Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Real magi do AK


Recommended Posts

to masz tu reala ale jest on plastikowy...http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=468

 

Dinus prosze Cię, wczytaj się w mego pierwszego posta, czy ja szukam tych z tego linku? Nie, ja takie mam, ja szukam/pytam sie czy są gdzieś reale ale włąsnie nowszy wzór na ammo 5,56, chodzi mi o wygląd zewnętrzy, poniał? Wiesz czym się one różnią w wyglądzie? Jak niewiesz to zobacz np mag od Beryla i porównaj z magazynkiem od AK 47...

Link to post
Share on other sites
ale o wyglądzie zewn jak te na kal. 5,56? Te z tworzywa, gładkie i mniej zagięte jak tradycyjne blaszane na kal. 7,72...

Nie 5.56, tylko 5.45 (choć jak pisał Michal_q są też kałaszki na 5.56, dokładniej AK-101 i AK-102)

Oraz nie 7.72, tylko 7.62 ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
ale o wyglądzie zewn jak te na kal. 5' date='56? Te z tworzywa, gładkie i mniej zagięte jak tradycyjne blaszane na kal. 7,72...

[/quote']

Nie 5.56, tylko 5.45 (choć jak pisał Michal_q są też kałaszki na 5.56, dokładniej AK-101 i AK-102)

Dla pełnego obrazu - są też konstrukcje broni kalibru 5.56 wywodzące się mniej lub bardziej bezpośrednio od kałasznikowów - np. Beryl i Galil
Link to post
Share on other sites

Tak, tak, tak, ja wiem, ze to mozna zrobic z tego a tamto poprzez to z tego, ja tylko zapytałem czy moze ktos sie spotkał, widział, u nas, na zachodzie czy gdzieś, nie to nie, ciach temat... 8) :ściana:

 

Prosze więcej nie udzielać mi rad co moge z czego zrobić bo dobrze o tym wiem, jak ktoś ewentualnie gdzieś wymaca takowe to wtedy uprzejmie niech zamieści info...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Kiwi napisał:

Cytat:

ale o wyglądzie zewn jak te na kal. 5,56? Te z tworzywa, gładkie i mniej zagięte jak tradycyjne blaszane na kal. 7,72...

 

 

Nie 5.56, tylko 5.45 (choć jak pisał Michal_q są też kałaszki na 5.56, dokładniej AK-101 i AK-102)

Dla pełnego obrazu - są też konstrukcje broni kalibru 5.56 wywodzące się mniej lub bardziej bezpośrednio od kałasznikowów - np. Beryl i Galil

Ale tu wybiegamy już poza broń rodziny AK i wchodzimy w pochodne ;)

 

Nanteris-się nie czepiam, tylko sprostowuje. Po to jest forum, aby wyprowadzać kogoś z błędy/inni wyprowadzali z błędu mnie ;)

Pozdrawiam, i postem tym kończę już OT ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jedno pytanie: mam lowcapy i po wystrzeleniu magazynka zostają mi 3- 4 niepodane kulki. Czy jeśli załaduję 30 kulek do tego

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=468

maga, to będę miał ich naprawdę 30, czy 26-27?

 

Aha, czy ten magazynek psuje do cymy?

 

 

Zostanie Ci napewno pare kulek, czyli pełnych 30 nie wypstrykasz, a ile dokładnie to zależy od producenta, ja mam ICSa i mi zostawało 3-4 kulki...

...z tego co wiem, to kumpel używa tych reali właśnie w Cymie bez problemu, ale to kumpel nie ja, więc niech się dokładnie wypowiedzą ludzie od Cymek ;-)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie zobacz budowę tego realcup-a.

Jeżeli można tam wykręcić/wyjąć sprężynę to na ogół (wniosek z obmacania innych realcupów) mają one taki plastikowy pręt-prowadnicę sprężyny na samym jej końcu.

Przycięcie jej (ale nie za mocno) pozwala na doładowanie 2-3 kulek więcej, a więc o tyle mniej więcej co tracisz na doprowadzeniu w HU.

 

Ładowanie "na siłę" większej ilości bez tej operacji powoduje zacinki albo jak ktos ma dość pary w łapach to i rozp... realcup-a można (w końcu to plastik fantastic :) )

Link to post
Share on other sites

Dokładnie zobacz budowę tego realcup-a.

Jeżeli można tam wykręcić/wyjąć sprężynę to na ogół (wniosek z obmacania innych realcupów) mają one taki plastikowy pręt-prowadnicę sprężyny na samym jej końcu.

Przycięcie jej (ale nie za mocno) pozwala na doładowanie 2-3 kulek więcej, a więc o tyle mniej więcej co tracisz na doprowadzeniu w HU.

 

Ładowanie "na siłę" większej ilości bez tej operacji powoduje zacinki albo jak ktos ma dość pary w łapach to i rozp... realcup-a można (w końcu to plastik fantastic :) )

 

Tyle tu tych prawdziwych kubków, że poczułem się niemal jak w prawdziwej kawiarni...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...