Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M6 ..... bądz ciszej!!!


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie znam się na budowie m6 ale wymień:

- tłumik,

-końcówkę tłoka tam gdzie wchodzi sprężyna, włóż tam jakieś cienkie waciki żeby sprężyna się nie obijała o tłok(przy okazjii dostaniesz kilka fps),

-część głowicy tłoka która uderza o głowice cylidnra od tyłu, ,,ogum" aby amortyzowała tzw. pierdolnięcie

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak wygląda budowa tłumika ? Rurka i gąbka wyciszaja juz, a co mówic jesli na gąbce na wewn. sciance beda naciecia.I dobrze się skada że APS 2 nie wiem jak M6 ma puste miejsce w lufie i spokojnie mozna tam gąbke wsadzic i ciekawe czy to cos wyciszy,wiecie taki wewn. tłumik :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Jasio a bedziesz nawiercał lufę? No właśnie... W APSie najwiecej hałasu robi brzęcząca sprężyna. Wniosek - prowadnica jest za wąska i za krótka. Osłona PET w tłoku też by ją wyciszyła. Znów wszystko sprowadza się do tego, że.... wiecie do czego :)

Link to post
Share on other sites
asio a bedziesz nawiercał lufę? No właśnie...

To lufa powinna byc nawiercona ? Ja widziałem lufe prec. a wokół tego gąbka i bez zadnych nawiertów i odziwo działało ...

 

Ale co ci da wsadzenie gąbki w wokół lufy? Przecież tłumik musi byc za prec lufą bo inaczej nie będzie spełniał swojego zadania...

nie widziałes lufy w srodku to nie gadaj...

Link to post
Share on other sites

Nie działało. Tzn. działało o tyle, że ci się wydawało.

 

W skrócie: dowcip z tłumieniem gąbką polega na spowolnieniu rozprężania się powietrza (w palnej- gazów prochowych). Dlatego w replikach tłumik montuje się za zakończeniem lufy. Jeżeli chcesz uzyskać ten sam efekt umiejscawiając materiał tłumiący wokół lufy musisz wywiercić dziurki by umożliwić rozprężanie się powietrza w owym materiale. Pomijam, że w naszym wypadku jest to rozwiązanie bezsensowne (spadek ciśnienia za kulką będącą w lufie - choć zależy to od długości itp.... nie wdawajmy się w to zagadnienie) oraz trudne do wykonania (nienaruszenie wewnętrznej powierzchni lufy - wypolerowanie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1. Nic nie da wsadzanie czegokolwiek między lufe zewętrzną a wewnętrzną

 

2. wątpie żeby upychanie czegokolwiek między głowicę tłoka a "przód" cylindra dodało "fpsów" 8O ale na pewno wyciszy efekt "walnięcia" tłoka w cylinder. kwestia czy warto..... Wg mni eodejmie to "mocy" chyba że zrobić to "profesjonalnie" czyli wymienić głowicę tłoka na jakąś "wyciszoną" w sensowny sposób.

 

3. "tyłu" tłoka wg mnie nie ma sensu niczym oklejać bo jedyne o co może on uderzyć to koniec cylindra w trakcie przeładowywania a to chyba nie robi nikomu problemu.

 

Swoją drogą zastanawiam się czemu moja M6 jest cichutka i ma pożądne osiągi a nie widziała nawet kropli smaru od kupienia :mrgreen:

 

Z tego co czytam i słysze to jedynym problemem do wyciszenia w tej replice jest układ tłok-cylinder więc nie zawracajcie sobie głowy dumaniem o tłumikach. Tłumik nic nie wyciszy no chyba że po upgrajdzie do >500 fpsów może wtedy będzie sens założyć tłumik.

 

Na 100% nie warto jak już pisałem niczego pchac między lufe wewn. a zewnętrzn. poza "usztywnieniem" luf nic więcej się nie osiągnie.

 

Warto natomiast pomyśleć ewentualnie o przedłużeniu lufy co może również zaowocować wyciszeniem tłoka bo dłuższa lufa=dłuższe "trzymanie" ciśnienia więc zmniejsza siłę samego uderzenia w dno cylindra więc może tędy droga......

Link to post
Share on other sites

Co do tych drgan sprezyny to racja straszny chalas to robi...widzialem tu cos na temat smarniecIA SPRINGA i wsadzaniu czegos w cylinder .....

 

Niby jak ulich skoro caly cylinder i tlok to wsumnie jeden elemet !!!!!!!!i rozebrac to ,to juz inna para kaloszy.....jak ktos znajdzie jakies sesowne rozwiazanie na ta sprezyne to dajcie znac

 

P.S

thor_ jakiej firmy masz M6??CG?

