Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MU MU 650 FPS V3


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy wiecie ale chodzi mit, że powyżej pewnej ilości fpsów, zasięg zaczyna robic się coraz mniejszy, a nie rosnąc. Zresztą mój znajomy ma SL9 z 520 fpsami i strzela dużo dalej od kogoś kto ma koło 600. Fpsy przekłądają się na zasięg ale bez przesady. Trzeba umiec znaleźc równowagę. A po drugie mało które gumki hop-up wytrzymują takie przeciązenia. Jasne że da sie osiągnąc tyle fpsów, ale czy opłaca???

Link to post
Share on other sites

Zamiast pisać banały na temat sprężyn i FPS, proponuję podyskutować o najważniejszych dla snajpera* parametrach, tzn. celności i powtarzalności strzałów. Jeżeli kulka leci za każdym razem trochę inaczej, to ogień pojedyńczy nie ma sensu - jedynym wyjściem jest seria.

Moim zdaniem najważniejsze są: odpowiednia komora hopup, odpowiednia gumka i dystanser, dobra lufa.

Zastanawia mnie, że P90 z preclufą 247mm Systema @390 fps ma lepsze skupienie i zasięg niż CA M15 z preclufą deepfire 363mm i 400 fps. Moim zdaniem niektóre konstrukcje HU są lepsze od innych. Sztampowym przykładem najgorszego HU jest gazowy Ruger - imbus wkręcany w gumkę (i jak to ma działać bez dystansera?) Jednoczęściowy hopup w M15 też nie jest bez wad - po pierwsze jest słabo dociskany do gearboxa przez tą małą sprężynkę. Pozbyłem się jej - użyłem taśmy teflonowej aby ustalić HU w jednej pozycji. Zaowocowało to wzrostem fps i powtarzalności strzałów. Ponadto testowałem kilka gumek HU - czarna silikonowa Guardera okazała się za miękka - dobrze podkręcała kulki, jednak po pewnym czasie pękła. Na gumce Systema + dystanser Guardera skupienie się polepszyło. Dzisiaj wymieniłem dystanser na produkt Madbulla - węższy w środku, wypukły na końcach. Po wystrzeleniu ok 100 kulek stwierdzam, że zmiejszyła się liczba "dziwnych" strzałów, tzn. tych które z niewiadomej przyczyny skręcają w górę-lewo lub górę-prawo, zamiast być podkręcane prosto w górę. Z kolei gumka madbull (czarna podobno z gumy a nie silikonu) - przeznaczona do silniejszych upgrejdów podkręcała kulkę w dół niezależnie od ustawienia HU. W moim przypadku także czerwona gumka Prometheus się nie sprawdziła - zarówno w tuningowanym G3, jak i M15. Dawała mniej fps i niższą celność niż Systema.

Zastanawiam się, czy wymiana komory hopup w CA M15 na produkt Systemy lub Prometheusa zauważalnie zwiększy celność - czy ktoś z Was póbował tego?

Inny problem to jakie kulki są optymalne? Z moich doświadczeń wynika, że Guardery 0,28 z poruszające się z prędkością wylotową 420-450 fps są jednocześnie celne i szybko osiągają cel. Blastery 0,3 oferują minimalnie lepszą celność kosztem mniejszego zasięgu i mniejszej prędkości. 0,33 miałem tylko jakieś "no name" o beznadziejnej jakości (te, które rozpadają się w pył po trafieniu w twardą przeszkodę). Osobiście wybieram 0.28, gdyż często zdarzają się sytuacje, gdy cel próbuje ratować się ucieszką.

 

/* snajper - termin airsoftowy: oznaczo osobę, która minimalizuje ilość kulek potrzebnych do wyeliminowania przeciwnika

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hehh.. masakra... podoba mi sie pomysł ze zbalansowaniem ilości fps i urzywaniu dobrych HU (Mad bull)oraz odpowiednich kulek. FPSy to nie wszystko... i niekażdy powinien mieć przyzwolenie na urzywanie replik tuningowanych. Wg. mnie 500-540fps i wiecej nie trzeba.

 

Mój znajomy dostał "serie" z długiego rugera z 0,36 z odl. ok 10-15 po ciele jak sie obracał aby opier... tego idiote zarobił kolejne 3 w ryj. Kulki wyjmował sobie z twarzy :-o ... Air Soft - nie dla idiotów!

