Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny]M47 [DE] / SW M3000 [CG] / Stinger S32P [Crosman]


Recommended Posts

Rozkręć strzelbę i przyjrzyj się całej komorze systemu BAX. Jst tam bolec, który przytrzymuje kulkę w komorze w czasie załadowania. Bolec ten jest trzymany poprzez sprężynkę.

 

Jeśli tej sprężynki nie masz, to kulki będą Ci wlatywały do środka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bolec faktycznie był z sprężynką ale jak ta sprężynka ma być zamontowana tzn na krótszej czy dłuższej połówce (kupy się nie trzyma ale chyba wiadomo o co chodzi :wink: )

 

pseudograficzny przykład:

 

I (1)

_I_

I (2)

 

ta sprężynka ma być na miejscu (1) czy na (2)?

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo rozumiem. Jeżeli chodzi Ci o połówki body, to ma być umiejscowiona na tej, gdzie się wszystko montuje, czyli na tej, na której jest szyna łącząca czółenko z cylindrem.

 

Ja mam inny problem...

 

Jak zamontować muszkę na metalowej lufie? Myślałem o wstawieniu aluminiowych pasków wyciętych z puszki na ścisk + klej. Chyba lepszym rozwiązaniem byłyby jakieś pierścienie mocujące (takie jak do montażu optyki) ale wyglądało by to dosyć dziwnie.

Gdzie mogę dostać takie pierścienie?

Link to post
Share on other sites

Muszkę możesz zrobic tak jak zrobiłem to ja. Wystarczy przeciąć lufę wzdłuz mała piłką (mniejszą na szerokosć niż muszka) i wcisnać ja poprostu w wyciety otwór tak żeby 1-2 mm wystawał w środku lufy (moze nie jest to realne ale się przynajmniej trzyma porządnie). Na końcy zaprawiasz to klejem i jeśli nie walisz w to młotkiem bedzie się trzymać :)

 

EDIT

 

@Panocek : Spreżynka ma być na krótszym końcu tego dynksa a ten dłuzszy i bardziej zaokrąglony ma wchodzić do komory HU

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki. Strzelba działa, przy strzale w latarnię (20m odległości) słychać gong :D

 

Mam pytanie co do przyrządów celowniczych: mam "replikę" M4 czołowej firmy BOYI (nawet na chodzie) :D i czy jest sens przełożyć muszke i szczerbinkę z eMki do pompki (konkretnie chcę wmontować w body)? Bo nic ambitniejszego od magazynu części zamiennych nie widzę zastosowania dla tej repliki (M4).

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zasadniczo tak.

 

Co do wymiany lufy: czy jest sens wymieniać standardową lufę wewn. na preclufę typu 6.04mm? obecnie korzystam z Leroyrurki (niestety konieczne było szlifowanie, teraz kulka czasami przechodzi, czasami nie... do tego jest spadek mocy - na stockowej lufie płyty CD kasowało bez pytania, teraz nie robi wrażenia...), i czy wymieniać czy doszlifować?

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

@Panocku powiedz ty mi jaką długą wstawiłeś tą Castolufkę ??

Ja miałem podobne objawy gdy włożyłem lufkę ok. 400mm. Tłok z cylindrem tak naprawdę niewyrabiaja takich długich luf bo są za malutkie (dla przykładu w Kałachu z Cymy ten "zestawik" jest znacznie większy).

 

@HIREDGUN - Było już ... i nie zasadniczo tylko to kwestia 2 śrub z nakrętkami.

Link to post
Share on other sites

:D wersja short przypomina wibrator. jeśli chodzi o long to po zdjęciu szyn wygląda naprawdę dobrze. pomimo braku celownika można nawiązać walkę ze stockowymi AEG. pozatym świetnie nadają się również dla leworęcznych :) zawsze używałem 0,2 ale skoro mówicie że cięższe lepsze...

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites

Ja tam wole wersje krótką... :mrgreen: łatwiej nią manewrować w CQB ... oraz przeciskać sie przez różnego rodzaju przeszkody.

 

Ostatnio z powodu awari mojego AEGa byłem zmuszony grać swoją pompką :mrgreen: jeden weekend ... hehe w samą niedziele wystrzeliłem z niego ok 700 kulek :killer: ..same 0,20.

Co do 0,25 to faktycznie są minimalnie celniejsze ale jak wiadomo jest to o około 40fps mniej dla repliki... a w springu liczy się szybkość kulki... z podwodu braku full auto.

