Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Black Eagle M6 [Swiss Arms]


Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mam zielonego pojęcia czy lepiej. Nie mam w ręce części od VSR i nie wiem czy mogłyby od tak pasować do M6, ale raczej bez przeróbek mogą sie okazać nie możliwe do "wsadzenia".

 

Z drugiej strony UPG za 450PLNów gdyby wyciskał powiedzmy 500-550 fpsów to chyba można by brać pod uwagę taki wydatek. Koszt upgrde'u VSR ze stocka do podobnych parametrów jest chyba również zbliżony do 400-500 PLNów

 

Następna sprawa że wsadzając taką kasę w taki upgrade i dokładając uszczelniona komore HU mielibyśmy potworka z prędkością wylotową około 600-650 fps a to już chyba fajna snajperka :D

 

Podsumowując jeżeli z te pieniądze dostanę UPG do 500-550 fpsów to jestem gotów za niego zapłacić taką kasę.

Link to post
Share on other sites

Nie chciał bym rozwiewać waszych marzeń o potworku za 600 zł (550 fps.), ale jeśli mechanizm spustowy jest taki jak w vsr (a z waszych wypowiedzi wnioskuję, że tak), to nie wytrzyma takich obciążeń. Wiem, bo mam vsr, wiem, bo wsadzałem tuning.

 

Nawet jeśli wyjdzie upgrade kit ze sprężyną 300% (tj. zestaw cylinder + głowica cylindra + prowadnica + sprężyna + wzmocniona rączka przeładowania), to spust połamie się po max 10 strzałach. (Jeśli wcześniej nie zetrze się Piston Sear). A o upgradzie do 550 fps VSR za 500 zł możecie zapomnieć. Wymiana samego spustu (ściągnięcie z UN`c, WGC), to jakieś 550 - 600 zł, plus 85 za sprężynę, a gdzie prowadnica, głowica cylindra (o samym teflonowym cylindrze nie wspominając).

 

I ostatnia sprawa, że przeładowanie takiego potworka dla 90 % użytkowników będzie stanowić wielki problem. (sprawdzone).

 

Jeśli ktoś może, niech zrobi dokładniejsze zdjęcie spustu i jego bebechów, porównam z tym z VSR.

Link to post
Share on other sites

No co ty nie kupowałem Laylaxa a z kimś wykonałem piston sear, trigger sear... i na 120sp ciągnie nieźle 0 śladów zużycia, tylko tłok za 200plnów kupiłem bo był trudny do wykonania. Przymierzam się do kupienia 170 sp i zobacze jak to będzie. Po opini innego użytkownika VSR myślę że będzie zajebiście, a co do czułości spustu to w VSR produkcji TM stockowy spust jest w 100% regulowany.

Zeby nie było OT to wątpie żeby w M6 bez wymiany,,wszystkiego" można było przeprowadzić udany tiuning do 600fps.

Wszystko mam na myśli: cały cylinder i spust.

 

głowica cylindra (o samym teflonowym cylindrze nie wspominając).

Co ty taki napalony na ten cylinder :twisted: Stockowy uciągnie kilkanaście tysięcy kulek nawet po mocnym upgrade.

 

Z czego wykonany jest cylinder w M6? Mosiądz czy nierdzewka?

Link to post
Share on other sites

Skoro M6 ma 330 fps'ów w stocku

a kołoło 420 po uszczelnieniu

czyli wystarczy wsadzić sprężynę o 30% silniejszą i mamy 550 fps'ów

+ prec lufa i mamy potworka okolo 600 fps'ów

 

A spust napewno wytrzyma sprężynę 130% (co do stanu stockowego)

 

A sprężyna w stocku bardzo lekko się naciąga

 

Więc nie bójcie się o spust

Link to post
Share on other sites
czyli wystarczy wsadzić sprężynę o 30% silniejszą i mamy 550 fps'ów

 

Jak by tak było to APS’y, VSR’ki i inne rasowe snajperski(ale się zrymowało :wink: ) na sprężynach 300% nie miały by coś koło 550 fps tylko 900 !!

 

Fps’y nie rosną liniowo wraz z procentowym wzrostem twardości sprężyny!

