Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw cylindra N-B [SYSTEMA]


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie odciśnie cylindrów typu N-B

Szukałem na forum i w necie i wszystko było bez konkretów, wszystkie opisy były podobne do tego jak na asgshop’ie

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=242

 

Chciał bym wiedzieć czy jest duży/mały wzrost celności?

i to co mnie najbardziej nurtuje

 

,,Specjalnie zaprojektowany zestaw podczas powrotu tłoka tworzy podciśnienie wewnątrz cylindra, które wpływa pozytywnie na podawanie kulek 0,25g lub cięższych. ‘’

 

Czy jak włożę ów zestaw i będę używał real-cap’ów (30) to czy przez te ‘’zasysanie’’ kulki będą podawane z maga i rurki HU i będzie można wystrzelić całe 30kul?

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Specjalnie zaprojektowany zestaw podczas powrotu tłoka tworzy podciśnienie wewnątrz cylindra, które wpływa pozytywnie na podawanie kulek 0,25g lub cięższych

O LOL :wink:

 

Kolejna kosmiczna teoria :wink:

 

Otwory w głowicy tłoka właśnie zapobiegają tworzeniu się podciśnienia wewnątrz cylindra przy naciąganiu tłoka ;)

Link to post
Share on other sites

Wprawdzie nie mam tego zestawu, ale mam zestw cichych głowic i dyszę uszczelnioną Systemy (czyli to co wchodzi w skład zestawu). Jedyne co zaobserwowałem to polepszenie szczelności układu pneumatycznego... nie zauważyłem jednak jakiegokolwiek wpływu wymiany tych części na zasięg czy celność :roll:

Link to post
Share on other sites
Wprawdzie nie mam tego zestawu' date=' ale mam zestw cichych głowic i dyszę uszczelnioną Systemy (czyli to co wchodzi w skład zestawu). Jedyne co zaobserwowałem to polepszenie szczelności układu pneumatycznego... nie zauważyłem jednak jakiegokolwiek wpływu wymiany tych części na zasięg czy celność :roll: [/color']

A co z wyciszeniem ???

Wyciszyło cokolwiek ???

Link to post
Share on other sites
O LOL

 

Kolejna kosmiczna teoria

 

O LOL

 

Kolejna kosmiczna wypowiedź osoby która wypowiada się o czymś czego nie miała nigdy w rękach.

 

Tekst ze strony producenta:

 

SYSTEMA N-B Cylinder Set is for all-purpose' date=' and can be set in all types of Marui GearBox. [b']It features a port, which creates negative pressure inside the cylinder when the piston goes back, resulting less possibility of malfunction to loading system even when using 0.25 or heavier BB bullets.[/b] Also, this set remarkably improves the grouping, which we most value in designing. It realizes only }1m deflection in the muzzle velocity, ust by normally assembling this set with SYSTEMA CYlinder Grease, which means that just setting N-B Cylinder Set is more effective to realize better grouping than giving a normal barrel tuning.

In addition, N-B, as in the name, means N-B plating plated in Cylinder, and the electrolyzed plating features its surface hardness, resulting a stable and long-term use.

 

 

Czy jak włożę ów zestaw i będę używał real-cap’ów (30) to czy przez te ‘’zasysanie’’ kulki będą podawane z maga i rurki HU i będzie można wystrzelić całe 30kul?

 

Nie nie poda Ci wszystkich kulek.

Tu chodzi bardziej o płynność podawania...

 

Jedynie jak się nie mylę wszystkie kulki podawane są w nowych magach w najnowszej replice TM

No i oczywiście wszystkie są podawane w SYSTEMA PTW :twisted:

Link to post
Share on other sites

Z całym szacynkiem dla ludzi z Systemy, ale ten tekst jakoś do mnie nie przemawia.

 

Jeżeli chcieli by wytwarzać podciśnienie podczas ruchu tłoka do tyłu to po kiego grzyba w głowicy tłoka są otwory rozszczelniające ją podczas ruchu w tym właśnie kierunku? :roll:

 

Na płynne podawanie kulek ma raczej większy wpływ poprawne działanie magazynka, dyszy i komory HU niż ciśnienie w układzie pneumatycznym...

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chcieli by wytwarzać podciśnienie podczas ruchu tłoka do tyłu to po kiego grzyba w głowicy tłoka są otwory rozszczelniające ją podczas ruchu w tym właśnie kierunku?

 

Dziurki a raczej wloty powietrza są na przedniej ściance głowicy tłoka.

