Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recenzja :) Vz61 Scorpion DoubleEagle


Recommended Posts

Witam wszytskich dziś dostałem przesyłke zamówiłem Scorpiona za ogromną sume 20zł 8) Mówiąc szczerze jestem zaskoczony ale w sumie pozytywnie. Nie będe tu mówił ze to najlepszy gun na świecie :wink: bo wiadome jest że jest to coś a'la replika.

Przejede więc do rzeczy i wymienie po kolei wady i zalety tego "sprzetu":

ZALETY:

-Ciężki waży prawie 1kg :wink:

-Wygląda solidnie szczególnie metalowa rozkładana kolba

-Nic nie trzeszczy ani sie nie telepie :)

-Dość solidny naciąg i srednia szybkostrzelność( naciąg po lewej stronie)

-Wygodny i dobrze wyważony

-Bardzo ważne kulki lecą doskonale po lini prostej

-Dość duża prędkość (sam poczułem :twisted: )

-Zasięg zgodny z danymi producerta 20-25 m kulki dołączone do zestawu

Wady:

-Troszke wieśniacka imitacja drewna

-Drażniące otwory na śruby

-Zdeka plastikowy ale wyglada ok.

-Made in China i wszystko jasne :D

Ogólnie mówiąc karabinek wywołał pozytywne wrażenie bez wątpienia nadaje się doskonale do wali w pomieszczeniach i na średnich dystansach na otwartej przestrzeni. Jest to poprostu "karabinek" za rozsądną cene :wink: Jęzli są jakies pytania chetnie odpowiem pozdrawiam wszytskich.

Link to post
Share on other sites

Mówie poważnie karabinek waży około 1kg. Ja ososbiscie polecam jak już stwierdził przedmówca jest to tania i przyzwoita replika choc jak wiadomo i tak jest Cincizna :lol: 8) Aha mały przykładzik z odległości 7-8 m trafiłem bez problemów korzystając tylko z podstawowych przyrządó celowniczych w pudełko po "Tic-Tac'ah" powodując jego zniszczenie :twisted: to chyba o czymś świadczy :wink:

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rozebrałem pierwszy raz replike :twisted: Nie było aż tak źle ale tłok był suchy jak pieprz :evil: ale to normalne w tego typu replikach sprężanie tłoka było całkiem dobre, jedyny próblem stanowiła 3 częściowa lufa :? mimo iż była tak skonstruowana a kulki leciały doskonale prosto to po pierwsze HOP_UP'a tutaj nima 8) a miał być :wink: A większość powietrza uciekałana łączeniach lufy gdyż gumki do ich łączenia były jak ...............hmmmmm z papieru :lol: Spoko ale od czego jest taśma izolacyjna smar sylikonowy. Oto rzeczy jakie zrobiłem i ich efekty :F :

1. Usztywnienie połączenia gumki z tłokiem

2. Nasmarowanie (sprawdzenie kompresji)

3. Uszczelnienie połączeń lufy :wink: dość ciasno trzeba

4. Nic więcej nie trza było ale już niedługo wymina lufy na alu.

 

Efekty:

 

1. Kulka leci z ogromną prędkościa znacznie widać poprawe zasięg zwiekszył się o jakieś 5 metrów sprawdzone !! :)

2. Celność doskonała bez zmian oczywiście latwiej jest trafić bo kulka szybciej leci.

3. Co do zasięgu to skoro teraz widać poprawe to co bedzie jak dorobie HPAJSIUPA :wink: a nawet nie dawałem podkładek pod sprężyne i jakis tam klamotów i jest OK 8)

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Żeby nie było dodaje kilka fotek wnętrza i filmik krótki ale fajny :twisted:

 

1

2 3

 

No i obiecany filmik

Filmik

Link to post
Share on other sites

oj dawid, dawid coś tu ściemniasz...

Ciekawe,że na zdjęciach (widać to zwłaszcza na 1) ten kikuć do przeładowywania replika ma po lewej stronie, podczas gdy na filmie (na samym początku) jest on po stronie prawej

hmmm... mała autoreklama??!?!

 

 

 

Ps.Jeżeli się mylę to sorki, godziny spędzone na sleuth'cie (taka fajna gra detektywistyczna online :) potrafią nieźle namieszać w głowie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim na poczatek to naciąg jest po lewej stronie :) Po drugie płyta to "ich troje" z gazety jakiejś. No i odpowiedz na pytanie "kiedy odłamie sie zaczep tłoka" otóż nigdy :twisted: poniważ zaczep tłoka nie ma bespośredniego styku z cylindrem i cały zespół "pompujący" :wink: porusza się po prowadnicach w body także zaczep nie przenosi żadnych znaczących obciążeń 8) prawde mówiąc kiedy go otworzyłem stwierdziłem "co tu może się zepsuć". Aha jeszcze odp na pytanie o wage to nie powiedziałem ze ważyh 1kg lecz "około" :wink: nietrudno się domyślić że waga w każdym Scorpionie może być inna bo to zależyh od tych pordzewiałych obciązników :lol: No jeszcze mam pytanie gdzie przwdziwy Vz61 ma wyrzutnik łusek bo mam zamiar go "dorobić" :twisted: i narazie nie mam żadnej koncepcji bo nie wiem gdzie on jest 8) :?

