Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Producenci szkieletow powinni sie raczej zastanowic jak ta "dwojke" przeprojektowac zeby sie miescila w body i do tego miala wytrzymalszy front, a nie wypuszczac coraz to nowsze ub3r gearboxy z coraz to nowszych gownolitow ktore i tak praktycznie niczym sie nie roznia.. ZnAl to ZnAl i chocbys dupe sobie urwal przy kombinowaniu jak z tych dwoch metali zrobic porzadny stop i tak nigdy nic z tego nie wyjdzie. Dla mnie jakies gearboxy systemy to najwieksza sciema i syf jaki prubuja wcisnac glupiemu klientowi. Jedyny plus to chyba wieksza precyzja wykonania...

 

W zasadzie im chodzi tylko o to by zarabiac na szkieletach bo 80% maniakow na eMki z nieszczesnym V2. Urwie ci przod GB to kupisz nowy niby lepszy ale tak na prawde tak samo syfiasty jak poprzedni. Wiec po co zaprojektowac gbv2 o nieco innej architekturze kiedy to super wzmocnione szkielety schodza jak swieze buleczki?..

Link to post
Share on other sites

100% prawda. Uważam, że czego by się nie zrobiło ze Znalem to i tak będzie Znal. Jakaś firma powinna się w końcu wziąć i zrobić szkielet ze stali. Mogę się założyć że większość by wybrała właśnie szkielet ze stali(nawet firmy krzak) zamiast pięknie wykonanego szkieletu Systemy/Deep fire ze Znalu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a wiec dostałem swoje GB .. i moge powiedzieć tak NAJ BARDZIEJ H** GB !

Odlwe jak niewiem co . Polowe rzeczy musialem pilnikiem scinać . Plytka selektora ognia do wypiłowania ... bo taki odlew nie dokładny ...

Te dołki które slużą do prowadzenia Tloka tak samo . Do spilowania i wygładzeni.

Gdy sobie z tym poradziłem ... nie potrafie wlożyć ani jednej z 3 prowadnic sprężyn.

2 chinskie i jedna jakaś markowa . Rowek jest za wąski .. myśle czy nie idzie tego oddać. Bo masakra za 180 zł ! chinski GB są lepiej wykonanne.

Link to post
Share on other sites

nie moga edytować .

 

Ale po 3h walki z tym GB udalo mi się zmontować GO :D

co mnie zraziło te zacieki .

Do plytki selektora trza bylo mocno spilowac nadmiar materialu.

jedno gniazdo na lożysko źle odlane .

I to że trza sienamęczyć z prowadnicą spręzyny.

ALE ! po zamontowaniu zdziwiony na maxa ! ROF o jakieś 10% w góre ! Brak porównania z JG gen.3 na lożyskach 6 mm ślizgowych .

 

Kilka wad i fakt faktem osoba któa chce to zmontować musi podejść z dużym zapasem czasu i cierpliwości . To nie jest GB włóż i działaj. Chociasz szkoda za tą kase. :/

 

Dziękuje Asgshopie za rady i pomoc z rozwiązaniem sprawy z prowadnicą sprężyny .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Planuje włożyć w ten szkielet FTK z Hurricane, oraz resztę części z GB King Arms.

Wiecie może czy będą jakieś problemy z pasowaniem tych części?

GB z King Armsa nie wytrzymało M120, zębatki ok, wszystko super, ale szkielecik się rozsypał od razu...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam kiepskią ocenę GB deep fire. Moja główna replika, M15A4Carbine od początków serwisowana tylko i wyłącznie w Asgshopie. Prawie zawsze byłem zadowolony. Po prawie 2 latach pękł mi GB stockowy CA (a miałem tam rózne sprężyny, głównie guardera sp110, sp120, sp130). Zrozumiełe jest bo troche nim postrzelałem. Za namową panów z asgshopu wstawili mi gb Deep Fire.

Najpierw problemy z selektorem (bardzo ciężko wskakiwał na auto) ale dowiedziałem się że taki już urok tych GB bo są "wzmocnione".

Potem replika przestała podawać poprawnie kulki. Chcąc wymienić zespół komory i lufy, coby sprawdzić czy w niej nie leży problem mym oczom ukazało się pęknięcie:

 

dsc03063.th.jpg

 

O ile pamiętam na gearboxie mam plombe z listopada 2008, a więc ok 6 miesięcy na M120. Gram głównie na limitach amunicji więc replika nie była jakoś mocno żyłowana. Do tego gdy było ponizej 10C na dworze używałem mojej "zimowej" repliki z GB v3 i M100.

 

Aktualnie replika poleciała spowrotem na serwis asgshopu. Może to była jakaś wada materiałowa i mi wymienią.

Ale jeśli tak mają te gearboxy to ja wole stockowy CA...

Link to post
Share on other sites

W środku jest BU Guarder + SP120 Guarder

Właśnie dostałem info że w Asgshop wymienią mi szkielet gratisowo :) To się nazywa solidność. Zastanawia mnie tylko czy nie wrócić do szkieletu stokowego CA na 7mm łożyskach (większej sprężyny niż SP120 nie chce).

Link to post
Share on other sites

Hmmm... GB ci pękł w dziwnym miejscu. Raczej mi się wydaje że to winna materiału.

Wada materiału. Co do selektora faktycznie trzeba DUŻO czasu poświęcić żeby śmigał idealnie.

Ps. Asgshop nie leci w kulki :P Raczej na odwrót zawsze poradzi i powie co i jak.

Link to post
Share on other sites

witam szanownych forumowiczów

otóz sam jestem włascicielem Gb deep fire na 7mm łozyskach

od początku uzywałem spręzyny 120 systemy i stwierdzam pękniecie po prawej strony GB :(, ale chciałbym przy okazji toczącej się dyskusji poruszyć temat ścisle jak sądzę związany z wytrzymaloscią GB, otóż chodzi mi o tzw. shock transfer system, jest to część stworzona w Stanach mająca na celu przejęcię części zkumulowanej na czole GB energii, powiem szczerze, że poważnie się zastanawiam nad zakupem tego oto cuda...

oto link z aukcji na ebay'u (swoją drogą również na wmasg'u był o tym krótki artykuł)

http://cgi.ebay.com/Airsoft-Ajax-Customs-S...%3A1%7C294%3A50

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przebieg około 2-3k kulek i już widoczne pęknięcie na prawej części gearboxa :(. Pech, czy też może przesadnie zachwalany szkielet? A to wszystko na stockowej sprężynie m120 (pewnie się już trochę zbiła) i zestawie borka guardera.

Edited by kicus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...