Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Niedlugo bedzie takie HOWTO na AX...

Nie wiem czy juz go tam nie ma...

Kolega Tumor juz zrobil tlumik metoda halupnicza, kosztowalo go to troche jezdzenia po miescie i 70 zl z czego 50 zl kosztowala przejsciowka z gwintu lewo na prawoskretny albo odwrotnie....

W kazdym razie tlumik nie wiele kosztowal, a bardzo fajnie wyglada i rzeczywiscie wycisza :) (jak to tlumik)

 

 

Pozdro

nonejm

Link to post
Share on other sites
Niedlugo bedzie takie HOWTO na AX...

Nie wiem czy juz go tam nie ma...

Kolega Tumor juz zrobil tlumik metoda halupnicza, kosztowalo go to troche jezdzenia po miescie i 70 zl z czego 50 zl kosztowala przejsciowka z gwintu lewo na prawoskretny albo odwrotnie....

W kazdym razie tlumik nie wiele kosztowal, a bardzo fajnie wyglada i rzeczywiscie wycisza :) (jak to tlumik)

 

 

Pozdro

nonejm

 

tylko znosi na prawo co utrudnia celowanie z wykorzystaniem standartowych przyrzadow celowniczych ... jak by temu zaradzic?

Link to post
Share on other sites

Zamrok przedewszystkim kaliber :wink: No ale to już wiemy. Zrobienie tłumika nie jest aż tak trudne. Jeśli jest dostęp do gwintów (żeby nakręcić na lufę) i 6 mm rurki. Wszystko to wystarczy włożyć w ładną obudowę (najczęściej grubszą rurę :D ) pomalować czarną farbą w spry'u i mamy tłumik. Sam kiedyś zrobiłem sobi tak głumik ale był zrobiony z opakowania od pusssssz'a no i wyglądał całkiem miło. Niestety nie bawiłem się aż tak żeby mieć wszystkie ładne końcówki gwintowane tylko nakładałem go na tłumik płomienia. Problem był w tym, że cały czas był minimalnie krzywy przez to, że był na tłumiku płomienia (co wogóle nie miało wpływu na osiągi ale mnie irytowało) to go rozpieprzyłem :D bo się zdenerwowałem.

 

Pozdrawiam Lukzari.

Link to post
Share on other sites
Zjawa wlasnie ze ma, biale kulki sd3 z tlumikiem znosila mi lekko na lewo a bez tlumika lecialy prosto, za to z kompozytu z tlumikiem lecialy prosciutko :]

 

Niby jakie prawa fizyki na to pozwalają. Masa kulki nie ma prawa skrecic jej toru lotu. Najwyzej leci blizej badz dalej ale nie na boki, litosci czlowieku. Najwyrazniej testowales w roznych warunkach, przy innym wietrze, albo ten tlumik miales naprawde krzywy. 8) Nie wcisniesz mi ze ciezsze kulki skrecają na boki :lol:

Link to post
Share on other sites

GuNNeR a jakie odległości między pierścieniami dawać ?

A może wogóle olać pierścienie i umieścić jednolity wkład ?

A może lepszy efekt bedzie dając zamiast gąbki pierścienie metalowe ?

 

właśnie tego typu żeczy mnie ciekawią i może ktoś ze sceny ASG ma jakieś doświadczenia związane z wykonaniem swojego tłumika :?: chętnie bym usłyszał jakie efekty przyniosły ich próby

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Stary ale jary, może by ktoś (jeśli jeszcze posiada) zapodał schemat tłumika tu na forum ? A co myślicie o zakupie tego szitu http://allegro.pl/item230521445_tlumik_do_...uble_eagle.html

wyjęcie ze środka cokolwiek tam jest ( a pewnie nie ma ) i wsadzenie czegoś dobrze pochłaniającego dźwięk. No i tu właśnie moje pytanie, co by tam wsadzić, bo szkoda czasu i roboty na bawienie się z rurkami, skoro można prościej i taniej :-F . Myślałem o jakimś silikonie albo gąbce wygłuszającej ? :twisted: PZDR

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...