Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPR]PrecLufa do M6 CG


Recommended Posts

Mam takie pytanko zwiazane z wlasnie ta snajperka(M6)

Czy moze wie ktos jak zalozyc to :

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=131

 

do M6 Z cyber guna.

Ogolnie problemu by nie bylo gdyby nie hop-up w rzeczonym karabinie.

Tzn problem jest taki ze w lufie precyzyjnej ktora jest w linku(jak i w kazdej jaka widzialem) jest wyciecie na hopka , a w M6 rozwiazanie jest zupelnie inne , tzn. ze wyciecie jest w plastikowej nakladce w ktora wklada sie lufe bez wlasnie tego wyciecia.

a wyglada to tak : http://img48.imageshack.us/my.php?image=hopekm69zw.jpg

 

Czy moze ktos mial juz taki pomysl i go rozwiazal jakos?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wlasnie chcialbym uniknac ciecia poniewaz jest to lufa chromowana i moze sie w czasie takiej operacji powloka chromu odszczypac a to byloby jednoznaczne z zepsuciem tej lufy.

Chyba ze sie myle i nie jest ona chromowana tylko polerowana.

Ale tak czy inaczej ciecie nie zabardzo mi sie podoba.

I jeszcze jedno pytanie sie nasunelo , a mianowicie czy gumka hop-up

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=193

 

pasuje do stockowej komory hop-up w M6?

Link to post
Share on other sites

Michu zakładał lufe "z castoramy" i raczej nie miała wycięcia pod hopupa :)

 

Jak dla mnie załóż lufe odwrotnie i po sprawie :) takie wycięcie na "końcówce" lufy na 100% nie będzie przeszkadzało. Żeby zniwelować ewentualne sraty powietrza zaklej wycięcie jakąś taśmą i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł z tym odwróceniem lufy :)

 

Jakby się uprzeć to można nawet zalakować to w jakiś sposób np.

zatkać lufę od wewnątrz czymś, np. papierem mocno ubitym, tak, żeby przez dziurkę Hopa nic nie dostało do środka, a później ją czymś zalać (kitem, żywicą, szpachlą czy gipsem). Zostaje tylko wyjąć papier i wyszlifować pilniczkiem od środka, żeby ladnie wyglądało i nie blokowało kulek... Po frytkach :)

 

Z każdym dniem, coraz bardziej przekonuję się do kupna M6.. trzyma mnie już tylko upgrade mojego M4 Wella, który będzie jutro.. Jak nie będzie efektów z nim to go sprzedaje i kupuje M6 CG.. Taki malutki OT.. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Po dzisiejszej strzelance i wielu walkach z lufa poddaje sie.

Stockowa lufa nie dosc ze jest krzywa(jak sie wykreci pierscien z konca lufy to sie przesuwa dosc znacznie) to z precyzyjna nie ma nic wspolnego, ona ma srednice jak w tych tanich shitach z allegro.dzis zeby kogos sciagnac to musialem sie niezle nameczyc i to z 15m byla loteria.

 

Bez lufy precyzyjnej ta bron niestety nie ma sensu, wiec prosze was...blagam!!!Obliczcie czy lufa ma byc 650mm czy 510mm(dlugosc) bo chce zamowic i cieszyc sie moca w pelni!<wymiary luf podanych przezemnie sa to lufy SRC z taiwangun i sa zupelnie przykladowe>.Stockowa to chyba 470mm dlugosc.Przypominam ze lufa ma sie sprawdzac glownie na 500fps(dajcie chinczyki w koncu ten UPG!).

 

Takowe obliczenia napewno pomoga wszystkim uzytkownikom tego karabinu.

Nie jestem doswiadczonym airsoftowcem wiec prosze was!

Ale mowie z czystym sercem ze bron jest bardzo mocna i lufa tylko psuje efekt.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, może lepiej zaczekać z tą wymianą lufy, bo z tego co wiem, to jeju długość oblicza się nie z hipotetycznych(bardzo) danych an temat 500fps'ów, ale objętości cylindra. Może spróbuj patentu z castorurką? Nie drogie to, a na razie to chyb a starczy, skoro ta stockowa jest aż tak krzywa...

Link to post
Share on other sites

nie mam M6 na stanie w domu, więc nie mogę nic obliczyć za Ciebie, mogę Ci powiedzieć jak masz policzyć

Jak wiadomo objętość lufy nie powinna być większa niż objętość cylindra bo wtedy to się mija z celem.

