Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie do lasu/CQB, custom ALICE i kłotnia o kurtkę:)


Recommended Posts

Wiem że nie na temat ..ale to w końcu moderator zaczął    

 

I wypraszam sobie że niby do ALICE nie wyejdzie tyle sprzętu.  

Do mojego wchodzi:  

-12 magów  

-2 M26  

-duzy zestaw survivalowy  

-apteczka  

-manierka  

-opatrunek  

-SRK  

-MRE  

-Poncho  

-gumy do poncha  

-dumbag  

-światła chemiczne  

-latarka  

-czasem gore (do cargo)  

i od cholery małej drobnicy  

 

a żeby nie było Ot teraz fajnie byłoby zrobic to w MC

 

....agów  

-2 M26  

-duzy zestaw survivalowy .....

 

To ja fan alice... Coś mi się wieżyć nie chce że ci się to w alice zmieściło:

 

http://tanxheaven.com/m26p/m26ppic.htm

 

 

Kontynuując OT który nie ja zacząłem (jedziemy, wyjdzie z tego fajny temat  ).  

Super podałbyś konfiguracje swojej Alicji bo chyba plecaka użyłeś  I tak jest mniej wygodna

 

To chyba proste nie :?: :?: :?: :lol:

 

-12 magów (4 ładownice alice, bez uszu mało miejsaca zajmują)

-2 M26 (nie mam zielonego pojęcia co to jest)

-duzy zestaw survivalowy (nie wiem jak duży, ale pewnie jedna ładownica alice)

-apteczka (słynna już apteczka zwana "apteczką marines")

-manierka (1q albo 2q)

-opatrunek (na szelce)

-SRK

-MRE (w cargu)

-Poncho (w cargu)

-gumy do poncha (w cargu)

-dumbag (zajmuje jakieś 5 cm na pasie)

-światła chemiczne

-latarka (na szelce)

-czasem gore (do cargo)

 

Do tego kabura na udzie i np. magi (też na udzie) odpadają ci w tedy ładownice alice. Camel na plecy i hopa :lol:

 

Jak nie masz poniżej 80 cm w pasie to ci się to wszystko zmieści. To są moje propozycje jak to rozmieścić. Ale myśle że na pasie supera dużo inaczej to nie wygląda. :D

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nikt nie pytał ile mam w pasie :wink:

ale to nie problem bo zawsze pod pas idzie poduszka BHI dzięki której spinki mnie nie obcierają a całosc jest wygodna w przenoszeniu.

 

jeśli chodzi o sprzet to nie podałem że do tego dochodzi jescze duzo..dużo więcej :wink: ale reszta jest poupychana po kieszeniach..

 

to zdjęcia w starej konfiguracji...obecnie mam inne cargo i camela..ale układ podobny...no może teraz mam trochę wiecej sprzetu :wink:

mini_1134654010.jpg

 

mini_1134654014.jpg

 

pp1kj.png

 

mini_1134654017.jpg

 

M 26 to taki granat :wink:

 

mini_1134654029.jpg

Link to post
Share on other sites

Z reguły też używam camela, wówczas zwalnia mi się jedna canteen pouch a podałem tylko to co wlazło w PLCE bez montażu na szelkach (radio jest ale go nie wymieniłem). Nie wspomnniałem też o niczym co mogę przenosić w kieszeniach munduru brytyjskiego a sam dobrze wiesz Super ile ich jest i co zmieszczą :). Pod względem ładowności ALICE niestety nie umywa się do PLCE. Wspominając zaś wygodę miałem na myśli głównie stabilność systemu. Sześć punktów mocowania szelek robi różnice.

Oczywiści w konkurencji cena/możliwości/stan zachowania ALICE wygrywa zostawiając wszystkich konkurentów daleko za sobą :)

Link to post
Share on other sites

na cargo jest pokrowiec na flarę M127 na pochwie noża jest Mk 13 a na manierce jest naszyta kieszonka na opatrunek osobisty...i zdziwiłbys się ile rzeczy w tym ekwipunku jest przerabianych i przygotowanych typowo pode mnie :mrgreen:

 

a niektore zdjęcia zrobił Szaszłyk..... :wink:

Link to post
Share on other sites

Dobra skoro OT to i ja dorzucę swoje pytanie.

