Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a mialeś strzelaleś się z jakąś emką po tuningu za 1000zl? Jak nie to nawet nie wiesz o czym mówisz, albo trafil ci się 1 egzemplarz na 100000000000 który dziala lepiej niż markowy

 

edit: mówię o firmowej emce z tuningiem za 1000zl

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Tuning Assault rifle do 500 fps?

 

Tragedia - chcesz kogos uszkodzic? Czy w Hiszpanii nosza oryginalne wklady do kamizelek?

 

Tyle fps to sie w snajperach robi (albo ma) , ktore strzelaja pojedynczym ogniem.

Wiekszosc (lodzkich) strzelanek ma ograniczenia do 450 fps seria - dodatkowo w terenie otwartym. Bo w budynkach to juz w ogole.

 

Zastanow sie najpierw.

Link to post
Share on other sites

No i widzisz.

420 fps to ma większość stockowych chińczyków teraz.

Zamiast przerabiać - kup nowy - wyjdzie prawdopodobnie cenowo tak samo, a nerwów mniej stracisz.

Bo a to coś nie pasuje do siebie, a to za dwa miesiące się coś posypie, a to kulki skręcają, a to nie ma tyle fps co powinien, itd, itp.

 

tyle mojej rady.

Link to post
Share on other sites

a czy ja gdzieś napisalem że tuning jest tani? Ja tylko pytalem czy jakąś widzial i że strzela lepiej niż ten chińczyk, tam mam TM'a przerzucilem się z chińczyków, wiem co mówię, mialem kalacha (042) mialem emkę JG II gen., mialem mp5k PDW galaxy, mam glocka 26 TM'a i mam g36c TM'a

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, chciałbym przeprowadzić małą operację tuningową cymki 28 wersji a.

W związku z tym mam parę następujących pytań ;

 

1. Czy warto tuningować ją w ten sposób by wzmocnione i markowe elementy ( precka, głowica tłoka itd. itp) przełożyć do repliki markowej (CA G&P TM itd. itp.) ?

 

2. Czy warto kupić wzmocnioną głowicę by ją wyciszyć ?

głowica

 

3. Czy wymiana głowicy pociąga za sobą konieczność wymiany dyszy na tą ze zwiększoną średnicą ?

 

4. Jak bardzo wytłumiło by to replikę w połączeniu z obłożeniem gearboxa jakimś materiałem pochłaniającym dźwięki ?

Edited by Mefisto94
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Szukam na wmasg i szukam i znaleść nie potrafie :/

Posiadam replike CM0.40D ( Ak 105 )

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...0d_cm-1412.html

i 2 magazynki hi cap. Jak sami wiedzie "grzechotki" są denerwujące więc posłuchałem bardziej doświadczonych kolegów i kupiłem mid-cap z firmy Classic Army ( posiadają świetną opinie na temat podawania BB )

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1772

 

. A że do AK 105 nie ma nigdzie magazynków mid-cap to postanowiłem kupić magazynek AK 47.

 

Magazynek NIBY pasuje ale ma luzy :/ Jak sie go przytrzyma odpowiednio to BB podaję swietnie, lecz jak sie go troszke tylko poruszy, mag znowu jest gdzieś luźny i BB nie podaje tak jak ma.

 

Wie ktoś jak najlepiej przerobić ten magazynek do AK 47 by dobrze pasował ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Juza a jakiej firmy ammo używasz bo jak P&J i inne badziewie to Ci nie będą podawać .A replikę masz z serii CM 40 i czy masz AK 105 czy 74 czy 47 to wszystkie maja takie samo body , rozwiązanie konstrukcyjne. Pobaw się czarna taśmą izolacyjną i używaj dobrych kulek Guarder, G&G i wyżej.

Link to post
Share on other sites

Macałem wszystkie generacje Cymek. Ogólnie to w CM.028 są łożyska plastiki. Ja bym je zmienił, tłok można zostawić, głowica tłoka do wymiany na normalną prowadnica też, tą od cylindra zostawić spokojnie wytrzyma, cylinder też, spring myślę że m120 starczy. Zrobić shimming przesmarować jak bozia przykazała i strielać.

w przypadku cymek pokroju 035:

łożyska stalowe nie trzeba zmieniać, resztę tak samo jak wcześniej shimming i smarowanko.

