Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JSDF Type 89 (Tokio Marui)


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema, wiecie co napisze coś samemu. Losowe zdarzenia, kumpel nie ma internetu na czas nie określony. Za dużo nie ma do napisania bo widziałem go dwa razy, kilka razy strzelałem. Najtrudniej będzie opisać te magazynki od emki które pasują, strasznie dziwnie załapują w gnieździe.

 

Ogólnie to najlepsza rzecz jest taka, że to Tokyo Marui w metal body. Osobiście od dłuższego czasu coś takiego mi sie marzyło, bo wychodze z założenia, że to najmniej awaryjne karabiny jakie są obecnie w sprzedaży.

 

Karabin wygląda świetnie, metal body, szare. Ładne oznaczenia, miły w dotyku.

Japońska myśl techniczna sprawiła, że jest to podobne do wszystkiego i do niczego. Troche z emki, troche z różnych wersji G3...

Bardzo fajnie się do karabinu składa, jest wygodny. W moim odczuciu zbędna jest jakakolwiek optyka w tym karabinie, bardzo miło się z niego celuje. Regulacja hop up standard, czyli pod wyrzutnikiem łusek. Baterie kolega trzyma w foregripie, dwójnóg dostaliśmy już zepsuty. Ktoś w Machingun'ie najwyraźniej go spier.......ił. W każdym razie N/C.

 

Pudło ładne, zielone... nie ma za dużo do gadania. Zresztą kogo obchodzi pudło :P

 

Osiągi - nie chce przesadzić, także powiem że strzela bardzo dobrze. Kulki lecą prosto, hop-up kręci prosto. Używalismy exceli 0.23 i pięknie latały. Od strony zasięgu norma, jak to stock TM.

 

The hard part - magi.

Magazynek 70 kulek to za mało. 3 takie magazynki to minimum, przynajmniej dla mnie. Na szczęście można bez problemu pobiegać z normalnymi magazynkami od emki, niestety troche mniej estetycznie już to wygląda i nie jestem pewien co do tego jak sztywno ten magazynek w gnieździe będzie siedział. Troche trudno to wytłumaczyć ale magazynek wchodzi do połowy gniazda. Na zdjęciu 89tki (http://www.rodes.dk/images/products/MaruiType89-2.jpg) widać włożony magazynek i otwór na środku gniazda. Więc magazynek od zwykłej emki jest tak zbudowany że zatrzask łapie kiedy magazynek jest w połowie tej dziury, przez co widzimy w połowie wypełnione gniazdo ;). Podawał dobrze więc jest git, tylko nie miałem okazji sprawdzić jak to sie sprawdza w trakcie strzelanki.

 

Co do gearboxa to nie mam zielonego pojęcia co w tej bestii siedzi. Nie rozkładaliśmy tego... chociaż gwarancja w MG to zawsze to gwarancja ;).

 

Jak są jakieś pytania to prosze, mam nadzieje, że dam rade odpowiedzieć.

 

Edit:

Aha, co do wnętrzności to radze wam nie kłapać na zapas, nikt tego nie widział, lepiej niech ktoś poszuka za granicą.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zdecydowanie dla osób które nie chcą grzebać. Nie wiadomo jak jest z kompatybilnością tego karabinu z gb v2 ? v3 ?

 

W CQB... hmm... jak dla mnie to za długie to na CQB... jeżeli chcemy CQB to docelowo bierzemy sobie np. P90...a nie rozważamy nawet tego typu karabinu. Jest dość długi, akurat na karabin szturmowy. Jak masz problem z wyborem bo strzelasz sie i w lesie i w budynkach to wez G36C.

 

HU... chyba pokrętło. Nawet nie iwem dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ho Ho ! Dzisiaj dostałem paczuszkę z tym gunem. Replika wymiata pod względem wyglądu. W ogóle samo opakowanie wymiata :). Wszystko jest tak dopracowane, że aż się wierzyć nie chce. Jest to moja pierwsza replika z wyższej półki i może dlatego sie tak podniecam, ale widziałem inne moich kumpli (większość od CA i CYMY), wiec porównanie jako takie mam ;).

