Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3512

Pakiety do Big lamy wchodza.

tylko ze to jest 11.1 V i musisz odciac jeden pakiet (oraz obciac jeden wtyk z balancera - ale to proste jest).

Potem lutujesz do tego jakis konektor (tak samo lutujesz po bokach w replice - nie musisz usuwac orginalnego wejscia na pakiety nimh.)

Ja zrobilem sobie na deansy duze - ale zajmuja mase miejsca.

Deansy male bylby lepsze - ale wtedy musialbym sie przy ladowaniu bawic w przejsciowki.

 

Zeby bylo smieszniej - na pojedynczym pakiecie 3.4 V gock tez strzela - tylko rof jest nedzny.

Link to post
Share on other sites

Z repliką powinieneś dostać ładowarkę zakończoną adapterem pod pakiet.

Pierwsze co zrobiłem to odciąłem adapter i używam do ładowania ładowarki modelarskiej bo ta z zestawu jest raczej mierna i szybko dobija pakiet przeładowując go jak się nie upilnuje czasu ładowania.

Druga sprawa że Chińskiej ładowarce nie zawierzył bym co do wartości prądu ładowania więc i czas ładowania ciężko ustalić gdzie zwyczajowo przyjmuje się ładowanie do 110% pojemności pakietu na prostej ładowarce transformatorowej.

Jak nie masz adaptera to masz mały problem, no ale od czego jest taśma klejącą żeby przymocować przewody od ładowarki, tylko trzeba określić biegunowość - np. diodą jeśli nie ma się miernika - pakietu żeby dobrze go podłączyć.

Link to post
Share on other sites

W adapter wchodzi pakiet a ładowarkę podłączasz nawet na pająka do kabli wychodzących z adaptera tylko dobrze by było przynajmniej zaizolować je.

Ew. zawsze możesz kabel adaptera upierdzielić tuż przy ładowarce i zakończyć go końcówkami typu banan czy jakie tam Imax potrzebuje, zresztą w zestawie chyba są krokodylki więc nie wiem w czym problem.

Link to post
Share on other sites

A po co odcinac w adapterze ??

Podlaczasz krokodylkami (powinny byc w zestawie z ladowarka).

Okragle w malej tamay to plus (czerwony).

Kwadrat w malej tamay to minus (czarny).

Jak masz adapter na duza tamaye - to odwrotnie.

Ale ogolnie zawsze jest - czerwony - plus, czarny - minus.

Zreszta jak podlaczysz odwrotnie to ladowarka ci to powie z tego co sie orientuje.

Link to post
Share on other sites

W zestawie jest wolnoładowarka na jednym kablu zintegrowana z adapterem do pakietu, pakiet nie ma złącza tayma, deans itp itd tylko blaszki na ściankach i jest wsuwany w adapter, dlatego trzeba odciąć adapter i podłączyć nawet na krokodylach do normalnej ładowarki.

Link to post
Share on other sites

Przy czytaniu tematu, wszedłem na Allegro i z ciekawości rozejrzałem się za gotowym Lipolem do Glocka. I trafiłem na to cuś: http://allegro.pl/dlugi-pakiet-li-pol-800mah-2s-20c-7-4v-turnigy-i1424881760.html

Porównując z wymiarami batki Big Lama 11.1v wychodzi mi że pakiet Turnigy mógłby pasować bez żadnych większych przeróbek prócz wtyków. Może się komuś przydać.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnoście Glocka Cymy. Jak to jest z awaryjnością, jak wypada do gaziaków, (wiem że Cm.030 ma 200fps ale za to w zimie będzie działał) i czy ciężko jest go rozłożyć i złożyć. Wiem że jest poradnik ale poradnik a praktyka nie zawsze muszą się pokrywać.

Link to post
Share on other sites

Na dystansach na jakich używa się bocznej spokojnie wystarcza, co prawda nie jest to TM gdzie przy odpowiedniej wprawie można na 40m w sylwetkę trafić.

Mój ma chyba 3 lata, jestem drugim właścicielem i nadal strzela.

Rozbieranie to pikuś pod warunkiem ze nie rozbieramy GB, wszystko lubi wystrzelić a potem może być problem ze złożeniem jak ktoś jest nie obyty z GB'ami.

Warto odkleić okładziny, wyczyścić z taśmy dwustronnej, zrobić otwory pod piny z body i przykleić na stałe, po 2 demontażach okładziny już raczej nie trzymają się chwytu.

Link to post
Share on other sites

Moj tez ma 3 lata. Zima na lipolcu strzela jak zloto.

Na 30 m trafiasz 2/3 strzaly z lewej reki w sosne ;)

Ogolnie zasieg max jak dobrze sie ustawi hopa i kulkami 0.25 to wlasnie kolo 25-30 m celnego.

Ale tu celny a maxymalny to wlasciwie to samo bo potem kulka upada na ziemie.

 

Gearboxa nie ma sensu rozkladac.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

 

Zakupiłem dziś Glocka i mam już taki problem, a może pytanie...

 

Mianowicie po mocniejszym naduszeniu spustu, przy ustawieniu SEMI replika oddaje 2 strzały - zupełnie jak burst. Spust wydaje się być jakby dwustopniowy, kiedy duszę z umiarem, strzelam pojedynczo, kiedy "do końca" po 2 kulki. Nie są to żadne zacinki, tylko dokładnie 2 strzały.

 

Auto działa normalnie oczywiście.

 

Czy to jakaś usterka? Jak sobie z nią poradzić? W zasadzie nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, tak pytam...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z tym ale na twoim miejscu bym nie dusił za mocno spustu.

Jak zdejmiesz zamek pociągnij za spust, zobaczysz z prawej strony cięgno/popychacz, które to lubi sobie pęknąć...

Możesz ew wykręcić tylni element na którym zatrzaskuje się bodajże zamek, pod tym elementem powinna być stożkowa sprężyna dociskająca przerywacz, rozciągnij ją troszkę lub zastąp mocniejszą, może to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Nie znam nazewnictwa w tej materii za bardzo, niemniej jednak zauważyłem, że jest tam z tyłu takie metalowe "coś" leżące jakby na drugim plastikowym czymś. W momencie oddawania strzału przesuwa się to do przodu, zaskakuje i blokuje się na tym "czymś", na którym początkowo "leży". Czy to to, o czym piszesz?

 

Zauważyłem też, że selektor działa na tej zasadzie, że blokuje fizycznie ruch wymienionego elementu, przez co nie może on "zaskoczyć", a replika powtarza wtedy strzał.

 

Nie rozumiem tylko na jakiej zasadzie strzela to 2x. Naciskam spust lekko, strzeli raz i zaskoczy. Nacisnę mocniej - 2 strzały i zaskakuje. Podobnie trochę jak w AUGu.

 

Regularność i powtarzalność tego zjawiska jest tak duża, że zacząłem się zastanawiać czy aby Cyma w jakiejś nowej wersji (kupiłem w Specshopie zdaje się z nowej dostawy, bo dopiero nie było) nie zaimplementowała doubla :P

 

Jak wspominałem, nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, gdyby coś - gwarancja jest ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. Sprawdzę jeszcze u kolegi przy najbliższej okazji, jak u niego to wygląda, czy aby mam tam wszystko na swoim miejscu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...