 

Z pozostała częścią rozumowania się zgadzam że doszczelnienie + preclufa(choć przy tej długości nawet chinska nie będzie tania) sporo poprawią i nie będzie konieczny gigantyczny skok twardości sprężyny by osiagnac magiczne 550 fps. Inna sprawa że nikt naprawdę nie wie czy ten M6 wytrzyma chociażby sprężynę 130% - wydaje się to logiczne ale chinole nie raz pokazały ze lubią wkładać sprężyny na granicy wytrzymałości sprzętu a nie „z zapasem” jak to czynią inni cywilizowani producenci. Dopóki ktoś nie przetestuje i nie dowiemy się czy upgrade kity będą też zawierały jakieś elementy spustu będzie to zagadką...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
No co ty nie kupowałem Laylaxa a z kimś wykonałem piston sear' date=' trigger sear... i na 120sp ciągnie nieźle 0 śladów zużycia, tylko tłok za 200plnów kupiłem bo był trudny do wykonania.[/quote']

 

Akurat tłok wykonać to jest najmniejszy problem, mam wykonany jeden z aluminium, śmiga jak ta lala. Wykonanie części do spustu aby to wszystko było spasowane, może stanowić problem, ale jest to wykonalne. Ja wolałem kupić Lylaxa i mieć gwarancję, że wszystko będzie co do milimetra, a i cała konstrukcja będzie wykonana o wiele lepiej. Spust chodzi wygodniej, nawet na tak mocnej sprężynie

Co ty taki napalony na ten cylinder :twisted: Stockowy uciągnie kilkanaście tysięcy kulek nawet po mocnym upgrade.

 

Uciągnąć uciągnie, wiem, bo strzelam na stokowym, ale przeładowanie 170sp w pozycji leżącej dla 90% odciągających stanowi wielki problem. Chcesz, nakręce filmik. Zakup teflonowego cylindra mocno by ułatwił odciąganie.

 

Aczkolwiek nie o VSR tutaj mowa.

 

Ja proszę tylko o wykonanie fotek bebechów spustu w M6, w celu określenia jego budowy. Jak jest taki, jak w VSR, to sypnie na bank, kwestia tego ile to będzie trwało.

 

A co do wypowiedzi Michu, w tym wypadku musiał bym mieć grubo ponad 900 fps.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam Serdecznie wszystkich szczesliwych posiadaczy M6 :)

 

Jako ze dzial jest o upgrade tej repliki chcialem przedstawic swoja M6 po lekkiej przeróbce , aktualnie jedynie wizualnej ale i wewnetrzna jest w planach :)

 

Łoze zostalo wykonane na wzor brytyjskiego karabinu wyborowego L96A1. Podstawowa roznica jednak jest to ze ostry odpowiednik posiada wystajacy magazynek tuz pod komora zamkowa a niestety M6 ma go sporo dalej wysunietego na przód :( ale sadze ze efekt i tak jest nienajgorszy...

 

Wystawiam ogloszenie na wmasg i allegro na sama kolbe poniewaz w niedalekiej przyszlosci bede instalowal w nim naped gazowy i zmusza mnie konstrukcja do zmiany całego łoza, najprawdopodobniej na Mc Milana 50, wiec szkoda zeby to łoze w szafie lezalo. Moze sie komus przyda, troche pracy w nie wlozylem.

 

Aukcja http://www.allegro.pl/item118136952_modyfi...cg_do_l96_.html

 

Fotki

mini_1154182461.jpg

 

mini_1154182474.jpg

 

http://img76.imageshack.us/img76/2812/hpim4550rg6.jpg

 

PRZEPRASZAM ZA ROZMIER ZDJEC :( ale nie mam jak zmniejszyc ,,,,,

Link to post
Share on other sites

nie jestem posiadaczem m6, lecz gorącym fanem l96 :) może tak na początek troszkę kontruktywnej krytyki:

- śrubki na kolbie strasznie biją po oczach :(

- brakuje mi zdecydowanie kabłąka spustu... nie da rady może jakoś dorobić nawet z kawałka blaszki? taki sam wystający palec spustu wygląda troszkę...średnio

 

poza tym całkiem niezła robota :) nie rpzejmuj się, że magazynek jest bardziej z przodu niż oryginał - maruzen też takie robi :)

 

czy mógłbyś zdradzić sposób wykonania łoża? ciekawi mnieto niezmiernie czy sam dorabiałeś w jakiś sposób czy też np u cieśli zamawiałeś...

