Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam...

 

Jesli chodzi o pokrowce maskujace na plecaki to dzisiaj odebralem zamowiony przeze mnie.

 

No coz, bardzo fajna rzecz - sciagacz z gumy takiej jakiej uzywa sie w sciagaczach plecakow turystycznych, plastykowa blokada, sznurki do mocowania na plecaku i co najlepsze... moj egzemplarz wykonany jest z nylonowego rip stopu :D , zeby bylo jeszcze lepiej to material ten jest podgumowany od spodu. Pokrowiec przeznaczony jest na niemieckie plecaki wojskowe Kampfrucksack (65l) ale na mojego Rangera 75l pasuja bez problemu (i jest jeszcze sporo miejsca na ponaczepianie na plecak sprzetu). Wiem, ze istnieje tez wersja na plecaki Gebirgstruppen (czyli te mniejsze - mozna taki kupic na military.pl i militaria.pl) - jak tylko bede mial okazje kupie rowniez na ten plecak.

 

Najsmieszniejsze, ze pokrowce te robione sa na zamowienie Bundeswehry przez znienawidzona przez wielu firme MilTec (nie wiem na ile informacja prawdziwa) !!! To by wyjasnilo jakosc tego towaru - naprawde wzorowa, nie ma do czego sie przyczepic. Moj egzemplarz nie ma jednak zadnych pieczatek wojskowych :( .

 

Ronin

 

p.s.

 

Za duza wersje pokrowca zaplacilem 15 E. Mniejsza kosztuje 10 E.

Pokrowce sa robione w flecktarnie ale znajac MilTec sa tez wersje w woodland, dpm czy inne.

Link to post
Share on other sites
No coz, bardzo fajna rzecz - sciagacz z gumy takiej jakiej uzywa sie w sciagaczach plecakow turystycznych, plastykowa blokada, sznurki do mocowania na plecaku i co najlepsze... moj egzemplarz wykonany jest z nylonowego rip stopu  :D , zeby bylo jeszcze lepiej to material ten jest podgumowany od spodu.

moj pokrowiec (US) ma tylko gume na okolo... guma jest zaszyta wiec zadnych dodatkowych sciagaczy nie ma. sznorkow czy trokow tez nie... po prostu :kondon" nakladany na plecak...

zrobiony jest z grubek materialu, wyglada na impregnowany

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

pozwole sobie odgrzac tenze temat gdyz frapuje (nie mylic z sexylosersowym "fapaniem") mnie pewna kwestia.

 

chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob przymocowuje sie plecak ALICE do szelek ALICE, tzn co wykorzystujemy w tym celu na szelkach, a co na plecaku (ktore zaczepy). niestety nie mam dostepu do do zadnego plecaka ALICE (zreszta do szelek tez nie), w zwiazku z czym nie moge tego sprawdzic samodzielnie, a w materialach znalezionych w sieci, nie widzialem zadnego "idioten-poradnika". bylbym wdzieczny gdyby ktos mi to wytlumaczyl (oczywiscie najlepiej w postaci obrazkow, moga byc nawet w stworzone w paincie)

 

btw. Szaszłyk, twoj artykul o oporzadzeniu ALICE byl ciekawy, ale wlasnie brakowalo mi tam jakiegokolwiek wspomnienia o plecakach :)

 

ps. dziekuje moderatorowi za odblokowanie tematu na moja prozbe

Link to post
Share on other sites
pozwole sobie odgrzac tenze temat gdyz frapuje (nie mylic z sexylosersowym "fapaniem") mnie pewna kwestia.

 

chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob przymocowuje sie plecak ALICE do szelek ALICE, tzn co wykorzystujemy w tym celu na szelkach, a co na plecaku (ktore zaczepy). niestety nie mam dostepu do do zadnego plecaka ALICE (zreszta do szelek tez nie), w zwiazku z czym nie moge tego sprawdzic samodzielnie, a w materialach znalezionych w sieci, nie widzialem zadnego "idioten-poradnika". bylbym wdzieczny gdyby ktos mi to wytlumaczyl (oczywiscie najlepiej w postaci obrazkow, moga byc nawet w stworzone w paincie)

 

btw. Szaszłyk, twoj artykul o oporzadzeniu ALICE byl ciekawy, ale wlasnie brakowalo mi tam jakiegokolwiek wspomnienia o plecakach :)

 

ps. dziekuje moderatorowi za odblokowanie tematu na moja prozbe

Plecaki L i M mają swoje własne szelki i w żaden sposób nie podczepia się ich do szelek oporządzeniowych.