 

Tak czy tak... potwierdzam że... mając dodatkowe magazynki ... z tymi shotami mozna pokonkurować spokojnie z w miare stokowymi AEGami :-) hehh... ja w pamiętną Niedziele ubiłem ok 14-15 AEGów... pare razy po trzy na runde :-) wiec miałem ładnego rogala na pysku w ten dzień :mrgreen: ... heh aż zapomniałem że mój MP-5K niedomaga.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Hmmmm takie małe sprostowanie ten shotgun ma niby 310 fps akurat sie składa ze posiadamy chronograf i dzisiaj testowałem 2 wersje shotgunów od DE i wyszło magiczne 225 fps na kulkach 0,2g Blaster :???: :wink:

testowane były wersje

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=221 niby 310 fps wyszło 225 fps na kulkach 0,2g Blaster

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=211 niby 260 fps a wyszło też 225 fps na kulkach 0,2g Blaster

 

Ale za tą cene i tak polecam bo zasięg jest naprawde dobry i dla początkującego jest to broń idealna na rozpoczecie zabawy z ASG :lol:

 

Pozdro

Edited by manhunt
Link to post
Share on other sites

Hmmmm wątpie wszystkie guny są mierzone na 0,2 ale jak sie nadarzy okazja to sie sprawdzi te 0,12 nie gwarantuje kiedy to bedzie !

 

Pozdro :killer:

 

Shit sory za błędne informacje bo źle przeliczyłem fps bo powinienem pomnożyć przez 3,28 a pomnożyłem przez 3,05 wiec shotgun ma 245 fps i tak mu brakuje troche do tych 310 ale spoko sory za błąd jeszcze raz :uśmiech:

 

Pozdrawiam

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites

No widzisz moze nie jest dobrze nasmarowany albo wogole ? Po drugie przyadaloby sie uszczelnic tlok jakas uszczelka zeby jak najmniej powietrza uciekalo . Po trzecie lufa i hop up najlepiej tak samo dobrze polaczyc i uszczelnic . Moj po tych zabiegach na kulkach : P&J 0.20- na chronometrze wykazywal 260 bez hop upa w sprzyjajacej temperaturze na powietrzu , podczas gdy kalasz cymy i mp5 cymy mialy po 250 fps . :lol:

Link to post
Share on other sites

Onego czasu kiedy to rzeka Jordan w płomieniach stanęła ... ee ... to nie to :D

 

Aa Tak. Jakiś czas temu kupiłem sobie obiekt zwany M3000/ M47/ S32P i uskrobałem coś takiego:

Kupiony jakiś czas temu z www.TaiwanGun.com. Kosztował 55zł i moim zdaniem był naprawdę WART swojej ceny.

 

Zacznijmy Recke

 

Po Pierwsze musze zaznaczyć że kupowałem go głównie z myślą o tuningu zewnętrznym w stylu http://world.guns.ru/shotgun/sh17-e.htm.

 

Wygląd

Po wyciągnięciu sprzętu z kartonu (w istocie był to karton xD) przeżyłem malutkie rozczarowanie. Otóż lufa zewnętrzna była bardzo krótka i wyglądało to jak zabawka. Materiał był w miarę dobry, nie błyszczał się jak psu orzeszki i ogólnie przyjemnie się go trzymało :)

Szyny ... a właściwie cały ich zespół umieszczony na body jest w miarę solidny i zaryzykuje stwierdzenie że nie zachybotał by się na nim żaden kolimator ani luneta (tylko po co na shotgunie luneta ??). Mi ewidentnie się one nie podobały bo miały się nijak do mojej pierwszej koncepcji "Wingmastera" (potoczne określenie 870-tki). Zaciągnąłem je natychmiast i przeżyłem kolejne mini rozczarowanie. Pozostały szpetnie brzydkie dziury na śruby (ale miałem na to patent).

Mój Shotgun posiada na Body dwie ramki z napisami. W pierwszej znajdziemy STINGER S32P a w drugiej Bełkot o przeczytaniu instrukcji ze strony Crossman Inc. Nie szpecą one jednak wcale a wydaje mi się ze wprost przeciwnie i dodają mu nutkę oryginalności.

 

Osiągi

Czas przyszedł na test ogniowy. Niestety nie mierzyłem nic miarą więc dane bedą czysto "na oko".

Kulki 0.25 (chyba jednak są trochę za ciężkie i zmienię je na 0.20) 25 metrów zasięgu skutecznego (może ciut więcej) i koło 35-40 maxymalnego. Hop był niedotarty a i smarowałem wnętrze wraz z nim (przez to kulki latały "jak chciały").

