Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Black Eagle M6 [Swiss Arms]


Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam! To jeszce raz ja z tym przebitym cylindrem. Czy myslicie ze to moze byc naprawde mozliwe przebiscie sobie go za dluga srobka ?? I tutaj moje pyatnie. Jezeli jest ten caly zaspol z tlokiem i cylindrem to na koncu sa te dwie dziurki na srubki jedna od lufy zewnetrznej ( ta od zewnatrz ) i jedna do przykreceni loza ( wewnetrzna ) to czy w tej wewnetrznej od loza macie taka czarna substancje?? Bo u mnie wydawalo sie chyba ze jest przebite ale nic do srodka nie wchodzi :).

 

Ps. Michu_Srem wole pisac per Pan niz ty na forach dyskusyjnych bo potem ludzie sie skarza ze sami smarkacze sa :)

 

Sorry za literowki musialem sie bardzo spieszyc. Post pisany ze szkolnej biblioteki :P

 

Edit ://

 

Rozkrecilem calosc i niestety.... Przebity :/ Macie moze jakies pomysly co zrobic ?? Wyslalem juz e-maila do Cyberguna z zapytaniem czy da sie go dac na gwarancje albo jakis wymienny tlok odplatnie zamowic :/ Myslalem tez nad tym aby go dac jakos zespawac lub zalatac i zeszlifowac. Co wy na to ??

Link to post
Share on other sites

Jutro będe testował osiągi

 

Cylinder jest wstępnie złożony

rozciągłem sprężynę i wsadziłem wszystko

 

Jak znajdę sprężynę lub jakiś warsztat gdzie mi wykonają na wymiar to wsadzę nową

 

[ Dodano: Sob 23 Wrz, 2006 ]

No więc

 

Rozciągnięcie sprężyny troszkę poprawiło zasięg

 

Lecz to za mało

Muszę jeszcze raz otworzyć cylinder i wsadzić mocniejszą sprężynę

 

 

Ma ktoś kontakt z kimś kto dorabia sprężyny na zamówienie??

Proszę o info na PW lub podac linka do jakiegoś sklepu tutaj

Link to post
Share on other sites

Inforumje, że moj problem z przebitym cylindrem zostal chwilowo rozwiazany. Otóż pomeczylem sie zeby rozgrysc jak sie wyjmuje zespol spostowy a potem ten cyngiel wystajacy od sprezyny, wyjałem cylinder owinalem miejsce przebicia tasma teflonowa narazie zrobilem ok 100 strzalow i tasma jest nienaruszona, predkosc i zasieg kulki wrocila do normy a po dolozeniu teflon fixa mozna okreslic ze kulka poprostu zapier** do celu :)

Link to post
Share on other sites

Upgrade 300%.... już to widze :D Elementy mechanizmu nie są w stanie wytrzymać użytkowania stockowej sprężyny a co dopiero wzmocnionej. A wszystkiemu winny jest metalowy element ( z ciulowego metalu prawde mówiąc) zwany Piston Sear. Po oddaniu około 3 tys strzałów ściera się górna krawędź elementu i naciągany tłok z niego zeskakuje. Wysłałem replike na serwis do Krakmanów, a tam cudownie zaczęła normalnie strzelać... niestety jak doszła do mnie to z powrotem tłok nadal zeskakiwał przy naciąganiu :cry:

 

Pozostaje samemu wziąść się za kawałek twardszego metalu, pilniki i imadło i dorobić tego sear'a.

 

oto zdięcia piston sear, czyli elementu blokującego naciągnięty tłok:

fot061001153115oi9.jpg

fot061001153140pu5.jpg

Link to post
Share on other sites

Trochę czasu minęło jak wrzucałem fotki z początków zmiany APS'a na cos mosinopodobnego. Aktualnie mój APS wygląda mniej więcej tak (sorry za kiepską jakość fotek):

 

th_33711_DSC00064_122_468lo.JPGth_33713_DSC00065_122_536lo.JPGth_33724_DSC00066_122_437lo.JPG

th_33710_DSC00063_122_365lo.JPGth_33710_DSC00060_122_549lo.JPG

 

Dla porównania fotka "RADOMKA" (z niego właśnie pochodzi łoże):

th_34228_37__122_366lo.jpg

 

Na chwilę obecną brakuje jeszcze nowej lufy wew. i nowej sprężyny trzymającej jeden z bączków (niestety nowa lufa zew. nie jest stożkowa w związku z czym między nakładką, a łożem pozostaje ok. milimetrowa szpara :] Niestety taka a nie inna budowa komory HU wymusza użycie lufy zew. o określonej średnicy (chociaż HU i tak musiał zostać trochę zmodyfikowany)), poza tym zastanawiam się jeszcze nad sposobem mocowania całości do łoża, no i nad konstrukcją nowego magazynka (stare się nie nadają, są za duże, najprawdopodobniej zrobię malutki magazynek z rurki i sprężyny... tak na 5-6 kulek). Jak widać na zdjęciach bączki też jeszcze nie są na swoich miejscach. Całość ma długość ~113cm :)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś już podawałem przybliżony koszt przeróbki, teraz trochę dokładniej.

 

Przybliżony kosztorys ;)

 

52,90zł. + wysyłka - kolba

20zł. + wysyłka - pas

Nie biorę pod uwagę kosztu lunety i jej montażu.

 

Dodatki (nie zużyte więc wliczane w koszta tylko częściowo ;)):

7zł - szpachla dąb (OBI)

5,50zł - rura 25mm CHT500 L=1m

6zł - klej do drewna VICOL

45zł + wysyłka - oksyda na zimno

13zł - olejek silikonowy

~90zł - dremel

~10zł - dodatkowe tarcze do dremela

plus trochę cyny i kleju do metalu...

 

Ogólnie całość z częściowymi kosztami dodatków to jakieś 100~150zł + koszty kupna APS'a + kupa zabawy ;)

Wykończenie całości nie powinno już bardziej zwiększyć kosztów.

 

Nie liczę dodatkowego bączka (jeden zgubiłem) i sprężyny trzymającej bączek (jednej nie było).

Dodatkowo trzeba by było doliczyć koszt wykonania nowej lufy zew. (chyba że ma się 'znajomości').

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...