Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maskowanie twarzy...


Recommended Posts

Sorki, że sie wtrące ale ja używam farby camtech.To jeśli chodzi o malowanie twarzy.

Do tego kapelusik i czasami jakaś chusta na szyję.

 

Pytanie do forumowiczów. Pilnie poszukuje farby camtech od miesiaca szukam i nigdzie nie mogę znaleźć.Znacie sklepy w których jest do kupienia farba Camtech i jest dostępna w magazynie?

 

Dziekuje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pilnie poszukuje farby camtech od miesiaca szukam i nigdzie nie mogę znaleźć.Znacie sklepy w których jest do kupienia farba Camtech i jest dostępna w magazynie?
Wylacznym przedstawicielem Camtecha jest SpecOps, wiec inne sklepy nie beda mialy. Faktycznie, przez jakis czas nie mieli, ale wczoraj byla dostAwa i juz sa.
Link to post
Share on other sites

Wylacznym przedstawicielem Camtecha jest SpecOps, wiec inne sklepy nie beda mialy. Faktycznie, przez jakis czas nie mieli, ale wczoraj byla dostAwa i juz sa.

 

Ja zam jeszcze jeden sklep:

 

Proszę bardzo:

 

http://www.militaria.pl/farba_do_kamuflazu...1154&ban=60

 

Ogółnie to polecam farbę camtech. Choć co prawda przydały by sie troszkę ciemniejsze kolory.

Edited by runer11
Link to post
Share on other sites

Prosze o pomoc , 2 dni temu kupiłem farby do maskowania z napisem :6850-12-160-1358

Schminke -Tran-Gesicht

Florida Chemie Holzminden

Kuhl aufbewahren

Entferen:

Mit Lappen und Seife (opis z koloru brązowego)

 

Po ich zmyciu zaczeły występować dziwne obiawy np: Oczy zaczeły bardzo szczypać , piec i boleć do tego stopnia że przez pewien czas praktycznie nic nie widziałem po kilku godzinach to przeszło , nie wiem czy w waszym przypadku też coś takiego zaistniało...

Link to post
Share on other sites

Albo jest bez atestu albo masz uczulenie...

Ewentualnie to reakcja organizmu na środki zmywające mam znajomego co się zmywał chusteczką nawilżona jakimś g.. i wyglądał później jakby go komary pokąsały...

 

Ja u siebie nie stwierdziłem żadnych takich objawów.

Link to post
Share on other sites

Ja o osobiście stosuje farby, ale mój kumpel ma maskę http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...a-na-twarz.html

pomalowaną w kamuflaż flectran do munduru pasuje mu, a inny ma kominiarkę czarną pomalowaną dodatkowo zielonym i brązem z doszytymi około pięcioma-sześcioma paskami pofarbowanej juty. Fajnie sie do tego komponuje z z kapeluszem, ale maska + farby tam gdzie maska nie zakryje jest super. W lecie preferuje płyn na robaki i to dużo, już nie raz kleszcza przyniosłem :) :uśmiech:

 

[Pisz poprawnie. Piszesz tak bełkotliwie, że nawet nie chce mi się poprawiać. Po prostu będę kasował]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ja maluje twarz tak:

 

http://photos14.nasza-klasa.pl/dev37/0/034.../0034454605.jpg

 

kamuflaż nie najlepSZy, ale zadanie swoje spełnia._Ostatnio zacząłem malować jeszcze innym sposobem_(też dobrym)._Po prostu nakładam na całą twarz,_uszy, szyje z przodu zielona barwe a na to maluje czarne albo brązowe nieregularne smugi(grube i cienkie)._Efekt jest zadowalajacy..._znikam_:)_hehe :ok:

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Danlew to nie taka prosta sprawa jak by Ci się mogło wydawać.

 

Można się "ubrudzić" jak napisałeś ale gwarantuję Ci że kominiarka czy "ubrudzenie" nie ma nic wspólnego z porządnym "malowaniem" twarzy.

 

Maskowanie twarzy nie polega na "zlikwidowaniu" "odbijania słońca/światła" ale na odpowiedniej grze światłocienia w taki sposób żeby maksymalnie "wypłaszczyć" rysy twarzy. Idealne malowanie twarzy to takie kiedy patrząc na twarz wydaje Ci się że jest płaska jak deska. A wbrew pozorom to jest to dość trudna sztuka.

Link to post
Share on other sites

Co do malowania twarzy to dosyć prosta sprawa.

 

Zakładając że słońce pada mniej więcej z góry - godzina 12 - tworzy obszary gdzie jest cień i obszary mocno oświetlone. Wystające elementy twarzy należy pomalować ciemną farbą. Nos, dolną część czoła, boczne kości twarzy. Te części twarzy które normalnie są zacienione należy pomalować na jasno, na przykład oczodoły, górę szyi. Kompensuje to za oświetlenie i jak napisał Thor spłaszcza twarz.

 

Co do wzoru w jaki rozkładać farbę polecałbym rozmieścić plamy podobnie jak w naszym wz93, czyli nieregularnie. Malowanie twarzy w pasy nie jest najlepszym kamuflażem, a już jeżeli to niech będą pod kątem 45 stopni - równoległe albo prostopadłe do twarzy w ogóle nie rozbijają kształtu głowy.

 

Co do alergicznego kamuflażu - żeby sprawdzić czy ktoś ma alergię na farbę to w kąpieli solidnie wyszorować wewnętrzną stronę przedramienia i po wytarciu się od razu nałożyć małą centymetrową kropkę. Jeżeli po pół godzinie jak się zmyje kamuflaż miejsce swędzi albo jest widocznie bardziej czerwone od reszty to ma się na tą konkretną farbę uczulenie. Jeżeli kogoś szczypią oczy to niech nie maluje sobie oczu tylko kupi przyciemniane okulary/gogle - zza nich w jasny dzień nie będzie widać czy jest kamuflaż czy nie.

Link to post
Share on other sites
Zakładając że słońce pada mniej więcej z góry - godzina 12 - tworzy obszary gdzie jest cień i obszary mocno oświetlone.
To jak pójdę na akcję nie mogę się nawet odwrócić? Zawsze przodem do słońca? A jak będę się chciał wycofać to tylko tyłem?
Link to post
Share on other sites

Foka, możesz być tak miły i nie czepiać się nieistotnych pierdołów? Niewiele mnie obchodzi jak się wycofujesz możesz nawet podskakiwać i merdać płetwą.

 

Godzina 12 jest dla celów ilustracyjnych - żeby łatwiej sobie było wyobrazić gdzie pada cień a gdzie jest obszar bardziej oświetlony, i w związku z tym gdzie dać jasną farbę a gdzie ciemną. Tak mnie nauczono i tą wiedzę przekazuje dalej. Jeżeli masz merytoryczne uwagi to bardzo chętnie posłucham.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...