Link to post
Share on other sites

Ja mam M6 i tez od nowosci nie widziala smaru w zespole tłok-cylinder (jedynie kapłem troche na chromowany element od naciagania zeby chodzil lzej i sie nie rysowal) i jest cicha w miare, zadnego brzeczenia nie bylo nigdy.

Ja mam zamiar wyciszyc w sposob taki ze w łożu umiejscowie okladzine tlumiaca dzwiek(taka car audio) zeby wyciszyc zespol cylindra(od góry sie nie da ale może cos to da).

 

Lufa wewnetrzna wbrew pozorom nie jest taka dluga bardzo wiec wsadzenie dluzszej obi -lufy napewno nie zaszkodzi.

 

PS:

Jesli chodzi o producentow to APS-2 jest Double Eagle ,a M6 to CyberGun.

Link to post
Share on other sites

Moja M6 CG na początku strzelała bardzo cicho, robiła "puf", było to tak cicho,że sprawdzałem czy w lufie nie ma zatyczki. Po przesmarowaniu tłoka w środku i na zewnątrz strzał się bardziej słyszalny, ale to chyba normalne - smarowanie spowodowało szybsze przemieszczanie się tłoka i mocniejsze uderzenie.

Uszczelniał ktoś hopka (bax'a) w tej broni?

Link to post
Share on other sites

W mp5 a3 TM tez mialem cholerny problem z tym wstretnym brzekaniem sprezyny po kazdym strzale, ale rozwiazanie okazalo sie strasznie proste i bylo juz kiedys omawiane na tym forum - wystarczy owinac sprezyne tasma izolacyjna (najlepiej bo jest najbardziej trwala ) w jednym miejscu. Dwa kuleczka zrobic, uciac i sprezyna zamilknie :wink: Wbrew pozorom podkladka pod sprezyne niewiele daje w kwestii wyciszenia, tylko pare fps'ow.

Link to post
Share on other sites
Tylko ze w M6 nie ma dostepu do spręzyny

Nie wiem' date=' nie widzialem, chcialem pomoc :? ... Kumpel owinol swoja vsr'ke bandarzem. Byla troszke ciszej ale ten bandarz mial robic jako zimowe camo. Taki efekt uboczny :wink: No to chyba zostaje nam dobrze naoliwic spring'a i pomyslec nad ta podkladka ... moze ze skory albo z gumy ? Cos co wylapuje drgania. Tyle ze efekt uboczny podkladek to potrzeba wiekszej sily do naciagniecia zeby tlok zaczepil sie o element przenoszacy ruch ze spustu ( nie wiem jak sie zwie ) a co za tym idzie wieksze naprezenia wewnatrz. Ale mysle ze gra warta swieczki :wink:

 

 

Ja mam zamiar wyciszyc w sposob taki ze w łożu umiejscowie okladzine tlumiaca dzwiek(taka car audio) zeby wyciszyc zespol cylindra(od góry sie nie da ale może cos to da).

 

Zrobiles juz moze ? Dalo pozadany efekt ? Wogole wie ktos gdzie mozna dotsac taki "wyciszajacy material" zeby od srodka mozna go bylo dokleic do body?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po wymianie lufy na dłuższa - 509mm, poprawiła sie siła i celność, natomiast nie miało to większego wpływu na głośność. na lufie zewnętrznej jest tlumik z rurki miedzianej, a jego jedynym zadaniem jest ochrona lufy wewnętrznej.

Polecam nasmarować stałym smarem sprężyne - tak jak już wcześniej ktoś mówił - niweluje to efekt brzęczenia strężyny po strzale.

Link to post
Share on other sites

Ludzie tłumik działający czy nie, nie wytłumi nic w M6. Bedzie tylko wyglądał i tyle. Powiem więcej jak założysz naprawde działający tłumik to na 90% osłabisz siłę repliki. Dlaczego ?? Poszukajcie i poczytajcie jak działają tłumiki to wszystko stanie się jasne.

 

Tak więc wg mnie albo chcecie mieć replike o przyzwoitych osiągach i wtedy wystarczy kawałek odpowiedniej rurki PCV pomalowany i "zrobiony" na tłumik przedłużona lufa i tyle. ZERO DZIAŁĄJĄCYCH tłumików.

 

Swoją drogą może zamiast zastanawiać się nad działającym tłumikiem przejdźcie się do lasu z kumplem posadźcie go w lesie i odejdźcie na 40-50 metrów i kilka razy strzelcie a jemu kazcie policzyc na słuch ilość strzałów i wtedy zweryfikujcie zasadność zakładania czegoś co wytłumi wystrzał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...