Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wei-ETech Colt M1911 (nie Hi-Capa!)


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktorys z uzytkownikow moglby napisac jak wychodzi zuzycie gazu w tej broni? Czytalem opinnie , ze jest on mocno "zarloczny". Nie chodzi mi o jakies dokladne wyliczenia zwlaszcza , ze z pewnoscia zalezec beda one rowniez od pory roku ale mniej wiecej. Powiedzmy butelka 1000ml GG / propan / CO2(?) - zima/latem - ilosc magazynkow wystrzelonych.

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polecam używanie zwykłego GG. Mi gazu starcza na wystrzelenie wszystkich/prawie wszystkich kulek z maga. Nie ma się co o to martwić, przecież są dwa magi 8-) Na broń boczną wystarcza spokojnie. Wiadomo, że to full metal i zużycie gazu jest trochę większe, zimą w ogóle podobno ciężko jest strzelać, ale to cena za metal :-P

Jeśli chodzi o ogólne zużycie gazu to także sytuacja przedstawia się podobnie do innych full metali, butelka starcza na kilkadziesiąt magów, dokładnie ciężko powiedzieć........

Edited by DawidB
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moze troche nie na temat, ale jestem w rozdarciu gdyz mam zamiar zakupic Colta i wystylizowac go na MEU SOCa (niestety WA od dluuuugiego czasu jest sold oud na dalekim wschodzie), wiec skromnie pozwole sie zapytac jak jest z zamiennoscia czesci od TM, znaczy sie szkieletow, spustow, kurkow dedykowanych TMowi ?

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pozwole sobie odgrzac temat.

Chcialbym zapytac jak M1911A1 Marui sprawuje sie w zestawieniu ze swoim odpowiednikiem z WE (nie chce zakladac kolejnego watku na forum). Jest dobre porownanie KSC vs. Marui napisane przez sz.p. LameBoya ale z WE jeszcze go nikt nie zestawial. Pytam poniewaz chcialbym kupic jednego z tych Coltow i wybor jest trudny jako, ze oba te pistolety sa obiektem westchnien wielu ich uzytkownikow ;) Sklanialem sie w kierunku Marui w zwiazku z podobno lepszymi osiagami (tutaj nasuwa sie pytanie o ile oklamany jest WE biorac pod uwage, ze wszystkie sklepy pisza jakoby Marui osiagał >300fps na 0.2BB podczas gdy pomiary recenzentow m.in. na Just Pistols wykazaly MAX=250 i to przy 26'C) ale chcialbym zweryfikowac opinie przeczytana w kilku recenzjach jakoby "TM wygladal lepiej niz WE" w co troche powatpiewam. Strzelanie strzelaniem ale wygladac tez musi :uśmiech:

Dziekuje za wszelkie opinie

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jako, że stałem się posiadaczem tego pistoletu mam kilka pytań, może ktoś zna odpowiedź i mi pomoże.

 

Pierwsza sprawa to dodatkowe magazynki czy wiecie gdzie są dostępne ? W żadnym sklepie nie widzałem. Może pasują innej firmy albo od wersji Hi-Capa ?

 

Mam też problem przy pierwszym repetowaniu zamek nie zawsze chce zostać w tylnej pozycji. Wichajster który blokuje zamek nie zawsze jest wypychany do góry. Spotkał się ktoś z takim problemem i wie jak go rozwiązać ?

Edited by sventevith
Link to post
Share on other sites

@sventevith

Odnośnie magazynków do Hi-Capy to do Colta nie będą pasować.

 

Powiedz mi jeszcze, jak z gazożernością twojej M1911, na pełnym nabiciu magazynka gazem ile kulek idzie wywalić?

 

Dziś przetestuje to wieczorkiem powiem jak to bangla.

 

Ten "wichajster" zaskakuje jak go popycha takie małe coś wystające z boku maga do odciągania sprężyny.

 

Dzięki. No to będe szukał przeczyny czemu nie zawsze to popycha.

Link to post
Share on other sites

Przestrzelałem dziś replikę. W ciągu dnia temp. 5 C. Broń była zimna więc strzelało się źle. Po 5 strzełach dało się oddać jeszcze kilka ale zamek zatrzymywał się w połowie i ręcznie trzebały dociągnąć go do końca aby napiąć kurek.

 

Jednak przedchwilą, ciepłą broń trzymną w domu nabiłem (Nabijałem dośc długo z 8 sekund). Wyszedłem na powietrze i bez problemu wystrzliłem raz za razem cały mag. Do tego na sucho bez kulek oddałem jeszcze z 8-10 strzałów. (W instrukcji jest napisane, że da się oddać na jednym magu 27 strzałów i prawie by się zgadzało).