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o osłone spustu to była w planach ale do tej pory jeszcze nie zdazylem jej dorobic , moze niedlugo sie uda:) bo rzeczywiscie jej strasznie brakuje :/

Jezeli chodz i srobki to kwestia dyskusyjna, bo z tego co sie orientuje to L96 tez ma podobne sroby tylko w innym troche rozmieszczeniu, rozwazalem nawet zeby całkowicie zakryc te sroby ale koniec koncow pozostaly. Łoze dorabialem sam, wyrzynarka,szlifierka katowa i wiertarka i do roboty :) zajeło mi to 2 dni . jak mialbym jeszcze z 1 dzien wolny na wykonczenia to poprawiłbym co nieco :P

 

W kazdym razie dzieki za opinie :)

Link to post
Share on other sites

chodziło mi o to, że śrubki są srebrne i dlatego je tak bardzo abrdzo widać :) Kolega ma Maruzenowego type 96 i tak samo ma śruby imbusowe po całym łożu rozmieszczone, ale tam są one oksydowane [?] i nie widać ich tak bardzo :) ogólnie mi się podoba :) chociaż pewnie ortodoksyjni wielbiciele L96 będą marudzić :)

 

dla mnie liczy się chęć i własna inwencja a tego tutaj nie brakuje :) no i oko cieszy niestandardowe podejście do repliki :D

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

a ja z innej beczki wykonalem tlok, prowadnice, i inne bajerki w srodku, mam sprezyne, rozwiercilem cylinder, zanitowalem go.... tylko wyciagajac mechanizm rozebralem mechanizm spustu... i caly dzien nie umiem go zlozyć .... ktoś mogl by to objasnic ... ja jak tylko zloze calosc powiem jak to dziala, a jesli dziala to pokaze rysunki wymiary itp ...

 

a i oczywiscie osiagi

Link to post
Share on other sites

od strony raczki, nie ma tam gwintu sa tylko 3 metalowe bolce, reszta jest dosc ciasno nabita, u mnie nawet nie moglo by byc gwintu bo jest wypustka na zaslepce i ona pasuje tylko w jednej pozycji.

 

Do rozwiercenia polecam ogolno dostepne wiertla 1.5 mm do metalu, nie zajmuje to nawet zbut duzo czasu, wystarczy lekko zwiercic koncowki, nie przewiercac do konca, wtedy zdejmuje sie czpien zaslepiajacy, i wudlubuje reszte. Całośc zaslepilem twardym drutem (jakis stop, ale pancerny) 2mm i zeszlifowalem lekko na koncach, zeby nie haczylo.

 

Jedyne co mnie martwi to sposob przenoszenia sily naciagu na spust, tzn plastikowa obudowa przytwierdzona plastikowymi zaslepkami na 4 srubkach.....

 

i to ze zlozylem mechanizm spustowy, nawet chyba dziala ale zostala mi mala blaszka i sprezynka

, dlatego boje sie przestrzelac bron mocniej, moze to bylo cos waznego!!!!????

 

I jescze jedno

lufa ktora jest w moim apesie ma ok 450 mm nie chcialo mi sie mierzyc dokladnie ;)

 

http://taiwangun.com/index.php?str=product...&product_id=130

 

Co myślicie o tym???

 

I jeszcze jedno ta blaszka nijak mi pasuje do spustu ktoś wie co to (patrz zdjecie) - na zdjęciu zaznaczona blaszka i spręzynka, oraz caly rozebrany cylinder wraz ze spreżyna (UWAGA spręzyna ma 22cm więc nie kupujcie standardowych 17)

http://

http://img436.imageshack.us/my.php?image=apsnv1.jpg

Link to post
Share on other sites

to sluzy do blokowania mozliwosci strzalu przy zlej pozycji zamka. czyli musisz przekrecic do gory, naciagnac sprezyne, do przodu i na dol w prawo i dopiero mozna strzelac. to ma wystawac do gory ten pierdzielnik metalowy a sprezynka ma go wlasnie trzymac sjakos u goru zas chowa sie pod wplywem przekrecania zamka co umozliwia strzelanie. nie mam aparatu to nie zrobie zdjec niestety. ale powodzenia

 

apsnv1vp1.th.jpg

tu na zdjeciu Twoim zaznaczylem o co sprezyna ma sie opierac. tzn sie 2 punkty. mam nadzieje, ze domyslisz sie reszty.