 

Mianowicie chodzi mi o oprządzenie podobne do ALICE (szelki+pas), ale takie, żeby można montować na tym pasie rzeczy z systemu M.O.L.E. Do tej pory znalazłem dwa. ISSAK Blackhawka (z tym, że o ile mi wiadomo tam jest wszystko na stałe przyszyte) oraz 1195G Guardera. O ile ten pierwszy mi nie odpowiada to produkt Guardera wydaje się całkiem sensowny. Przymierzam się do zakupu, ale jak wiadomo przed zakupem trzeba się zapoznać z produktami konkurencji bo co jak co 200$ dawać w ciemno to troszkę strach. Czy używał ktoś produktu Guardera? Czy zna ktoś podobne oporządzenie?

Link to post
Share on other sites

Wróce jeszcze na chwile do ot. Co zrobić żeby szelki alice połączone z tyłu z cargo tak nie latały? Bo na próbe zamocowałem tak że przełożyłem karabińczyk od szelek przez d-ringi w cargu i przez oczka w pasie alice. Nie wiem czy to zadziała. Jak wygląda to u Was?

 

Druga sprawa to jak mamy załążoną kamizelke lbv i cargo z tyłu. To jak połączyć te d-ringi na cargo z tymi na kamizelce z tyłu? Bo takie chyba jest ich przeznaczenie. Paracordem czy czymś takim?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

OT nadal :D

-szelki na wzór Eagle typ H właśnie RHH

link;

http://www.special-warfare.net/data_base/3...e_h_gear_05.jpg

 

-poduszka pod pas BHI profilowana (świetna sprawa..każda poduszka pod ALICE jest świtna :wink: )

 

-w pasie mam prawie 100 :wink: (jesli dojdzie do tego jescze gruba poduszka pod pas to miejsca na sprzęt jest od cholery)

 

-nie łącze cargo z szelkami tylko pas z szelkami a cargo do pasa

 

-cargo jest przerabiane tak wsystemie montazu jak i jeśli chodzi o te gumy

 

-obecnie cargo BHI trzyma sie świetnie i nie mam problemu z lataniem

 

-Rada dla użytkowników ALICE ...tasma 100 MPH i paracord w duzych ilościach stworzy z tego systemu naprawde dobre oporzadzenie.

ALICE jest podatne na wszelki przeróbki.

 

 

-

Link to post
Share on other sites
Czy możemy prosić jakiegoś moderatora o wyodrębnienie tego OT w osobny temat?

 

good idea :D

 

 

Wróce jeszcze na chwile do ot. Co zrobić żeby szelki alice połączone z tyłu z cargo tak nie latały? Bo na próbe zamocowałem tak że przełożyłem karabińczyk od szelek przez d-ringi w cargu i przez oczka w pasie alice. Nie wiem czy to zadziała. Jak wygląda to u Was?  

 

Druga sprawa to jak mamy załążoną kamizelke lbv i cargo z tyłu. To jak połączyć te d-ringi na cargo z tymi na kamizelce z tyłu? Bo takie chyba jest ich przeznaczenie. Paracordem czy czymś takim?  

 

pozdrawiam

 

Wielki dzięki super. Ale chodziło mi raczej o użytkowników alice, raczej takich, jakby to nazwać. Regulaminowych (same elementy alice).

 

 

 

-Rada dla użytkowników ALICE ...tasma 100 MPH i paracord w duzych ilościach stworzy z tego systemu naprawde dobre oporzadzenie.  

ALICE jest podatne na wszelki przeróbki.  

 

Zaciekawiłeś mnie tym. A co tam jeszcze można ulepszyć za pomocą paracorda, oprócz zastąpienia karabińczyków linką? Jakiś przykład.

 

I jeszcze jedno wpadłem na pomysł aby wszytskie elementy alice mocować za pomocą takich złączek do kabli co się używa jako kajdanek. Takie łączące zwoje kabli. To kosztuje 5 zł w castoramie za 100 szt. Można na czas misji montować wszytsko na tych złączkach, zamiast klipsów. Napewno jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Co wy na to?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...