 

Liczysz suwmiarką jaką średnice ma lufa, przykładowo 6,08mm

dzielisz to na dwa i masz promien 3,04mm. Długość lufy zaś to zdaje się 460mm, ale nie dam sobie ręki uciąć, więc wyjmij i zmierz dokłądnie długość. Załóżmy te 460mm. Z matematyki jak chyba sie uczyłeś objętość walca czyli naszej lufy to pole podstawy razy wysokość czyli kolejno PI*r^2 * h:

 

3,04 * 3,04 * 460 = 4251,136 PI jednostek szcześciennych zioom :wink:

 

teraz musisz jakoś policzyć objętość cylindra. Otwierasz bebechy, patrzysz i mierzysz od miejsca w którym zaczyna się kompresja (tak mi się wydaje przynajmniej). Nie wiem czy cylinder ma dziury jakieś czy nie, nas interesuje nie uciekające powietrze. Więc teoretycznie liczysz sobie analogicznie objętość cylindra i porównujesz. W stocku powinno wyjść równo, albo że objętość cylindra jest większa od objętości lufy.

 

Pamiętaj zawsze, że objętość lufy nie może być większa od objętości cylindra. Lepiej mieć zapas mocy niż niedobór ;)

 

No i jak już sobie policzyłeś objętność cylindra, to sobie policz lufy precyzyjne i bedziesz wiedzieć, czy możesz zmienic, czy nie

 

zawsze jest opcja wstawienia precyzyjnej lufy o tej samej długości, chociaż jak ja miałbym wymeiniać to kupiłbym dłuższą :)

 

mam nadzieję, że w miare zrozumiale, chyba że zrobiłem gdzieś błąd albo całe moje rozumowanie jest do dupy to niech ktoś mnie poprawi :lol:

Link to post
Share on other sites

Ach, jakąż ciekawą lekcję właśnie otrzymałem.

 

Ale po kolei:

Liczysz suwmiarką jaką średnice ma lufa

To liczysz kalkulatorem, czy mierzysz suwmiarką? Inne możliwości są raczej mało prawdopodobne, co prawda są suwmiarki (sam z takiej korzystam) które przeliczają cale na centymetry i vice versa ale nic poza tym.

 

Po drugie jakie są starty na połączeniach mechanizmów?

 

Po trzecie jakie są potrzebne zapasy ilości sprężonego powietrza na ucieczkę powietrza / ciśnienia pomiędzy ściankami lufy i kulki?

 

Po czwarte jak to się ma w stosunku do wzrostu długości lufy?

 

Po piąte jak to się ma w stosunku do średnicy wewnętrznej lufy?

 

Po szóste jaka ilość sprężonego powietrza jest potrzebna, żeby przepchnąć kulkę przez Hop-Up?

 

Jak odpowiesz na te pytania pewnie zweryfikujesz trochę swój wzór bo na razie:

Pamiętaj zawsze, że objętość lufy nie może być większa od objętości cylindra. Lepiej mieć zapas mocy niż niedobór

niewiele mówi, a potrzebne są konkrety.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Medium i tu Cie mam! :lol:

 

mam nadzieję, że w miare zrozumiale, chyba że zrobiłem gdzieś błąd albo całe moje rozumowanie jest do dupy to niech ktoś mnie poprawi

 

Tą klauzulą zarezerowałem sobie podważalność mojej odpowiedzi :)

Co do twojej wypowiedzi to nie mam nic na swoją obronę, poza tym, że czepiłeś się słówek z tą suwmiarką, a sam nic konkretnego nie powiedziałeś :wink:

 

W takim razie powiedz, żeby wszyscy już wiedzieli, jak policzyć stosunek objętości lufy do cylindra z uwzględnieniem tych wszystkich parametrów o których pisałeś.. :)

Link to post
Share on other sites

Straty cisnienia jakie zauwazylem da sie w wiekszosci zniwelowac poprzesz uszczelnienie hopa jak w innym temacie.Zastanawiam sie nad zalozeniem ciut dluzszej gumki hopa rownierz co powinno praktycznie ograniczyc straty do minimum.

Wedlug wzoru na dlugosc lufy nie bierze sie poprawki na cisnienie sprezanego powietrza tylko na jego ilosc, ale to w sumie jestem w stanie zrozumiec.

Postaram sie obliczyc objetosc komory sprezania i zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jak wyjdzie lufa 6,03 o dlugosci 550mm to sie zalamie chyba bo nie ma takiej z src-ka a na te drogie(prometheus i podobne) mnie nie stac :/ .