Mają one za zadanie rozprężyć uszczelkę tak, aby równomiernie przylegała do ścianek cylindra. Nie mają nic wspólnego z ruchem powrotnym tłoka...

 

Gdy głowica zaczyna znajdować się w cylindrze automatycznie powietrze wlatuje przez owe dziurki pod znaczną silą do środka głowicy i rozpręża uszczelkę znajdująca się między dwoma ściankami. W ten sposób uszczelka równomiernie przylega do ścianek cylindra i jest bardzo duża szczelność całego zestawu. Kiedy tłok dobije do końca automatycznie powietrze już nie rozpycha uszczelki i zmienia ona swoją objętość przez co tłok może bez zasysania powietrza powrócić.

 

 

Dlatego bardzo ważna jest wielkość i odpowiedni materiał z którego zrobiona jest uszczelka.

Jeżeli dasz za małą uszczelkę to Ciśnienie nie będzie miało siły jej rozepchać, a jeżeli dasz za dużą to podczas powrotu tworzy się tak duże podciśnienie że wręcz hamuje kulki podczas strzelania serią – i owe dziurki Ci nie pomogą w rozwiązaniu tego problemu bo nie są do tego przeznaczone...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Nie mają nic wspólnego z ruchem powrotnym tłoka...

W takim razie proponuję mały eksperyment:

 

Weź do ręki ten zestaw (lub dowolne połącczenie cylindra' date=' głowicy cylindra tłoka i cichej głowicy tłoka), zatkaj palcem dyszę i wciśnij tłok... no tu niespodzianek nie ma, wcisnąć się go nie da ;)

Odetkaj dyszę i dopchnij tłok do oporu. Zatkaj dyszę i odciągnij tłok... jest jakieś podciśnienie? Ja u siebie tego nie zauważyłem :roll: [/color']

Link to post
Share on other sites
to po kiego grzyba w głowicy tłoka są otwory rozszczelniające ją podczas ruchu w tym właśnie kierunku? (do tyłu)

Olo - ale jakie Ty masz otwory na myśli!? W jaki sposób one działają na uszczelkę podczas ruchu wstecznego? Bo ja smiem na podstawie skromnej wiedzy z akresu fizyki' date=' przekazanej mi w szkole powszechnej, jak także na podstawie obserwacji, stwierdzić, że w żaden.

W takim razie proponuję mały eksperyment: (...)

Ja proponuję Olo byś wykonał tem eksperyment ruchem jednostajnym, przy V identycznej z tą jaka jest nadawana tłokowi przez przekładnię.

 

Istotnie podcisnienie wytwarzane w ten sposób nie jest nazbyt duże, istotnie jego wpływ na podawanie kulek może być dyskusyjny. Ale póki co jednak mam większe zaufanie do słów Marzana - zgadnij czemu?

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Czy jak włożę ów zestaw i będę używał real-cap’ów (30) to czy przez te ‘’zasysanie’’ kulki będą podawane z maga i rurki HU i będzie można wystrzelić całe 30kul?

Nie wiem, czy tylko ja mam taki magiczny egzemplarz, ale moja emka na auto wywala _pełny_ magazynek (Star, 32-33 kulki). ;P

Więc chyba i bez tego zestawu się da. ;)

Link to post
Share on other sites
W takim razie proponuję mały eksperyment:

Weź do ręki ten zestaw (lub dowolne połącczenie cylindra' date=' głowicy cylindra tłoka i cichej głowicy tłoka), zatkaj palcem dyszę i wciśnij tłok... no tu niespodzianek nie ma, wcisnąć się go nie da [/quote']

 

Oczywiście, że tu nie ma niespodzianek. W moim poprzednim poście dokładnie Ci to opisałem co się dzieje z głowicą podczas pracy i również wytłumaczyłem jaki na to mają wpływ wloty powietrza które znacznie poprawiają szczelność...

 

Niespodzianką natomiast jest to, że Ty dajesz informacje jakoby te dziurki miały wpływ na ruch powrotny tłoka – co prawdą nie jest...

 

Odetkaj dyszę i dopchnij tłok do oporu. Zatkaj dyszę i odciągnij tłok... jest jakieś podciśnienie? Ja u siebie tego nie zauważyłem

 

No ale co to ma do rzeczy i co taki eksperyment ma udowodnić???

To' date=' że potrafisz bez oporu odciągnąć tłok zawdzięczasz temu, że na uszczelkę (tak jak wcześniej to opisałem) nie działa już powietrze które ją rozpręża...