Edited by sventevith
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Okej chyba jestem pierwszy :D. Mam od dwóch tygodni Colta z WE z WGC. Piękny, cudny itp. ale niestety ujawniła się pierwsza wada fabryczna. ZnAl nie zdał egzaminu. Nie da się ukryć że był dość mocno eksploatowany ale takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Prowadnica sprężyny się połamała- po zdjęciu zamka jest taki cylinderek (nie to srebrne tylko ZnAlowe :) ). Odłamało się rozszerzenie na końcu i przez to, sprężyna zamka nie ma się gdzie oprzeć i ogólnie wszystko kibel. Odłamał się również zatrzask tej prowadnicy (taki pypeć - jak spojrzycie w lufę :D to tam jest taka jakby łezka no i to też się odłamało. ) Zamieszczę niedługo jakieś fotki dla potomnych. Ogólnie pistolet piękny, oznaczenia extra ale zawiodłem się troszeczkę. Kopie całkiem okej, ale ładowanie maga to jedna wielka zagadka. Gaz w tych magazynkach źle się rozprężą. Ogólnie trzeba go dobrze ogarnąć i wtedy można z nim działać. Ale szczerze mówiąc w akcji się nie sprawdza. Syfonu nie miałem, ale kultura pracy pistoletu jest np. w KSC o niebo lepsza. Wiem że to może i inna półka ale mówię o KSC tajwan :). Część zaniesiona do tokarza, który zrobi mi taką nową ze stali żeby pistolet działał jak trzeba. Kilka zabiegów kosmetycznych i da się zrobić z niego spowrotem wzór ideału ale na polu walki nie zdał u mnie egzaminu i niestety muszę wydać pieniążki na inną broń boczną, a Colt leży na półeczce.

 

Edit: literówka

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites

Uuu, a myślałem, że to w kontynentalnych Chinach wrzucają stare gacie do surówki... Co tu gadać, masz pecha, trafiłeś zły egzemplarz.

Się będziemy śmiać, jak się będę decydował, który z trzech Coltów Bella jest mój... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Sorki za odgrzewanie tematu, ale czy ktos mial to czynienia z tym:

 

COLT 1911 CO2 [WE]

 

http://www.allegro.pl/item432434369_colt_1911_co2_we]_340_fps_full_metal_gc0317.html

 

Ten sam pistolet, tylko magazynek na co2?

 

z allegro już zdjęte. Jeżeli myślisz tym:

http://gunfire.pl/product-yid-1152191263-P...911-na-CO2.html

(100 zł droższy), to ten sam, choć ze względu na magazynek co2 chwyt musi być ciut grubszy, ale i tak jest to najładniejsza replika 1911 A1 na co2, inne wyglądają jak Hi Capa. np. Cybergun. W tym gunfire jest kilka jego zdjęć - wygląda identycznie jak na green gaz, ale kapsuła co2, się w tak wąskim chwycie po prostu się nie zmieści. Nie wiem czemu Gunfire nazywa go Hi Capą.

Pytałem ich, czy ma blow back - odpowiedzieli, że tak i że jest w sprzedaży - inaczej niż na stronie

Ten z allegro i gunfire, a także airsoftguns.pl to jeden biznes z Wrocławia, ale na aukcji taniej o 100 zł. (było?) Kupiłem przed wakacjami u tego z allegro 1911 A1 WE na green gaz -transakcja bez uwag, replika działa bez kłopotów do teraz.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Odgrzewam ;)

Mam takie pytanie do użytkowników-jak z wytrzymałością i awaryjnością tej zabawki? Niestety zbyt wielu opinii tutaj nie znalazłem, a zastanawiam się nad zakupem tego pistoletu z Gunfire.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Kupiłem zarznięta używkę za grosze. Poprzedni właściciel nie wiem do czego jej używał, podejrzewam, że jako wiatrówki. Oceniam wiek na jakiś rok, albo i więcej. W środku był praktycznie cały połamany, ale strzelał, po 500-600 kulkach wymieniłem wadliwe elementy. Nie było właściwie potrzeby bo działał bardzo dobrze. Nie moge zrobić, aby za każdym razem magazynek mi zostawał w tylnej pozycji. Zaczep mi nie łapie na popychaczu kulek w magazynku i nie przeskakuje do góry.

Wadą jest to, że cholerstwo absolutnie nie toleruje małych temperatur, zaczyna strzelać od 12-15 w góre. Do tego, tylko na dobrym gazie. N a Ultra gazie strzela pięknie, na gazie od Krakmanów nie bardzo.

Nie żałuje ani złotówki wydanej na tego gaziaka i włoże w niego jeszcze sporo. Naprawdę warto.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...