Link to post
Share on other sites

niestety tak, ale budowa calego cylindra jest prosta jak konstrukcja cepa ( z której mialem kiedyś egzamin, i juz nie powinienem używac tego określenia :D ) i srednio rozgarniety śluzarz jest w stanie dorobic te czesci, sczegolnie ze wewnatrz samej prowadnicy mamy troche luzu... Jedyny problem to dorobienie samego tloczka, ktory ma wypustki do naciagania i spustu, lecz tez niezbyt trudne do wykonania

 

Jedyny problem bedzie w samym mechanizmie spustowym i jego mocowaniu, gdzie wielokrotnie zwiekszona moc sprezyny bedzie sie rozkladac na plastikowym korpusie i 2 plastikowych zaczepach kazdy na 2 śrubkach, ale je tez mozna dorobic, wiec jesli sama obudowa spustu wytrzyma to reszta bedzie git, sam cylinder ile wytrzyma dowiem sie ... bo cylinder bedzie oryginalny, srodek jest tylko wymieniony.

 

ps. dziekuje za okreslenie gdzie ta pierdółka wchodzi, że też sam nie zauważyłem ....

Link to post
Share on other sites

Hmm element "blokujący" mechanizm spustu na miejscu raczej na 100% nie jest ze ZnAl-u a skoro reszta jest tego samego materiału to na pewno nie ZnAl. Piszę "skoro" bo nie zaglądąłem do środka tylko miałem w łapkach po demontazu ten jeden element. A skoro wg mnie wygląda on na stal to raczej jedynym słabym elementem w całej tej replice jest obudowa zespołu spustu.

Link to post
Share on other sites

Podsumowujac: zmiana obudowy spustu na stalowa oraz jej mocowan wystarczy przy mocniejszej sprezynie.

Ja bym sie jednak martwil o tlok jak i jego glowice...moze i to jest dobry plastik ale nie jest to zaden wyszukany kompozyt.

Oczywiscie o koniecznosci wymiany prowadnicy kazdy wie.

Sprawdzil juz ktos czy cylinder od M24 maruzena pasuje do M6?

Link to post
Share on other sites

a/ cylinder wytrzymije bez problemu i raczej dlugo bedzie wytrzymywal (dorobienie go to nie problem to tylko rurka z wycieciem

b/ wykonaienie metalowych czesci prowadnicy i tloka kosztowalo mnie flaszke i jak sie dowiedzialem nawet niezbyt doswiadczony tokarz moze wykonac wam te elementy bez problemu

c/ wykonanie mocowan do spustu to tez nie problem to zrobilem sam

 

d/ obudowa spustu ja jej nie wykonam i nie znam nikogo kto by sie podjal tego, ale mysle sobie ze majac oba elementy mozna by pobawic sie w stworzenie gipsowego odlewu, tylko problem z tym co tam wlac, tzn jak przygotowac odpowiedni stop, bo piec typu koksiak to dla mnie nie problem zeby to stopic,problemem jest zeby to odpowiednio twarde bylo .... na razie dodalem metalowe opaski spinajace i tele.

 

e/ popelnilem blad w obliczeniach i nie moge przestrzelac broni... (zla sprezyna) teraz czekam az wykonaja mi nowa i rowniez czekam na 24 cm sprezyne od m24 300% ktora powinna tam wejsc bez problemu i dac troche wiecej mocy niz 300% bo jest o 2 cm dluzsza, nic zobacze jak to bedzie, wtedy dam znac

Link to post
Share on other sites

Obudowę mech. spustowego jak już robić to nie odlewac ale tylko i wyłącznie frezować. to da 100% pewność trwałości i wytrzymałości. Domowymi sposobami nie odlejeszna tyle solidnej stali. A każdy inny stop zdechnie dośc szybko (popęka, wygnie się itp)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...