W przypadku najnowszych GB(od 045 i reszty z nowej serii) głowica tłoka do wymiany, shimming smarowanko i na zyczenie spring do M160.

 

Ogólnie nie trzeba montować wyciszonych głowic chyba, że ktoś bawi się w silent assasina to rozumiem. Mam 35-ke na razie stock po shimmingu tylko i smarowanku mam 400FPS. Jadę na 11.1 i nic w GB się nie dzieje.

 

Ogólnie to są świetne GB nawet te pierwszej generacji.

Ja bym dał za to komorę do AK elementa, preckę i gumiacza systemy. Powinno śmigać jak marzenie. Te GB to nie loteria. trzeba tylko umieć dobrze je złożyć. Jak dla mnie to takie chińskie "marui" Złożysz dobrze to są niezniszczalne.

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

1 Cześć ja mam takie pytanko czy na serio gbv3 są takie mocne .

2 Bo mam zamiar wsadzić do mojego cm 031

łożyska ślizgowe stalowe

M130G&G

Wzmocniona łożyskowana głowica tłoka z uszczelką typu U Hurricane

Prowadnica sprężyny v3 guarder

Tłok od CM048

Bateria 9.6v .

3 I takie pytanie czy te części mogą zapewnić mi bez awaryjną prace

przy bardzo dobrym wypodładkowaniu i nie katowaniu go na ciągłym tylko krótkimi seriami.

Układ ma bardzo dobrą szczelność na głowica dysza komora .

4 I najważniejsze pytanie czy nie będę miał więcej niż 440fps .

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hello

mam Cm 046 z EBB i m150

kupiłem już kable 1mm w silikonie,baterię lipo 11.1v energy power oraz mosfet v2 do tego jeszcze będą wtyki deans T

 

do wymiany kabli i założenia mosfeta musze otwierać GB? chciał bym tego raczej uniknąć,ktoś rozbierał może już taką cymę (albo 0.48) z EBB? jakieś porady? ogólnie z rozbieraniem i składaniem różnych rzeczy mechanicznych jestem zaznajomiony więc myślę że nie powinno byc problemu,z lutowaniem też nie najgorzej ;D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam Cymke 048M

Zamierzam wymienić:

-dysza uszczelniana

-sprężyna 130 Guarder

-gumka czarna Systema Energy

-dystanser H Element

-preclufa KM Head

+ uszczelnianie

 

Zastanawiam się jaką długą dać lufę by wykrzesać cały potencjał repliki 460, czy może 509, 550?

Czy głowice cylindra mogę uszczelnić silikonem?

Silikonem na pewno uszczelnię połączenie komory z gearboxem bo mam tam olbrzymie nieszczelności.

 

Ile fps mogę się spodziewać na takiej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

keske kable mogłeś kupić co najmniej 1,5 mm^ a i 2mm^ wciśniesz bez problemów.V3 nie trzeba rozkręcać aby wymienić okablowanie.

 

limak fajnie uszczelnia dysza SHS 19,7 mm.Jeżeli nie zakładasz BU to proponuje abyś montował lufe 509.Na tej sp powinieneś mieć min. 450 fps .Głowice cylindra możesz potraktować silikonem

Link to post
Share on other sites

Do swojej repliki AK gdzie mam gearboxa od CM.048 planuję wsadzić następujące elementy:

http://azteko.pl/sprezyna-m135-element-p-382.html

http://azteko.pl/guarder-lufa-precyzyjna-602-509mm-m16-aug-p-1004.html

 

 

Co trzeba wsadzić jeszcze, żeby części nie posypały mi się po jednej strzelance? Oczywiście przy takiej sprężynie będę strzelał tylko na semi i z większej odległości.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja do swojej cymki 28, wsadziłem silnik z najnowszej serii cymy, m135 elementa i dysze SHS, z lufą stockową 590mm wyszło na chrono średnio 495FPS. Po 2k kulek żadnych śladów zużycia. xD

 

Hehe dziwne mi przy m130 tłok poszedł, i jak Cymka w stocku może mieć 590mm lufę? Jak już 455mm bo to AK 47.

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...