Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Do RPK też znowu nie potrzeba tak dużo rzeczy. Lufa, dwójnóg, kolba i parę detali (Największy problem będzie z przerabianiem kolby od ostrego karabinu na kolbę replikową, ale spokojnie, mam czas 8) ). Jaką lufę byście polecali? Zastanawiam się preclufę jakiej długości włożyć, tak żeby nie trzeba było przycinać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to dylemat rozwiązany odpowiednia sprężyną bez wymiany zębatek jest m100 a tak swoja drogą czy łożska zmienić lepiej na stalowe ślizgowe czy stalowe kulkowe .... czy między stockowymi plastykowymi a stalowymi ślizgowymi będzie jakaś róznica w szybkostrzelnosci? czy dopiero różnica będzie możliwa do zaobserwowania przy kulowych?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pytanie: co ma zmienić metalowa komora HU w replice?

 

Pytam, bo po ostatnim zlocie postanowiełem rozebrać swoje AK - powód: niemożliwym było wyregulowania HU.

 

Po rozkręceniu zmieniłem dwie rzeczy:

- gumową tulejkę dociskającą gumkę zmieniłem na plastykową - z wkładu od długopisu :D, przy czym średnica 3.5mm wzrosła do 4mm,

- samo dokręcanie śrub nie dawało efektu i hopup sie rozregulowywał, podpiłowałem gniazda śrub w taki sposób, aby dobręcona śrubka rzeczywiście trzymała suwadło.

 

Dzisiaj postrzelaliśmy i o dziwo hopup działa, Sama replika strzela i dalej i celniej. Czy jest więc sens zmieniać komorę, czy lepiej poczekać na jakiś defekt? Czy metalowa komora da mi jeszcze coś?

 

Pozdrawiam

 

EDIT do postu niżej: faktycznie preclufa i wygagana jest zmiana komory.

Co się tyczy materiału, cóż póki działa niech działa - metal nie zawsze jest lepszy :wink:

Link to post
Share on other sites

METALOWA KOMORA jak sama nazwa wskazuje jest z METALU , a ogólnie wiadomo ,ze (zazwyczaj) METAL jest lepszy! (patrz-> wytrzymalszy)

Co za tym idzie po jakimś czasie plastikowa komora zacznie pękać , lub też poprostu ułamie sie to i owo. Mając metalową komorę masz mniejsze prawdopodobieństwo ,ze ulegne ona uszkodzeniu.

Kolejna sprawa jak już wczesniej wspominałem w kilku wątkach komora HU w CYMIE jest NIESTANDARDOWA a co za tym idzie nie dopasujesz do niej żadnej firmowej prec lufy(no chyba ,ze użyjesz lufy firmy : CASTORAMA , OBI , czy LEROY MERLIN)Więc chcąc wstawić firmową preclufę musisz wymienić komorę HU.

Link to post
Share on other sites

Czy to wszystko nie jest lekka przesada metalowa komora hop up nie jest potrzebna nie wiem co by trzeba było robić żeby rozwalić plastikową chyba nią rzucać.

Zębatki są stalowe i zapewnie wytrzymają nawet m130 ale tłok nie mi poszedł już przy m110.

Zmieniłem na stockowy TM ale do niego zębatka tłokowa nie pasowała zbyt dobrze zęby mają inny kształt jak już ktoś tutaj to pisał.

Teraz mam zębatkę tłokową ICS i tłok ICS i jest idealnie. Ale nie obeszło się bez przeróbek zębatki, i to jest ostrzeżenie dla wszystkich jak chcecie inną zębatkę to trzeba wybić troszkę ten bolec od popychacza dyszy bo jest za krótki jak tego nie zrobicie to zmieli wam właśnie sam popychacz, ja w samą porę to zauważyłem bo już miałem go testować.