 

mu mu

spoczko to było tylko 400fps :mrgreen:

Ta jak będziesz miał 650 i będziesz strzelał z 20m to też powiesz :

"spoczko :mrgreen: " ?

 

:strach: :poddanie:

 

Co ja to pisałem na samej górze posta? ^_^

 

 

P.S. gram w masce PB i mi nawet 450 fps z przyłozenia w ryj nie straszne (testowane) :-F ale jakie to niby nieklimatyczne x-D

 

 

peace!

______

BaUEr

Link to post
Share on other sites

mu mu

nie no ja mam zamaiar zrobic sobie 650 fps do cqb bo niektórzy ludzie chodzą w kamizelkach i mnie to denerwuje że oni nic nie czują :mrgreen:

a tak pozatym to nie temat do pierdzielenia co taka moc może z człowiekiem zrobić tylko czysto techniczne zagadnienie żeby taka moc uzyskac i żeby się gwiera od tego nei rozpadła :-F

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest temat czysto teoretyczny to ok :wink: ... zapewne wiele osób sobie skorzysta z niektórych wypowiedzi... np. ja doczytałem sie wielu interesujacych rzeczy. Jakby nie było sam posiadam GB V3.

 

Ale robienie potwora 650 fps to raczej gra niewarta świeczki... bo po co wiecej .. jak będzie trzeba urzywać cięższych kulek? i i tak będzie mniej tych fps :wink: co z tego że kulka poleci 3-5m dalej.. jak kosztowac będzie to 700-1000zł wiecej.. niewspominając o awariach i kosztach napraw. :roll:

 

P.S. hehe no i kwestia połamania tej zabawki... po serji ze zbyt bliskiej odległości w gościa o wybuchowej naturze ... któremu oddanie dla jej włąsiciela pare butów w ryj nie złagodzi ciśnienia. (takie dodatkowe koszty :wink: ;-) )

 

Peace!

______

BaUEr

Edited by BaUEr
Link to post
Share on other sites

*zestaw cylindra Bore up [Guarder]

*łożyskowana prowadnica sprężyny [Guarder]

*zębatki STU [CA]

*łożyska kulkowe 6mm [KA]

*spężyna M120 [Guarder]

*prec lufa 6,04 (650mm) [CA]

*wzmocniony tłok [Guarder]

*zestaw podkładek

a wszystko to wrzycone w Auga SR śmiga na baterii 8,4V 1400 mAh [KAN] (swobodnie daje radę przez kilkugodzinną strzelankę). ROF trochę jak w KPWT kal. 14,5mm ;-) ale jest wystarczający, ponieważ zasięg rekompensuje wszystko. HU podkręca kulki 0,30g już po 1/4 obrotu (jeżeli chcemy mieć odrobinę radości z zasięgu należy stosować kulki o gramaturze min. 0,28g, lżejsze lecą w tkz. "w pizdu gdzieś" byle nie do celu). "Oberwanie z kulki 0,30g w przysłowiową wypiętą dupę,"opancerzoną" w slipy i letnie gacie w DPM-ie, na dystansie 20-25m odczuwalne jak ze stokowej M15A4 [CA], poniżej 15m zalecam prowadzene "ognia" do przeciwnika z broni bocznej lub jakiejś innej.

Przy zmianie w tym zestawie sprężyny na M130 [Guarder] kulka 0,2g spokojnie przekracza 500 fps (chronograf SPEEDER 2000), ale jest niestabilna w locie już po ok. 40m, czyli gówno warta.

Link to post
Share on other sites

"Na M130 przekracza 500 FPS" -widzę że coraz więcej kwiatków na forum. Niedawno czytałem o 533FPS na SP140.

Dziwne że ja na M150 + boreup Guarder + podwojne łożyskowanie + lufa 510mm i HU guardera mam 520FPS max....

 

Albo ludzie uszczęśliwiają się na siłę albo ja miałem źle zmierzoną prędkość wylotową w gunie.

Link to post
Share on other sites

Człowieku jak ja mam prawie identyczne części jak moi poprzednicy. Co więcej mam je w zestawie INFINITY TORQUE GUARDERA czyli są dobrze spasowane. Chyba powinienem nie martwić się tymi bzdetami że na sprężynach M130/140 można uzyskać ~100000000000000 FPS. Nawet na ASGSHOPIE w dziale "repliki tuningowane" repliki z M130 mają 460 a z M140 490 FPS. Koniec

 

Ludzie piszący o kosmicznych FPS na słabych sprężynach albo nie mierzyli predkości albo są jacyś niepoważni.

