Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różne odcienie fleka...


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawe to wszystko.cóż,człowiek uczy się na błędach...

 

Zakupy zrobiłem u maw13. Koles odpisywał w ciagu kilku godzin jak pytałem o rozmiary ceny itp... Teraz jak chcę reklamować- od 2 dni milczy... :>

 

Sugerowałbym olać zakupy u niego... Jesli ktoś sobie życzy- mogę przesłać/umieścić gdzies zdjecia tych szmat co mi przysłał... tj kurtka gore jest jak wspomniałem wypas,lecz spodnie pochodzą chyba od kapelana... a kurtka od kucharza(jest marchewkowa...).

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze materiał na spodnie i na bluzę ma zupełnie inny skład:

spodnie - 80% bawełna, 20% poliester,

bluza - 65% bawełna , 35% poliester,

po drugie materiał spodni jest grubszy i ma zupełnie inny splot,

po trzecie różnica kolorów jest wynikiem nie tylko prania (a wiadomo, że portki pierze się częściej, bo częściej się brudzą), ale również ścierania - a spodnie ścierają się przecież bardziej (tyłek, kolana itp), dlatego też przy demobilu jest duuuuże prawdopodobieństwo, że generalnie spodnie są w gorszym stanie niż bluzy,

po czwarte różnica kolorów między bluzą a spodniami przestaje mieć znaczenie z 5 i więcej metrów.

 

Generalnie jeśli ktoś nie musi kupować demobilu przez internet, to niech nie kupuje, a Ty nie wdawaj sie w żadne reklamacje, tylko weź od chłopaków namiary na sklep i kup sobie sklepowy komplet. Szkoda Twojego czasy, kasy na odsyłanie i dosyłanie towaru. Ile kosztować będzie komplet 30-50 zł?

Link to post
Share on other sites

Co do fleków - ostatnio kupowałem 8 komletów, też u maw13, i pomijam różnicę w kolorach z powodu wieku, ale jeden mundur miał kieszeń na ramieniu na innym rękawie i do tego rzep na naszywkę, nie wszystkie miały kieszeń wewnętrzą lub rzepy, różniły się fabrykami itd.

 

PS - polskie mundury z róźnych fabryk też się róźnią kolorem ;)

Link to post
Share on other sites

krój zależy też od roku produkcji (chyba)...moja bluza jest z 1995 a spodnie z `99 ale to nie ważne....w tygodniu wyskocze do KDT w wawie i kupie inne spodenki...na jednym ze stenowsk (gdzie sprzedaje taka pulchna babeczka, swoją drogą bardzo sympatyczna- pierwsza alejka od strony metra świetokrzyska) sa łachy BW w takich samych cenach jak na alledrogo i w demobilach - obejże i dobiorę kolor (szkoda że od razu tam nie kupiłem ale leń wziął na demną górę:P)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak, ale w magazynach wojskowych leżą egzemplarze z różnych partii, od różnych producentów... Trzeba czasem nieźle poprzebierac wśród szmat, kiedy się idzie do magazynu po moro (wróc, mundur polowy wz. 93).

Potem człowiek patrzy i widzi: bluza inny odcień, spodnie jeszcze inny... prawie jak partyzant :/

BTW: mundur powinno się prac chemicznie. Przynajmniej polski.

 

Aha, jeszcze jedno: jeśli ktoś występuje w polskim mundurze polowym wz. 93, powinien odpruc flagi z rękawów, w myśl polskiego prawa.

Link to post
Share on other sites

ok Sprzedający po wielu bojach uznał reklamację i własnie rozpakowałem jej realizację...

 

Kolorki super- warte każdego wydanego grosza(łącznie z dodatkowymi kosztami reklamacji). Tak mi się wydaje w kazdym razie. Zapłaciłem u niego za kurtkę gore, bluzę i spodnie w sumie 130zł... ocene zostawiam Wam .

 

 

wszystko byłoby super gdyby nie to,ze od mniej więcej 3tygodniu pracuję nad swoją kondycją i zrzuciłem parę kilo- głównie z pasa:P więc spodnie, które przyszły są już nieaktualne w tym rejonie hehehe ...

Link to post
Share on other sites
Aha' date=' jeszcze jedno: jeśli ktoś występuje w polskim mundurze polowym wz. 93, powinien odpruc flagi z rękawów, w myśl polskiego prawa.[/quote']

 

 

to nic nie da...z odprutymi flagami i tak łamiesz prawo! (w myśl polskich przepisów)

 

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2006 ]

ok pytanko: http://www.rangershop.pl/projector.php?product=2294

ma to ktoś? jak bardzo ten fleck różni sie od standardowego (a może nie różni się wcale?na zdjęciu wygląda trochę dziwnie)?

Link to post
Share on other sites

Zdaje się,ze mam taki kapelutek :P. jego odcien ogólny jest jasniejszy niz pozostałych ciuchów we flecku jakie posiadam...

 

tj jest jasniejszy od nowego ,ale ciemniejszy od nieco spranego :P...imh ojest na nim za duzo jasnozielonego :P

 

kupiłem w paragrafie ;).

Link to post
Share on other sites
Kapelutek z w/w linka to bardziej wuestentarn jest niz fleck

Według mnie to zwykła podróbka amerykańskiego kapelusza uszyta we flecktarnie.

