Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BERETTA M93R II KSC-KWA - recenzja


Recommended Posts

Witam!

 

Na wstępie powinienem napisać coś o ostrej Berecie, ale niestety nie znalazłem o niej żadnych inoformacji... :wink:

 

Przejdźmy więc do recenzji.

 

PIERWSZE WRAŻENIE

 

UWAGA!

Opisywana wersja nie posiada trade marków!

 

Berettę dostajemy w ładnym zieloniutkim opakowaniu.

Po otwarciu naszym oczom ukazuje się czarna styropianowa wyściółka, a na niej mamy:

-oczywiście sam pistolet

-magazynek

-urządzenie do łądowania kulek

-kluczyk do regualcji HU

-paczke kulek (ok.100)

-instrukcję wypisaną krzaczkami

 

be4ol7.th.jpg be6nj6.th.jpg be5fv8.th.jpg

 

 

WRAŻENIA WIZUALNE

 

Zanim wyjąłem pistolet z pudełka myślałem ze jest wykonana z metalu i prawdziwego drewna!!!

Okładziny biją na łeb, na szyję te w TM'ie i te w Cymie! (mam na myśli ak47)

Są poprostu piękne, trzeba naprawde dobrze sie przyjrzeć żeby zauważyć, że to tylko nadruk...

 

Z metalu wykonane są spust, kurek, zwalniacz maga i magazynek, slektor ogia, blokada spustu, ten pypeć do zdejmowania zamka, przedni chwyt (aha, śrubki na chwycie pistoletowym też :wink: )

Niestety cała lufa zewnetrzna jest z plastiku - wielki minus!

 

Nie dopatrzyłem się jakiś niedoróbek czy wręcz nadróbek, wszytsko ładnie spasowane.

 

Beretta sprawia wrażenie masywnej broni.

w łapach leży całkiem wygodnie, mimo ze łapy mam spore. :wink:

 

Broń ma swoją wagę. Nie wiem czy waży dokładnie tyle co podają sklepy (1040g) ale jest ciężka!

 

be7cz6.th.jpg be8rr7.th.jpg be10zi0.th.jpg be12ea5.th.jpg be13id0.th.jpg be14wi0.th.jpg be15tc8.th.jpg be16ew9.th.jpg

 

 

WRAŻENIA ZE STRZELANIA

 

Po pierwsze Blow Back :wink:

Jest całkiem miły, nie jest przesadnie mocny, ale jak sie strzela serią lub burstem to ciężko utrzymać pistolet na celu trzymając go jedną ręką...

Beretta przy strzelaniu wydaje miły dla ucha, aczkolwiek dosyć głośny dźwięk.

 

TRYBY OGNIA:

tu jest mała niezgodnośćz oryginałem, gdyż prawdziwa Beretta M93RII strzela tylko w trybie SEMI i BURST( 3 kulki ),a replike wyposażono dodatkowo w "nieoficjalne" AUTO.

Nieoficjalne dlatego, że nie ma tego trybu zaznaczonego na selektorze, trzeba go ustawić w pozycji pośredniej pomiędzy semi a burstem

 

Magazynek mieści w sobie 38 kuleczek ułożonych dwu rzędowo, a opróżnićgo mozna w 2-3s - YEAH! I'm lovin it!

Niestety nic mi nie wiadomo czy pasująmagazynki od STTI, które kosztują 109zł, gdy KSC 209zl...

 

be17mc7.th.jpg be19jt7.th.jpg be18sy2.th.jpg be20et8.th.jpg be22kn3.th.jpg be23ej2.th.jpg be24yh1.th.jpg

 

 

OSIĄGI

 

Zostałem bardzo mile zaskoczony patrząc jak strzelając z kulek 0.20g firmy Blaster i używając green gazu Ultrair Power Gas przy temperaturze ok. 18*C zasięg wyniósł tyle co stockowego AEGa CA, czyli ok 45m !!!

Oczywiście celność odpowiednio mniejsza przez krótką lufę, ale i tak bardzo mnie zadowala :D

zasieg skuteczny to ok 36-38m - z tej odległości zawsze tarfimy do nieruchomego człowieka.

 

Jedno nabicie gazem przy ogniu pojedyńczym starcza na ok. 2magazynki, używając trybu AUTO jedno nabicie starczy już na 1magazynek

 

PODSUMOWANIE

 

Wydając mniej niż 400zl dostajemy bardzo dobrze wykonany pistolet, wykonany na bardzo wysokim poziomie, mogący strzelać zarówno ogniem pojedyńczym jak i ciągłym, o naprawdę zadowalających osiagach.