 

Teraz moja cyma ma 3 rodzaje zębatek :twisted:

Silnikowa - TM

Środkowa - cyma

Tłokowa - ICS

Link to post
Share on other sites

Wy tak mówicie o wymianie tego i tamtego, a ja mam takie podstawowe pytanie - jak rozkłada się tego AK? Myślę nad małym tuningiem ale to mój pierwszy AEG więc nie bardzo wiem czego mam się spodziewać, ani nawet od czego zacząć. Zamiast się zastanawiać co po odkręceniu danej śrubki odpadnie, wolał bym przeczytać jakiś choćby skrócony opis jak się go rozkłada i na co należy zwracać baczną uwagę w tym modelu. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja za pierwszym razem rozkręcałem cały karabin, prócz otwierania GB. Nie było tak trudno, jeno miałem kłopot z wyjęciem komory HU. Ażeby się do niej dostać trzeba (nie znam fachowych nazw, wybaczcie drodzy znawcy ;) ):

 

- zdjąć metalową pokrywę atrapy zamka.

- odkręcić śrubkę w twj plastikowej płytce osłaniającej GB.

- odkręcić dźwigienkę do regulacji HU i zdjąć atrapę suwadła.

- zdjąć plastikową płytkę.

- Odkręcić z podspodu (obok spustu, ale nie nam nim!) cztery śrubki.

- Delikatnie wyciągnąć przednią część karabinu, tylną z GB odłożyć w bezpieczne miejsce ;)

- Odkręcić śrubkę przy szczerbince, wyjąć zaczep.

- zdjąć górną okładzinę.

- odkręcić śrubkę trzymającą komorę gazową na lufie.

- Teraz zdjąć dolną okładzinę i można się dostać do śrubki trzymającą lufę.

- Odkręcić ją oraz poluzować kilka śrubek trzymających obudowę lufy.

- Odkręcić dwie śrubki komory HU.

- Lekko rozszerzyć plastik i wyjąć komorę razem z lufą.

 

Niektóre wymienione czynności nie są niezbędne, ale ułatwiają życie :)

 

Przepraszam za słownictwo.

Link to post
Share on other sites

Zamiast mocniejszej sprężyny lepszy jest Bore Up CA.

Zestawy hurricane są mało szczelne: stockowa dysza Tm daje 15 fps więcej niż dysza "uszczelniona" hurricane (w AUGu z M100). Z cylindrów hurricane szybko złuszcza się chrom. Głowice tłoka hurricane mają kiepskie uszczelki. Łożyska hurricane trudno jest wcisnąć do gearboxa Tm. Po prostu Tajwan pełną gębą.

Link to post
Share on other sites

hm. wiedzialem ze zestawy hurricane nie są najlepszej jakości...

Czyli jak bede robił tuning zamowie zespół cylindra i tłoka by guarder + sprezyna i lozyska hurricane. ( to ze są większe, chyba nawet pomoze w tym dziwnym GB cymy. ) Do tego sprezyna M100 i powinno być 350 FPS - tyle ile chce.

Link to post
Share on other sites

Kmieciu, całkowicie zaprzeczasz słową servisantów w AsgShopu, powiedzieli mi że niema sensu brać guardera bo to nieda mi widocznej różnicy!

więc wole wieżyć im a nie Tobie..bo niewiem skąd masz informacje, moze poprostu wyczytałeś cos takiego na forum(bez obrazy) więc zostaję przy hurricanE

 

Kuba - włąśnie tak zrobiłem :)

Link to post
Share on other sites

Mam FTK m100 i te 350 FPS. Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie jakim sposobem je uzyskałem-Bore Up, FTK czy też indywidualnie dobieranymi częsciami- wazne ze jest i daje mi frajde. Jak zacznie sie coś kaszanić to poprostu znowu zainwestuje-nie ma sie co martwić na zapas.

Link to post
Share on other sites

Jesli serwisant w asgshopie stwierdził, że wystarczy FTK, to pewnie tak musi byc. Przecież jakby chcieli naciagnać na guardera to by tak zrobili. Tym bardziej, ze do zestawu cylindra trzeba kupic sprezyne, lozyska i prowadnice.

 

Jak się komuś coś posypie w tym ftk to zobaczymy dopiero wtedy. ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...