Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny]M47 [DE] / SW M3000 [CG] / Stinger S32P [Crosman]


Recommended Posts

dzis u mnie pojawil sie ten sam problem, jak trzymam caly czas spust nacisniety i chce caly czas pompowac to odskakuje od razu czulenko.... nie rozkrecalem ale jestem przekonany ze jeden z tych elementow na zdjeciach powyzej, ktory trzyma tlok, poprostu sie wyrobil (szybko bo jeszcze 2000 kulek nie wystrzelilem) ale nie dziwie sie bo element jest plastikowy i tlok opiera sie na nim na krawedzi - to musi sie wytrzec niestety... oczywiscie nie rozkrecalem wiec moze sie myle ale raczej mam racje. zreszta to w niczym nie przeszkadza i tak zadko strzelam w ten sposob, wazne ze shot wali dalej porzadnie!

 

i jeszcze mam fote mojego shotguna z kolbą:

 

http://img483.imageshack.us/my.php?image=i...=img0042jv1.jpg

 

i jeszcze to, zrobione na szybkiego, foty tez... miedzy te paski materialu moge napchac trawe itp., ogolnie kamuflarz mysle ze sie sprawdzi:

 

http://img483.imageshack.us/my.php?image=i...=img0046jk7.jpg

 

http://img381.imageshack.us/my.php?image=i...=img0048dm2.jpg

 

pozdro

 

[ Dodano: Sun 03 Sep, 2006 ]

tu lepiej widac 8)

 

http://img116.imageshack.us/my.php?image=i...=img0050mk6.jpg

 

http://img503.imageshack.us/my.php?image=i...=img0051qn0.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli będziesz o niego dbał to napewno o wiele dłużej niż wszystkie inne w tej cenie.

Nasmaruj, uszczelnij, nie strzelaj na pusto, nie trzymaj guna za samo czułenko, staraj się unikać niepotrzebnie "rapid fire" to powinien potrzymać pare miesięcy a może i dłużej, wszystko zależy od częstotliwości strzelań i od tego jak będziesz dbał o broń.

Link to post
Share on other sites
Jak długo on pożyje??

Z doświadczenia kumpli z ekipy (bodajże 3 czy 4 osoby mają M47) pożyje bardzo długo jeśli:

-będziesz go smarował

-nie uderzy o żadną twardą powierzchnię

-nie będziesz używał zbyt często Rapid-Fire'a bo to przez jego nadmierne użycie się walą te shotguny.

-będziesz używał kulek firmowych i nie będziesz próbował strzelać papierem jak mój kolega (lol).

To tyle :D

Link to post
Share on other sites

Popieram poprzednika. Ja zamówiłem shorta z drewienkiem i bedę miał na niego pół roku gwarancji. Jeśli broń za 50zł ma trochę dłużej posłużyć to radzę zakupić jąw zaufanym sklepie- np. taiwangun gdzie dają nawet na ,,ustrojstwa" DE gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Witam,

zamowilem ta bron na taiwangun. Lada dzien powinna przyjsc.. Tez mnie niesamowicie zdziwila ilosc fps'ow. Zwlaszcza ze oprocz braku kolby (chyba) niczym sie ten model nie rozni od wersji dlugiej (oprocz imitacji drewna). Bede mial mozliwosc porownania zasiegu gdyz moj kolega ma model z kolba. Jednak nie mamy jak obliczyc ilosc fps wiec bedziemy polegac wylacznie na bystrosci wzroku aby zobaczyc gdzie i jak szybko leci kulka :).

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

przerobka obrzyna na pelnowymiarowego shotguna zakonczona powodzeniem 8) lufa wew. 40cm, zew aluminiowa jakies 50cm - budzi respekt, dodatkowo wzmocnilem bebechy - zcisnalem sprezyne dosc mocno - duza podkladka pod sprezyne z tym ze nie z tylu a z przodu przed sprezyna, podkladka połaczona z tlokiem na stale i wszystko wzmocnione poxipolem (tylna sciana body tez). zobaczymy ile potrzyma :P no i jak z osiagami, ale to sie okaze jutro na strzelance, wtedy napisze jak jest i zapodam foty, w kazdym razie jebni.cie jest konkretne, jak z wiatrówy ;p pozdro!

Link to post
Share on other sites

ilość fps podana jest mniej więcej prawidłowo, krakmani twierdzą że DE stosuje w tych "drewniakach" mocniejszą sprężynę i "wiadomo, że każdy egzemplarz nie będzie miał identycznej wartości, ale generalnie są troszeczkę mocniejsze od tacticali".

