Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sandman miałeś go testować na polu walki? Jak z celnością, zasięgiem, na ile strzałów starczy jedno nabicie gazem maga, no i czy syfonuje? Ktoś z Was zdradzi mi trochę informacji? :-)

Czy pojawiły się jakieś problemy po dłuższym użytkowaniu?

Edited by headshooter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

chłopaki między .45 a compact jest jakas znacząca różnica ?? zamierzam kupić coś (mysle nad glock17 lub własnie HK ) na polskich sklepach widze w metalu tylko compact jest gdzies zwykła metalowa ?? no i jak jest to co lepiej barc ....... :roll:

Jest. Compact ma nieco mniejszy chwyt, inaczej leży w ręce, niż pełnowymiarowy USP.

Co brać? Trudno powiedzieć, co będzie Ci pasowało. Compact może być lepszym wyborem, zwłaszcza jako dodatkowa replika, uzupełnienie długiej.

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To ja może wkleję tu mały opis mojego autorstwa z innego forum :]

 

 

Są sprzedawane dwie wersje tego modelu - cała plastikowa oraz 'customowa' z metalowym zamkiem i lufą wewnętrzną. Ja mam tą drugą.

 

Pistolet przychodzi do nas w tekturowym pudełku wyłożonym tłoczonym styropianem, czyli standard. Na początku lekko się przeraziłem, bo na pudełku jak byk stoi "USP Compact", ale kiedy drżącymi rękami otworzyłem paczkę okazało się, że jest tam jednak to, co zamówiłem.

 

dsc04363ij9.jpg

dsc04364tp2.jpg

 

Pierwsze wrażenie replika robi... średnie. Wyjmuje się ją z pudełka i myśli: "O, USP. Wygląda jak... USP." Ale z każdą sekundą na mojej twarzy pojawiał się coraz większy uśmiech.

 

dsc04369xn9.jpg

dsc04370zg0.jpg

dsc04372gh9.jpg

 

USP .45 jest ciężkie, dobrze leży w ręce. Nazwa mylnie wskazuje, że jest "Full Metal", bo (identycznie jak w oryginale) szkielet ma zrobiony z mocnego ABSu, a metalowy jest zamek, lufa zewnętrzna, prowadnica lufy i dużo innych części typu kurek, bezpiecznik, zwalniacz zamka itd itp.

Giwera ogólnie jest zrobiona bardzo solidnie, nic nie rusza się, nie trzeszczy. Dźwięk przeładowywania jest bardzo fajny - dużo lepszy niż w Colcie 1911A1 Marui.

Jedynym mankamentem jaki do tej pory zauważyłem jest słabo przyklejona muszka - wypadła z prowadnicy praktycznie od razu (u kumpla też), ale kropla kleju Loctite załatwia sprawę na amen :]

 

Replika ma wszystkie oznaczenia oryginału - nie uświadczymy na niej jednej zbędnej literki prodecenta asg! Numer seryjny jest ten sam w każdym miejscu. Oznaczenia są tłoczone i wypełnione białą farbą na zamku

 

dsc04376rs3.jpg

 

i malowane na wyrzutniku łusek

 

dsc04362tk5.jpg

 

Pod lufą tłoczone oraz wtopiona jest płytka z numerem.

 

dsc04368vb5.jpg

 

Bardzo miło zaskoczyło mnie coś, czego nie widziałem do tej pory w żądnej innej replice - w 100% zgodne z oryginałem napisy na magazynku! Niestety w magach dokupowanych oddzielnie już tego nie ma.

 

dsc04375si8.jpg

 

Z repliki strzela się zajebiście - jest dużo głośniejsza, wydaje ładniejszy dźwięk i kopie duuużo mocniej niż Colt 1911A1 Tokyo Marui. Ogólnie nie żałuję ani złotówki wydanej na ten pistolet.

 

 

Zamawiałem z WGC więc giwera wyszła mnie razem z dodatkowym magiem $189 + $25 przesyłka + $20 cło i podatek + przesyłka w pl 10 zeta. Wyszło ok 670 pln.

 

U Capriego pistolet kosztuje 760pln + mag 140 + wysyłka 30. Razem 930 zeta.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Gallain mam do ciebie pytanie, ponieważ ja do swojego USP.45 wstawiłem metalowy zamek czyli jest to identyczna replika jak twoje. Mam problem, ponieważ bardzo mi haczą wypustki na systemie blow back w górnej części o podzespoły w dolnej części pistoletu. Do tego dochodzi naciąganie kurka przez odskakujący zamek gdzie tarcie w drodze powrotnej zamka jest tak duże, że gdy naciągnę swobodnie zamek ręką i go puszcze to czasem potrafi się zatrzymać w miejscu. Możesz zobaczyć jak to jest w twojej replice ? Jak mocne są opory ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gallain mam do ciebie pytanie, ponieważ ja do swojego USP.45 wstawiłem metalowy zamek czyli jest to identyczna replika jak twoje. Mam problem, ponieważ bardzo mi haczą wypustki na systemie blow back w górnej części o podzespoły w dolnej części pistoletu. Do tego dochodzi naciąganie kurka przez odskakujący zamek gdzie tarcie w drodze powrotnej zamka jest tak duże, że gdy naciągnę swobodnie zamek ręką i go puszcze to czasem potrafi się zatrzymać w miejscu. Możesz zobaczyć jak to jest w twojej replice ? Jak mocne są opory ?

