Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XM8 [SRC]


Recommended Posts

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=8256&name=BFT_-_Kolimator_TI_1x24_-_Red/Green_Dot

 

Ten może być ok, ale sam nie sprawdzałem. Swoją drogą jestem ciekaw opinii na temat XM8 od SRC z III generacji bo zamierzam nabyć jeden dla siebie. Kumpel w teamie ma G36k od SRC i ma jakieś problemy z HU bo mu kulki skręcają nieco w prawo. Jak wygląda praca HU w XM?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replika kolimatora T1 z G&P + montaż tajwangunu - http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_montaze_szyny_montazowe/wysoka_szyna_montazowa_podwyzszajaca_optyke_shs-2288.html

replika wygląda tak

94880eb129ead584m.jpg

 

Na razie nie mam z nią żadnych problemów - wszystko jest OK. Jedynie co mam zastrzeżenie to rączka transportowa nie jest wypukła do góry co widać na zdjęciu :(

Edited by konradd
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To pozwolę sobie odkopać temacik :D Czy też macie problem z wyrobioną blokadą kolby ? Bo u mnie się wyrobiła i mimo gruntownych przeróbek nie jestem w stanie zrobić tak by przy ciut mocniejszym oparciu sie na kolbie mi sie nie wsuwała ... Macie już jakieś przetestowane i sprawdzone rozwiązania ?

Link to post
Share on other sites

Nie można edytować wczorajszego posta, więc dopiszę że mam rozwiązanie na problemy z kolbą więc jeśli ktoś cierpi jak ja cierpiałem z powodu wyrobionej blokady kolby to walcie do wujka Stena na priv po gotowe, tanie ( i bardzo mocno trzymające kolbę ^^ ) rozwiązanie ;)

 

A co do pytania o kolimator to AimPoint CompM2 na montażu skośnym zamontowanym w drugą stronę niż się zwykle montuje wygląda bardzo fajnie :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Wie ktoś może jaką długość ma stockowa dysza w XM8 lub mógłby zmierzyć?

Tyle co standardowa dysza G36, tj. 25mm, jest ona uszczelniona (przynajmniej w III gen.)

 

Niedawno dostałem moją XM'ke, jest ona III gen.

+ środek (normalnie cudownie, kolorowo i szczelnie)

+ wygląd

+ przyrządy celownicze

+ znikome luzy

+ w zestawie sprężyna M120

 

- ten plastik jest słabej jakości...

- praca selektora do poprawy

 

Godny polecenia. Jak za tą cenę jestem w pełni zadowolony.

 

EDIT:

 

Chciałbym dodać po czasie użytkowania, że jest jeden problem.

W Xm8 jest dystanser, tak jakby..., ale metalowy. Pogorsza to lot kulki, bardzo.

Do lepszej pracy należy go przypiłować i dać zwykły dystanser. Piłujemy do momentu aż przy zastosowaniu nowego dystansera w lufie gumka nie wystaje na położeniu zero HU. Poprawiło to pracę hop'a bardzo i nie lecą kulki po 2, jak to poprzednio.

Tak u mnie wygląda spiłowana część.

Można zastosować tą samą część z komory od G36 JG.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Takie pytanko odnośnie mocy, mianowicie mam wszystko prawie w 100% doszczelnione- małe straty na tłoku, sprężyna podobno M140 - twarda jak cholera :) i do tego zasięg na poziomie M110 -,-'

 

Moje podejrzenia nakierowały się na dyszę - stockowa mówicie ma te 25 mm, ale może jakaś dedykowana do innej repliki jest lepsza ? Ktoś miał podobny problem ? Bo wydaje mi się że mam olbrzymie straty mocy na komorze i nie wiem może czy to nie wina dyszy.

 

Ktoś to mocniej tuningował i pomógłby :) ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sprawdzone , nie podchodzi komora od JG , mimo piłowania komory i części body kulki się zacinają i nie podają także nie ma większego sensu wymiana komory :)

 

Co do gumki to sprawdzałem na 5 różnych i nadal to samo...

 

Teraz stawiam na śrubę w chwycie pistoletowym która dociąga GB na miejsce w dolnym body, może ją dokręcam za mocno i GB się przekrzywia, zmienia się kąt wejśca dyszy w komorę przez co są straty ? Gdzieś czytałem że w Mkowatych jak się niekiedy za mocno dokręci śrubę mocującą kolbę to prowadnica sprężyny wygina się i jest znaczny spadek mocy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...