Jest idealna jako broń poboczna dla snjapera ( w tym dla mnie :wink: )

Naprawde polecam!

 

PLUSY:

-wykonanie

-słuszna waga

-miły blow back

-tryb BURST oraz AUTO

-szybkostrzelność

-dobre osiągi jak na gaziaka

-wygodna rączka do trzymania

-niezła pojemnośc magazynka

 

 

MINUSY:

-plastikowa lufa zewnetrzna

-nie jest z metalu :wink:

-spore zużycie gazu

 

Gdzie kupić?

asgshop.pl - wersja KSC oraz KSC-KWA

machinegun.pl - jak wyżej

snajperasg.pl - tylko seria KSC

 

berettam93riizp7.th.jpg

be99dy6.th.jpg

 

Amen!

 

 

 

EDIT:

 

1) wsytrzelalem juz 1000-1500 kulek i berettka nie sprawie zadnych klopotow

 

2) przy 0*C beretta zdazylo sie ze syfonowala, poza tym strzelala krocej niz zazwyczaj, a blow back byl wyraznie slabszy

Link to post
Share on other sites

Witam. Dodam od siebie (po wywaleniu ok 1,5 - 2k kulek) że najlepszymi kulkami do tej maszynki to kulki o wagomiarze 0,25, hop-up praktycznie się nie rozregulowuje, i jest zadziwiającą celna. Przy wywaleniu całego maga pojedyńczym naciśnięciem przycisku nie występuje efekt syfonu, a jedynie pod koniec widać zmniejszanie się szybkostrzelności.

Trzeba trochę mocniej przy wkładaniu maga docisnąć bo czasem potrafi nie zaskoczyć blokadka i mag wtedy szybko wypadnie. Delikatna jest stopka maga z tym plastikowym pazurem na samym dole - mnie niestety się ten pazur odłamał i płytka na stopce maga się wysuwała. Zaradziłem temu lekko przyginając prowadnicę na końcu. Ostatnim minusem jest brak możliwości sprawdzenia ilości kulek w magazynku. Te wady jednak są rekompensowane z powodzeniem radością strzelania z tego cacka ;)

Link to post
Share on other sites
Trzeba trochę mocniej przy wkładaniu maga docisnąć bo czasem potrafi nie zaskoczyć blokadka i mag wtedy szybko wypadnie.

Dzisiaj musiałem szukać maga w lesie... na całe szczęście znalazłem.. :lol:

 

 

że najlepszymi kulkami do tej maszynki to kulki o wagomiarze 0' date='25[/quote']

 

Dzisiaj używałem 0.20g bo nasz teamowy "dealer" tylko takie posiada

 

 

hop-up praktycznie się nie rozregulowuje

ale troche ciężko sięreguluje...

Link to post
Share on other sites

No, ciekawie to napisałeś.

Rzeczywiście śliczne 'drewno', lecz z tego co widzę na fotce to jednak plastik trochę różni się odcieniem od elementów metalowych. W każdym razie nie sądziłem, że ta Beretta jest taka ładna...

 

Czy nie przesadziłeś trochę z zasięgiem? Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby zasięg wynosił aż 45 metrów - nie dałbym też tyle stockom CA... Oczywiście mogę się mylić; a zależy to też od modelu.

Aha, no i nie ma czegoś takiego, jak broń poboczna...

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zasięg MP5 CA (ze starej serii) całkowicie mnie satysfakcjonuje... jak na AEGa :twisted: Więc jeśli tak ma strzelać broń boczna to jest naprawdę świetnie :wink: .

A mógłbyś napisać, w jaki sposób reguluje się Hop-Up - co jest w tym trudnego?

I czy ma duży rozrzut?

Link to post
Share on other sites

na ostatnim zdjeciu z wrazen wizualnych dookola lufy widac takie zabki, wklada sie tam kluczyk i sie kreci w lewo zeby zmniejszyc dzialalnie hopa a prawo zeby zwiekszyc, przekrecajac slychac klik wiec jest to bardzo proste...

rozrzut - wiadomo ze ma wiekszy niz elektryk w koncu lufa ma 1x cm a nie 2x-5x cm... w koncu to pistolet :|

a zasiegiem bylem sam zaskoczony, ale w koncu berettka ma 300fps... :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Trzeba trochę mocniej przy wkładaniu maga docisnąć bo czasem potrafi nie zaskoczyć blokadka i mag wtedy szybko wypadnie.

 

 

to racja, ja wlasnie swoj stracilem:( w olsztynie

 

i tu pytanie do coolera o link do magow do wersji sitti na 38 kulek (tanich):)

 

a tak poza tym, swietna bron

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...