Jednym słowem jak na 55zł to jest dobrze a jestem pewien że po wytarciu się hopa będzie lepiej.

 

TUNING

Ta część zainteresuje wiele osób :)

 

Posiadałem taniego elektryka i wykorzystałem z niego uszczelnianą głowicę tłoka (Shotgun w stoku ma plastikowe coś beż żadnej uszczelki znane z bardzo tanich springów). Było odrobinę wiercenia ale mogę powiedzieć ze się opłaciło :)

 

Lufa która siedzi (a właściwie to nie siedzi tylko lata jak starej prostytutce nogi) jest do natychmiastowego umocowania. TeflonFix załatwia sprawę idealnie, wystarczy okręcić kilka razy i wepchnąć w komorę Hopka.

Wydłużać się jej raczej nie da bo zespół tłok + cylinder daje za małe ciśnienie i po prostu zmniejszają się osiągi. Można ewentualnie zmienić ją na lufę "bardziej precyzyjną" z Castroamy ale mi się nie chciało :P.

 

Tuning zewnętrzny zacząłem od odkręcenia szyn i ogólnego przeglądu jak wszystko jest spasowane i tym podobne. Góra body (na której widać szew łączący 2 połówki) jest bardzo brzydka i koniecznie trzeba ją zeszlifować do gładkości. Pora więc na zakupy :P

Potrzebne nam będzie :

-"Rurka kanalizacyjna 32/1000 (32mm średnicy zewnętrznej i 1000mm długości (tak na zapas bo różnie bywa :P ))" - 4.50zł

-"Teflon Fix" (Taśma teflonowa do uszczelniania połączeń między rurami) - 1.80zł

-"PoxiPol" (do zaklejenia dziur w body) (! UWAGA - Nie stosujcie kleju OŚMIORNICZKA bo po wyschnięciu ma konsystencję silikonu czyli po prostu nie nadaje się do tego !)

-"Lakier Akrylowy w Sprayu Czarny Mat" (Malowanie Body i nowej lufy Zewnętrznej) - 16.50zł

-"Piłka do metalu w promocji" - 1.80zł

-"2 Arkusze papieru ściernego P240 i P1000" (koniecznie weźcie P1000 lub nawet "większy" bo to ona nadaje końcowej gładkości) - 4zł

 

Teraz ze wszystkim można udać się do domu i zacząć przedstawienie :D

W necie sprawdzamy długość luf w Remingtonie 870, są to 14 i 18 cali (czyli 355mm i 457mm) dla każdego coś miłego :D. Docinamy "Rurkę kanalizacyjną" na odpowiadającej nam długości (ja wybrałem 457mm). Szlifujemy papierem ściernym 240 ... albo jakimkolwiek innym końce rurki po piłowaniu. Musimy teraz rozebrać Shotguna, przyda nam się do tego bardzo duży płaski śrubokręt i mały "krzyżak". Płaskim odkręcamy plastikową zaślepkę od rurowego magazynka. Są dwie możliwości, albo odkręcać zacznie się cała rurka razem z zaślepką albo sama zaślepka (wariant gorszy bo musimy odkręcić metalową rurkę a nie za bardzo jest jak)Liczę że sobie poradzicie :P Po zdjęciu tegoż elementu zostaje nam lufa którą wystarczy wysunąć i czółenko które trzyma się na metalowym "dynksie" który przeładowuje broń. Jedna mała krzyżakowa śrubka i czółenko schodzi samo. Zostaje nam bardzo śmiesznie wyglądające "coś przypominające Shotguna" ;D

Bierzemy lufę która jest teraz najpotrzebniejszym elementem. Musimy idealnie wymierzyć w których miejscach od lufy odchodzi pierścień trzymający wszystko w kupie i wyciąć na niego otwór w "Rurce kanalizacyjnej". jest to trudne ale trzeba tylko dobrze (wszystko róbcie na SPOKOJNIE !!) wymierzyć. Jeśli wszystko jest wycięte z minimalnym zapasem musimy przeciąć rurkę wzdłuż (ale tylko jedną ściankę) do miejsca gdzie wycięliśmy otwór na pierścień (zapytacie pewnie po co. Ano po to żeby pierścień mógł wejść w otwór który mu przygotowaliśmy). Musimy rozgiąć rurkę na tyle żeby móc wsunąć w niego starą lufę. Wymaga to trochę siły ale też cierpliwości i opanowania. Jeśli nam się to uda i wszystko do siebie ładnie pasuje musimy dorwać skądkolwiek 2 malutkie śrubki (rozwalcie jakiś kalkulator czy cuś xD) i wkręcamy je w lufę żeby usztywnić połączenie Stara Lufa - Nowa Lufa. Potem musimy wziąć jakiś pilnik i dosłownie przeorać nową lufę od strony po której chodzi czółenko bo dodaliśmy 1mm i bez szlifowania shotguna nie da się przeładować. po przeszlifowaniu i kilkukrotnym składaniu wszystkiego i przymierzaniu "Czy aby na pewno już chodzi dobrze" a musi chodzić z luzem żeby nie ścierać farby którą pomalujemy lufę. (Czółenko też można potraktować na kantach i styku z lufą Papierem P1000). Przygotowujemy element który zrobiliśmy do malowania ale nie malujemy go od razu bo mamy jeszcze do zrobienia Body.

