Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłem tak jak mówiłeś, z kawałka izolacji od kabla zrobiłem dystanser i faktycznie pomogło ;-) Póki co oddałem tylko kilka strzałów, ale widać poprawę- kulka na średnio wyregulowanym hop upie leci daleko i nie opada, więc na 99% to było przyczyną. Później dokładniej postrzelam i zobaczę jak to wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć to mój pierwszy post. Po pierwsze chciałem powiedzieć że jestem pod wrażeniem tego forum. Czytam je od ponad 2ch tygodni i chociaż na razie mam tylko gazika (g17 KSC) i prawie zerowe doświadczenie to dowiedziałem się naprawdę wiele czytając wasze posty.

 

No dobra, a teraz koniec z wazeliną i czas przejść do rzeczy 8) . Jak wcześniej napisałem dopiero zaczynam przygodę z ASG. Obadałem dziesiątki tematów i poważnie zastanawiam się nad kupnem CM028 (lub CM028S) gdyż jest tani i z tego co piszecie dość niezawodny. Chciałbym go podtuningować tak by ten tuning (przynajmniej) nie skrócił jego żywotności i dało się z niego celnie strzelać nawet do 70m o ile jest to w ogóle możliwe. Jeśli chodzi o cenę to trudno powiedzieć. Powinna być taka żeby opłacało się w tą całą inwestycję wkładać kasę.

 

Wiem że w tym temacie już dużo napisano, ale chodzi mi o pewne podsumowanie. O podanie kilku przykładów wg was dobrego tuningu w "języku" dla początkujących (najlepiej jeśli można z ceną każdego komponentu i linkami do nich). Napiszcie kilka swoich rozwiązań... i może jakiś krótki opis do tego?

 

z góry dzięki:)

Link to post
Share on other sites

W stock'u na markowych kulach 0,2/0,23 masz te 55-60m zasięgu spokojnie, celnego na pewno mniej, ale niewiele mniej. Ja bym włożył tylko dystanser H i gumkę HU. Potem lepsza lufa i przerzucenie się na markowe kulasy jeśli takowych nie używałeś wcześniej. I tu możesz odkładać te 300-400 zł, na sensowny mocowy tuning (400-480fps, zależy ile potrzeba ;-)).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witajcie,

czy CM.031 ma standardową komorę HU? Jeśli nie to jaka komora byłaby dobra?

 

Chciałbym też zmienić body na metalowe (stal? oznczenia?), myślałem o kolbie od M4 z adapterem (mi sie podoba :roll: ) albo o składanej do AK. Co polecacie?

 

I wszystkie części raczej tańsze niż lepsze, chyba że naprawdę warto dopłacić.

 

Gdzie można dostać górną szynę mniej więcej taką jak w Berylu? Widziałem kiedyś taką produkcji chyba JG :strach: w necie za okolo 150 PLN.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jaką preckę polecacie do CM042?

 

Pozdrawiam

 

To tylko kwestia tego ile posiadasz kasy, ale najlepsze robi Prometheus.

 

A co do "magicznych" 50m, to ten gnat ma w stocku na markowej gumce i odpowiedniej wagi markowych kulkach. Nie przesadzajmy, że 50m to nie wiadomo ile, zmierzcie sobie miarką ile to jest, a nie na oko...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oświećcie mnie please, jak rozłożyć CM.040 (Ak-74)?

 

Upraszczając - zazwyczaj w kałachu są dwie małe śrubki na górze i cztery na dole. W tym jest wszystko na kołkach, oglądam go ze wszystkich stron i ni cholery nie wiem jak się do gearboxa dobrać...

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie wpadł bym na to, że wyjęcie gearboxa to tuning zewnętrzny... Moja być ludź prosty. Nevermind, już mam.

 

Dla przyszłych pokoleń - poprzednie modele Cymy są w standardzie TM, ten (czyli CM.040) jest w standardzie VFC - wystarczy odkręcić uchwyt i wypiąć blokadę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, zebrałem się na zakup tego oto modelu repliki:

- http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...8m_cm-1415.html

Do wymianu natychmiast daje lufę > na tę preckę -

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1207

gumkę -

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6476

Co jeszcze można wymienić ? Wydaje mi się ,że na początek to wszystko ale może macie jakieś pomysły ?

 

Druga sprawa to optyka, zdecydowałem się na to:

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1188

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5636

 

Na sam koniec zostawiłem jeszcze 2 sprawy :

- na jaką batkę polecacie wymienić tę stockową ?

