Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XM8 [SRC]


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema.Zrobię recenzję Xm8 SRC nie jest to moja replika tylko kolegi :cry: .Ale napisze nieco o niej.

Replika jest wykonana nieźle :wink: ale spasowanie niektórych elementów pozostawia wiele do życznia np.kolba bardzo ciężko ją rozłożyć i złożyć i jest strasznie kiepsko spasowana :???: .Jedno co w tej replice jest extra to luneta :uśmiech: tylko po co w niej 3x zoom :wink: ale dobże ,że jest cała metalowa :wink: .Jedną największą chyba wadą tej repliki jest (akumulator) a raczej miejsce w które możemy go upchnąc :strach: miejsca w chwycie przednim jest tak mało ,że tylko LipO się tam zmieści nie wiem po co krakman daje gwarancje na replike,jeżel isami polecają do Xm8 akumulator LipO po którego zamontowaniu automatycznie traci sięgwarancje :wink: .Nie rozumiem ich czasem :poddanie: .

Jutro napisze jak replika strzela :lol: .

Link to post
Share on other sites

Fajnie :uśmiech: . A ta luneta to fajna jest? :wink: Dobra jakość światła? :-P No i jaki to ma krzyż? :???: Na górze jest chyba też kolimator, tak jak to ma miejsce w G36, prawda? :killer: I jeszcze piszesz, że luneta jest extra, a potem piszesz po co w niej zoom? :wink: :poddanie: :roll: :???: Poza tym zoom, to raczej zmienne powiększenie. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Fajnie :uśmiech: . A ta luneta to fajna jest? :wink: Dobra jakość światła? :-P No i jaki to ma krzyż? :???: Na górze jest chyba też kolimator, tak jak to ma miejsce w G36, prawda? :killer: I jeszcze piszesz, że luneta jest extra, a potem piszesz po co w niej zoom? :wink: :poddanie: :roll: :???: Poza tym zoom, to raczej zmienne powiększenie. :uśmiech:

 

Hym luneta jest extra z wykonania :mrgreen: .Nie ma tam też zadnego kolimatora :wink: :-P .

Link to post
Share on other sites

Wspomnieliście, że jeśli zamontuje się baterię li-po to traci się gwarancję i chciałem się dowiedzieć, czy tak jest przy każdej replice u krakmana czy tylko przy XM8 bo to komplikuje.

Ja pytałem o lipo u krakmanów i powiedziano mi że za 7,4 V gwarancji nie zabierają, tylko za 11,1 V

Link to post
Share on other sites

Ja pytałem o lipo u krakmanów i powiedziano mi że za 7,4 V gwarancji nie zabierają, tylko za 11,1 V

 

Powiem tak sam chciałęm kupić Lipo 7,4 V do sr4a1 i zamontować sprężyne 100 KRAKMAN powiedział ,że na każde LipO zabierają gwarancje ,gdyż akumulatory typu LipO są bardzo wymagające i trzeba o nie dbać.

 

Mam jeszcze pytanie co może siędziać z XM8 kolegi nie da się przestawić HU jak jest na max to i tak kulki lecą w dół jak szalone i do tego strasznie skręcająw prawo .Zasięg xm8 to jakies 20 m :strach: :cry: .CZego to może być wina? :killer:

Link to post
Share on other sites

A więc tak, xmka jest moja, więc dorzuce swoje 3 grosze:

kolba mimo ze cięzko ją rozłożyć złożyc to ma luzy(i przez to delikatnie trzeszczy), tzn lata gibocze sie tak jak pewiem człowiek opisywał na filmiku na YT.

Luneta jest całkiem ok. krzyż ma najzwyklejszy, w kształcie + , bez żadnej podziałki, podświetlenia itp. Przy lunecie znajduje sie pokrętło które jest przymocowane na stałe, nie ma zadnej regulacji.

rególacja przyżadów celowniczych mechanicznych-wielka nie wiadoma dla mnie, lunety przynajmniej u mnie- też srednio

pin na którym trzyma się zamek przytrzymujący/ zwalniający magazynek wypada bez wiekszych problemów, więc łatwo go zgubić w akcji,

punkty do montażu paska taktycznego- niezbyt im ufam,

front grip - ten czarny element na dole jest plaskowy, liczyłem na jakiś materiał antypoślizgowy, na stopce kolby zreszta jest tak samo.

atrapa zamka okna wyrzutu łusek jest cała metalowa.

na razie to tyle, mimo iż jest to szara wersja to nie wygląda tak zle jak na fotach krakmana.

