. 500fps przy kulce .28g. Dużo, ale nie za dużo.

 

[ [i']Dodano: Thu 14 Sep, 2006[/i] ]

Mister Paramedic odesłał mnie do forum o tuningu z zapytaniem o tuning wizualny.

 

Czy ktoś z Was wymieniał w M6 części typu rączka zamka, lufa zewnętrzna, kabłąk spustu... o kolbę tudzież łoże nie pytam :)

 

Nic nie chce mówić ale 370fps na 0,28 z odległości ok 10m robi krwiaki

Link to post
Share on other sites

Wiem, ostatnio z jednym przyjechałem, Polch mnie wybadał..... W sumie to ile by nie było tych fps to z małej odległości strzelając w głowe to można bubu zrobić.

 

Co do poprzedniego postu, to nie zmieniałem jeszcze niczego znaczącego w wyglądzie APS2. Myślałem nad zmianą kolby - bo trzeszczy czasem delikatnie, ale nie polecam dociążania samej kolby wewnątrz, bo będzie bardziej podatna na urazy mechaniczne. Swoją drogą po co kolbe dociążać skoro w samym łożu są wystarczające luki na ołów>??

Link to post
Share on other sites

Mam dobre informacje

 

Już w środę będe miał wykonany wzmocniony cylinder

Stalową prowadnicę sprężyny już mam, tłok też jest odpowiednio wzmocniony

 

Muszę tylko sprawdzić jedną teorię i będzie snajpa full wypas

 

Z moich obserwacji wnioskuje że do M6 będą pasować seary od Vsr'ki TM

Niedługo będe mógł te przypuszczenia sprawdzić

Więc problem spustu jes załatwiony

Link to post
Share on other sites

Dziekuje bardzo! A czy orientujesz sie za ile i gdzie mozna by takie cos kupic ? I czy ten Upg Kit do aps 2 ( gzies go niedawno widzialem chyba u krakmana ) pasowalby do mojej BE ? Bo to chyba zestaw cylinder i sprezyna.

 

Ps. aha i jeszcze jedno pytanie :) Czy jezeli oddalbym go na gwarancje lub serwis to naprawili by go ??

Link to post
Share on other sites

Panowie, niedawno toczyła się rozmowa na temat upgrade kitu i teorii że zespół spustu może nie wytrzymać. Dziś mam dla was potwierdzenie tej tezy. Zespół spustu nie wytrzymał bowiem stockowych części. Starł (zeszlifował) się bowiem ten języczek ( nie wiedziałem jak to inaczje nazwać :wink: ) który blokuje tłok przy naciąganiu. Replika zwyczajnie nie daje się załadować. W poniedziałek będę dzwonił do Krakmanów, może maja same te języczki, nie uśmiecha mi sie wysyłać na serwis....

CO ciekawe: tłok jest plastikowy, a języczek blokujący tłok metalowy albo raczej psełdometalowy ( piepszone aluminium :?: ). I tak na tłoku nie widać zmian, zaś róg tego języczka starł się i jest półokrągły.

Link to post
Share on other sites

Planów jako takich nie mam ale mam stalową kopię tłoka

 

Sposób na włożenie nowego cylingra :?:

Hmm wyjąć stary i włożyć nowy żadnych filozofii

 

Może jutro uda mi się sprawdzić czy Sear'y od VSR'ki pasują do M6/APS-2

 

Mendi to co ci się zeszlifowało to Piston Sear :wink:

 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę oddać w celu skopiowania końcówki cylindra, Stalową kopie tłoka, stockową prowadnicę sprężyny

 

Wszystkie te częsci powinien bez problemu skopiować każdy tokarz

 

 

Do wykonania prowadnicy i końcówek proponuje stal nierdzewną

Do wykonania tłoka aluminium

Do wykonania cylindra rurkę stalową 22mm x 1mm bądź miedzianą o tych samych wymiarach

 

 

Jak tylko będe miał wszystko gotowe to zaprezentuje wyniki

 

 

P.S Szarak myślę że na forum panuje taka atmosfera że zwroty typu "Pan" nie muszą być stosowane :wink:

Link to post
Share on other sites

Michu_Śrem jak rozwiązałeś w nowym cylindrze montaż dyszy i tego elementu na drugim końcu rury?

 

Sam aktualnie zamówiłem nowy cylinder u tokarza i od strony dyszy kazałem go zaczopować na dobre a od drugiej strony zamówiłem gwint. Ale jak rozwiązałeś rozbieralność cylindra jakoś lepiej to chętnie skorzystam z twojego doświadczenia. :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie

 

Pełne złożenie wszystkiego i testy będą możliwe dopiero pod koniec przyszłego tygodnia

 

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2006 ]

Więc tak

Moje przypuszczenie były błędne

Części spostu Vsrki nie pasują do M6

Jest jeden wyjątek Piston Sear

 

Trigger sear nie nadaje się do wymiany

 

Trzeba będzie wymyślić inny sposób zrobienia wzmocnionego spustu :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...