Link to post
Share on other sites

maja wlasne szelki = maja wlasne szelki jak kazdy inny plecak? czy maja jakies magiczno inne szelki ktore mozna odpinac (bo przeciez niby sprzedaja plecaki ALICE bez szelek). jesli tak to czy do szelek plecaka mozna podpiac reszte zestawu ALICE, a jesli nie to czemu ten plecak w ogole sie nazywa ALICE?

Link to post
Share on other sites

Tak mają własne szelki, które dopina się do stelarza lub bezpośrednio do worka (tylko do M). Szelki są 2 lewa i prawa i mogą ale nie muszą mieć systemu szybkiego wypinania. Do szelek placaka nie da się dopiąć niczego innego niż plecaka, za to do całego systemu nośnego (stelarza, szelek i pasa biodrowego) można przypinać radiostacje, skrzynki z amunicją itp. przy użyciu półki Cargo. Plecak nazywa się ALICE bo należy do tego systemu oporządzenia, tak jak plecak Molle należy do systemu Molle choć na samych jego szelkach też ładownic nie nosisz.

Link to post
Share on other sites
Tylko strzez sie tajwanskich szelek! Sa strasznie sztywne i niewygodne. Oryginalne poznasz po tym, iz na spodniej stronie metalowych sprzaczek znajdziesz wygrawerowane roznego rodzaju 'znaki'. Tajwany tego nie maja.

Te róznego rodzaju znaki to tzw. Kontrakt, a przykładowy może wyglądać tak:

Dla lewej:

 

STRAP, SHOULDER, WITH QUICK RELEASE

LEFT HAND LC-2

DLA 100-80-C-3543

84-01-078-9282

M. D. C. & A.

 

dla prawej:

 

STRAP, SHOULDER, WITH QUICK RELEASE

RIGHT HAND LC-2

DLA 100-80-C-3543

84-01-078-9282

M. D. C. & A.

 

Szelek jest kilka rodzajów i amerykańskie wczesne modele też mogą być sztywne i skrzypiące. Najnowsze szelki są już w kamuflażu woodland, są specjalnie wyprofilowane i mają inny sytem dopinania do plecaka.

Link to post
Share on other sites

Ja mam dwa pytania :)

 

Po jaka cholere jest ten smoczek w manierkach ? Taki gumowy wkladany do szyjki? Jak sie go tak wlozy to mozna ssac wode ale tak jakos to niema lepszego zastosowania bo takie ssanie jest sredniej jakosci metoda zaspokojania swojego pragninia (bez skojarzen oczywiscie).

 

Drugie pytanie dotyczy Cargo albo buttpack - jaka jest roznica miedzy wersja training a combat? ja mam niby training ale wedlog opisow to jest dokladnie to samo? Na kontrakcie wersji combat tez pisze 'training' miedzyinnymi.

Ja swoje cargo kupilem, jako ze niemoglem znalezc nigdzie indziej na stronie www.demobil.pl.

 

Halik

Link to post
Share on other sites

Ten smoczek to uszczelka w korkach NBC (nuclear biological chemical), służy do uszczelniania systemu picia przez maskę p-gaz żeby woda przez niego nie wypływała, wczesne wersje korków (czarne) nie miały tej uszczelki w kształcie smoczka.

A między Cargami to chyba nie ma rzadnej różnicy u nas wszystkie są Training.

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegos takiego jak pojecie 'kompletnego zestawu oporzadzenia'. Masz sobie pas i masz sobie szelki, a inne elementy dobierasz wedlug wlasnego widzimisie. A ten zestaw z linku kupuj, bo jest dosc tani. Pisza ponadto, ze to oryginaly, wiec wszystko powinno byc w jak najlepszym porzadku. Po zakupie tego 'zestawu' zapewne bedziesz musial dokupic sobie pare innych, dodatkowych elementow... Tylko uwazaj - to wciaga.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...