- http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1864 > czy takie magi będą dobre ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie wymieniał ni lufy ni gumki na początku, średnią (ale wcale nie najgorszą) - jakość lufki nadrabia świetny gumiak z przekrojoną poduszką - mniej więcej to samo, daje dystanser H + zwykły gumiak.

 

Ja bym na początku używał kulek 0,28 G&G, albo Guarder czy Madbull, potem zainwestował w lufę Prometheus'a + gumiak G&G, albo Systema, ew. zostawił tą fabryczną, reszta to syfilis. Do tego optyka jak tak bardzo jej potrzebujesz.

 

Aku jakieś mini 9.6V NiMh/NiCd albo LiPo wydajniejsze 7.4V. Na końcu bym wpakował BU Guardera + SP130, ponad 500 fps będzie.

 

Ja bym nie wymieniał ni lufy ni gumki na początku, średnią (ale wcale nie najgorszą) - jakość lufki nadrabia świetny gumiak z przekrojoną poduszką - mniej więcej to samo, daje dystanser H + zwykły gumiak.

 

Na początku używałbym kulek 0,28 G&G, albo Guarder czy Madbull, potem zainwestował w lufę Prometheus'a + gumiak G&G, albo Systema, ew. zostawił tą fabryczną, reszta to syfilis. Do tego optyka jak tak bardzo jej potrzebujesz.

 

Aku jakieś mini 9.6V NiMh/NiCd albo LiPo wydajniejsze 7.4V. Na końcu bym wpakował BU Guardera + SP130, ponad 500 fps będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To teraz ja troche z innej beczki (i bez polskich fontow bo mam firmowy holenderski laptop)

 

 

Dawno temu kupilem sobie uzywane Ak Beta Specnaz TM.

Jak wiemy osiagi mocowe stocku TM szalowe nie sa, zatem postanowilem ja troche zupgradowac, kiedy sie okazalo, ze ma 270 fps.

 

tym sposobem kupilem zestaw FTK:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1920

do tego wzmocniony tlok i zebatki oraz szkielet GB nowy.

 

400 fps nie osiagnal nigdy, mimo preclufy KM Head.

 

Potem byla weekendowa promocja i zakupilem CM.041B.

Swietnym pomyslem wydalo mi sie przelozenie jednego GB do drugiego (zamiana).

 

i teraz jade sobie na Manguste 4 i okazuje sie, ze moja Beta z bebechami CYMY ma 360 (na 0.23g - nie przeliczalem, a nie pamietam ile powinienem dodac) a CM z bebechami na 400 fps strzela o wiele blizej.

Chlopaki mowia, ze roznica miedzy fps a zasiegiem to tez roznica.

naszym zdaniem glownym winowajca jest HU.

I mam szanse wziac od kumpla komore HU z innej Bety i wlozyc do CM.

 

Jakie macie komentarze na ten temat?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No cóż wiem, że tym postem mogę się narazić na krytykę ale cóż...

 

Wiem, że temat wałkowany tysiące razy i przez tysiące ludzi ale czy mógłby mi ktoś podać wykaz części które należałoby wymienić ażeby uzyskać w moim cm.028 te około 430 fps (mówię około) jak najmniejszym kosztem (powiedzmy poniżej tych 200zł)??

 

 

Będę naprawdę bardzo bardzo wdzięczny za ich podanie :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam, szukałem na forum i w internecie. Odnośnie tuningu CM.28. Chciałbym ją podrasować ile się da, mój portfel to około 500 zł. Znalazłem parę interesujących mnie wiadomości na ten temat, ale wszystkie były stare i linki nie działały a w polskich sklepach tych produktów nie mogłem znaleźć.

 

Mam prośbę do każdego, kto czyta te forum, aby odpowiedział mi na moje pytania:

 

1. Lepiej tuningować, czy kupić nową replikę? Chodziło by mi o jak najtańszy koszt (jak dla każdego :)) i o jak najlepsze osiągi. Wiem, że da rade ją podkręcić do około 500 FPS-ów, ale nikt nie napisał jak to zrobić.

2. Tuningować z części oddzielnych, czy zestawów? Prosiłbym o kompletne linki do tuningu. Jestem w tym zielony i umiem tylko strzelać ;D

Co do zestawów to znalazłem tylko jeden na Taiwungun ale to 1000 zł!!!! Wolał bym już dołożyć sobie drugie tyle i kupić coś bardzo porządnego.

3. Może wiecie coś o sklepach i kosztach ASG w Hiszpani? Bo chwilowo tu przebywam.

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź, oczywiście jeżeli takowa się pojawi ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...