 

Na razie wystrzeliłem 200 kulek i zasięg oraz celność słabe, ale Hop-Up'a jeszcze nie ruszałem, więc pewnie się da wyciągnąć z broni trochę więcej. No i może się trochę dotrze (mam taką nadzieje). Ogólnie eMki wymiękają i pod względem wyglądu to może tej broni dorównać tylko CA33e i SAR :).

 

W sobotę idę na pole bitwy i później napiszę więcej z moich wrażeń.

 

PS

Dodam jeszcze, że replikę kupiłem w machinegun.pl i dosyć się stresowałem, że mogę dostać jakiegoś bubla itp., ale wszystko jest ok. Zdecydowałem sie na MG.pl, bo zrobili przecenę z 1450 na... 1100 ! + bateria (8,4V, 1200) i ładowarka mikroprocesorowa gratis. Do tego wziąłem 2 magi (jednego Hi-Capa i jednego Low-Capa) i razem zapłaciłem 1300 zł :). Jak dla mnie warto było.

 

Pozdrawiam

Edited by StasiuX
Link to post
Share on other sites

Witam

Replikę zakupiłem przeszło tydzień temu, aczkolwiek już zdążyłem ją przetestować w boju. Ale po kolei:

 

Gun zapakowany jest w kartonowe pudło, z wierzchu typowe dla TMa opisy, z czym mamy do czynienia. W środku styropian wyścielany jest materiałem w camo Japońskich sił obronnych, niby szczegół, ale utwierdza nas w przekonaniu, że nie zakupiliśmy bubla tylko produkt z najwyższej półki.

Prócz repliki w pudle znajduje się dwójnóg, kulki, wycior, wolnoładowarka i obszerna instrukcja – standard dla Tma.

Po wyjęcia w pudła „czuć” replikę, około 3,5 kilograma bez aku i dwójnogu robi swoje, aczkolwiek ciężar jest rozłożony w taki sposób, iż wydaje się lżejsza od M16A2.

Samo wykonananie repki to bajka, wszystko jest spasowane idealnie, lepiej niż repliki CA, że o „Chińczykach” tu nie wspomnę... To trzeba po prostu zobaczyć. Jedyne, do czego się można przyczepić to mało miejsca w chwycie przednim, także większego aku niż stick 8.4 wsadzić się nią da. Pozostaje jedynie kombinować z umieszczeniem go w kolbie.

Jeśli chodzi o chwyt przedni to okładziny lufa są osadzone bardzo „pewnie”, brak luzów, nie ma mowy by lufa zaczęła się kiedykolwiek chybotać. W ogóle, cała budowa replika jest „zwarta”.

Warto tez zwrócić uwagę na kolbę – ma dziwny kształt, ale dzięki niemu o wiele lepiej „wskakuje” w ramię niż kolba M16, a i celuje się przyjemniej. A jak już wspomniałem o celowaniu – do dyspozycji mamy standardową muszkę i szczerbinkę, wszystko oczywiście w pełni regulowane. Muszka ma dwie pozycję – do CQB, wtedy prawie cała się chowa, a wystaje tylko jej górna krawędź oraz standardową, jak np. w wspomnianym już M16.

Dostęp do hop-upa mamy poprzez wyrzutnie łusek, a sama regulacja odbywa się jak np. w G36 czy AUGu. No i na koniec dwójnóg – po zamocowaniu na lufie na pewno już z niej nie spadnie, siedzi pewnie, a po złożeniu nóżki wskakują w otworu na spodzie łoża, także nie chybocze się na boki. Ostatnia rzecz, jaką wypada opisać to mocowanie pasa – na kolbie jest, na lufie... Też, ale chyba tylko oryginalny pas... Ale w ostrej tez tak jest...

 

Przejdźmy do strzelania, a strzela to... Jak stock TMa, może trochę celniej, aczkolwiek dużej różnicy w porównaniu do M16A2 TMa to ja nie widzę.

W okolnik płotu na dystansie 20m da się trafić bez problemu, w sylwetkę człowieka na 40 paru metrach też. Ciągnie nawet do 60m dzięki hop-upowi, ale o skutecznym zasięgu to już tu mówić nie można.