Mogę to potwierdzić w przybliżeniu :lol:

jako szzcęśliwy właściciel wersji short (ok. 3 m-ce, ok. 2500 kulek) postanowiłem zrobić małe przemieszanie, a minaowicie zakupiłe drewniaka z zamiarem zamiany kolb, jak się okazało nie da się bez interwencji ostrych narzędziami, więc postanowiłem dokonać zmiany zespołu sprężyna-tłok-cylinder (powód zmiany - short jest znacznie wygodniejszy w użyciu niż drewniak, przynajmniej dla mnie)

po rozkręceniu obu shotów okazało się, że:

- w drewniaku tłok chodzi dość ciężko w cylindrze i nie zmienia tego nawet spora ilość silikonu

- w shorcie tłok w cylindrze chodzi zbyt luźno

- sprężyna z drewniaka wydaje się być nieco mocniejsza od tej z shorta (ale to może być wrażenie subiektywne - nie mam jak sprawdzić tego "profesjonalnie")

 

zrobiłem następujące zmiany:

- tłok z drewniaka ożeniłem z cylindrem shorta

- na odwrót :) czyli tłok shorta + cylinder drewniaka

 

oba rozwiązania zdają się być lepsze niż orginalnie, pierwsze zdaje się być lepsze od drugiego.

 

kolejne zmiany:

- do shorta powędrowała sprężyna drewniaka a także podkładka - jako dodatkowa

- zostały zamienione hop-upy (jako że shortowy wydał mi się lekko uszkodzony kiedyś przeze mnie)

 

lufy pozostały na swoich miejscach (ta z shorta wydaje się być nieco szczelniejsza)

 

Tak więc w efekcie mam:

- shorta ze sprężyną, podkładką, tłokiem i hopem drewniaka

- drewniaka z odpowiednimi częściami z shorta

 

Testy:

odmierzone taśmą 30m + ok. 2m zostało do krzaków (więcej nie było miejsca, ani czasu na szukanie lepszego miejsca :) )

wyniki bez hopa, kulki p&j 0,2g (od krakmana) :

- short (upgrade): BB przebija krzaki i leci w pi...eron dalej, nie obniżając toru lotu

- drewniak (downgrade): kulka spada w okolicach krzaka (czyli jakieś 31-33m)

- tactical (orginalny, kumpla) podobnie jak drewniak

 

wyniki z hopem:

- tactical: podobnie jak short bez hopa :)

 

moich shotów z hopem nie testowałem - drewniak z założenia ma iść na ścianę, ew. jako sprzęt rezerwowy dla kogoś bez sprzętu, względnie magazyn części :) natomiast shorta nie widzialem sensu skoro i tak bez hopa brakło miejsca.

Short i drewniak jako orginalne nie były testowane, ale myślę że można po tym śmiało stwierdzić, że drewniak jest najmocniejszy, tactical pośrodku, short najsłabszy. Oczywiście różnice są niewielkie i w poszczególnych egzemplarzach mogą się różnić, tak więc słabszy egzemplarz np. tacticala w porównaniu z mocniejszym egz. shorta może dać podobne osiągi.

 

Mam nadzieję że opisałem wszystko dość jasno :)[/url]

Link to post
Share on other sites

Już do mnie doszedł M47C czyli ,,drewniak" :P Po odczepieniu Ris'ów i zamontowaniu lunety Tasco 4x20 zacząłem sprawdzać jego osiągi. Dokładnie nie mogłem zmierzyć bo jestem chory i waliłem przez okno ale miałem już wiele broni i śmiało twierdzę, żę ta ma najlepsze osiągi. Myślę, że celny strzał z 40 metrów nie byłby problemem. Jak w każdym poprzedniku wyregulowanie hop-upa to ,,syzyfowa praca" bo tak źle, i tak niedobrze. Jeśli nie będzie sie używało rapid-fire'a to sądzę, że posłuży przynajmniej przez czas jaki jest objęty gwarancją czyli 6 miechów. Dla początkujących w sam raz i dla tych co potrzebują ,,krótkiej" sprężyny.

