Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różne odcienie fleka...


Recommended Posts

otóz zakupiłem od pewnego usera na all, kurtkę,bluzę i spodnie.

 

kurtka ok-wręcz wypas- kolorek taki jak sie spodziewałem... ale bluza i spodnie ... duzo jaśniejsze- (no i sprane+znoszone=bedzie reklamacja)...

 

koles zapytany WTF odpisał:

 

ok proszę zrobić fotki odzieżź może się różnić kolorem flektran bo dla bw szyją różne firmy i odcień jest inny ..

 

a przez telefon bełkotał coś jeszcze, ze rózne landy mają rózne odcienie...

 

ja pierwsze słyszę- ktoś coś wie na ten temat?

 

 

jesli temat juz był to przepraszam- nie obeznanym jeszcze z opcjami forum...

 

[Więcej sensu w nadawaniu tytułów]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poza tym jak mieszkasz w Gdyni, to po co kupieś mundur na allegro? Nie ma u Was sklepów militarnych, gdzie można pójść, przymierzyć, obejrzeć?
Jest jeden z najtańszych sklepów specjalizujących się w mundurach niemieckich :D
Link to post
Share on other sites

Global jak to czyta to pewnie pod nosem się tylko śmieje :)

 

A wracając do tematu sprawdź czy w tej aukcji nie ma czasem wspomniane, że to demobil lub że coś jest nowe bo nie ma czegoś takiego jak różne odcienie landów. Wojsko BW ma w nazwie bundez co oznacza mniej więcej krajowe, państwowe. Jedyne różnice jakie odkryliśmy to nieznaczne w różnym rodzaju materiałów np zwykły mundur i komplet goretex, a reszta róznic to właśnie spranie materiału albo podróby firm typu militech na rynek cywilny.

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z informacją, że flecktarny są wykonywane w 4 odcieniach. Ale swoją drogą to mundur bardzo szybko się spiera. Nawet przy dużym asortymencie (np. w sklepie) ciężko dobrać taki sam kolor spodni i bluzy. Mankamentem jest również szybko ścierająca się oksyda na guzikach. Świecą po tym jak psu jajca.

Link to post
Share on other sites
A nie widziałem nigdy "podróby", kto takie robi?

 

Trudno mi powiedziec kto konkretnie jednak w Niemczech, a dokładniej w Berlinie w jednym sklepie parę przystanków od centrum widziałem odzież typu wędkarskiego właśnie we flektarnie, a raczej flektarno podobnym czymś. Orginał raczej nie ma np kieszeni z siateczką, albo takich szluwek na klacie na spławiki :)

 

Inny przykład "trochę innego" flektarnu to niektóre kamizelki pattern 83, namioty sprzedawane w tesco, zdaje się, że któreś z plecaków z allegro itd...

Link to post
Share on other sites

Mogę pokazać podróbę na kapeluszu Olka z Trójmiasta - MilTec chyba go robi. Kolory wyraźnie inne.

 

Nie potrafię powiedzieć, z którego roku jaka firma robiła, i czy ich technologie czymś się różnią - aż tak w tym nie siedzę.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Mankamentem jest również szybko ścierająca się oksyda na guzikach. Świecą po tym jak psu jajca.

 

W nowszych partiach napy maja plastikowe wierzchy, ktore sa czarne do poznej starosci :).

 

A co do spieralnosci mundurow to faktem jest ze barwnik schodzi w nich pierunsko szybko. Zaobserwowalem to jednak w partiach sprzed roku 2002 - z nowszej partii mam bluze i po jakis 20-30 praniach jest ok (kupilem ja lekko uzywana).

 

Generalnie nowsze mundury maja troszke inny material - mniej mechacacy sie po praniach. Z niego barwnik schodzi trudniej (nie wiem jednak czy to zasluga materialu czy barwnika).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Witam! 10 min temu odebrałem paczkę z bluzą i spodniami we flecku (od rangershop - demobil). Bluza i spodnie roznią się odcieniem zieleni (tej najbardziej jasnej). Na bluzie jest ona zółta a na spodniach jakaś taka biaława (pozostale kolory są identyczne)...czyżby tylko ten barwnik sie spierał?

Link to post
Share on other sites

Podstawowy problem z flecktarnami... bardzo ciężko dobrać kolory :) Bo tak jak mówili przedmówcy liczy się producent/rok produkcji/ile razy byly prane ...

 

A podróbek jest masa :) Największym producentem podróbek jest MilTec który... tez jest podrabiany :) Chiny rządzą...

 

Pozdrawiam Cappuccio

 

P.S. Dlatego flecktarn kupuje sie w SKLEPIE

Link to post
Share on other sites

małe chińskie raczki podrabiają MilTec-a, który podrabia BW....

zaraz, zaraz to kto podrabia małae chińskie raczki?? :wink:

 

Pomijając OT - zwróćcie uwagę, że bywają nawet różnice w wielkości plam tak prawie dwukrotnie.

Z drugiej strony kiedyś pewien "znawca" duńskie kamo określił jako własnie podróba fektarnu :)

Link to post
Share on other sites

no to faktycznie się znał na rzeczy :? przyjżałem się dokładnie i wygląda na to że jednak faktycznie zielony barwnik spiera się najszybciej...wewnątrz spodni plamy mają jeszcze wyraźne ślady dawnej, żółtawej barwy...na szczęście dałem za nie ok 20 złociszków więc nie byl to wielki wydatek (i to jest najwieksza zaleta fleków zaraz po kamuflarzu ;) )

Link to post
Share on other sites

Przy okazji spierania, należy pamiętać, że różne techniki prania różnie spierają materiał.

 

Jeśli używa się płynów do zachowania kolorów (np. Czarna Perła czy jakieś takie) to kolory schodzą znacznie wolniej. Do tego pierze się to w max. 30 stopniach.

 

Pozdrawiam

 

KRet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...