Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rosyjskie karabiny?


Recommended Posts

Hmm... może taki topic był, jeśli tak to proszę o wywalenie, ale sam się nie doszukałem. Jako że w naszym teamie staramy się odwzorować rosyjskie siły zbrojne, więc wybór broni się sporo zawęża, a że snajpera już mamy, a nawet jeśli bym chciał być takowym, to na SWD mnie nie stać, pozostają same "szturmówki" i tym podobne. W takim razie mam pytanie. Mam Ak 47 od cymy, który pewnie będę tuningował... Ale gdybym np. chciał kupic coś lepszego a innego od standardowego kałacha... jakie są jeszcze w ogóle repliki ASG rosyjskich karabinów? Oprócz Ak 47, 74, "esek" i RPK to się nie spotkałem. Co polecacie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak na razie podaliście mu wszystko to, o czym mówił, że wie - czyli czterdziestki siódemki, siedemdziesiątki czwórki, RPK...

 

Tak, jak było wyżej napisane przez Marys1: jest AK74SU, używane przez Spetznatz, jest SWD od Atoza i King Arms (sprężyny), jest TT (gaziak, ale ze zwalonymi zaworami, więc jego użycie w AS jest... problematyczne?), jest RPG-7 za, bagatela, tysiąc dolarów... Wiem, pytałeś o AEG-i, ale rosyjskiego sprzętu, poza kałachami, tak naprawdę jest niewiele. Może, gdyby dobrze poszukać, coś by się znalazło, ale, obawiam się, drogo.

Wyjściem jest, tak jak ktoś tu już napisał, kupno jakiejś repliki i łoża od prawdziwej broni, a następnie zabawa we wpasowanie jednego w drugie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ktoryś z angielskich sklepów miał chyba w komisie tak z pół roku temu czyjąś własną konwersje ak do VSS-a ale też za chorą kasę.

 

uzupełniam...odszukałem kilka linków:

 

trapperindustries

 

rosyjskie dzieło airsoftowca

 

oraz jak ten misiek to zrobił...

 

i dla tych co narzekają, że nic polskiego nie ma - ONYX

 

oraz na arnim temat o berylu

Link to post
Share on other sites
jest jeszcze ak specnaz na naszym rynku

Ak beta (alfa) spetznaz nie jest repliką normalnej broni w realu taak broń nie istnieje jest to skrócony ak47 na potrzeby asg przez TM

 

i tu się mylisz.Beta spetznaz jest repilką broni, aczkolwiek nie jest ona produkowana seryjnie, lecz na specjalne zamówienie. Jest to pewna i sprawdzona informacja.

 

pozdrawiam bilu

Link to post
Share on other sites

naprawde istnieje skrócona wersja Awtamatu Kalashnikova...jest ona produkowana na specjalne zamówinie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej...czyli mają ja na wyposarzeniu oddziały specjalne i jdnostki ochrony rządu...niestety nie posiadam fotek...ale warto poszukać informacji w książkach...polecam "Broń strzelecka lat 80 "....ciekawe modele karabinów szturmowych i pistoletów maszynowych można tam znaleźć...

 

I po co się tak męczyć, silić. Nie lepiej napisać AK, żeby nie kaleczyć języka./dzikki

Link to post
Share on other sites
Awtamatu Kalashnikova

Zdecyduj się, czy piszesz po rosyjsku (awtomat) czy po angielsku (Kalashnikova), a najlepiej pisz po polsku (automat Kałasznikowa) gdyż jesteśmy Polakami, a to polskie forum, dobrze?

 

Co do skróconych wersji AK-istnieje (istniała) skrócona wersja AKMS-nazywa się AKMSU, zwana też "Krinkow".

 

Ps.Sorka za OT ;)

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to tak zwany Krinkov to nazwa która jest przylepiana przez amerykańców każdemu kałachowi który jest niejako składakiem i modyfikowany po względem długości lufy (stąd też np. Zastava M92, czy nas rodzimny polski mini Beryl w nazwewnictwie amerykańskiej ma przedrostek ... krinkov).

 

A teraz mały Offtop i wycieczka osobista do billu:

 

biluu - mam Betkę od ponad roku - poświęciłem niezliczoną ilość godzin na przeszukanie w internecie i w innych źródłach w poszukiwaniu choćby śladu który miałby wskazywać że Beta Spetznas produkowany przez Tokyo Marui jest repliką a nie wymysłem japońskich twórców - i mam dla ciebie smutną wiadomość - to jest wymysł - nie replika - jedyne co można zrobić to opakować ją w metal i drewno a potem na docinki w stylu "Beta Spetznas nie istnieje" odpowiadać - "Mój przynajmniej jest z drewna, stali i metalu a nie ABS'u ;)"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...