Dzieki za wszelka okazana mi pomoc, kiedy tylko skoncze obliczenia zaraz podam do wiadomosci.(bede bral dokladna poprawke na grubosci scianek).

Link to post
Share on other sites

Stockowa lufa w M6 jest krzywa? W moim jest wszystko w porządku, mogę strzelać do przeciwnika z 30m i trafiam...

 

A co z castolufą? Tam się przychodzi i mówi "Poproszę rurę o średnicy wewnętrznej 6.03mm (zum Beispiel naturlich :) ) i długości powiedzmy 470mm"?

 

P.S. Ja mam inny problem z M6 - chodzi o uszczelnienie hu. Ale to już inna bajka.

 

P.S.P.S. Jak założymy lufę sporo dłuższą niż fabryczna to tłumik dokładamy, tak?

Link to post
Share on other sites

Narazie dlugosc lufy jaka jest najlepsza do M6 jest niewiadoma.

Tak jak napisal medium ze moga istniec opory ktorych wzor nie uwzglednia trzeba wziasc poprawke na to i zalozyc krotsza o te kilka mm niz ze wzoru.

Ale poki co nie wiadomo za bardzo co i jak!

 

ad.PS:Raczej watpie aby w castoramie byly rurki o idealnie gladkiej i rownej na calej dlugosci srednicy, a zeby to bylo 6,03 to ....hmm....coz powowdzenia, jak taka znajdziesz to daj znac bo zapewne wszyscy producenci luf precyzyjnych kupuja w castoramie

 

AD.PS:Tlumik przydaje sie w gaziakach lub w krotszych lufach, w dluzszej nie bedzie konieczny, ale zeby zamaskowac dluzsza mozesz zalozyc ATRAPE tlumika i bedzie ladnie wygladac ale nic pozatym:)

ps: ja wlasnie atrapa tlumika chce lufe zamaskowac. :wink:

Link to post
Share on other sites

Szukajcie, a znajdziecie...

 

Poszukaj Michasiek na forum i na stronie głównej w warsztacie.

 

Swojego posta napisałem tylko po to, żeby ktoś kto przeczyta Twojego nie był wprowadzony w błąd. I jednocześnie prośba do Ciebie i innych piszących "wydaje mi się". Najpierw powinno się wiedzieć na 100% a pisać później.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak od VSR-10 ale wsadzilem Preclufe SRC 510mm i po wykonaniu kryzy mocujacej ja w komorze hopa swietnie sie wpasowala.

Jutro test polowy i oczywiscie jego wyniki na kulkach 0,28g Guarder.

Gumka o ktora pytalem nie pasuje z dwoch wzgledow. po 1 jest zadluga a po 2 inna odleglosc wypuklosci od krawedzi gumki(wewnetrza czesc).

Link to post
Share on other sites

Wiec test polowy zakonczony!

Zasieg skuteczny jest o wiele wiekszy niz na stockowej!Przy ok.40m rozrzut oscyluje w granicach 10 cm.

Z odleglosci 50m mozna smialo trafic w wybrana czesc ciala czlowieka.

Strzelalem z kulek GUARDER HPM 0,28g.Lufa SRC 6,03 Dlugosci 510mm.

Zasieg maksymalny okolo 70 metrow(moze wiecej).

O ilosci FPS mojego egzemplarza nie mam bladego pojecia.

Oczywiscie zrobiony byl Teflon Fix.

 

 

 

A ta lufa z allegro to jakis zart chyba bo skoro ma srednice 5,99 to zadna kulka przez nie nie przejdzie!Kazdy ci to powie!

Link to post
Share on other sites

A ta lufa z allegro to jakis zart chyba bo skoro ma srednice 5,99 to zadna kulka przez nie nie przejdzie!Kazdy ci to powie!

 

Świadom jestem faktu, iż to 5,9(9) to sciema, ale może ktos w ramach testów sprawił to sobie- teoretycznie mogłaby to być jakaś alternatywa dla precki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No ja też sie właśnie zastanawiam nad tą lufą :P nie drogo a jak nie bedzie sie sprawowac to do kosza, ale przecież jeśli będzie do dupy to ten allegrowicz bedzie miał P******* bo przedmiot nie zgodny z opisem :P można sprawdzić tą lufke tak czy tak :) :ściana: Pozdro :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...