Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hyh wciaga i to jeszcze jak. Ja pamietam jak kiedys po drodze z gieldy kupilem sobie pas a teraz mam 2 ladownice, 2 maniery, saperke, latarke, cargo, kamizelke ETLBV i tak jakos wyszlo ze zostalo mi jeden pas i jedne szelki :)

 

Co do tematu to jak mowil przedmowca to to to oporzadzenie mozna customizowac ;> Ja polecam 2 manierki i 2 ladownice a jak bedzie kamizelka jakas LBV to ladownice przerobic na takie utility pouch.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak połączyć Butt Pack z szelkami typu "Y" z ALICE? Wiem jak to zrobić z szelkami typu H, ale jak z Y. Ma ktoś może jakies rysunku lub fotki. Druga rzecz, to jak wyglada kombinacja Butt Packa z zespołem pośredniczacym do noszenia tego jak plecak.

Link to post
Share on other sites
Jak połączyć Butt Pack z szelkami typu "Y" z ALICE? Wiem jak to zrobić z szelkami typu H, ale jak z Y.

Obawiam sie, ze jesli masz buttpacka IIFS to nie da rady. Buttpacki te przypina sie do D-ringow, ktore znajduja sie na kamizelkach.

 

Buttpacki ALICE natomiast, same w sobie maja D-ringi, wiec przypiecie szelek nie stanowi problemu. Jak tylko moja cyfrowka wroci do domu, to postaram sie strzelic jakies fotki.

Link to post
Share on other sites

THX wszystkim. Po poście DRD i spojrzeniu na rysunki w "Amerykańskim ekwipunku bojowym 1910-88" zrozumiałem dlaczego Y na końcówce do zaczepiania o pas mają rozdwojoną końcówkę.

Butt pacaka jeszcze nie mam, ale planuję go kupić w najbliższym tygodniu. Co do końcówek, to najwyżej zrobię sobie odpowiednią przelotkę (kawałek taśmy i zależnie od typu D-ringi lub karabińćzyki).

Link to post
Share on other sites
Jak połączyć Butt Pack z szelkami typu "Y" z ALICE? Wiem jak to zrobić z szelkami typu H, ale jak z Y.

Obawiam sie, ze jesli masz buttpacka IIFS to nie da rady. Buttpacki te przypina sie do D-ringow, ktore znajduja sie na kamizelkach.

Butpacki IIFS też mają D-Ringi i są całkowicie kompatybilne z ALICE.

Poza tym bardzo częstą zasadą jest dopinanie D-Ringów razem z zaczepami szelek ALICE do pasa głównego. Wtedy butpack nie podchodzi tak wysoko i system jest wygodniejszy przy noszeniu plecaka. Można też D-Ringi przypiąć razem z klipasmi butpacka do pasa.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ze odnawiam topic ale mam pytanie co do Alice'a

 

Czym rozni sie Combat buttpack od Training buttpack? ja mam cos co na kontrakcie jest okreslone jako 'Training field pack' (pack, field, training jak ktos woli). Wiem, ze sa jeszcze wersje Combat czy Combat/training. Moja wersja ma niby wszystko na miejscu ale ma takie nitowane dziurki na jednym boku na klapie no i jest jasniejsza, nie taka zielona tylko jak sucha trawa prawie. (Moze to czas i ten 'Kret' do prania)

 

Jakie zastosowanie maja D-Ringi na plecach w ETLBV? Co tam sie mocuje wedlog tworcow? :>

 

Ma ktos cos w rodzaju IIFS manual?

 

Halik

 

Nowego topicu zakladac nie bede bo juz jeden jest :)

 

Mam skromne pytanko:

 

Gdzie znajduje sie kontrakt plecaka ALICE Medium, samego worka?

 

Stronka recon.inten.pl nie dziala mi i nie moge sie dowiedziec zabardzo :(

 

Troche OT:

Jak to jest z kontraktem z numerem? Co oznaczaja te pierwsze literki jak SPO czy DLA? To jest poprostu nowsza seria jakas czy cos? :>

 

Z uszanowaniem ;> Halik

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 4 months later...

Na pewno allegro, nadupnik kupowałem w demobil.pl bo nigdzie wtedy nie go nie było. Warto też zobaczyć ofertę sklepu Vive Army (wpisz w google) również na allegro się wystawiają, warto pogadać bo mają mnóstwo rzeczy.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy operator m249 nosił na pasie ładownice na magi do zwykłej emki?

Gdzie dostac taką ładnownic na alice na magi od SAW`a? Pojawiają się czasem na allegro, ale nie zbyt często. Może są gdzieś na sklepie? Nie wiem czy dobrze określiłem o co mi chodzi.

 

Pozdrawiam

 

Wroobel

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...