Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JSDF Type 89 (Tokio Marui)


Recommended Posts

Nie wie ktoś przypadkiem jaki montaż pasuje do tego karabinu ? Dedykowany tylko temu karabinowi czy pasuje np. od MP5 lub innego.

 

pasuje tylko ten montaż; żaden inny

 

btw: mam zamiar go sprowadzać za jakiś czas ( razem z prec lufą KM ) z wgc; bo w polsce kosztuje 100zł... napiszę wtedy relacje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłem dzisiaj na pierwszej strzelance z tą bronią i wrażenia bardzo pozytywne. Zasięg zadowalający, celność też. Replika świetnie leży w łapkach i ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Mam tylko pytanko, czy u Was też selektor ognia jest taki że:

- w 1 - pozycji - safe

- w 2 - auto

- w 3 - burst

- i ostatnie semi-auto ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam mały problem. Dzisiaj byłem na drugiej strzelance z moją nową repliką i na samym starcie pojawił się mały defekt. Broń po tygodniu leżenia w pudełku straciła celność (?!). Co 3-4 kulka jedna leci w bok (tak jakieś około 1 m) albo bardzo do góry. Tydzień temu było wszystko super, przyszedłem do domu, odłączyłem baterię, rozładowałem maga, przełączyłem na safe i położyłem giwerę do pudełka. Co może być nie tak? Dodam, że regulowanie HU nic nie pomaga.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy to jest konieczne ? Znaczy się to rozkręcanie broni :). Mam go 2 tygodnie i nie chcę go popsuć całkiem ;-). W instrukcji coś tam wyczytałem, że trzeba co ileś tam kulek psiknąć olejem silikonowym. Czy to może pomóc ?

 

PS

A ktoś już rozkręcał Type 89?

Edited by StasiuX
Link to post
Share on other sites

Matko ludzie coście się uwzieli na ten olej! Po pierwswze nie psika się olejem do środka tylko na szmatkę, która później powędruje na końcówkę wyciorai ładnymi ruchami posuwisto zwrotnymi wyczyści lufę z pyłków. Jak na moje oko to też jest robaczek :). Wyjmij magazynek i zajrzyj do komory (możesz oddać też parę pustych strzałów i zobaczyć czy dysza chodzi prawidłowo.

 

Kup w sklepie z narzędziami małego imbusa, rozkręć replikę (kwestia wykręcenia bodajże jednego pin-a) wyciągnij komorę z lufą i wuala. GB nie trzeba ruszać a lufa i komora są razem skręcone tylko popatrzysz do środka tqam gdzie wchodzi dysza do komory i ewentualnie coś poprawisz. O nic się nie martw bo tam nie ma czego zepsuć.

Link to post
Share on other sites

Normalnie tego hop-up'a nie rozkręcaj, wyjmij go z lufą i spójrz do środka. Może coś będzie.

 

Broń rozkręciłem, wyjąłem lufę z HU i... nic tam nie ma, czysto i lśniąco, a replika dalej strzela jak chce :wink:. Nowy gun i takie defekty... bez sensu...

 

Zauważyłem jeszcze, że jak oddaje felerny strzał to odgłos jest inny.

 

Help!

Link to post
Share on other sites

Całe szczęście znalazłem rozwiązanie problemu. Więcej w tym temacie:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=36929

 

----------

 

Byłem dzisiaj na zlocie i broń spisywała się znakomicie. Miałem też okazję sprawdzić wytrzymałość repliki na uderzenia, bo w jednej akcji miałem bliskie spotkanie z drzewem i przy okazji zasadziłem z prawie całej siły kolbą w to drzewo. Nic się nie stało. Broń cała, jest tylko delikatna ryska.

 

Jeszcze jedno, kolega z przeciwnej drużyny który oglądał moją replikę nie mógł uwierzyć, że ma około 300fps'ów. Widocznie HU musi naprawdę dobrze kręcić kulkę ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam parę pytań do posiadaczy tej repliki i ludzi bardziej wtajemniczonych :).

 

1. Jakiego pasa nośnego używacie, bo nie mam pojęcia co kupić. Chciałbym coś w miarę taniego i wytrzymałego, bo broń jest dosyć ciężka.

 

2. Jaka szyna montażowa będzie pasować i gdzie można coś takiego dostać w miarę tanio?

 

3. Poluzował mi się trochę selektor ognia, czy mogę to dokręcić imbusem, czy coś rozwalę? :)

 

4. Jakimi kulkami strzelacie (chodzi mi o wagę) i dlaczego.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Jakiego pasa nośnego używacie, bo nie mam pojęcia co kupić. Chciałbym coś w miarę taniego i wytrzymałego, bo broń jest dosyć ciężka.

 

Ja mam akuraty 3-punktowy po M4; taki mi został; jest średnio wygodny... Najlepiej by się sprawdził moim zdaniem jakiś pas zaczepiany tylko o kolbę.

 

2. Jaka szyna montażowa będzie pasować i gdzie można coś takiego dostać w miarę tanio?

 

pasuje tylko jedna; podawałem linka do niej na wgc wyżej

 

3. Poluzował mi się trochę selektor ognia, czy mogę to dokręcić imbusem, czy coś rozwalę? :)

 

przykręć; byle nie na za mocno ;)

 

4. Jakimi kulkami strzelacie (chodzi mi o wagę) i dlaczego.

 

Ja akurat 0.2 G&G; bo takie sobie za czasów M16 kupiłem ;) Celność jest znośna; na dystansie 30-35m seria wchodzi w tabliczkę 25x25 cm

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...