 

________________________________________

chciałbym się jeszcze zapytać, może ktoś wie do czego służy element zaznaczony na czerwono?

czy jest to może coś a' la wywietrznik? gdyż planuję pomalować to na czarno, aby wyglądało realistyczniej.

78857378.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Akumulatory Li-pol i Li-ion trzeba dbać w tym sensie, że wymagają specjalnej ładowarki z balanserem oraz nie wolno ich rozładować poniżej pewnej wartości V bo inaczej po prostu są do wyrzucenia. Dlatego poza zakupem samej baterii należy jeszcze kupić odpowiednią ładowarką oraz układ zabezpieczający, który odetnie zasilanie kiedy napięcie a akumulatorze spadnie poniżej dopuszczalnego poziomu :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

no cóż moje xm8 się posypało...

od pierwszej strzelanki czułem ze coś jest nie tak z tym karabinem, wypadł mi pin od zamka zwalniającego magazynek, ale bez namysłu uciąłem śrubę i juz mam tak dopasowany ze za nic nie wypadnie,

potem kulki zaczęły się blokować w komorze HU, więc karabinek wystrzelił kilka i się zacinał, rozebraliśmy z kolegą, przeszliwowaliśmy nadlewy, wymieniliśmy hopkę, zrobilismy teflonfixa i różne inne zabiegi- w gearboxa nie ingerowaliśmy- bez większych rezultatów, po paru minutach zaczął dziwnie pracować, jeszcze dwa strzały i zęby się posypały w gearboxie, prawdopodobnie było złe podkładkowanie, ale zobaczymy co specjaliści z krakmana powiedzą...

 

sory za chaotyczny opis ale jestem szczerze powiedziawszy zażenowany, zawiedziony i zdziwiony tym co się stanęło.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Tylko wiesz, tunningowany chinol nie dorówna markowej replice, w xm8 jest nie standardowa komora. A np. jakbyś kupił jakąś markową emkę powiedzmy za 1000zł z tunningiem tak 1500zł, na pewno zadowoli Cię osiągami i wykonaniem. Poza tym wyszło by drożej kupić chinola i wszystko w nim wymienić, niż kupić firmówkę i mieć to wszystko od razu. Ja już to przerabiałem, miałem PJ16, wymieniałem dokumentnie wszystko, GearBox G&P, lufę, gumkę, silnik, baterię... wszystko się wzięło sypło. A jak policzyłem wszystkie części które wymieniałem, serwisy itd. wyszło mi ok 2000zł... Za tyle mógłbym kupić M16 KWA albo G&P. A tunningowany chinol nawet nie dorówna czasem swoimi 430fps, 350fps w replice G&P.

Link to post
Share on other sites

"Tylko wiesz, tunningowany chinol nie dorówna markowej replice, w xm8 jest nie standardowa komora. A np. jakbyś kupił jakąś markową emkę powiedzmy za 1000zł z tunningiem tak 1500zł, na pewno zadowoli Cię osiągami i wykonaniem. Poza tym wyszło by drożej kupić chinola i wszystko w nim wymienić, niż kupić firmówkę i mieć to wszystko od razu. Ja już to przerabiałem, miałem PJ16, wymieniałem dokumentnie wszystko, GearBox G&P, lufę, gumkę, silnik, baterię... wszystko się wzięło sypło. A jak policzyłem wszystkie części które wymieniałem, serwisy itd. wyszło mi ok 2000zł... Za tyle mógłbym kupić M16 KWA albo G&P. A tunningowany chinol nawet nie dorówna czasem swoimi 430fps, 350fps w replice G&P."

 

He he he he he... jasne :P Ja mam same "chinole" i nie narzekam. Nie zauważyłem szczególnych różnic w strzelaniu. Ludzi i tak daje się skutecznie zdejmować. Awaryjność 5 replik jest zerowa. Jedyne co w nich zwykle wymieniam to gumki HU i ewentualnie lufy :) Za 1150 zbudowałem sobie to http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/34620_1418091224337_1594347328_31012335_5117465_n.jpg Jak bym lepiej poszukał był by o 300 PLN tańszy (koszt szyn RIS).

 

Jak już tu pisałem wcześniej miałem RPK od SRC. Strzelane prawie cały czas na full auto, po 1000-2000 kulek na strzelankę. Dopiero po ok 60000 zaczęły się problemy bo styki się zwęgliły :) Potem są sprzedałem na części, wtedy jeszcze nie umiałem za dobrze naprawiać replik.

 

Jak ktoś chce brać "rybkę" to wydaje mi się, że z SRC nie powinien mieć większych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...