 

Body musimy do malowania przygotować. Rozrabiamy PoxiPol i zaklejamy dziury w body (ale tylko te w których nie ma śrubek bo jeśli zakleicie też te nie otworzycie już swojej repliki !!) Zróbcie spory glut w miejscach dziur poczekajcie kilka godzin aż wszystko wyschnie i usuńcie nadmiar kleju za pomocą najpierw noża, potem pilnika a na końcu do gładkości papierem ściernym. potraktujcie papierem również calutkie body żeby niebyło żadnych nadlewek i innych brzydkich "kwiatków"(ale nie zapomnijcie ściągnąć KOLBY - jest umocowana na 2 długich śrubach z nakrętkami i schodzi sama po ich wyciagnięciu). Nie bójcie się że zniszczycie sobie replikę i że straci ona swój fajny wygląd. Po malowaniu będzie wyglądać dużo ładniej !!

 

Malowanie musimy wykonać w wietrzonym pomieszczeniu najlepiej takim w którym niema za dużo kurzu i innych fruwających śmieci (piwnice odpadają ale może jakiś garaż). Malujcie pociągnięciami przez całość i w odległości ok 20-25 cm z przerwami. Ważne jest to żeby nie zalać farbą malowanego elementu. Musicie po prostu pomalować jak najładniej umiecie (proponuje potrenowanie na jakiejś plastikowej powierzchni).

 

Po wyschnięciu farby (odczekajcie jakieś 20 minut dla bezpieczeństwa żeby nie zostały na sprzęcie wasze odciski palców w farbie) można wszystko ładnie rozebrać i wywalić latające po wnętrzu repliki poobłamywane gluty z PoxiPola (a są tan na 1000%). Składamy wszystko i skręcamy ... następnie cieszymy się wersją Beta naszego Remingtona 870. Resztę można zrobić według własnego uznania (Muszka , Szczerbinka , pozbycie się dziur na śrubki i tak dalej i tak dalej :P) Mówią ze ile ludzi tyle pomysłów więc nie wszytko z tego opisu musicie robić po mojemu :P

 

 

 

PozdRowieNia 4 ALL

A.D.I.D.A.S / MaxXxi47

Link to post
Share on other sites

sporo jak za 50zł a ma ktoś link do tematu z przyczepionymi łuskami/nabojami do tego shota?? Gdzies był ale znalesć nie moge 8) :-F

 

 

UP; z tego co wiem to jest w tym temacie.

 

Mój ma ponad 4000 kulek przebiegu i działa jak nowy! Oczywiście był regularnie smarowany, czyszczony.

 

Wg. mnie jest to bardzo dobra broń łatwa do naprawy. (O ile trzeba będzie, w moim nic a nic nie trzeba było)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie mam do niego zarzutów ale także ma kilka wad:

wady:

-Potszebne kulki 0,2 z 0,12 nie ma co się bawić.

-Gdy zostają 2 kulki w magazynku trzeba przewrócić go dogury nogami aby się .załadowała kulka.

-Słabe śruby.

-Mało pojemny magazynek ale jak na szotguna to nie przeszkadza.

-Trudny do ładowania magazynek.

Zalety:

-Rapid fire naprawdę pomaga ,ale trzeba wyłączyć hop-up.

-Łatwo się ładuje.

-Skuteczne strzały nawet z 35 m.

-Jak już mówiłem wcześniej łatwo się go ładuje dzięki kolbie.

Polecam tego guna w wersji long ,przypuszczam że starczy mi on na jeszcze wiele strzelanek z moją grupą którą pozdrawiam. :killer:

 

Masz Ty szczęście, że Paramedic to cierpliwy człowiek...

[Promant]

 

 

Z tego miejsca chciałem pozdrowić Promanta, kumpli oraz samego siebie. [Paramedic]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...