 

Pozdrawiam

U mnie nic nie haczy, wszystko pracuje gładko i bez problemów. Z tym że ja nie instalowałem zamka sam, lecz od razu zamówiłem z wgc replikę z posiadającą metalowy zamek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja również posiadam ten model i też musiałem muszkę potraktować klejem ;-) ,mam do niego dwa magazynki ale na żadnym niema takiej ładnej grawerki :(

Nie wiem jak w plastikowej wersji , ale w metalowej dźwięk przeładowania powala ;-)

Używam od grudnia i jestem bardzo zadowolony, poza tym że jeden mag musiałem potraktować silikonem do uszczelniania silników.

Replika warta swojej ceny- pod warunkiem zakupu na WGC ;-) , u nas maja jakieś chore ceny

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zastanawiam się nad "ściągnięciem" tej repliki (KSC USP .45) z WGC. Chodzi mi o wersję japońską (jak szaleć to szaleć :-)) i do tego zamek + lufa zewnętrzna Shooters Design z anodowanego aluminium. Przy metalowym zamku dobrze byłoby mieć mocniejszą sprężynę powrotną (znalazłem) oraz zawór High Flow. I tu pojawia się problem. Nie znalazłem żadnego dedykowanego zaworu do USP .45 firmy KSC. Jest zawór firmy KM, który ma opis "for KSC postols" - pytanie czy będzie pasował... Czy ktoś coś wie na ten temat?

 

Miłośnikom USP .45 firmy KSC polecam link z opisem pistoletu: Strange Studios - KSC USP

 

Tam m.in. można zobaczyć czym tak naprawdę różni się wersja tajwańska od japońskiej: tajwańska ma niekompletne oznaczenia tzn. brak napisu "Heckler & Koch GmbH" i numeru po prawej stronie szkieletu nad spustem oraz brak napisu "RESTRICTED LAW ENFORCEMENT GOVERNMENT USE ONLY 10-94 Heckler & Koch GmbH Heckler & Koch Inc. US.Lo: 5.309.815 Sterling VA" na magazynku. A oprócz tego być może różnią się jeszcze, tak jak piszecie, pod względem testów jakościowych ale tego nie jestem pewien...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czyli nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie o zawór High Flow pasujący do USP .45 KSC?

 

BTW na stronie KSC pojawiła się nowa wersja USP .45 oznaczona jako System7. Jeśli dobrze zrozumiałem, to ma zwiększoną pojemność tego czegoś, co wygląda jak cylinder (przepraszam, nie znam się zbyt dobrze na gaziakach). Od podstawowej wersji różni się także magazynkami. Magazynki nie są wymienne między starą a nową wersją...

 

Nowe magazynki pojawiły się już na WGC, replika jeszcze nie. Ciekawe, czy dotychczas produkowane metalowe zamki będą do nowej wersji pasowały...

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie USP.45 z uncompany: w "special offer"

http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=8776

są 2 magazynki? podana waga (1,2kg) uwzględnia drugi?

 

"Tuned For 134A or Top Gas (At Your preference) " czyli mam do wyboru replikę zasilaną tylko jednym z tych gazów? Top gas to inna nazwa green gas-u, czyli mogę każdy, zatytułowany w sklepie "green gas" do tego użyć? Czy rodzaj gazu (z tych 3 gatunków) wpływa tylko na prędkość początkową kulek, a jak z wydajnością?

 

z góry dziękuję

 

ps. w pytaniach odnoszę się do artykułu z wmasg.pl

Edited by akbart
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odświeżę trochę temat. Czy gdzieś w Polsce znajduje się prowadnica sprężyny do tego USP(GnP custom), a może ktoś ma na sprzedaż? Widziałem tylko takie prowadnice na WGC, natomiast w Polsce nie, choć do innych replik KSC jest sporo części.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Jaka jest różnica między KSC USP .45, a Umarexowskim USP .45 System 7(Z tego co wiem Umarex zlecił wykonanie KSC). Jedyna jaką zauważyłem jest 150 złotych w cenie i oznaczenia na zamku i szkielecie. Macie jakieś spostrzerzenia co do wykonania?

 

 

 

Linki:

http://www.asg.com.pl/USP_45_wersja_metalowa_KSC,p,697.php KSC

http://www.asg.com.pl/USP_45_wersja_metalowa_System_7_HKUmarex,p,4096.php Umarex

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...