Link to post
Share on other sites

to rura aluminiowa znaleziona w garazu :P a ten element trzymajacy tez skombinowany z tego co bylo pod reka :P oryginalna zweza sie, jednak nie w dlugich shotgunach chyba (nie wszystkich bynajmniej), albo nie zweza sie na calej dl. lufy tylko na poczatku a dalej jest srednica taka sama. www.mossberg.com, rura jest zdaje sie od karniszy na firanki ;p, lufa wew. z castoramy tez alu. zew. lufa pomalowana farbą mat. w srodku aby lufa wew. byla na srodku lufy zew. zastosowalem takie samo rozwiazenie jak w oryginalnym shorcie czyli plastikowy krazek z otworem - calosc wyglada naprawde dobrze - jak z fabryki strzela jeszcze lepiej :D

 

[ Dodano: Tue 12 Sep, 2006 ]

CIACH :!:

 

jak juz wspomnialem jest podrasowany ale nie poprostu dodajac podkladke tylko sa wzmocnione bebechy a sama podkladka tez jest czescia nierozłaczna tloka, wg mnie pochodzi jeszcze dłuuugo. walniecie teraz jest tak glosne jak z wiatrowy mojego kumpla (320m/s) :D z 30m trafiam w drewniany słupek szerokosci 8cm :) choc nie za kazdym strzalem ale co drugi spokojnie a to wina tylko i wylacznie braku przyzadow celowniczych, aha hop up mam ustawiony praktycznie na zero bo nie potrzebny :P Zastanawiam sie nad lunetką. pozdrawiam!

 

[ Dodano: Tue 12 Sep, 2006 ]

CIACH :!:

 

 

edited by Medi... do komisu mi z tym...

 

[ Dodano: Wed 13 Sep, 2006 ]

oj medi.... nie ciagnij lwa za wąsy :evil:

 

:lol:

Link to post
Share on other sites

Witam, dzis przetestowalem drewniaka, sprawowal sie niesamowicie. Jak na bron za cene 49 zlotych jestem zachwycony. Wprawdzie na bliskie odleglosci przeciwko np AK-47 cymy szanse byly male (choc bywaly wyjatki to jednak jest to sprezyna), ale zasieg jest ogromny. Bron nadaje sie do strzelania na dystans, mimo braku celownika. Trzeba jednak wziac pod uwage ze lepsze elektryki czy snajperki to klasa wyzej. W kazdym badz razie przymierzam sie do zakupu AK-47, jednak Drewniaczek bedzie idealna bronia boczna.

 

P.S. Porownanie z Mossbergami Short [DE] oraz long: Sila jest faktycznie wieksza, moze nie jest to tak zauwazalne ale jednak roznica wynosi ca 20 fps. Jednym slowem: polecam.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

[ Dodano: 28 Sie 2006 19:47 ]

moj komp nie chce zamiescic na forum zadnych fotek a imageshack mi nie chce dzialac macie jakies pomysly??:/

Wyslij mi na maila : klubdj@wp.pl

 

P.S. Może ktoś mi powiedzieć jaką ma dlugość sprężyna w tym modelu ??

 

[ Dodano: Sun 17 Sep, 2006 ]

Co do dociążania... zauważyłem że gdy celuje repliką po szynie zawsze broń kierowana jest lekko w dół... aby temu zapobiec radzę w tylniej części kolby wstawić coś do dociążenia... w moim przypadku były to ciężarki z pistoletów ala KIOSK. Dzięki dociążeniu teraz broń trzymam prosto i czuje się jakbym trzymał prawdziwą (kwestia wagi) broń :)

Link to post
Share on other sites

A, ja odświeżę temat. Czy ktoś z was widział, że nasze kochane AirSoftGuns.pl (lol) zrobiło konkurencję cenową dla www.TaiwanGun.com !

 

Sprzedają Short shotgun'a DE za 39 zł :o Do tego wg. AirSoftGuns shotgun od nich zawieta lunetę kolimatorową, czy to może być prawda ?

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/projector....duct=1152189275

 

 

Pozdrawiam Leet

Link to post
Share on other sites

Mam problem otóż gdy strzelałem na max ustawionym HU kulki skręcały mocno w prawo (z kilkunastu metrów trafić w okno 1,5mx1,5m jest problem). ROzkręciłem guna i popatrzyłem co tam w komorze nie tak. Jedyne co zauważyłem to to że przerwa po między gumeczkami jest nie na środku u góry tylko trochę na prawo od środka górnej części. Jak to naprawić nie uszkadzając BAX'a ?

Link to post
Share on other sites

Rozbierz komore hu .. u gory jest taki kawalek plastiku co naciska na gumke. Z boku jets kwalalek ktory sie rpzesuwa dociskajac ten plastik u gory. odegnij ten przesuwajacy sie plastik tak zeby wyszedl ze swojej prowadnicy i zdejmuj dociskajacy plastik. Wyjij gumke wraz z jej hmm w srodku bedzie taki jakby szkielet, normalnie jest wyciecie w lufie... u ustaw te gumke tak jak byc powinna czyli na srodku :)

pozdrawiam

 

by the way, ta gumka jest identcyzna jak w m6/aps :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...