Link to post
Share on other sites

Witam. Także posiadam to ,,cudo'' :D mi zaczep tłoka się odłamał lecz dla tego iż wsadziłem spręzyne z tego czarnego shotguna grzechotki (takiego niewymiarowego). Strzelało to mocno ale nie za celnie... wreszcie sie urwało. Ale co tam Super glue + pare wlasnych pomysłów = wszystko sklejonie i uszczelnione...STRZELA! :D i nawet musze powiedziec ze bardzo dobrze. Lecz nadal są lekkie kłopoty z celnością na dalsze odległości. Na kulkach 0.2 da się trafić w człowieka z odl ok.25-30m. Powiem, że dużo dała ta spreżyna jeżeli chodzi o zasięg ale ,,bebechy'' nie bardzo wytrzymują. Zobaczymy jak dlugo bedzie się to trzymać po klejeniu :)

Pozdrawiam :F

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to połamałeś ale spoko :) A tak pozatym jeżeli już strzela dobrze po wymianie sprężyny to uszczelnij połączenie lufa-tłok :!: Gwarantuje że bedzie strzelał jak cholera :F Jak to zrobisz daj filmik albo coś w tym stylu ja obecnie jestem na etapie tuningu mojego scorpion fotki już niedługo 8) Pozdro for all 8)

Link to post
Share on other sites

Może trafił na jakiegoś gorszego :wink:

 

A tutaj foteczki mojego piftolta :D

http://img149.imageshack.us/my.php?image=19dv3.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?image=24uw1.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?image=38tr1.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?image=42eq1.jpg

 

Na fotkach widać że jest miejsce po logo firmy :? obecnie kombinuje jak sie jego pozbyć może ktos zna jakis patent :?: :?: :|

Link to post
Share on other sites

Eeeee chopcy :P mam pytanko czy wasze modele to scorpion vz.61 ?? Pytam bo kupiłem sobie scorpiona m37 dubleegle na odpuście :P za 15zł mam go już 3 miechy i dalej działa bez zażutów i wygląda jak te wasze na zdjęciach (więc śmię twierdzić że zrobili was w bambuko [bez obrazy] bo w vz.61 jest inna rękojeść tzn. ma inny kolor i inne zakączenie lufy) Mój gun ma takie same osiągi jak tu opisywane repliki :P

 

P.S

Jeżeli się myle albo napisałem coś głupiego to bardzo przepraszam

 

[ Dodano: 01 Lip 2006 00:26 ]

A co do rozwalania płyt to prawie każdy pistolet może tego dokonać wystarczy strzelać w tą spodnią część a nie w tą gdzie jest nadruk ( wiem bo to sprawdziłem :D ). Scorpion m37 rozwala cd z odległości nawet ok 10m :D wystarczy mieć cela :D (sprawdzone)

Link to post
Share on other sites

Spoko Blast daj zdięcie jakoś to bede wiedział czy masz coś "innego" a co do rozwalania płyt CD to pff pestka :twisted: patrz na to

strzelałem z 4m troch mało ale to tylko tania sprężynka 8) Pozatym strzały z około 10 m powodowały wgniecenia :) dość głębokie ale nie byłem w stanie przestrzelić puszki :evil: :F

 

 

davi_15.w.interia.pl/Film(2).avi

Link to post
Share on other sites

Zaraz coś wrzuce :D

 

[ Dodano: Thu 06 Jul, 2006 ]

Prosze bardzo 3 zdjęcia :D Sorki za jakość ale robiłem na szybko telefonem :P

http://img93.imageshack.us/my.php?image=gun29nu.jpg

http://img93.imageshack.us/my.php?image=gun17ps.jpg

http://img93.imageshack.us/my.php?image=gun44kc.jpg

 

[ Dodano: Thu 06 Jul, 2006 ]

Z jakiej odległości strzelałeś do tej puszki ??

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

sory za odświerzenie ale ten scorpion to syf mam takie 2 i nadają sie tylko do smieci no i na cześci tłok i cylinder w obydwóch miałe różne klory jeden tłok był z plastiku grubosci 1mm a drugi 0,5 więc marna replika ale te pare dni daje

 

ps. rączke naciągu bardzo łatwo przełożyć na prawą strone . :D :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dawid18 napisał że trzeba usztywnić połączenie gumki z tłokiem i uszczelnić połączenia lufy. Tylko że niebardzo wiem jak sie do tego zabrać i co mam w ogóle zrobić. :wink:

 

Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?

 

PS. Wiem że takie pytania powinienem zadawać w dziale "Jestem zielony" ale znalazłem ten temat to niechciałem zakładać nowego.

 

Z góry dzięki za pomoc. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...