Link to post
Share on other sites

Nie liczy się tylko gearbox. Co ci da wwalenie super sprężyny do gearboxa jak powietrze będzie uciekać np. przy hop-upie?? Mój przykład: bore-up CA, spring 170% CA (150 pdi), prowadnica z łożyskowaniem, lufa 509mm 6.04 i mam 410-420 fpsów. Przykład mojego kumpla: bore-up CA, spring pdi 260, lufa 509mm 6,04, prowadnica nie łożyskowana i ma 440-460 fpsów. Jak myśłisz skąd mam tyle mocy przy takim springu, a on tyle przy takim? Gearbox to nie wszystko. (mój to AUG TM, jego m15spc CA+ konwersja).

Powiem ci jeszcze lepszą rzecz. U mnie nie dało dopałki dodanie bore-upa. Pomiary miałem na pdi150 (świerzej) z cichym zestawem i wyszło mi 125m/s. Na 3 miesięcznej CA 170% z bore-upem wyszło mi max 420 fpsów, fakt warunki były nieco inne na pdi150 były w temp. pokojowej, a na CA170% były jakie 10 stopni ciepła na dworzu...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Nie liczy się tylko gearbox. Co ci da wwalenie super sprężyny do gearboxa jak powietrze będzie uciekać np. przy hop-upie[...]

Tak jak mówisz kolego, nie ma sensu dyskutowanie z kimś kto nie przerobił tematu osobiście, a w swoich wywodach opiera się tylko na danych szacunkowych sklepu(prędkość wylotowa kulki nie jest zależna tylko od sprężyny, ale składa się na nią wiele czynników. Począwszy od zastosowania odpowiednich elementów wchodzących w skład GB i dobrym ich zestrojeniu, przez uszczelnienie całości układu, a na lufie skączywszy, że o warunkach atmosferycznych nie wspomnę).

Ale cóż, podobno żyjemy wszyscy w wolnym, demokratycznym kraju, płacimy podatki (przynajmniej ci pracujący) i mamy prawo do swobody wypowiedzi w każdej kwestii, również w tej o której nierzadko mamy słabe lub nawet mylne pojęcie (a szkoda).

Link to post
Share on other sites

Dundee - Bez komentarza :/ Jeśli twierdzisz że nie znam się na temacie to się mylisz bo spędziłem setki godzin na zapoznaniu się ze sprzętam itp. Doskonale zdaję sobie sprawę że FPS to nie tylko GB i dlatego w innych topicach pytałem o lufy, HU itp.

 

Te twoje ponad 500 na M130 to na pewno lekka przesada. Samo doszczelnienie HU nie mogło by dać takiego przyrostu mocy. A nawet jak inaczej doszczelnić HU jak tylko przez wymianę gumki i komory? Nie chce mi się za bardzo dyskutować na ten temat bo ja wiem że mam rację a ty wiesz że ty ją masz i nikt nikogo nie przekona. Jak tak dalej pójdzie to ludfzie zaczną pisać że na M100 mają po 600 FPS - sory ale nie uwierzę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiem czy wiecie ale chodzi mit, że powyżej pewnej ilości fpsów, zasięg zaczyna robic się coraz mniejszy, a nie rosnąc. Zresztą mój znajomy ma SL9 z 520 fpsami i strzela dużo dalej od kogoś kto ma koło 600. Fpsy przekłądają się na zasięg ale bez przesady. Trzeba umiec znaleźc równowagę.

To nie mit, tak jest w rzeczywistości.

Związane jest to z wagą, kształtem naszej amunicji oraz zachowaniem sie podczas prędkości. Przy zbyt silnych tuningach lot kulki jest po prostu niestabilny.

Przepraszam za porównanie ale to mniej więcej jak z pokonywaniem rzeki samochodem terenowym. Im szybciej się wjedzie tym większą fale "uderzeniwą" będziemy pchać przed sobą i wcale dalej nie dojedziemy niż ktoś, to wjechał powoli.

Prędkość nie zawsze przełoży się na skuteczność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...