Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

geodezyjna ortofotomapa Polski


Recommended Posts

Ja, gorąco polecam tą mape satelitarną

http://maps.google.com/

 

Na zakładce hybrid podane są nazwy miast, nie wiem jak na innych ale np. Świnoujście jest szczegółowo opisane (tetminale, wolny obszar celny, nazwy ulic :)

 

Na pewno na całym obszarze Polski są numery dróg.

 

Jeszcze raz Polecam.

 

[ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 ]

Napewno świetnie nadaje się na mapkę dojazdową :) i nie tylko...

 

[ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 ]

Dodatkowym plusem jest, że to mapa świata ;)

Link to post
Share on other sites
To rzeczywiście pomocne ;) już kiedyś używałem mapy z google w organizacji akcji :)

 

Jest też bardzo dobry serwis z wektorowymi mapami i planami miast:

http://mapa.szukacz.pl

 

Ale zdjęć lotniczych ze wspomnianej ortofotomapy, to jednak wg mnie nic nie przebije :-) nawet http://maps.google.com który nie obejmuje z tak dużą dokładnością obszarów Polski położonych poza granicami miast.

Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko żev jak człowiek chce obejrzec niektóre poligony to jest biała plama :(

 

Jeśli masz na myśli ortofotomapę ze strony http://www.geoportal.gov.pl to prawdopodobnie niektóre poligony objęte są tajemnicą, ale np. zdjęcia poligonu w Winowie w okolicach Opola są dostępne w całości w skali jeszcze większej niż na poniższym zrzucie:

TUTAJ

 

 

Natomiast na tejże ortofotomapie nie udało mi się zlokalizować pewnej wojskowej stacji radiolokacyjnej w centralnej Polsce. Jest w jej rejonie "biała plama", pas o szerokości kilkuset metrów i długości paru kilometrów. Sądziłem, że jeszcze nie wykonano w tej okolicy nalotów fotogrametrycznych, ale widocznie może chodzić o tajemnicę wojskową, a duży rozmiar "białej plamy" może wynikać z potrzeby utajnienia nie tylko samej stacji radarowej, ale też dróg dojazdowych do niej?

Link to post
Share on other sites
a duży rozmiar "białej plamy" może wynikać z potrzeby utajnienia nie tylko samej stacji radarowej, ale też dróg dojazdowych do niej?

 

Gdyby "utajnili" białą plama samą stacje to tak jakbyś podał dokładne jej połozenie nie uważasz?? ;) A tak jest problem ze zlokalizowaniem bo nie wiesz w której części paska jest instalacja.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz, ale pamiętam, że jak się bawiłem mapą google jakiś czas temu to np zgrupowania dużych wieżowców w amerykańskich miastach też były tak ukryte ;) też myślę, że chodzi tu o tajemnicę i to raczej ukrycie tematu przed terrorystami, bo liczące się militarnie państwa mają własne satelity szpiegowskie i google im nie potrzebny :P

Link to post
Share on other sites
Gdyby "utajnili" białą plama samą stacje to tak jakbyś podał dokładne jej połozenie nie uważasz?? ;) A tak jest problem ze zlokalizowaniem bo nie wiesz w której części paska jest instalacja.

 

No jasne :-) Ta "biała plama" wokół stacji jest naprawdę olbrzymiasta. Przed chwilą sprawdziłem dokładniej: szerokość ponad 3 km, długość ponad 6 km.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Witam!

Wiecie może dlaczeo te mapy mi nie działają? Sprawdzałem na różnych przeglądarkch(Opera, Mozilla, IExplorer) i nic :evil: Może ktoś by sprawdziłczy u niego wyświetlane są Pobiedziska? DOkładniejsze dane:

Woj. Wielkopolskie, Powiat Poznański, Gmina Pobiedziska, Okolice wiejskie Pobiedzisk.

Zgóry wszystkim dziękuję i przepraszam za odkopanie tematu :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...