 

Poza tym nie rozumiem dlaczego proponujesz eksperymenty na dowolnie innych zestawach jeżeli jest mowa o jednym rodzaju zestawu a nie o wszystkich zestawach.

SYSTEMA wyraźnie opisuje to zjawisko tylko i wyłącznie przy jednym rodzaju zestawów, [b']którego Ty nigdy nie miałeś w ręku[/b].

 

Dodatkowo tak jak opisałem rozmiar uszczelki jest bardzo ważny a testowanie czegoś w paluchach nie jest super wyznacznikiem.

 

Jeżeli chcesz uzyskać wyraźny efekt zasysania to daj dużą uszczelkę i poskładaj wszystko do kupy . Następnie oddaj parę strzałów i zobaczysz jak pięknie na chrono ubywa ze 100 lub 150fps...

 

Ja proponuję Olo byś wykonał tem eksperyment ruchem jednostajnym' date=' przy V identycznej z tą jaka jest nadawana tłokowi przez przekładnię. [/quote']

Racja Kuba :D

Ogólnie jedni w to mogą wierzyć inni nie - sprawa dyskusyjna.

Sam osobiście miałem, mam ten zestaw w rękach i nie jestem wstanie twierdząco powiedzieć że ma to super wpływ na podawanie kulek jednak w przeciwieństwie do “olo” wierzę w doświadczenie firmy SYSTEMA która raczej nie wykonuje testów produktów na zasadzie “zatkaj palcem dyszę i wciśnij tłok...”

Link to post
Share on other sites
którego Ty nigdy nie miałeś w ręku.
Wprawdzie nie mam tego zestawu' date=' ale mam zestw cichych głowic i dyszę uszczelnioną Systemy (czyli to co wchodzi w skład zestawu).[/quote']

W takim razie proszę powiedz mi czym różni się głowica tłoka z tego zestawu od zwykłej cichej głowicy Systemy (bo w zasadzie w niej dzieje się cała "magia"' date=' o której nie ma nic wspomnianego w opisie cichej głowicy).

Link to post
Share on other sites

OK. Poczytałem trochę opisów na stronie Systemy i częściowo przyznaję Ci rację Marzan.

Owszem, część podciśnienia podczas ruchu tłoka do tyłu zostaje zachowana, ALE nie została powiedziana jedna rzecz. To podciśnienie spowalnia tłok przez co spada szybkostrzelność, a co za tym idzie może poprawić się pobieranie kulek z magazynka.

 

Pytanie teraz jest następujące - przy jakiej szybkostrzelności sprawny magazynek zacznie nie nadążać z podawaniem kulek? i o ile spada szybkostrzelność po założeniu tego zestawu? :roll:

Link to post
Share on other sites
Poczytałem trochę opisów na stronie Systemy i częściowo przyznaję Ci rację Marzan

 

Dobra rada na przyszłość najpierw poczytaj' date=' zdobądź wiedzę a potem się wypowiadaj...

 

To podciśnienie spowalnia tłok przez co spada szybkostrzelność' date=' a co za tym idzie może poprawić się pobieranie kulek z magazynka. [/quote']

 

No i znowu sobie kosmiczne teorie dopisujesz...

Szybkostrzelność Ci się nie zmieni.

Nawet jak dasz za dużą uszczelkę, która będzie odejmować ze 100 fps to nie zauważysz dużej różnicy między szybkostrzelnością...

Link to post
Share on other sites

Szybkostrzelność rzeczywiście nie bardzo spadnie przynajmniej na początku, ale dźwięk wydawany przez replikę zmieni się znacząco.

 

Tak, kiedyś wstawiłem zbyt "szczelną" uszczelkę.

 

Dodatkowo ma się wrażenie, że układ uszczelniający tłok przy dłuższej serii się "zapieka" (specyficzny dżwięk i spadek szybkostrzelności w trakcie serii - ale to mogła być wina akumulatora pojemność jedynie 600 mAh).

 

Przy zastosowanej uszczelce zasięg spadł znacząco (miałem wrażenie, że nawet dwukrotnie).

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Nawet jak dasz za dużą uszczelkę, która będzie odejmować ze 100 fps to nie zauważysz dużej różnicy między szybkostrzelnością...

 

W takim razie proszę wytłumacz mi łopatologicznie co wpływa na polepszenie podawania kulek i czym to podawanie się różni od tego w stockowych AEGach, bo do tej pory jedyne przypadki nieprawidłowego pobierania kulek (z jakimi się spotkałem) były spowodowane przez niewłaściwą pracę magazynków lub uszkodzone dysze :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...