Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakie zawieszenie taktyczne


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące zawieszeń taktycznych? Szukałem na forach różnych i jakos nie moge znaleźć jakiegos logicznego wytłumaczenia:co jak i z czym? Przymierzam się do kupna CA m15 a4 spc no i sie zastanawiam co bedzie najlepsze jakie są zastosowania pasów 1-punktowych, 2-punktowych i 3-punktowych, co jeszcze powinienem wiedziec?

 

Dzięki, pozdrawiam Robert :)

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem, że nie pasuje. Latałem też z pozyczonym "kupnym" 3-punktowcem - wg mojej skromnej opinii moja samoróbka i tak była 100 razy lepsza (o wiele większe możliwości regulacji). Po prostu 1-punktowy bardziej mi odpowiada, nawet w lesie. Jedynie dorobie sobie do kamizelki lub pasa jakieś zapięcie na rzep, żeby umocowac stabilnie replikę podczas wchodzenia po drabinie i innych wygibasów.

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Jak dla mnie to w większości przypadków dobre dwupunktowe na szerokiej taśmie, w izraelskim stylu, albo 1 punktowe przypięte do kamizelki + wspomniany przez javelina "łapacz". Ewentualnie 1 punktowe + gumy.

 

Im więcej kombinacji tym więcej kłopotów.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj Foki i Catcha. Do CQB najlepsze będzie 1 punktowe, wykonane z linki (nie tasmy). Sprawia mniej problemów poprostu. Do zielonej 2-punktowe zrobione np. z szelek ALICE (patent wykorzystywany przez chłopaków noszacych m249/m60). Generalnie wszystko zalezy od Twoich preferencji, jak pisali poprzednicy.

Link to post
Share on other sites
Słuchaj Foki i Catcha. Do CQB najlepsze będzie 1 punktowe, wykonane z linki (nie tasmy). Sprawia mniej problemów poprostu. Do zielonej 2-punktowe zrobione np. z szelek ALICE (patent wykorzystywany przez chłopaków noszacych m249/m60). Generalnie wszystko zalezy od Twoich preferencji, jak pisali poprzednicy.

 

To może uściślę. Posiłkując się zresztą opinią Larrego Vickersa (kto wie ten wie kim on jest: ttp://www.vickerstactical.com/Tips/carbineSlings.htm).

Pasy 3 punktowe poza "wyglądaniem" na wiele się nie przydają - utrudniają obsługę broni, plączą się z oporządzeniem, i trudno się z nich wydostać. Można powiedzieć że łączą w sobie wady pasów jedno i dwu punktowych.

Pas 1- punktowy pozwala na dużą swobodę operowania bronią, zmiany ramienia itd, najmniej przeszkadza w obsłudze. Niestety ma też wady: Jesli puścimy na nim broń do "przejścia" albo będziemy musieli gdzieś wleźć, coś zrobić co wymaga odrzucenia broni - wtedy mowiac obrazowo poznamy wady pasa 1 punktowego - nasza bron uderzy nas w jajka, zaryje lufa w ziemię przy zejsciu, w najlepszym razie bedzie wesolo dyndac na wierzchu oporzadzenia, utrudniając dostęp do wszystkich kieszeni do jakich się tylko da. Wreszcie niezbyt nadaje się do podstawowej roli pasa - czyli do przenoszenia broni w marszu, bez przeciążania rąk. Pas 1pkt. z linki albo ekspanderowej gumy nie poprawi sytuacji, poza tym ze będzie się jeszcze bardziej dyndał i plątał. W ten sposób (na gumach ekspanderowych to można przenosić krótkie strzelby breacherskie zabezpieczone wspomnianym "łapaczem").

 

Najlepszym rozwiązaniem jest nowoczesny pas 2 punktowy z płynną regulacją i opcjonalnym szybkim wypięciem.

 

Co do broni ciężkiej - równiez pas 2 punktowy (3 punktowy uniemożliwi obsługę broni maszynowej i może być przyczyną zacięć), z odczepianą podkładką amortyzującą, nie polecam pasów kombinowanych z szelek ALICE, bo to są półśrodki, powstałe kiedy nie było specjalnego wyboru.

 

Kupując pas zwracajcie uwagę na 2 główne rzeczy - jakość taśmy (najlepsza jest miękka, dosyć gruba o zaokrąglonych krawędziach (można się paskudnie obetrzeć kiepskim pasem ze sztywnej i ostrej taśmy) i kalmer/zatrzasków. Druga zaś to możliwości i łatwość regulacji długości/łatwość szybkiego rozpięcia.

 

Unikajcie przekombinowanych pasów (sporo amerykańskich ma tę wadę).

 

Najlepsze przykładowe firmy to BlueForce, Specter Gear, NorthEast Tactical.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po przeczytaniu powyższych postów zdecydowałem się na 3pkt. Zawieszenie chce kupić do M15 A4 Tactical Carbine i nie wiem czy ten pas będzie do niego pasował: http://asgshop.pl/produkt.php?id=310 . Chodzi mi o to czy będzie pasował do stałej kolby bo w jego opisie nie napisali czy pasuje do kolby taktycznej czy stałej. Wiem, że pas ten jest mizernej jakości ale wole to niż samoróbkę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam M15 z kolbą składaną i ten właśnie pas.

Po pierwsze wcale nie jest mizernej jakości. Mam go ponad rok i nic się z nim nie dzieje, sprawdza się doskonale i wcale go nie oszczędzam w boju :twisted: nie ma żadnych śladów zużycie (przetarć itd)

po drugie kumpel ma M15 ze stałą kolbą i także ten pas - pasował bez żadnych przeróbek.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...