Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maskowanie twarzy...


Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To po co to pokazywałeś? Żeby się pochwalić, że masz farbki?

 

 

Nie, jak bym chciał sie pochwalić trzymał bym w reku pożyczone m16 CA na tle Nissana 350z sąsiada...a pokazałem mniej więcej jak to robie (chodzi mi o kolory i ułożenie)

 

Pozdrawiam Grucha827

Edited by Grucha827
Link to post
Share on other sites

Sadek u mojej cioci:)

Inna sprawa. Koszulka koloru czerwonego świetnie tu pasuje:)

Sorry za czepliwość ale jak już coś robić to dobrze i do końca.

Taka rada,Maluje się CAŁA TWARZ,niezależnie od siateczek i innych mordeczek. Nie ma co robić ale pasów albo wzorów bo po 2,3 godzinach i tak to będzie ładna maskująca plama:)

Link to post
Share on other sites

To po co to pokazywałeś? Żeby się pochwalić, że masz farbki?

 

 

Sadek u mojej cioci:)

Inna sprawa. Koszulka koloru czerwonego świetnie tu pasuje:)

Sorry za czepliwość ale jak już coś robić to dobrze i do końca.

Taka rada,Maluje się CAŁA TWARZ,niezależnie od siateczek i innych mordeczek. Nie ma co robić ale pasów albo wzorów bo po 2,3 godzinach i tak to będzie ładna maskująca plama:)

 

Jako tako plama była, a o paskach gdzieś przeczytałem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najważniejsze w malowaniu to twarzy to pokryć farbą całą twarz, szyję uszy, niezapominać o ustach itp.

Należy dążyć do zamazywania rysów twarzy, ci którzy uważali na lekcjach plastki będą wiedzieli o co chodzi. Ciemniejszym kolorem farbki malujemy wystające elementy twarzy tj. nos, podbródek kości policzkowe, łuki brwiowe. Jaśniejszm kolorem malujemy części wklęsłe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zdaje się, że są przynajmniej dwie szkoły malowania. Podobnie jak doboru wzoru kamuflażu na mundurze. Zdjęcie Gruchy doskonale pokazuje najczęstsze błędy i w tym sensie jest jak najbardziej na miejscu. Najlepiej uczyć się na błędach, optymalnie cudzych :D

 

Innymi słowy - źle - postaraj się bardziej korzystając z uwag kolegów i pokaż wersję poprawioną. I będziemy mieć

1. Poprawną wersję na zdjęciu

2. Świadomość, że zrobiłeś postęp

 

Pozdrawiam

 

P.S. I jeszcze jedna rzecz. Malowanie trzeba poprawiać. U mnie po ok 2h zaczyna już być widać bladą skórę. Po kolejnej pozostaje już niewiele farby.

Edited by Grey
Link to post
Share on other sites

Ostatnio brakło mi farb,nie nastawiałem się specjalnie na maskowanie,(tu stara,pomalowana patrolówka).Znalazłem w plecaczku kawałek farby czarnej dosłownie wielkości paznokcia od małego palce. Zrobiłem coś takiego:

http://i24.photobucket.com/albums/c17/Matt...SG/DSCF1662.jpg

http://i24.photobucket.com/albums/c17/Matt...SG/DSCF1663.jpg

Wiem,ze to nic nie dało ale moją tradycją jest,że maskuję twarz a po drugie,lepsze to niż goła,"blada twarz" :lol:

 

[Nie rozwalaj forum dużymi zdjęciami.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Kiedyś, gdy robiłem eksperyment z chlorofilem, to udało mi się rozetrzeć moździerzem kilka liści na proszek, więc i tu możnaby to zastosować, ale... obawiam się, że węgiel jeszcze ujdzie, ale nakładanie na siebie sproszkowanej rośliny może wywołać reakcje alergiczne i podrażnienia (nawet u "niealergików"), więc ten sposób odradzam, a to chyba jedyna droga do zrobienia naturalnego koloru zielonego.

Link to post
Share on other sites

Masz racje....Lepiej więc nie kombinować :P

 

Znalazłem starą fotkę....moje początki z maskowaniem.

Tak.wiem. szyje mi widać,ale guzik mi odpadł,a golf w którym byłem ściągnąłem,gdyż było mi w nim zbyt gorąco.

 

 

8553f5639e.jpeg

 

Jak to ocenicie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Jak to ocenicie?

 

Nie szargaj munduru wojska polskiego :wink:

 

Co do używania jednego koloru w tym przypadku czarnego to już najlepiej usmarować całą twarz niż tylko jej część. Minimum dwa kolory zielono-czarny, zielony cała twarz a kości policzkowe itd na czarno. Ogólnie każdy element który jest wystający na twarzy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...