Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chciał bym osiągnąć własnie coś takiego jak realizm przy strzelaniu, jaka w tym zabawa że gnat strzela jak by nie chciał nikogo obudzić? Rozumiem budynki itd. Do czego zmierzam: Jak zrobić tak żeby replice się nic nie stało ażeby hałasowała przy strzelaniu jak opentana? Głowica aluminowa da coś ale to nie wsyzstko, tak mi się wydaje. Więc co można jeszcze zrobić by na polu walki gnat dosłownie ogłuszał?

Link to post
Share on other sites

Mam aluminiowy tłok oraz głowicę tłoka też z alu. Głowica cylindra jest z mosiądzu, a sprężyna to 170pdi. Spodziewałem się jakiegoś większego 'hałasu', ale się rozczarowałem - kałaszek wciąż strzela beznadziejnie cicho. Jak chcesz lepszych efektów audio-wizualnych przy wystrzałach, to zajmij sie paintballem, a w szczególności tippmanem a5 :P

Link to post
Share on other sites

do kazdej kulki przyczepiaj kapiszona...

 

a tlok alu ci szybciej GB rozpieprzy...

 

generalnie sa repliki cichsze i glosniejsze, a na pewno charakterystyczne, ogluszajacy strzal osiagniesz posiadajac hukowke abo cus na slepaki, bo z powietrza i kilku czesci z tworzyw/metalu nie uzyskasz takiego odglosu jak z detonacji chocby malej ilosci prochu, materialu wybuchowego(bo za to uwazam wszelkiego rodzaju kapiszony, petardy, ze o amunicji hukowej nie wspomne)

 

do imitacji odglosu strzalu sa repliki broni zwane cap guns, fajne luseczki masz, kupujesz do nich ladunki i wala... w asg replika ma pluc kulka a nie robic łubudu

Link to post
Share on other sites

Załóż tłumik - wtedy ciche dźwięki będą jakoś uzasadnione :P

 

Ja mam sprężynkę 130PDI, aluminiowy tłok. W planach głowica tłoka i cylindra z metalu. Na razie jest i tak sporo lepiej niż w stocku, ale wciąż trochę za cicho... :cry:

Ktoś tu gdzieś kiedyś pisał, że może skonstruować specjalne urządzonko w formie tłumika, znacznie zwiększające głośność strzału. Ale to by się mijało niecoz celem - zakładać tłumik żeby gnat był głośniejszy?...

Link to post
Share on other sites

Panowie a co Wy chcecie wzmacniać tymi "tłumikami" ?? Odgłos który wydaje kulka wylatująca z lufy ?? Hmmm dość zabawny pomysł. Może gdyby kulki miały prędkość rzędu 345-350 m/s to miało by to sens... a w zasadzie też by nie miało bo sama kulka by nieźle hałasowała.

 

Tak więc poza wynalazkami typu MP3 player, discman, czy wieża HiFi w plecaku to raczej dajcie sobie spokój.

Link to post
Share on other sites

Są dwa proste rozwiązania. Aluminiowa głowica tłoka i cylindra, sprężyna PDi150%, metal body i będzie głośny AEG.

 

Ale ja bym to załatwił przy pomocy jakiegoś układziku wymontowanego z zabawki, podłączonego do spustu. Wg mnie to wcale nie jest taki głupi pomys. W weekend byłem na zlocie akurat i jakby te 50 szturmujących i 50 broniących osób miało takie urządzonka, to klimat by na tym zyskał.

 

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 4:37 pm ]

Zdaje się temat, choc ciekawy, szybko się wyczerpał. Jeśli ktoś ma coś merytorycznego do powiedzenia, poproszę info na PW, to odblokuję.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...