Warto też tu wspomnieć o „blow-backu” ;). Oczywiście jako takiego go tu nie ma ( nic podczas strzelania się nie rusza ), ale dzięki specyficznej budowie gear-boxa, podczas strzelania „czuć” go, a replika jakby wpada w lekkie drgania. Trudno opisać to słowami, trzeba to poczuć. Oczywiście zaliczam to na plus.

Jeśli chodzi o tryby strzelania, to do dyspozycji oddane nam zostaje full auto, seria po 3 kulki i semi, w kolejności w jakiej to napisałem, pełen pakiet.

No i teraz to, na co wszyscy czekają - seria... Jak to powiedział mój kolega – nacisł spust, gun zrobił „puk”! I nawet nie zauważył, kiedy 3 kulki wyleciały :). Działa to bez problemów i dla mnie jest czymś, o czym marzyłem – więcej jak semi, mniej jak full auto. Po prostu „perfekt”. Idealnie sprawdza się by dać ogień zaporowy i nie opróżnić od razy całego low-capa.

A skoro wspomniałem o low-capach – pasują magi od M16 produkcji TMa, STARa, P&J też, więcej nie miałem możliwości przetestować...

 

Teraz pozostaje go intensywnie używać, pożyjemy, zobaczymy co to za cudak.

 

obraz217pv3.th.jpg obraz394cg6.th.jpg

 

Pozdrawiam i sorki jesli napisałem coś nielogicznie ;)

Link to post
Share on other sites

MONKeyman - > Nie wiem czy pomogę, bo 89tka to mój pierwszy AEG, ale wydaje mi się, że komora HU jest "normalna". A wszystkie kulki podaje, bo magi są tak skonstruowane tzn. po ostatniej kulce wychodzi jeszcze bolec który wypycha wszystko dokładnie do HU.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do użytkowników Type 89 - czy jest tam zwykła komora HU z serii M16/M4, czy może jakiś inny wymysł (bo niby ma podawać wszystkie kulki, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa i czy wymagało modyfikacji hopka).

 

Zwykła, ale tak jak już wczesniej napisałem - taka jak w AUGu czy G36.

To iż wszystkie kulki są podawane, to zasługa magazynków, wystaje z nich "bolec" który dociska wszystkie kulki do komory. Wada tego jest taka, iż przy zmianie magazynka trzeba go "wciść" do środka, by się nie złamał.

Ten sam patent TM już wczesniej zastosował przy magazynku do PSG-1

Link to post
Share on other sites

Właśnie stałem się właścicielem JGSDF'ki.

 

Fotki gearboxa v8. Bardzo podobny do V2 swoją drogą.

 

http://www.interq.or.jp/tokyo/akishino/fac...89bunkai/03.jpg

 

http://www.interq.or.jp/tokyo/akishino/fac...89bunkai/04.jpg

 

Materiał zdaje się być ten sam co w "zwykłych" tmkach.

 

jeszcze mały edit: z tego co wyczytałem na zagranicznych forach gun chwalony za wygląd, celność, oraz bebechy które też nie wyglądają na słabe.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Właśnie stałem się właścicielem JGSDF'ki.

 

Gratuluje wyboru ;).

 

jeszcze mały edit: z tego co wyczytałem na zagranicznych forach gun chwalony za wygląd, celność, oraz bebechy które też nie wyglądają na słabe.

 

Ha! To chciałem usłyszeć.

 

Teraz pytanie - pasuję Wam waga tej repliki?

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że karabin zbyt ciężki być nie może bo aby ręce obolałe są od tego. Z drugiej strony spodziewałem się zdecydowanie więcej po karabinie z metal body. Waga jest akurat, karabin bardzo dobrze wyważony przez co trzyma się go bardzo wygodnie.

Link to post
Share on other sites

o kurcze, sorry chłopaki, siedziałem na monitorze który ma problem z kolorami i nie zauważyłem Linka. Sorry za zamieszanie.

jakiś ten BB kulawy, na 3 kulkowej serii jakoś dziwnie chodzi, ale może to wina filmu.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...