Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Jestem posiadaczem ak 0.28 i chciałbym go ztiuningować aby służył długo i dobrze. Wiem, że musze kupić gumke i precke ale jaką najlepiej? Mam jeszcze 200 zł na zakup innych części (głownie chciałbym pozmieniać w gb) i znow pytanie co kupić? Niezamierzam jej zmieniać, kupować jakiś innych drozszych replik. Chce poprostu ją ztiuningować aby była "lepsza" ;f Jeśli chcesz pisać, że sie nie opłaca niepisz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej mam CM.031D różnie gadają o nim ak-104 ak 105 nieważne. W każdym razie AK serii 100. Zastanawiam się nad lufą precyzyjną zdemontowałem go sobie ładnie i po pomiarze okazuje się że lufa ma 405mm :D standardowa preclufa kałacha ma 455mm w ostateczności pasowała by 410 ale ma nietypowe zaczepy te około 370mm są za krótkie. Pozostaje mi jedynie kupienie lufy 455 i ukrycie wystających centymetrów w tłumiku. Skoro już taka chu*nia że trzeba w tłumiku chować to może by lepiej wykorzystać tą sytuację i zarzucić 535mm SYSTEMA 6.04mm SG550 zamiast tej i tak za długiej 455mm 6.04mm do AK-47, AK-47S. U Krakmana i jedna i druga 129zł. Karabin ma w opisie 360-380 FPS więc chyba wyplucie kulki z lufy precyzyjnej dłuższej o 13 cm nie nie będzie problemem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Matlak: Zorientuj się jaki ma cylinder założony ta cymka ;) Jeśli typ 0 to możesz spokojnie założyć lufę do 590mm ;)

 

miki15: Możesz spróbować, ale nikt Ci nic nie może poradzić, bo różnie są zrobione chińskie GB ;) Nie możesz być na 100% pewien, że na przykład głowica cylindra będzie pasować :P Na pewno powinieneś do tego zestawu zainwestować w tłok, bo ten plastikowy to pomyłka :P

 

Może zainwestuj w szkielet, lepsze zębatki, tłok prowadnice, BU, sp120 od guardera, może jakiś silnik to będziesz dużo pewniejszy, że wszystko wytrzyma i będzie pasować, a do tego na pewno osiągniesz lepszą kulturę pracy ;)

Link to post
Share on other sites

Planuję tuning AK:

 

Uszczelka głowicy tłoka SUPER O'ring

Deep Fire - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2009

 

Sprężyna główna M110

Guarder - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=300

 

Mosiężna prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.3

Deep Fire - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1395

 

Czy ten Bore-Up będzie potrzebny?

 

Zestaw cylindra o powiększonej średnicy

do AK (nowa wersja)

Deep Fire - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2394

 

Do tego gumka hop-up Systema i dystanser typu H DeepFire.

Link to post
Share on other sites

Rambo93, nie wiem po co ci ta uszczelka, ale to szczegół xD

 

Do sprężyny m110 szkoda zachodu z Boreup'em ;)

Jak chcesz osiągnąć przyzwoity wynik w fps'ach to kup nowy zestaw cylindra (cylinder, głowica cylindra, dysza, tłok, głowica tłoka) bo w cymie to wszystko jest z plastiku (prócz cylindra) i szczelność tego układu jest żałosna ;)

Możesz kupić ten BU od DF i dokupić tłok lub ftk hurricane (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_231&products_id=4299) do którego też by się zdał tłok ;)

 

PS. I łożyska na metalowe obowiązkowo!

Edited by Forest Snajp
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Posiadam stare Ak cm.028 wymieniłem w GB zębatki, tłok, prowadnice na łożyskowana oraz głowicę tłoka również na łożyskowaną. Wstawiłem spring 120 madonion i na baterii 9.6 Firefox nie jest w stanie pociągnąć.

2 pytania :

-Czy wymieniając silnik na taki o zwiększonym momencie obrotowym P&J

oraz kable niskooporowe będzie w stanie pociągnąć sprężynę m120?

-Czy szkielet stokowy wytrzyma taki zestaw ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hmh, w AK Cymy 028 lufa wewnętrzna z tego co się orientuję ma 455 mm, tak? A jaki jest w nim cylinder? Oraz czy jest sens kupować dłuższą preclufę, ew. w ogóle kupować preclufę, ale takiej samej długości? Czy jeśli dokupię preclufę takiej samej długości jak stockowa to ta inwestycja warta będzie 130~ zł?

Link to post
Share on other sites

Kolejny napalony który kupił, wpadł na forum i bez czytania wali głupie pytania...

 

1) tak, lufa ma 455mm

2)cylinder typ 0

3)Nie ma sensu, bo będzie wystawać. Musisz dokupić jakiś tłumik

4)Tak, jest sens kupować preclufę 455mm, jest wyraźna poprawa skupienia.

 

Następnym razem poczytaj zanim zadasz głupie pytanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...