 

wyszperałem sporo zdjątek z tym kapelutkiem i powiem tak:

"Według mnie to zwykła podróbka amerykańskiego kapelusza uszyta we """flecktarnie"""." :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Z moich informacji wynika że jest conajmniej 6 różnych odcieni standardowego flecktarna i nie mówimy tu o wersji pustynnej czy tropikalnej . Niemcy porobili je w zależności dla poszczególnych regionów (landów) i krajobrazu tam panującego różne odcienie różniące się od siebie niekiedy bardzo mocno . Oczywiście jest jeszcze kwestia sprania co nie podlega dyskusji , jednak największym problemem w doborze kompletu jak najbardziej kolorystycznie jest kwestia jego odcieniu. Od 2005 roku Bundeswehra zaczeła wprowadzać zupełnie nowy "odcień" który jest ten sam dla wszystkich w Niemczech . Kamuflaż różni się od innych kolorystycznie (jest bardziej jednolity wchodzący w ciemno żółty) jak również różni się składem materiałowym 35% poliester i reszta bawełna . Dzięki temu rozwiązaniu materiał tak szybko nie płowieje i z niepotwierdzonych informacji wiem że jest wogóle niewidoczny w noktowizorach . Spodni i bluz w tym camo jest już całkiem sporo jednak kurtek jeszcze na rynku się nie spotyka .

Dla kupujących polecam robienie zakupów kompleksowo u jednego sprzedawcy zpewniam że jeśli ktokolwiek kupuje od jednej osoby cały komplet to ten stara się dobrać go tak aby wyglądał jak komplet i był mniej więcej w tych samych odcieniach.

Link to post
Share on other sites

Na początak witam bo to mój pierwszy post na forum. Mam pytnie co do flecktarnów z rangershopa. Jaka jest pewność według was (w procentach) że kupię komplet w którym jakaś częśc nie będzie bardziej sprana. Czy na rangershopie dbają o to jaka jest kolorystyka wysyłanych mundurów. Kumpel kupił tam i przysłali mu jednolity mundur, myślimy teraz aby kupić flecktarny jako wspólne umundurowanie bo one świetnie nadają się do naszych lasów, tylko co jeśli kumpel miał pica z tym jednolitym mundurem a nam przyślą bluzę i spodnie w innych kolorach. Jeśli możecie, oceńcie ten sklep w miarę obiektywnie.

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przetrząsając nieco temat. Nie ma co też za bardzo porównywać kurtki Goretexowej do bluzy czy spodni... To też inne materiały i inaczej się spierają i wycierają.

 

Co do rzepów na ramieniu to różnie bywa, zależy jaki demobil i sprzedawca. Jedni odpruwają inni mają to w nosie i wysyłają jak leci.

 

Sam kupowałem 2 komplety u maw13 i są spoko. Dopasowane w miarę. Spodnie mam lekko jaśniejsze i ewidentnie wytarte kolorki na prawej nodze od kabury udowej :)

Całe szczęście sam noszę kaburę w tym miejscu, więc tak się nie tnie w oczach, a że sadła zgubiłem już trochę w lesie to chyba ciaśniejsze gacie sobie będę niebawem dobierał.

 

Co do tekstu sprany i używany lepiej maskuje od nówki. Fakt. Nówki potrafią świecić.

 

Ostatnio kupiłem kapelusz. Nawet barwy się zgadzają, ale świecił jak wariat. Nie jest to kwestia materiału, bo skład ten sam co reszta kompletu.

 

Przeciągnąłem drania po piachu i wyprałem i jest duuuużo lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

maw13, sam ten temat ostatnio sprawdzalem. BW zmienilo dosc znaczaco odcienie od 2004 nie 2005 roku. Wystarczy wyraznie patrzec na to co sie w sklepie bierze i tyle :) Jak dla mnie odcien stosowany od 2004 roku jest lepszy. Maskuje lepiej przynajmniej w terenie w ktorym sie poruszam. Sorry za brak polskich znakow, cos mi w pececie posluszenstwa odmawia.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Przepraszam, że odświeżam. Mam spodnie flecktarn w owym nowszym wzorze(kontrakt '06) i poszukuję koszuli w tejże wersji, koniecznie kontraktowej. Gdzie można nabyć koszulę lub inne oporządzenie w tym wzorze? Dodam, że na rozmiar 185-195 ^^. Aha i czy jeśli noszę kurtkę 185-195/105 Gr. 14 i mam ogólnie luz(wiadomo, że pod kurtkę się co nieco wkłada), to czy koszulę powinienem kupić np w rozmiarze 100?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że odświeżam. Mam spodnie flecktarn w owym nowszym wzorze(kontrakt '06) i poszukuję koszuli w tejże wersji, koniecznie kontraktowej. Gdzie można nabyć koszulę lub inne oporządzenie w tym wzorze? Dodam, że na rozmiar 185-195 ^^. Aha i czy jeśli noszę kurtkę 185-195/105 Gr. 14 i mam ogólnie luz(wiadomo, że pod kurtkę się co nieco wkłada), to czy koszulę powinienem kupić np w rozmiarze 100?

Jeśli nosisz kurtkę w rozmiarze 14 , to bluza musi być też 14 a nawet 15 ponieważ bluzy wychodzą sporo mniejsze w porównaniu do kurtek. Z znalezieniem bluzy 14 w nowym odcieniu nie powinno być problemu. Taka ciekawostka Bundeswehra już powoli zaczyna wypuszczać Goretexy w nowym odcieniu , jak narazie kontrakt wygrała firma Carinthia. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...